DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #932251  autor: Bikeyyy
 17 cze 2017, 15:58
Witam.

Jest to moj pierwszy post na tej stronie dlatego od razu powiem, ze nie wiem czy w dobrym dziale zakladam ten post, myslalem tez o samym androidzie ale niech bedzie.

Do rzeczy, od jakichś 2 lat juz funkcjonuje z LG G2 d802, telefon kupilem uzywany. Telefon od poczatku mial bodajze kitkat'a zainstalowanego, mialem mozliwosc wiec zainstalowalem na nim lollipopa. Chcialem zainstalowac na nim rowniez marshmallow jednak nie moglem nigdzie znalezc dobrego cyanogen'a a oficjalnej wersji tego androida chyba nie ma (poprawcie mnie jesli sie myle i bede wdzieczny za podlinkowanie etc). Wracajac do telefonu. Nie mam na nim poinstalowanego "szitu", tylko to co potrzebne, troche social media, bank i kilka apek uzytkowych. Telefon strasznie wolno chodzi, zanim cos sie na nim odpali to nie ukrywam, ze troche czasu mija. Co wg Was moge z takim fantem zrobic zeby go jakos ogarnac, zeby dzialal "normalnie"? Uprzedze od razu ze fabryczne juz mu przywracalem jednak pomagalo to na krotka bardzo chwile a potem bylo to samo. Telefonu na ten moment nie wymienie, sa wazniejsze wydatki :D
 #932258  autor: maker3
 17 cze 2017, 16:22
Nic nie zrobisz. Telefon po prostu technologicznie się zużył.
Za mulenie telefony odpowiedzialne są usługi Google, które z aktualizacji na aktualizacje są coraz bardziej wymagające. Taka niezamierzona (albo zamierzona) forma postarzania produktu.
Tak jak wspomniałeś chwilę po resecie jest ok, a potem jak wszystko zaktualizuje się najnowszych wersji do zaczyna mulić, nawet jak nie wgrasz żadnych swoich aplikacji.
Tutaj

Poza tym, to z czasem pamięć NAND się zużywa i ma coraz gorsze transfery.

Cyanogen zmienił nazwę na Lineage, może dlatego nie mogłeś znaleźć.
https://download.lineageos.org/d802
Do tego polecam wgrać najmniejsze pico gappsy http://opengapps.org/
 #932278  autor: weissmann
 17 cze 2017, 17:04
To nie jest zły sprzęt, wgrywaj LineageOS z łącza wysłanego przez maker3 i będzie śmigał dobrze.
- Snap 800;
- 2GB Ram;
- 4 rdzenie;
- wszystkie używane obecnie pasma LTE w Polsce;
- filmy Full HD@60MHz, HDR, dobry aparat;

Aha, niektórzy są niecierpliwi, a telefon czasami po instalacji aktualizacji usług google, sklepu google potrafi przez jakiś czas mulić, a potem to ustępuje.
 #932293  autor: Bikeyyy
 17 cze 2017, 17:35
Huh, ok, nie powiem, mam pewne obawy co do instalacji lineageos'a. Pare osob na forach pisalo, ze po instalacji mieli problemy z telefonem etc. Jakis tutorial moze z waszej strony?