DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #907771  autor: goral2099
 28 sty 2017, 09:57
Witam. Dziś córa załatwiła LG G3 żony. Pęknięta szybka, matryca cała zdaje się, dotyk działa z tym, że róg (o bokach ~3x5cm) słabiej reaguje. Trzeba mocno pocisnąć żeby zaskoczył dotyk. Żona w sumie z telefonu zadowolona i niekoniecznie chce zmieniać. Więc pytanie grzmi: ile mniej więcej by wymiana kosztowała i czy tu można samo szkło wymienić, czy trzeba cały wyświetlacz? A właśnie: oprócz szyby pęknięta jest też obudowa.

A może lepiej to sprzedać i kupić coś nowego? Macie jakieś propozycje na następce G3? Tak do, powiedzmy 2k maksymalnie. Telefon wykorzystywany głównie do komunikacji (rozmowy, smsy, Skype/Viber), internetu (www, maile) i zdjęć (dokumenty i okazjonalnie jakieś fotki dzieciaków itp). Czasem jakieś proste gierki. Mile widziane 32 lub 64 GB pamięci.
 #910072  autor: goral2099
 08 lut 2017, 12:17
Telefon naprawiony. Wymieniłem dotyk, wyświetlacz i ramkę, bo też była pęknięta. Nie chciało mi się wymieniać samego dotyku, bo z tego co widziałem strasznie ciężko się go odkleja od LCD bez narzędzi odpowiednich. Na szczęście G3 łatwo się rozbiera i naprawia. Temat do zamknięcia.
 #911175  autor: pioolejnik
 15 lut 2017, 12:18
ile kosztuje taka wymiana?
Czy w ogole opłaca się robić?
A gdybym kupił wyświetlacz? Bo sytuacja wygląda tak że dotyk działa tylko w jednym miejscu na wyświetlaczu, jest on rozbity (tylko pierwsza szybka) Czy opłaca się kupować wyświetlacze z allegro używane po 170 czy lepiej 230 dać i nowy?

Chodzi mi o najniższe koszty naprawy i żeby wszystko działało sprawnie.

z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam! :)
 #911288  autor: goral2099
 15 lut 2017, 21:10
Chyba 250 z przesyłką dałem za dotyk, wyświetlacz i ramkę (wszystko sklejone już oczywiście). Wpisz sobie na youtubie LG G3 disassembly, to zobaczysz jak się odkleja dotyk od LCD i LCD od ramki. :) Nie widziałem w sumie samych wyświetlaczy - tylko z dotykiem od razu za 180-200PLN. Zresztą dotyku po operacji odklejania raczej nie uda się uratować. Jak weźmiesz dotyk z LCD bez ramki to jeszcze klej sobie kup. Jakieś 5PLN. Sam dotyk to niecałe 50PLN z przesyłką. Widziałem też używane LCD z uszkodzonymi dotykami za 50 PLN. Więc najtaniej kupić taką używkę, samemu zerwać uszkodzony dotyk i przykleić nowy. Wyjdzie ze 130-150PLN. Ale jak nie masz narzędzi odpowiednich, to się namęczysz. To ceny części, a wymiana kosztowała mnie 15, czy 20 min mojego bezcennego czasu. ;)
 #911319  autor: pioolejnik
 16 lut 2017, 08:38
Dzięki wielkie! :)
Tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie jak kupię cały komplet bo ramkę mam popękaną z dwóch stron. A walnął mi z tego co widzę to tylko dotyk.
A co do wymiany samego dotyku to jestem laikiem i mogę coś spieprzyć, bo nie jest to chyba takie łatwe co? :P
 #911462  autor: goral2099
 16 lut 2017, 21:34
Ja poszedłem na łatwiznę i 250PLN wydałem. Najprostsza opcja. Stwierdziłem właśnie, że mogę LCDka uszkodzić przy zrywaniu dotyku. Ale jak będę miał chwilę to spróbuje oderwać ten pęknięty dotyk od ekranu - tak dla sportu. ;)