DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #259732  autor: wojtekdobo
 02 kwie 2008, 15:56
Witam!
Tak jak napisałem w temacie jestem posiadaczem telefonu LG KE970 Shine. Przesiadłem się na niego z Nokii 6230i, chociaż historia moich telefonów liczy już łącznie 5 Nokie. Założyłem ten temat po to aby ułatwić przyszłym nabywcą decyzję co do kupna tego aparatu, nie chcę nikogo zniechęcać ani namawiać. Telefonu głownie używam do pisania sms, czasem zrobię jakąś fotkę, wykonam kilka telefonów. Nie używam telefonu jako odtwarzacza mp3, wiec nie będę się wypowiadać, ale słyszałem, że nie jest zły:) Poniżej przedstawiam wady i zalety mojego telefonu, niestety nie wiem jak sprawdzić jaki jest w nim firmware, ale powiem tyle, że zakupiłem go 12.03.08 Z innych postów wiem, że telefony z różnych dat miały różne wady:) Może kiedyś oprogramowanie zostanie bardziej dopracowane, tak, że wad prawie nie będzie, tego sobie i innym życzę:)

Zalety:
• wygląd, to jest zdecydowanie największa zaleta tego telefonu, która potrafi wybaczyć mu wady. Jeszcze nie spotkałem osoby której ten telefon by się całkowicie nie podobał, szczególnie ma uznanie u kobiet ;) Zastosowanie efektu lustra niesamowicie pozytywnie wpływa na prezencję telefonu. Metalowa obudowa, slider, estetyczne klawisze, to wszystko sprawia, że telefon faktycznie "lśni" wśród innym modeli.
• przeglądarka dokumentów .pdf, .doc, .xls, .txt to duży plus, bardzo dobrze działa, jest zrobiona z pomysłem, cały czas widzimy w rogu ekranu całość strony, możemy przybliżać, oddalać, przesuwać. Czcionka jest bardzo ładnie odczytywana. Ta funkcja sprawdza się szczególnie przy używaniu telefonu do ściągania:P a nawet czytania e-booków
• podłączenie telefonu przez usb, jest bardzo fajnie zrobione, ponieważ telefon pokazuje się jako dwa dyski. Jeden to pamięć telefonu, a drugi to karta pamięci
• w słowniku t9 słowa, które często używamy wskakują nam od razu, nie trzeba przewijać kilku pozycji aby do nich dojść:) Piszę bardzo dużo sms, a przesiadłem się z Nokii i praktycznie nie miałem żadnych problemów, działanie słownika i sposób pisania sms jest bardzo podobny do tego w Nokii:)
• klawiatura, wydaje się, że jest niewygodna, jednak mi nie sprawia żadnych problemów, wygląda tak jakby była dotykowa, na szczęście nie jest i klawisze mają skok, co jest bardzo dobre przy pisaniu sms:)
• pilot na kablu, za pomocą którego możemy sterować wbudowanym odtwarzaczem muzyki. Można do niego podłączyć każde słuchawki z końcówką mini-jack. O jakości i funkcjonalności odtwarzacza nie wypowiadam się, bo nie używam go, tylko testowałem czy działa:)
• aparat, autofocus w nim bardzo dobrze działa. Zdjęcia wychodzą całkiem ładne, jednak trzeba zadbać o dobre oświetlenie. Telefon posiada niby flash ale... ale to bardziej służy jako latarka;P Trzeba się trochę postarać, żeby nie rozmazać zdjęcia, bo telefon trochę długo go robi.
• obsługa, jest całkiem fajna. Bez otwierania telefonu można zrobić wszystko, prócz napisania sms i wybierania numeru z klawiatury:P Jeśli chodzi o podstawowe funkcje to menu jest intuicyjne, jednak jeżeli chcemy coś ustawić, przestawić to możemy mieć przy tym trochę grzebania po menu, ale nie jest najgorzej z tym.
• wysyłanie sms, tu mnie telefon zaskoczył. Bardzo szybko wysyła nawet długie sms, o wiele szybciej niż każda Nokia, której używałem. Warunkiem tego jest stabilny zasięg.


Teraz już nie będzie kolorowo, a mianowicie przechodzę do wad.

Wady:
• chyba największym kretynizmem jest to, że gdy ustawimy sobie budzik, a wyłączymy dzwonki to budzik też nie wydaje dźwięku! A jak tu spać z włączonymi dzwonkami...
• profile, jest tylko 5 z czego można spersonalizować 2, przeszkadza to, ponieważ czasem przydałoby się trochę więcej ustawień
• jeżeli gdzieś czytaliście, że nie można zmienić sygnału wiadomości sms i nie mogliście uwierzyć to niestety muszę to potwierdzić... nie można ich zmienić. Są tylko 4 standardowe do wyboru, z których ja mogę tylko jednego słuchać, reszta jest dla mnie za długa i głupawa.
• rysy, telefon strasznie się rysuje, a w szczególności elementy metalowe, wystarczy przejechać telefonem bo blacie stołu i już zauważymy drobne rysy. Na szczęście w porę kupiłem poliwęglan na tył i przód telefonu. Niestety na to lusterko strasznie ciężko go przykleić, aby nie powstały żadne ślady.
• filmy, to jest tragedia... Nawet te nagrane przez telefon skaczą jak nie wiem, a o tych wrzuconych z zewnątrz to już nie wspomnę...
• sms, wydaje mi się ze podczas pisania sms, jak już mam coś w okolicach 130 znaków to telefon się muli.. Wyrazy wolniej wskakują, ale nie przeszkadza to specjalnie.
• t9, niestety nie zapamiętuje wprowadzonych słów na zawsze. Są one po jakimś czasie kasowane, bądź zastępowane innymi, bardzo mnie to denerwuje, ponieważ myślałem, że tylko moje Nokie tak miały:(
• przeglądarka zdjęć, bardzo dużą jej wadą jest to, że zdjęć nie można zbliżać! Z tym się po raz pierwszy spotkałem, nawet stare Nokie z kolorowym wyświetlaczem potrafiły zbliżać zdjęcia. Poza tym działa nawet nie najgorzej, choć mogłaby być szybsza, bo przy większych rozdzielczościach trzeba trochę poczekać na zdjęcie
• duża ilość plików, gdy w jednym folderze jest zbyt dużo plików, to telefon głupieje. Ja wrzuciłem folder z 1700 tapetami o rozmiarach do 30kb i telefon się wieszał. To trochę chora ilość ale nie ilość plików w folderze nie powinna zwieszać telefonu... Przy 100 plikach nie ma problemów:)
• scroll, ciekawe rozwiązanie, ale bardzo niedopracowane... Czasem lekkie jego ruszenie powoduje przeskok pozycji, a innym razem zakręcimy nim cały obrót i dopiero jest efekt. Do dziś go nie wyczułem... Do tego denerwuje mnie, że gdy go wciskam, to bardzo często przeskakuje mi o jedną pozycję w górę lub w dół.
• bateria, mi trzyma około 2,5 dnia, ale telefonu dość dużo używam. Nie wiem czy to jest taka wada, ponieważ większość współczesnych telefonów osiąga takie rezultaty. Do tego niezbyt sumiennie formatowałem baterię:P
• zasięg, jest słaby. Mieszkam poza miastem i telefon często traci zasięg. Każda spotkana przeze mnie Nokia bije na głowę ten telefon pod tym względem. W mieście nie mam z tym problemów.

Inne:
• dzwonki, niektórzy piszą, że są bardzo ciche, jednak dla mnie są wystarczające. Jest prawdą, że super głośne to one nie są ale słyszalne.
• karta pamięci, widziałem na forum, że ktoś pisał, że obsługuje tylko 1gb, jest to nieprawda, sam mam 2gb i działa, to wg producenta max dla tego telefonu


To jest wszystko co przychodzi mi w tym momencie na myśl. Jeżeli sobie coś przypomnę to postaram się dopisać. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego telefonu to proszę śmiało pisać na gg 1113474

Pozdrawiam Wojtek

 #259756  autor: BarthezzLodz
 02 kwie 2008, 18:27
Hmm... to LG KE970 Shine jest mniej dopracowany (głównie chodzi mi o soft), niż KU800, który jest starszym modelem. Można w nim ustawić dowolny dźwięk dzwonka, obrazy można przybliżać, a i filmy nie skakały. Budzika też do tej pory nie poprawili, co dla mnie było również jedną z większych wad telefonu.
Ogólnie LG wcale nie jest takie złe, jednak ja zmieniłem telefon z powodu niedopracowanego gniazda ładowania, które po pewnym czasie zaczęło się psuć...
Największy plus LG to znakomity i innowacyjny design - mam tu na myśli LG Pradę, Chocolate, czy Shine'a, o którym mowa jest w tym temacie.

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB

 #260444  autor: dexter
 07 kwie 2008, 10:54
Mi się bardzo podoba w telefonach LG konstrukcja menu, jest bardzo łatwe w obsłudze. Lepsze niż w noki. Dobrze widać jak numer wcisnąć żeby obsłużyć. Wygląd oczywiście też ma jak zawsze LG elegancki.

 #260457  autor: BarthezzLodz
 07 kwie 2008, 12:18
Może i menu jest ciekawe i ładne, ale to tylko jeśli chodzi o siatkę. Lista jest już mniej dopracowana.

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB