DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #702165  autor: ripp1337
 03 mar 2014, 18:59
Witam wszystkich.

Ostatnio mój SGS II Plus (kupiony w IV 2013) zaczął sam się resetować. Dzieję się to niezależnie od tego, czy w danym momencie korzystam z telefonu czy też jest zablokowany. Wcześniej żadnych "ostrzegawczych" symptomów nie zauważyłem - telefon działa cały czas płynnie, nie zawiesza się (czasem jakaś aplikacja padnie, ale to chyba kwestia samych aplikacji). Nie jest zaśmiecony, pamięć wypełniona góra w 70%, używam Task Killera itp. itd. Na trochę, ale gdzieś ok. 24 godzin, pomógł "twardy reset" (tj. wyjęcie i ponowne włożenie baterii), ale za drugim razem efekt był bardzo krótkotrwały.

Czy to może być kwestia softu czy w coś w "bebechach"? Liczę na porady zanim będę zmuszony pójść do serwisu : )

Jeśli ktoś ma pomysł, co konkretnie się zepsuło, to prosiłbym też o orientacyjne wycenienie naprawy. Bo już mnie portfel zaczyna boleć, jak o tym myślę : )

 #702898  autor: telefon24
 07 mar 2014, 12:58
mam podobny problem - pojawia się to sporadycznie, ale jednak się pojawia. również proszę o jakieś podpowiedzi

TeleKROWA.pl – koniec dojenie Klientów – http://telekrowa.pl

 #702928  autor: Jumperone
 07 mar 2014, 17:15
Na początek przestań używać task killera, bo to niepotrzebny dodatek.
Nie masz może dużo appek działających w tle? Może być tak, że telefon się zapycha i resetuje by zwolnić ram.

 #703059  autor: ripp1337
 08 mar 2014, 13:17
Jumperone pisze:Na początek przestań używać task killera, bo to niepotrzebny dodatek.
Nie masz może dużo appek działających w tle? Może być tak, że telefon się zapycha i resetuje by zwolnić ram.
Możesz wyjaśnić, co dokładnie masz na myśli? Bo jako laik miałem wrażenie, że Task Killer właśnie wyłącza aplikacje w tle i w ten sposób zwalnia pamięć RAM. Z Twojego postu zrozumiałem, że tak nie jest, więc w takim razie co TA robi dokładnie i czemu nie to, co jest chyba jego postulowanym zadaniem?

 #703067  autor: KA
 08 mar 2014, 13:43
Być może, po prawie roku używania Androida, pomoże właśnie twardy reset. Jednak nie jest to wyjęcie i włożenie baterii, jak napisałeś. Znajdź w Google kod na Hard Reset tego modelu, ale pamiętaj, że usunie Ci wszystko z pamięci telefonu. Możesz wcześniej spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, co znajdziesz w ustawieniach telefonu.

 #703089  autor: Jumperone
 08 mar 2014, 16:28
ripp1337 pisze:
Jumperone pisze:Na początek przestań używać task killera, bo to niepotrzebny dodatek.
Nie masz może dużo appek działających w tle? Może być tak, że telefon się zapycha i resetuje by zwolnić ram.
Możesz wyjaśnić, co dokładnie masz na myśli? Bo jako laik miałem wrażenie, że Task Killer właśnie wyłącza aplikacje w tle i w ten sposób zwalnia pamięć RAM. Z Twojego postu zrozumiałem, że tak nie jest, więc w takim razie co TA robi dokładnie i czemu nie to, co jest chyba jego postulowanym zadaniem?
Jest to niepotrzebny gadżet - aplikacja zamyka procesy takie jak np. fb, messenger itp, które po chwili i tak się uruchamiają powodując zamulenie telefonu i jego obciążenie.
System sam zarządza pamięcią ram i gdy się zapełni zamyka aplikacje i należy jemu pozostawić tę robotę. To co wystarczy robić to przytrzymać home button i pozamykać tam nieużywane appki - to wszystko.