DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #813424  autor: michal4056
 22 lip 2015, 16:23
Witam, wymieniłem dzisiaj ekran (komplet z ramką i digitizerem), ponieważ w wyniku upadku nie działała mi część dotyku. Ekran po wymianie działa jak nowy, kolory itp również jak w nowym. Jednak po wymianie nie działa mi głośnik rozmów i gniazdo jack. Co do gniazda to nie jestem pewien czy to w wyniku wymiany bo miał sporo paprochów w środku i nie działał wcześniej. Mimo, że dokładnie wyczyściłem gniazdo to i tak nie wykrywa słuchawek (podłączałem kilka słuchawek i nic). Natomiast ważniejszy jest głośniczek. Podczas wymiany musiałem go przełożyć ze starej ramki do nowej co poszło mi średnio. Dodatkowo potraktowałem go śrubokrętem magnesowym. Może to przyczyna tego, że nie działa, ale wtedy chyba było by ok z gniazdem jack. Obawiam się czy nie uszkodziłem czegoś na płycie głównej, albo czy ją dobrze spasowałem bo bez takiej ilości kleju jak przedtem trzyma się ona średnio i nie dokładnie przylega. Podczas wymiany ekranu można tak uszkodzić płytę główną, że przestanie działać głośniczek?