DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #5473  autor: max000
 11 maja 2005, 20:20
Hehe dobry pomysł ale jak się coś tak skopie że nie wrzucimu z powrotem bedzie gorze :-D

Był kiedyś k508i z softem bez tego dzwięku na allegro :D

 #5474  autor: WitekT
 11 maja 2005, 20:56
Elektronikiem i specem od grzebania w komórce nie jestem, ale kiedyś tłumaczył mi to jeden gość, ze najważniejsze, żeby został bootloader (część oprogramowania). Wtedy zawsze można załadować nowy soft po kabelku. A przecież w bootloaderze nie gmerasz. :)

 #5482  autor: xlord
 11 maja 2005, 23:42
Nie wiem, czy te ustawienia/dzwieki nie sa w bootloaderze, czy dzies indziej. Zreszta przypuszczam, ze po usunieciu dzwieku trzeba by usunac rowniez odwolanie do tego pliku, zeby wszstko dzialalo jak nalezy.
Nie wiem tez, czy zgrywanie i wgrywanie softu nie jest gdzies rejestrowane w jakiejs historii gmerania w samym telefonie.
Ja tylko podaje, ze znalazlem taki przepis, ale sam tego nie zamierzam stosowac, bo po pierwsze mi ten dzwiek nie przeszkadza, po druie mnie jakies soft-tuningi nie interesuja, a poza tym nie chcialbym usmiercic telefonu ;-)

Pozdrawiam

 #5483  autor: WitekT
 11 maja 2005, 23:50
Bootloader to taki fragment kodu, który odpowiada za ładowanie i obsługę softu. Dopiero w tym sofcie cokolwiek się zmienia. :)

 #5507  autor: mateush
 12 maja 2005, 20:18
mi ten dzwiek az tak nie pszeszkadza chocia czasami jak chce zrobic zdjecie niespodziewanie to wtedy on przeszkadza w motoroli e365 wiem ze mozna go zmienic lub calkiem wylaczyc szkoda ze tego nie ma w cx65 :(((((((((((

 #5510  autor: xlord
 12 maja 2005, 20:25
WitekT pisze:Bootloader to taki fragment kodu, który odpowiada za ładowanie i obsługę softu. Dopiero w tym sofcie cokolwiek się zmienia. :)
No chyba ze tak :-D

Pozdrawiam

 #5700  autor: Wojtek R9
 18 maja 2005, 16:09
jest to mozliwe!! ja mam nowszy soft niz ten ktory mialem jak kupilem telefon i chodzi ciszej. jak bylem na ognisku z kumplami to sie z leksza opilismy i kumpel chcial tel porobic zdjecia. dalem mu pozniej wzialem od niego i jak zrobilem zdjecie o nie bylo dzwieku!!!! on sam nie wiem jak to zrobil!! zalany byl na maxa!! wyciagnalem baterie wsadzilem wlaczylem tel i dzwiek powrocil
ale taki jaki mialem po wgraniu nowego softu

Wojtek R9

 #5705  autor: max000
 18 maja 2005, 17:14
Może ty też byłeś tak lekko podpity że już nie słyszałeś tego dzwięku :-D :wink:

 #5708  autor: Wojtek R9
 18 maja 2005, 18:58
nie wiem jakie ty masz skutki uboczne jak pijesz alkohol ale ja sluch mam dobry

Wojtek R9

 #5709  autor: max000
 18 maja 2005, 19:26
Ja nie pije ale nie odchodzmy od temetu ok? :-D
 #5861  autor: mol
 23 maja 2005, 17:16
Potrzebuje program Mobile Sync Tool. Jeżeli ktoś go ma lub może mi podać linka do strony z której mogę ten program ściągnąć byłbym bardzo wdzięczny.
 #6677  autor: Marek
 06 cze 2005, 13:36
W czasie rozmowy (np. pod jakiś bezpłatny numer) posunąć dżojstik w lewo i zrobić zdjęcie. Wtedy nie ma dźwięku przy robieniu zdjecia . Można również zrobić zdjecie na menu.

 #6693  autor: wilku92
 06 cze 2005, 19:43
W moim MC60 wystarczy wyłaczyć wszytkie dzwonki i można pstrykać bezszelestnie. :twisted:

 #8932  autor: Vinkler
 19 lip 2005, 17:37
Generalnie nie ma z usunieciem problemu, lecz fakt faktem trzeba ingerowac w software, lecz gdy sie cos zepsuje mozna sflashowac ponownie telefon i w serwisie nawet sie nie dowiedza o tym, ze cos zmienialismy lub grzebalismy. Czytalem w sieci wiele rad jak usunac ten dzwiek, ale w sumie jedna byla najbaedziej trafna:
1. Wchodzimy na stronke (dla ludzi znajacych rosyjski) i sciagamy program Open Disk (bezposredni link do pliku Open Disk)
2. Rozpakowywujemy go, podlaczamy phona i uruchamiamy wybierajac port do ktorego phone jest podlaczony (powinno dzialac z usb, gdyz jezeli go widzi mpm to nie powinno byc problemu, jedynie na irda napewno nie dziala), teraz uruchamiamy "eksplorator telefonu" z pakietu Mobile Phone Manager siemensa nie wylaczajac przy tym open diska. W tym momencie naszym oczom powinny sie ukazac 3 foldery w eksploratorze.
3. Przechodzimy do katalogu \Config\Default\, w nim szukamy pliku CameraClickMelody.wav,przy okazji robimy jego kopie bezpieczenstwa. Teraz kopjujemy go na np. pulpit w celu edycji, otwieramy go np. w NeroWaveEditor (dostepny w prawie kazdym komputerze, a instalowany z nero), na calej dlugosci sciezki wstawiamy cisze i zapisujemy.
4. kopjujemy go spowrotem do phona i cieszymy sie braiem dzwieku :-D

W przypadku calkowitego usuniecia tego pliku moga nastapic np zawieszenia telefonu podczas robienia zdjecia.

Apropos to nie rozumiem jak za takie wskazowki na allegro mozna brac pieniadze :evil:

Gdyby komus przysporzyla problemow edycja pliku dzwiekowego to jest do sciagniecia tu: Pliczek

Nowy Dwór Gdański
blog