DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #912996  autor: Wolfik47
 26 lut 2017, 14:49
Witam, mam problem z baterią, telefon jest w miarę świeży, ma może z pół roku, wczoraj nawet fabrycznie formatowałem telefon, i zrobiłem test ile mi wytrzyma bateria, więc mając 100 procent i przy połowie jasności ustawionej, z włączonym wifi, oglądaniem filmików na YouTube, oglądając demoty, kwejki itd, pisząc na messengerze, to od 20.00 do godziny 14.00 procent baterii zmalał aż do 3 procent, TAK! aż do 3 procent, przez 9 godzin użytkowania!, nie licząc całej nocy w której telefon był w spoczynku od 24 do 10 rano, jak to możliwe że telefon trzyma mi tylko ledwo 9 godzin ? to jest po prostu śmieszne :evil: , i to po formacie, myślałem żeby wgrać jakiegoś roota i powywalać co mi zabiera najwięcej baterii żeby trzymał dłużej, jeszcze mogę powiedzieć że od 10 rano telefon miał ustawioną jasność na najniższą jaka jest możliwa, to jest po prostu śmieszne żeby telefon trzymał 9 godzin przy minimalnej jasności, nie grałem w żadne gry, proszę o pomoc co mam robić bo mnie to denerwuje że telefon pada tak szybko
 #913005  autor: Niezgodna7
 26 lut 2017, 15:53
wifi ➕ filmy i wytrzymała 9h?
To jest okej wynik.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #913010  autor: Darek_64
 26 lut 2017, 16:40
A co byś powiedział gdyby trzymało ci 5 godzin przy takim użytkowaniu.Youtube to pożeracz prądu i danych,mam Z2 nie liczę godzin bez ładowarki tylko dni i przy zwykłym użytkowaniu bez takich pierdółek i zabawy trzyma obecnie dwa dni nie raz mniej i jestem zadowolony.
 #913139  autor: Xy
 27 lut 2017, 11:52
Formowaniem (a nie formatowaniem) baterii bardziej jej zaszkodzisz niż pomożesz. Czasy takich zabiegów skończyły się 15 lat temu kiedy pojawiły się baterie litowo - jonowe albo litowo - polimerowe. Takie ogniwo bardzo nie lubi rozładowywania do zera. Najlepiej wpinać je w prąd jak ma nie mniej niż 20% energii.
Twój czas trzymania w takich warunkach uważam za bardzo, bardzo dobry. Jutub żre prąd jak głupi. Kwejkii Demoty w aplikacjach także swoje pobierają. Nie wiem jak Mesendżer ale oszczędny nie jest. Mój HTC w takich używaniu (głównie Youtube) potrafi ze 100% do 40% zejść w niecałe dwie godziny (jasność automatyczna, głośność na max, rozdzielczość filmów 720p). Nie wiem dokładnie jak aplikacje do np. Kwejka, nie mam takich rzeczy.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71