DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #894390  autor: Helviane
 05 lis 2016, 15:15
Witam. Jestem wieloletnią posiadaczką modelu Xperia mini pro. Nigdy nie miałam żadnych problemów z tą komórką. Jednakże ostatnio zostałam zmuszona do zakupu nowych słuchawek, gdyż w poprzednich lewa słuchawka przestała funkcjonować. Problem polega na tym, że po podłączeniu nowych słuchawek (nie będących z firmy Sony) pojawia się komunikat "akcesorium nie jest obsługiwane" (tylko raz cudem mi grały, ale dźwięk był zniekształcony). Z tego co dowiedziałam się z internetu wystarczy dokupić adapter. Moje pytanie brzmi następująco:

Czy jeśli zakupię FiiO LU2 lub LU1 to wszystko będzie działało jak należy?
http://allegro.pl/adapter-katowy-do-slu ... 06094.html

Pytam, bo nie chcę na darmo wydawać pieniędzy. Podobno istnieje jakaś lista ukazująca z jakimi modelami ten sprzęt jest kompatybilny. Znalazłam linka, ale po wejściu na stronę nic tam nie ma takiego. Może ktoś miał taki problem?

Z góry dziękuje :)
 #894452  autor: Xy
 06 lis 2016, 11:13
Najlepiej jak w sklepie podłączysz słuchawki pod telefon i zobaczysz czy działają. Fakt, Xperie tak mają, że nie lubią się z niektórymi słuchawkami. Moja stara Xperia S nie działała z zestawem Nokii i HTC oraz z nausznymi Sony. Ale z oryginalnymi Sony i Samsunga już tak. Sam nie wiem czemu...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #894517  autor: Helviane
 06 lis 2016, 17:50
Wcześniej nigdy się nie spotkałam z takim problemem, więc byłam pewna (kiedyś miałam z panasonica/creative), że słuchawki z innej firmy zadziałają. Z Samsunga? mam w domu i też nie działają (powód - czytaj dalej). Z tego co wyczytałam i sama spr to w 99% problem polega na tym, że Xperia mini pro nie toleruje słuchawek z pilotem i mikrofonem. Podobno chodzi tu o standardy. Dlatego też mam dwie opcje: dokupić adapter lub zakupić nowe słuchawki bez pilota jako,że troszeczkę zapłaciłam za nowe skłaniam się bardziej w stronę adaptera kompatybilnego z tym modelem.
 #894585  autor: Xy
 07 lis 2016, 08:35
W takim wypadku jedyną opcją faktycznie będzie adapter. Jednak zastanawia mnie to bo moja "S" nie lubiła się z zestawami o których napisałem wyżej. Wszystkie słuchawki oprócz nausznych Sony były z pilotem i mikrofonem na kabelku.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #895038  autor: Helviane
 10 lis 2016, 20:23
Zaryzykowałam. Zakupiłam adapter z linku i teraz wszystko śmiga jak należy :D tak więc polecam, gdyby ktoś miał podobny problem.
Oj to nie wiem, może faktycznie będą się "gryźć ze sobą". Ogólnie to się nie znam na telefonach, ale jeśli u mnie działa zestaw z innej firmy dzięki zakupionemu adapterowi to może i Tobie by zadziałał? w sumie Xperia S to jedna a ta sama rodzina.