DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #883559  autor: takitojestziom
 20 sie 2016, 20:34
Witam. Jestem posiadaczem xperii z3+. Niestety pewnego razu została ona mocno wygięta, ale mimo wszysto dalej sprawnie działała w 100%. Jednakże ostatni czasy komórka spadła mi na ziemię i na dole ekranu pojawiło się pęknięcie (z prawej strony, półkoliste od ramki do ramki o długosci 1.5 cm). I przez ów pęknięcie nie działa mi dotyk, ale nie w obrębie tej usterki, a RÓWNO na połowie ekranu! Nie ma żadnych pajęczyn, zniekształceń kolorów, czarnych pól. Jedynie nie działa dotyk. Przez wyżej wymienioną krzywiznę żaden serwis nie chce podjąć się naprawy sprzętu (uważają iż jest tak dobity, że przywrócenie go do działania będzie kosztować ponad 1000PLN).

Postanowiłem tutaj napisać licząc iż ktos mi wyjasni co może być uszkodzone, że na wskutek tego połowa ekranu jest nieczuła na bodźce.
Czy może to mieć jakis związek z wygięciem komórki?
Czy jest to jedynie problem szkła iż nie działa dotyk i wystarczy wymienić ekran?
Co innego może być uszkodzone iż nie działa idealnie połowa ekranu?

Z góry liczę na sensowne odpowiedzi i z góry za nie dziękuję :D