DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #118989  autor: Premier-79
 30 paź 2006, 08:55
Witam
Mam zamiar kupić telefon w810i z Allegro.
Nowy od sprawdzonego allegrowicza. Nie był w żadnej sieci - taki jak ze sklepu.

Pytanie jak w tytule i gdzie ewentualnie można oddać telefon do naprawy? Tzn gdzie honarują gwarancje SonyEricsson?

Premier

 #118999  autor: Kaczy
 30 paź 2006, 10:05
Wolin? Zachodniopomorskie?

No to najbliższy punkt to RR Serwis na Pocztowej 6 w Szczecinie :)

Tam wystarczy sama karta gwarancyjna. Jak będziesz miał jeszcze paragon (inny dowód zakupu) to będziesz mógł oddać w dowolnym punkcie (np. salon Orange, Plus, Era).
Chociaż czasami mogą robić problem, to jednak masz prawo tam oddać telefon :)

...::: Made for loneliness :::...

 #120206  autor: b@sho
 03 lis 2006, 10:10
do punktow orange nie radze, stracisz koma na 14dni, bo oni sie nie spiesza, a zastepczego ci nie dadza. jesli chodzi o rr serwis dawalem tam kiedys koma i na drugi dzien byl zrobiony. 1 dzien a 14dni jest roznica

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #120209  autor: JacekS
 03 lis 2006, 10:28
A jak oddasz w Plusie to są zoobwiązani aby dac ci zastęcpzy telefon. Czas pobutu w serwisie ok 5-7 dni roboczych, a i jak zaniesiesz rano to wyślą tego samego dnia.

 #120265  autor: Rokko
 03 lis 2006, 14:18
jacenty1812 pisze:A jak oddasz w Plusie to są zoobwiązani aby dac ci zastęcpzy telefon. Czas pobutu w serwisie ok 5-7 dni roboczych, a i jak zaniesiesz rano to wyślą tego samego dnia.
a dlaczego sa obowiazani?przeciez nie kupil u nich. termin na rozpatrzenie reklamacji jest 14 dni roboczych.

 #120395  autor: Kaczy
 03 lis 2006, 20:19
Rokko pisze:
jacenty1812 pisze:A jak oddasz w Plusie to są zoobwiązani aby dac ci zastęcpzy telefon. Czas pobutu w serwisie ok 5-7 dni roboczych, a i jak zaniesiesz rano to wyślą tego samego dnia.
a dlaczego sa obowiazani?przeciez nie kupil u nich. termin na rozpatrzenie reklamacji jest 14 dni roboczych.

Zobowiązani są wydać telefon jeśli mają taki na stanie. Z doświadczenia wiem, że tel. zastępczy to towar deficytowy.

Co do wysyłania telefonów do serwisu. Do nas kurier wpada codziennie, więc codziennie wysyłamy telefony. Jednak serwis robi go starasznie długo- dlatego tyle czasu to trwa :/

...::: Made for loneliness :::...

 #120420  autor: Rokko
 03 lis 2006, 21:25
Zaskoczyles mnie. Myslalem ze musza dawac, jezeli nie kupilo sie u nich telefonu. No ale z fachowcem nie bede sie klucil. a jakie sa teraz zastepcze, pamietaj ze jak ostatnio sie bujalem z telfonem byl siemens jakis model 25, ktory trzeba bylo na ladowarce trzymac bo inaczej nie dzialal :)

 #120425  autor: Kaczy
 03 lis 2006, 21:31
Rokko pisze:a jakie sa teraz zastepcze,
U nas są jakieś stare Boshe i inne złomy. Cegła taka, że ludzi można tym zabić. Ogólnie padło niesamowite.
Dziś nawet chciałem jednemu kolesiowi dać telefon zastępczy, ale jak go zobaczył to zrezygnował :)

...::: Made for loneliness :::...

 #120602  autor: babeo
 04 lis 2006, 12:07
Kaczy pisze:U nas są jakieś stare Boshe i inne złomy.
Hehe jak oddałem moją nokię do autoryowanego serwisu to dostałem ... 3310 ... aż mi się łezka w oku zakręciał ... taki sentyment :D

 #121338  autor: dechomenon
 05 lis 2006, 22:32
jeśli salon,sklep wysyła telefon do serwisu...nie ma tam takiego czegoś, że musi oddać telefon przez 2tyg, kiedyś tak było a teraz już tak nie ma...więc nawet ten czas może się wydłużyć!

 #121365  autor: b@sho
 05 lis 2006, 23:42
to widze sa to zmiany na gorsze teraz...

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #121390  autor: Rokko
 06 lis 2006, 08:19
Oni to traktuja w ten sposob, ze - maja 14 dni na rozpatrzenie reklamacji i pozniej kolejne 14 dni na naprawe. Nalezy pamietac, ze licza od dnia wplyniecia telefonu do serwisu, wiec to moze sie wydluzyc bardzo.