DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #958788  autor: Sroczka111111
 31 paź 2017, 23:57
Proszę o radę, jak podłączyć N 3310 do zestawu głośnomówiącego w VW Golf 5 (2006).
Z danych technicznych:
W aucie mam zestaw Bluetooth fabrycznie montowany - działa z telefonami z funkcją Bth oraz mikrofon wbudowany fabrycznie w sufit
Mam też zamontowane wyjście AUX z radia MFD2 (kabel z jackiem 3.5mm wystaje z deski rozdzielczej)
Moja Nokia 3310 jest z 2001 roku, po tuningu diodowym i softowym, ale jak wiadomo wejście w telefonie jest na jack 2.5 mm. Niestety przejściówki 3.5 / 2.5 nie działają.
Proszę o radę, czy jest możliwość doposażenia N3310 w nadajnik Bth? - to najprostsze rozwiązanie.
Czy istnieje możliwość zamontowania do N3310 transmitera Bth?
Czy jest możliwość kablowego podłączenia N3310 do auta, żeby można było odbierać i kończyć rozmowy z poziomu wielofunkcyjnej kierownicy, w której jest taka możliwość.

Jeśli idzie o przejściówki, to próbowałem takie 3.5 / 2.5, ale udało mi się trafić tylko na jedną, która przesyłała dźwięk ale nie było możliwości rozmowy. Ogólnie to jest tak, że jeśli podłącze do telefony zestaw słuchawkowy z przejściówką, to telefon nie reaguje na podłączenie zestawu słuchawkowego w żaden sposób.
Jeśli istnieje choćby zestaw słuchawkowy do N3310, to proszę o wskazanie takowego na internecie.
Najlepsze na koniec - za udaną i skuteczną radę oferuję nagrodę 100zeta (przelewam na konto od razu, gdy uda mi się podłączyć tel do auta i pogadać) Nie jestem elektronikiem i elektrykiem, więc inwazyjne wejście w deskę rozdzielczą i okablowanie auta odpada. Proszę o pomoc
Pozdrawiam.
 #958974  autor: Kryniczanin
 02 lis 2017, 05:27
Droga Sroczko

Rada jest jedna - zmień w końcu telefon na bardziej współczesny.

Jak sama piszesz samochód to Golf z 2006. Nokia 3310 to sprzęt z 2001 który w 2006 był już na wymarciu, w 2003 został zastąpiony Nokią 3510i.

Domyślam się, że VW pominął zabytki z 2001 przy planowaniu zestawu głośnomówiącego w 2006 roku.

Zestawy słuchawkowe musisz szukać na necie w starociach.
 #959056  autor: Sroczka111111
 02 lis 2017, 15:18
Dzięki bardzo za odp.
To wszystko, co piszesz, to prawda poza jednym szczegółem ;)
jestem ten sroczka (od nazwiska).
Do mojego golfa nie wsiadłaby kobieta (2.0 GT Sport, 170KM, DSG) - pewnie rozbiłaby na pierwszym zakręcie :)
A tak serio, to ciężko mi się z N 3310 rozstać, z jednego powodu (a w zasadzie z kilku): mam baterię 1700mAh, co wystarcza na jakieś 10 dni normalnego użytkowania. Podczas gdy reszta świata musi się przepraszać z ładowarką wieczorem - ja patrzę na swój tel i po trzech dniach mam jakieś 80% baterii (wskaźnik z 7 kreskami - po tuningu softowym - wskazuje ubytek jednej kreski). Poza tym tel ma tylko do rozmawiania i wysyłania/odbierania smsów. Wiem, ze to dziwnie brzmi, ale ja naprawdę nie mam facebooka ani innych pierdół i nie potrzebuję dzwonków mp3 a do robienia zdjęć mam Canon EOS 400D.
Stąd też ponawiam prośbę o pomoc.
Słuchajcie, to jest forum telepolis a nie jakieś forum o suplementach diety czy o gotowaniu.
Gdzie mam szukać rady, jeśli nie tutaj?
Przecież widzicie moją determinację - nawet kasę oferuję za pomoc. Podnoszę stawkę do 150zeta. Obiecuję, że się wywiążę z tym przelewem.
Jeszcze raz, dzięki Kryniczanin za odpowiedź.
Pozdrawiam
Maciej
 #959063  autor: marcinb
 02 lis 2017, 16:44
https://www.amazon.co.uk/Pama-Nokia-Roa ... B00067T2RY

Poszukaj po nazwie. Może gdzieś jeszcze są w internecie.

I tutaj poszukaj po podobnych

https://www.ebay.com/p/Original-Nokia-H ... 1522952663

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #959216  autor: sa
 03 lis 2017, 16:00
Nie mam ani nigdy nie miałam noki 3310 ale miałam w przeszłości SE a te jak wiadomo miały swoje własne wejście fastpot.Aby korzystać ze słuchawek 3,5 jack trzeba było kupować przejściówkę i z różnych eksperymentów wiem że przejściówka bezpośrednio telefon kabel powinna mieć mikrofon lub jak kto woli klawisz włącz /wyłącz inaczej będzie problem z rozmowami.Miałam nawet sytuację że ja nawiązałam połączenie i doskonale słyszałam osobę z drugiej strony ale ta osoba mnie nie słyszała,stąd wiem że przejściówka 2,5 na 3,5 jack powinna mieć microfon.Szukaj czegoś takiego.
Oryginalne słuchawki do min. noki 3310 to nokia HS -7 ale czy to jest gdzieś jeszcze dostępne?No może jakieś zastępcze,bo chyba nadal są dostępne inne słuchawki od noki także oryginalne ale muszą mieć wejście 2,5.W każdym razie oryginały nadawały się też do noki 3510i może w jakiś sklepach gsm jeszcze coś takiego mają.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2017, 22:09 przez sa, łącznie zmieniany 1 raz.
 #959287  autor: Sroczka111111
 03 lis 2017, 20:31
Dzięki za odpowiedź dla marcinb i sa.
sa, rzeczywiście są takie słuchawki na allegro z wejściem 2.5 mm. Właśnie dokonałem zakupu słuchawek z serii HS:
http://allegro.pl/oryg-sluchawki-nokia- ... 3be5b47f48
Nie zmienia to faktu, że to jednak nie jest zestaw głośnomówiący, o którym mówi marcinb.
Ja w aucie mam zmieniarkę 6 płyt i słucham duuuużo muzyki, bo duuużo jeżdżę a taki plastik w uchu trochę przeszkadza. Jak przyjdzie kurier, od razu włączam i sprawdzam. Zawsze to jakieś rozwiązanie, żeby nie gadać z telefonem przy uchu. Chociaż mam automat DSG, i pewnie w przypadku kontroli jakoś bym się wytłumaczył i mniej wstydził ;)
Z przejściówkami próbowałem i efekt taki sam, jak opisałeś - ja słyszę, ale mnie nie słychać.
Na chwilę obecną szukam jednak tego, co opisał marcinb i jeżeli znajdę i zadziała, przelewam mu kasę, bo nawet nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego. Chyba, że ktoś inny z telepolis wymyśli w międzyczasie coś lepszego. A tu jednak ludzie coś w telepolis więcej wiedzą niż ja. Wiedziałem, gdzie uderzać.
Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Maciej
 #959294  autor: Sroczka111111
 03 lis 2017, 20:47
Aha (nie wiem, czy można pisać post, pod postem - regulaminu Forum nie znalazłem), chcę zaznaczyć, że wciąż dążę do ideału z pierwszego postu, który może mało sprecyzowałem - mam głośniki w aucie i mikrofon w podsufitce i to chcę wykorzystać, i do tego zmierzam ostatecznie. Jeśli ktoś byłby w stanie mi o tym coś więcej powiedzieć, to proszę bardzo.
Miałem krótki czas ASUS ZenfoneC i normalnie to działa po bluetooth. Rozmawia się i odbiera rozmowy z poziomu kierownicy.
Pozdrawiam.
 #959310  autor: sa
 03 lis 2017, 21:50
Przepraszam cię Sroczka ale napisałam za mało precyzyjnie pisząc o słuchawkach do noki, chodziło mi o 2 częściowe(dlatego pisałam o zastępczych) tj wejście 2,5 jack z mikrofonem z zakupionych słuchawek(wcześniej sprawdź czy na pewno poprawnie działają) część ta z mikrofonem zazwyczaj miała już przejściówkę na 3,5 jack i wtedy do tego podłączasz np. kabel z samochodu i sprawdzasz czy działa.Albo inne dowolne słuchawki wejściem 3,5 jack.Moja wina za mało precyzyjnie napisałam.Wiem że kilka lat temu takie słuchawki były dość powszechnie dostępne ale teraz nie wiem ,i trzeba szukać i pytać.W niektórych salonach mają nawet oryginały w szufladach pochowane.Trochę dziwne że przez tyle czasu nie pomyślałeś o tym wcześniej w końcu i telefon i samochód już trochę masz.Dobrze że te zamówione tanie są i zawsze zestaw słuchawkowy coś da,choć z drugiej strony czy twoja nokia nie ma wbudowanego w telefon głośnika do rozmów do włączenia na głos?tj odbierasz połączenie i włączasz w opcjach czy czymś podobnym głośnik tak że rozmowa jest słyszalna bez trzymania telefonu przy uchu?Wtedy wystarczałby jakiś uchwyt w samochodzie na telefon.Ja jak wyżej nie mam tej noki i nigdy nie miałam.
A co do pisania post pod postem wystarczy kliknąć edytuj i wtedy dopisujesz co chcesz.
 #959422  autor: Sroczka111111
 04 lis 2017, 16:41
SE, niestety Nokia 3310 nie ma wbudowanego głośnika, bo to byłoby za łatwe i pewnie nie pisałbym tu o tym. To jest niestety fehler tego modelu telefonu. Na głośno nie można rozmawiać. Dlaczego tak późno? Nie miałem takie potrzeby, bo w aucie korzystałem z telefonu służbowego, z bluetooth łączyłem się autem i wszystko grało. Ze swojego korzystałem okazjonalnie, jak ktoś zadzwonił, ale raczej rzadko. Teraz nie mam tel służbowego od dwu lat. Ładowanie? Odpadło całkowicie, bo po pracy oddawałem tel do biura i szef miał zapewnić naładowaną baterię na rano. Od dwu lat jestem wolny od tamtej roboty i trochę z przyzwyczajenia rozmawiam z tel przy uchu, ale nie zamierzam za nic w świecie tego tel zmieniać ani auta, więc kombinuję. Żeby nie było - stać mnie na nowy tel, ale względy praktyczne raczej biorą górę. Nie chcę żadnych aplikacji ani możliwości robienia zdjęć - to mnie w ogóle nie jara. Za stary jestem na takie rzeczy (33l) ;) Telefon ma słuzyć do rozmawiania i ewentualnie do pisania smsów oraz do budzenia :)
Niestety te przejściówki nie zdają egzaminu. Opiszę jak to wygląda w moim aucie:
Mam radio MFD2, do którego zamontowałem wyjście AUX z jack'iem 3.5 mm. Do tego jack'a wpinam sobie np mp3 czy inne graidło. W instrukcji tego kabla widnieje, że może służyć do podłączenia tel i rozmawiania. A więc kupiłem masę przejściówek 3.5 / 2.5 mm. Tylko dwie działały tak, że słyszałem rozmówcę w głośnikach, ale mnie nie słyszano po tamtej stronie mocy. Reszta do wyrzucenia.
Tu gdzieś jest pies pogrzebany.
Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam, Maciej