DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #901544  autor: Luks
 25 gru 2016, 12:38
Cześć! ;)
Telefon posiadam już 2 lata. Na samym początku wgrałem nowszy soft 11.95 z poziomu telefonu. Różne karty SIM i operatorów w nim były i nie było problemów. Końcem sierpnia przeszedłem do Play i jakoś w tym czasie zaczęły się problemy z SMSami. Wpierw co jakiś czas wyskakiwało, że brak numeru centrum wiadomości. Czasami nawet bez wpisywania udawało się wysłać. Myślałem, że być może to coś z kartą SIM, ale po wymianie nic się nie zmieniło. Wyciągnięcie karty pamięci też nic.
Jakiś czas temu uznałem, że wgram na nowo firmware poprzez Phoenixa. Pobrałem taką samą wersję firmware na chomikuj. Niestety nie zdało się to na długo. Wyświetlają się komunikaty typu:
"Pamięć na wiadomości niegotowa". Czasem to nawet znikają SMS-y.
Na chwilę pomaga tylko jak uruchamiam ponownie tel.
Pozostaje już tylko jakaś Wasza sugestia, bo ja już nie wiem co robić... :(
 #907652  autor: Piescoch66
 27 sty 2017, 21:03
Mam to samo. Telefon ma 3 lata, intensywnie używany od 2 lat. Nowego softu nie wgrywałem. Problem pojawił 2 miesiące temu.
 #907689  autor: sa
 27 sty 2017, 22:13
Obawiam się panowie że to jest już zużycie materiału ,albo smsów macie na nich na dużo zachomikowane i stąd te problemy.Czy próbowaliście restart telefonu do ustawień fabrycznych ale z funkcji samego telefonu, bez wgrywania czegokolwiek z zewnątrz?Z tym że wszystkie smsy ,zdjęcia itd z danymi warto sobie przenieść albo gdzieś zapisać, bo to wszystko zniknie po takiej operacji.