TELEPOLIS.PL

Oferta prepaid i mix - [Prepaid] Operatorzy zagraniczni i ceny połączeń

Kaczy - 2006-07-03, 21:17
Temat postu: [Prepaid] Operatorzy zagraniczni i ceny połączeń
W związku z ostatnio nasilającymi się tematami o prepaidach za granicą (ceny połączeń, sms`ów) pozwalam sobie stworzyć ten temat.

Jeżeli chcesz wiedzieć jacy operatorzy świadczą usługi w danym państwie odwiedź tą stronę i wybierz z jednej z list odpowiedni kraj :)

Irek - 2006-07-03, 21:22

W sumie dobrze, że założyłeś ten temat, ale gdzieś już podawałem tą stronkę. Powiem jedno jest strasznie dobra - ale taraz chyba nie jest za często aktualizowana. Warto poszukać prepaida dla siebie ;) Ale z cenami radzę zapoznać się bezpośrednio na stronach operatorów.
Kaczy - 2006-07-03, 21:24

No ta stronka przewijała się wiele razy w oddzielnych tematach typu: "Prepaidy w Niemczech", "Prepaidy w UK" itd.

Teraz będzie 1. temat, gdzie każdy będzie mógł sobie sam to sprawdzić :)

maciup - 2006-08-04, 08:35
Temat postu: TIM we Wloszech
Wie ktos moze w jakiej taryfie w TIM pre-paid sa najtansze sms do Polski?Bo wyjezdzam i nie mam pojecia nawet jak ustawic taka taryfe.Prosze o pomoc

[ Dodano: 2006-08-11, 12:05 ]
Czy naprawde nikt nie ma pojecia na ten temat,nie znam włoskiego wiec trudno mi cokolwiek zrozumiec na stronie operatora www.tim.it moze ktos pomóc?

DARIA - 2007-03-04, 20:56

Witam wszystkich!
Mam kilka pytań.
1. Czy każda karta prepaid startowa jest z numerem?
2. Czy tak jak jest na tej stronce podanej wyzej karta jet ważna te 12-15 czy 6 miesięcy
(co to oznacza?, czy jak nie bedzie doladowana straci ważność?)
3. Czy jak nie będzie pieniędzy na karcie bedzie można sie na nia dodzwonić, czy trzeba ja doladować?
Proszę o pomoc. :? i pozdrawiam!

:wink: BLĄDYNKA

D@rio - 2007-03-04, 21:00

DARIA napisał/a:
1. Czy każda karta prepaid startowa jest z numerem?

tak

DARIA napisał/a:
2. Czy tak jak jest na tej stronce podanej wyzej karta jet ważna te 12-15 czy 6 miesięcy
(co to oznacza?, czy jak nie bedzie doladowana straci ważność?)

okres aktywności karty w sieci i możliwości odbierania polączeń przychodzących

DARIA napisał/a:
3. Czy jak nie będzie pieniędzy na karcie bedzie można sie na nia dodzwonić, czy trzeba ja doladować?

można

DARIA napisał/a:
BLĄDYNKA

BLONDYNKA się pisze...

DARIA - 2007-03-04, 21:19

:D dzięki bardzo.
Wybacz taki bląd :shock:

To czy po okresie wazności karty mozna przedluzyć jej wazność? Na jaki czas i w jaki sposób ? Czy trzeba kupić nowy starter? :D

Irek - 2007-03-04, 21:24

A mnie tak zastanawia o jakiej sieci i jakim kraju piszesz!
DARIA - 2007-03-04, 21:40

Piszę o kartach niemieckich.
O jakiej dokladnie to nie napiszę bo próbuję z waszą pomocą wybrać.
Może T-Mobile, Vodavone, E-plus, O2 coś z tego.
Jestem malo zorientowana w tych sprawach więc dziękuję za pomoc.
Najbardziej zależy mi na tym żeby karta miala numer na który bedzie można bylo sie dodzwonić bez konieczności doladowywania i żeby karta nie przepadla po na przyklad miesiecznym lub nawet kilku miesiecznym nie użytkowaniu jej. :)

D@rio - 2007-03-04, 21:41

IreQ napisał/a:
A mnie tak zastanawia o jakiej sieci i jakim kraju piszesz!

to nawet nie ma znaczenia, bo ona pyta o podstawowe rzeczy. Prostszych już chyba nie ma ;)

DARIA napisał/a:
To czy po okresie wazności karty mozna przedluzyć jej wazność? Na jaki czas i w jaki sposób ?

można, jeśli karta nie została deaktywana (loguje się do sieci). Przedłużyć ważność można zależnie od wartości tele-zdrapki. Jedyny sposob to doładowanie konta.

DARIA - 2007-03-04, 22:06

Dzięki wielkie!
Znasz może możliwości tych kart które wymienilam-chodzi mi o zasięg? Które sie najlepiej sprawdzają?

D@rio - 2007-03-04, 22:10

DARIA napisał/a:
Znasz może możliwości tych kart które wymienilam-chodzi mi o zasięg? Które sie najlepiej sprawdzają?

a co rozumiesz przez słowo możliwości.

Największy zasięg w Niemczech ma Vodafone, T-Mobile i E-Plus. Wybierz sobie coś z tych 3-ch. Ja polecam Vodafone.

DARIA - 2007-03-04, 22:17

Chodzilo mi wlaśnie o zasięg.
Dzieki za poświęcony czas i pozdrawiam. :lol:

tejerek - 2008-09-07, 17:45

Mam pytanie na czym polega usługa Vodafone Passport? Chodzi mi o Vodafone UK.
Poszukuję dokładnych informacji na temat stawek, limitów i czy działa w ofercie pre-paid.

level - 2008-11-22, 11:18

Do listy operatorów wirtualnych chętnie dodam MO-Call. Sprawdza sie jeśli jest potrzeba częstego dzwonienia za granicę. Wypróbowałem MO-Call będąc w Anglii, dzwoniąc do Polski. Teraz mam odmienną sytuację i też korzystam z tego operatora. Ściągnąłem aplikację na komórkę która przekierowuje rozmowy do sieci Morodo i to wszystko. Poza tym po zarejestrowaniu dostałem darmowy kredyt, żeby wypróbować rozmowy.
Ryszard Lubicz - 2009-04-23, 09:45

ja w Niemczech polecam Aldi Talk - naprawdę tanio. Np z Aldi do Aldi 3 centy za minutę...A do wszystkich sieci 13. Sms 3 centy,minuta do polski 54 centy. Doładowujemy w sieci marketów Aldi.
Smooth - 2009-04-30, 08:36

a jaki prepaid z polskich lub niemieckich sieci jest najtańszy pod względem rozmów do Polski (stacjonarne i orange), smsów do orange pl i połączeń z internetem?
rtoip10 - 2009-05-04, 09:59
Temat postu: Najtańszy roaming z Chorwacji do PL w której sieci ?
Witam.
Jak w temacie, w której sieci jest najtańszy koszt połączenia z Chorwacji do Polski

tetris - 2009-05-04, 11:21

Smooth napisał/a:
a jaki prepaid z polskich lub niemieckich sieci jest najtańszy pod względem rozmów do Polski (stacjonarne i orange), smsów do orange pl i połączeń z internetem?

No wiesz jak zależy Ci na niskich stawkach do orange, to najtaniej chyba będziesz miał wewnątrz sieci (w orange go masz 20 gr/min po doładowaniach za 100 zł). Nie wiem czy znajdziesz coś tańszego, mnie w każdym razie nic nie przychodzi do głowy...

Btk_Tomas - 2009-05-04, 11:29

tetris napisał/a:
to najtaniej chyba będziesz miał wewnątrz sieci (w orange go masz 20 gr/min po doładowaniach za 100 zł

Będąc w roamingu nie ma połączeń wewnątrz sieci.

Najniższe stawki w roamingu są jak na razie w Play.

Smooth - 2009-05-05, 09:14

A starter z jakiejś niemieckiej sieci?
Który by spełniał wymienione przeze mnie wcześniej warunki.

osachorzow - 2009-05-06, 20:00

Smooth, zobacz http://www.blauworld.pl, http://www.mobileworld.de tam masz rozmowy do Polski za 5centów (+15centów inicjalizacja połączenia) - startery nie pamiętam po ile - chyba 15-20€ i 10€ na start...

jakiś rok temu startery z 10€ na allegro były za 18zł a teraz chyba za 60...

piotr10 - 2009-05-30, 16:33

Jaką ważność ma starter blauworld?
W sensie ile można dzwonić bez doładowania?
o ile doładowania przedłużają rozmowy wychodzące?

osachorzow - 2009-05-30, 22:01

na 99% każde doładowanie przedłuża o pół roku na wychodzące i kolejne pół roku na przychodzące. Po pół roku niewykorzystywana kasa jest zamrażana i wraca po kolejnym doładowaniu.
1440 - 2009-06-08, 14:42

Witam wszystkich!

Wybieram się na praktyki studenckie do Moskwy i razem ze znajomymi zastanawiamy się, jak można tam sprawnie i tanio się wzajemnie porozumiewać. Chodzi mi głównie o rozmowy pomiędzy sobą, jak trzeba się będzie skontaktować czy znaleźć...

Chyba najlepszą możliwością byłoby zakupienie starterów jakiejś rosyjskiej sieci komórkowej, ale tu pozostaje problem poblokowanych simlockiem telefonów.

Na jakiej zasadzie funkcjonuje roaming, jeśli wszyscy mają telefony z polskiej sieci komórkowej i znajdują się na terenie np. Moskwy wykonując połączenia między sobą?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam!

podobnoja - 2009-06-18, 10:20
Temat postu: Jaki starter -prepaid -niemiecki
Witam wyjezdzam za granice za 1,5 tygodnia dokladnie do niemiec... I chciałem kupic tam prepaid taki w ktorym bede mogł korzystac z internetu tak 5 h max... dzwonic do polski tanio i sms zeby byly tanie... tylko nigdzie nie moge znalesc czy ozna korzystac z internetu czy nie, a dowiedizalem sie ze nie ktore prepaidy maja mozliwosc a nie ktore nie...
Bardzo prosze o pomoc

Tomek_19 - 2009-06-18, 10:55

Możesz sobie sprawdzić taką ofertę:

:arrow: FONIC: http://www.fonic.de/html/

Tanio w Niemczech, tanio do Polski, 24ct/MB, ewentualnie 2,50 euro/dzień korzystania z netu.

podobnoja - 2009-06-19, 10:21

to jak kupie starter fonic?? to juz bede mial te podstawowe stawki co podales?? sa jakies taryfy??
no i jak sie doladowuje?? normalnie tak jak u nas w kiosku markecie??

Tomek_19 - 2009-06-19, 17:10

podobnoja, można kupić przez internet albo w marketach Real, na stacjach Jet i jeszcze w kilku innych sieciach marketów. Wszystko podane jest na stronie internetowej. Doładowania też są dostępne w marketach, na stacjach benzynowych lub przez internet. Z tego, co widzę na stronie, jest tylko jedna taryfa dostępna. Rozmowy w Niemczech 9ct/min, na stacjonarne do kilkudziesięciu krajów europejskich, USA, Kanada 9ct/min, komórki zagraniczne 29ct/min, sms międzynarodowy 19ct/szt., sms krajowy 9ct, internet 24ct/MB taktowane co 100KB, naliczanie rozmów 60/60, ważność konta nieograniczona.
podobnoja - 2009-06-19, 21:35

to jak mi radzisz lepiej kupic prepaida fonica czy o2?? a w polsce dostane starter fonica??
Tomek_19 - 2009-06-19, 22:27

podobnoja, ja bym kupił starter Fonica w Niemczech, bo wychodzi najtaniej. Czy łatwo jest go dostać, nie wiem, bo nie korzystałem. Miałem do tej pory tylko T-Mobile i Simyo. Możesz też kupić kartę O2 z taryfą O2o. Rozmowy do Polski 29ct/min, w Niemczech 15ct/min, są dostępne różne pakiety internetowe. Ogólnie jednak wychodzi drożej niż Fonic.
podobnoja - 2009-06-19, 22:45

a karte odpale na simlocku czy musze zdjac?? wiesz moze?? szkoda ze nie wiesz gdzie mozna ja dostac w polsce bo bym kupil
Tomek_19 - 2009-06-19, 22:52

podobnoja, w Polsce raczej nigdzie, tylko tyle, co na Allegro albo od kogoś, o ile taką gdzieś oferuje. Jeżeli masz telefon z simlockiem na jakąś sieć, to telefon nie będzie działał z innymi kartami.
tom-wr - 2009-06-26, 15:32

Który operator Holenderski ma najtańszy (darmowy) internet?
Tomek_19 - 2009-06-26, 16:23

tom-wr, możesz rozważyć 3 oferty:

:arrow: Simyo
https://www.simyo.nl/self...ernet?uid=57463

net kosztuje 10 ct za każde 100Kb. Jeżeli w ciągu jednego dnia zużyjesz 1 Mb, to zapłacisz 1 euro i potem możesz korzystać do maks 10Mb za darmo, czyli za te 10Mb zapłacisz faktycznie tylko 1 euro.

:arrow: KPN
http://www.kpn.com/web/Mo...KPN-Prepaid.htm

oferują 3 różne pakiety internetowe, szczegóły na stronie

:arrow: T-Mobile
http://www.t-mobile.nl/pe.../overzicht.aspx

101krystian - 2009-07-08, 14:30

obecnie jestem w Austri i chce kupić starter Prepaid tylko nie wiem ktory zależny mi na tanim połączeniu do Polski

proszę o pomoc

Abcn - 2009-10-12, 15:08
Temat postu: HISZPANSKIE 'MÓVILes'
temat móviles prepago en ESpaña 8)
jesli ktos wybiera sie na dluzsze wakacje czy pobyt do Hiszpanii
:arrow: chetnie sluze pomoca z poziomu uzytkownika
* dopis: Ceny poniżej podane wzrosły od 1 lipca 2010 w zw. z podwyżką podatku
o ok 1%

Coprawda w ciagu 2008-09 ceny roamingu znacznie sie obnizyly - dzieki miłościwie nam panujacej Komisji EU - a sms-y moga byc tansze niz wewnetrzne/zewnetrzne w ESP
tym niemniej :

Cytat:
tak wstepnie to w Hiszpanii do zakupienia starteru (nie w kazdym kiosku jak w PL, ale w duzych miastach bez tragedii, w salonach op, phoneHouse , sklepach elektron. pakistan/chińskich , interLocutorio)
:arrow: nalezy pokazac twój dokument , przy zakupie numer/y rejestruje sie na dana osobe, dobrze jest poprosic od razu o ew. aktywowanie /ustawienie taryfy-
Ceny SiM (z kredytem 5-10...eu) rzedu 10 - 20 euro.
Oplata za zestawienie polaczenia wystepuje powszechnie
15 cent (17,4 z vat) , przy polaczeniach m-narod. 30-50 ce.
ceny (jak widac) czesto podawane sa bez podatu iva/vat = 16 % ( po 1.VII.10r 18%)
Najnizsze doladowanie - € 5 (4,30) - lub jego wielokrotność - przedluza zycie numeru o kilka miesiecy : np 3 - 6 - 9.
Glówni operatorzy: Movistar, Vodafone, Orange, Yoigo
- i tuziny wirtualnych: http://operadoras.mforos.com/?cat=332419 część operuje tylko on-line - np simyo
w wiekszosci ich str www sa tylko po hiszpansku, prócz
http://www.LYCAmobile.es/
LLamaYa , MASmovil , Lebara.es ,
HappyMovil.es , vodafone.es ,

[ Dodano: 2009-10-12, 22:57 ]
Na pytanie z tamtego  tematu:
tam gdzie bodalski napisał/a:
Witam, czy mozecie mi doradzic :jakiego prepaida kupic w Hiszpanii zeby tanio dzwonic i pisac do Polski??
:nie ma jednej odpowiedzi
dobrą kompromisową opcją jest :arrow: DiGi mobil (+najnizszy setting!):
w Hiszpanii na stacjon. 8.12 cent/min + , na komórk. 13.92 * + 14 ce zestawienie
z H do UE (PL) na stacjon. 8,12 c/min + na komórk. 23.2 c/m + 6 ce zestawienie
sms 14c w Hiszp i do numerów UE
* prócz do Yoigo 18,5 c/m {!na razie działa tylko w Hiszp -i Rum}

- albo smsy po 8 ce w Yoigo w taryfie 8 = ocho/'oczio' (rozmowy 35 ce/min + set)
- albo tam gdzie cena/min jest niska (6-8 ce/min na domowe/stacjonarne w PL) smsy sa po 20-25 ce i oplata za 'setting' rzedu 30-50 ce.
jest też Vectone
LLamaYa : 17+ce setting (01.2010) (**
- dzwonienie na komórki to 15 - 17 - 20 - 35 ... cent / min + 'setting' - 'establecimiento de ll.'

[ Dodano: 2009-10-16, 00:25 ]
Najtańsza stawkę 7('8')ce/min na krajowe/wewnątrz Hiszp ma obecnie PEPEphone.com
możliwe jest tez 5(6) przy szczególnych wymogach , np automatycznym doładowywaniu
lub 'tarifa plana' -płaska- gdzie płaci sie jedorazowo daną kwotę np 50ce/rozmowę-do-60-min lub 15-30 eu/mc za duza ilosc minut np 90/x - 500/mc

**) jeszcze taka sztuczka
dzwoniac na numer (+34) 633.99.6161 lub (+34) 640.1000.80 HablaMania i wybierajac potem polski numer domowy/stacjonarny mozna rozmawiac z PL za cene polaczenia na komórke hiszp.
Sytuacja zmienia sie w czasie , bede odswieżał wiadomosci w miarę możliwości- zob dzien ostatniego edytowania :smt006
[ Dodano: 2009-10-13, 12:02 ] internet przez sim-card nie mam doswiadczen, ale zob: http://www.prepaidgsm.net...data-spain.html
[ Dodano: 2010-05-21 , 11:11 ]
Nie mówimy tu o kartach zdrapkach, numerach dostepowych, VOIPcheap , skype itp.

ot, takie male TeleSPANIS
*** z tym ze -bez obrazy Adm/Mod- proponuję wklejac na str 1 watku linki-odnośniki do poszczególnych krajów: ESP,
GB, IRL , Niemcy , CZechy, Słowacja , Ukraina itd w miarę jak się bedą pojawiac

raczej niz zamykac lokalne tematy jak ten 'by Bodalski'

DuzyLukasz - 2009-10-19, 00:06

Ja mam troszeczkę inne pytanie. Zna ktoś stronę podobną do telepolis, ale obejmującą rynek UK? Albo Włoch. :)
Abcn - 2010-01-05, 00:39

tu haslo Ukraina
Tu nieco o sieciach w CZechach 'aby bylo tanio w sieci i sms'
A tu o komunikacji PL - France ale praktycznie na podstawie w.w. prepaidGSM.net

{edited}
Cytat:
UK? Albo Włochy.
to prawie to samo (sorry, nie moge sie powstrzymac :D )
nie znam odp, rozumiem ze prepaidGSM to za malo. Zoba
thonka napisał/a:
poszukaj na forach zwiazanych z polonia, {wstaw kraj}
moze tam beda bardziej zorientowani.
Voila - BDB rada w-g mnie ,
+ n-kl , fora erazmusów itp :)

[ Dodano: 2010-02-05, 15:04 ]
tu niezLy chwyt , jesli jest czas na przygotowanie (przed wyjazdem?)
Niemcy i w ogóle caLa Unia
http://telepolis.pl/forum...p=385559#385559

JasiekPL napisał/a:
... ... jest dostępna oferta Heyah. Nie chodzi o smsy tylko o dzwonienie. Myślę, że to dobry sposób na tanie rozmowy. W Polsce wykupujesz na pierwszym starterze darmowy numer do drugiego startera, a w Niemczech na drugim starterze masz odbieranie za 0,49 zł. Czyli całkowity koszt miesięczny to 5,90zł (starter w Polsce) + 0,49zł / min rozmowy (starter w Niemczech).
Może macie jakieś ciekawe, inne pomysły na obniżenie kosztu "pobytu" w Niemczech? :D Piszcie!
Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-04-04, 15:04 ]
oo tu temat dla tych co w Kraju i chca dzwonic za granice

http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=24173

KamaZ - 2010-04-26, 16:30

Orientuje się może ktoś jak w tej chwili można najtaniej dzwonić i pisać z Ukrainy do Polski?
ms93 - 2010-04-26, 18:35

KamaZ napisał/a:
Orientuje się może ktoś jak w tej chwili można najtaniej dzwonić i pisać z Ukrainy do Polski?

Life - http://www.life.com.ua/in...lng=en&page=1-7 - 1,99UAH wszedzie, SMS 1,17UAH, abonament za usluge 6UAH miesiecznie.
KyivStar - http://www.kyivstar.ua/en...vices/starsvit/ - 4UAH w szczycie, 2UAH poza. SMS 1UAH.

romana - 2010-05-20, 22:51

Czy orientujecie się może w jaki sposób nabyć (w Polsce lub do Polski) starter/numer w rumuńskiej sieci pre-paid? Która to sieć - to drugorzędne, najważniejsze aby numer był rumuński.

PS. Np. na orange.ro wysyłka tylko w kraju...

potrus - 2010-06-28, 12:31

A co z Grecją?

Przejrzalem dyskusje na forum, widze link do http://www.prepaidgsm.net/en/greece.html - ale czy ktos z forumowiczow moze ma wlasne rady i doswiadczenia nt. jaki jest dobry grecki prepaid do mobilnego netu? Bo chyba moj Orange Free nie jest optymalny by tam korzystac... ?

Patrzac na ww. strone najlepsze oferty to chyba:

* Vodafone: "Wap GPRS: € 0.025/KB (CU only)" (ale co to jest to CU?)
* Cosmote: "i-mode 0-500KB: € 0.0071/KB, i-mode 501-1000KB: € 0.006/KB, i-mode 1001-2000KB: € 0.0048/KB, i-mode 2001KB and more: € 0.0036/KB" (ale co jest to i-mode?)
* MoMad: "Internet GPRS: 0.006€/KB" (czym sie rozni Wap GPRS Vodafonu od Internet GPRS MoMada?)

Markadiusz - 2010-07-11, 09:08

Potrzebuję info co do prepaidów w Niemcowni. Korzystam przede wszystkim z internetu. Dobrze byłoby, żeby dodatkowo tanio można było zadzwonić do Polski jak i wewnątrz Niemiec, a także na numery Plusa w roamingu w Niemczech. Proszę o podanie propozycji, jaki starter kupić, by odpowiadał wymaganiom. Chcę wydać maksymalnie 25-30 euro, wliczając w to cenę startera, korzystanie z internetu (liczyć koło 0,5 GB) i rozmów [koło 30 minut w Niemczech (w tym do numerów Plusa w roamingu), 30 minut do Polski] lub cenę pakietów na powyższe dwie usługi. Korzystać będę z tego koło 2 tygodni.

---Sorry, jeśli już coś było poruszone, jest nadal aktualne, a ja to przeoczyłem---

Malibu - 2010-07-11, 10:07

Generalnie jeżeli chodzi o telefony do Polski z niemiec najlepiej jest kupić sobie blauworld, cena za minutę do polski to bodajże 5 centów na stacjonarne i 25 centów na komórki (plus 15 centów za inicjację połączenia), doładowanie albo kartami blau albo e-plusa, jeżeli chodzi o internet, to w vodafone 1 dzień korzystania kosztuje około 1 euro w pre-paidzie (callYa) albo w o2 25 euro za miesiąc korzystania z sieci, w e-plusie o ile mnie pamięć nie myli jest promocja w której net kosztuje 10 euro za miesiąc w pre-paidzie, przede wszystkim sprawdź sobie zasięg albo napisz mi w jakiej jesteś miejscowości to powiem ci co najlepiej kupić jeżeli chodzi o internet
Markadiusz - 2010-07-11, 14:37

No ja będę w Monachium. Tam problemów z zasięgiem nie będzie - rodzina tam korzysta np. z Vodafone'a i z T-Mobile'a. O ile dobrze przeczytałem (a właśnie słaby jestem z niemieckiego narazie) to te 10 euro w E-Plusie to jest chyba tylko wtedy, jeśli się weźmie umowę na 6 miesięcy :/

EDIT: Zmienię trochę te pytania-prośby:
1.Jaki kupić najtańszy starter (i z jaką taryfą jakiej sieci-jednak korzystać będę wyłącznie z internetu) i doładowanie, tak by działało przez minimum tydzień?
2.Jak (i jaką/jaki) włączyć taryfę/pakiet, gdzie (minimum 0,25 GB, dobrze jeśli choć 0,5 GB) internet będzie najtańszy i będzie (pakiet) działał minimum tydzień? Bez straty prędkości.

Całość ma wynieść max 20 euro.

Malibu - 2010-07-11, 18:06

http://o2online.de/nw/act...-surfstick.html 25 euro za miesiąc (internet nie jest limitowany) albo 3,5 za dzień surfowania, całość z modemem kosztuje 25 euro w tym masz 5 dni surfowania za darmo.
To chyba w tej chwili najtańsza opcja,

w blauworld jest 1mb po 0,49.

Markadiusz - 2010-07-12, 06:48

Uuu... Nie było by jakiejś tańszej opcji z ewentualnie jakimś mniejszym limitem? Bo na tydzień po 3,5 euro dziennie i jeszcze starter to już trochę jest.
thonka - 2010-07-14, 01:02

sprobuj aldi talk w medionmobile.
15 euro na 30 dni "nielimitowanego" internetu.
pisze "nielimitowanego" bo limit predkosci to tyle co dala fabryka z sieci e-plus do 5GB, powyzej 5GB predkosc spada do GPRSu.
starter kosztuje 13 euro, z tego 10 euro jest do wykrozystania (12 miesiecy waznosci).
doladowania tylko 15 euro (12 miesiecy waznosci) lub 30 euro (24 miesiace waznosci).

pakiet internetu odnawia sie automatycznie sam w przypadku posiadania odpowiednich srodkow na koncie.

jak znajdziesz kogos kto Ci to przetlumaczy to bedziesz wiedziec co i jak, ja niestety nie mam zbytnio czasu, by to wszystko tlumaczyc
http://www.medionmobile.de/index3.htm

Markadiusz - 2010-07-14, 12:41

thonka napisał/a:
predkosc spada do GPRSu

Co tam do GPRSu... 2 lata w Orange'u po wykorzystaniu pakietu 0,5 GB (wystarczyły 3 godziny) korzystałem z neta około 16-32 kbps i to na SE GC85-chyba gorszego modemu nie widziałem-co zrywał połączenia non stop, czasem kilka razy na minutę, a żyję dalej :lol: Teraz mam około 220 kbps max jak korzystam przez telefon.

No to o ile dobrze poszło rozumienie i tłumaczenie strony: limit 1 GB za 2 euro/dzień taktowany co 1 MB. Jak dokładnie nazywa się ten starter (żeby wiedzieć o jaki prosić i nie pomylić, jak np w Orange między Pop a Nowe Go)? Jak włączyć tą usługę/pakiet (kod)? Jak skonfigurować telefon, bo jest konfigurator ale jedynie do WAP i MMS, a potrzebna byłaby konfiguracja neta po GPRS/UMTS.

Cytat:
w vodafone 1 dzień korzystania kosztuje około 1 euro w pre-paidzie (callYa)

Dobrze rozumiem, że limit 200 MB i to w taryfie CallYa OpenEnd Internet? I jak znowu z korzystaniem: starter prepaid CallYa, ale dalej...? Jak (kod; i za ile) zmienić taryfę na taką i wykupić (kod) ten pakiet dniowy? Jak sprawdzić jego stan (także kod)? Czy przez punkt dostępu web/internet można korzystać ze streamingu np. w programach youtube lub gagabox (radio)? Czy tylko przez jakiś inny, ciągnacy kasę, a nie MB z pakietu, punkt? Szkoda, że tam gdzie będę nie ma nikt otwartego WiFi w pobliżu :(

Chyba wezmę Vodafone, bo portfel ostatnio traci na wadze i zawartości :wink:

thonka - 2010-07-14, 13:39

Markadiusz napisał/a:
Jak dokładnie nazywa się ten starter
starter to aldi-talk starter set i na 100% nie bedzie go mozna dostac nigdzie indziej niz w sklepach aldi. szukalbym przy kasach ;)

po zakupie nalezy starter zarejestrowac. w Niemczech jest prawny wymog rejestracji kart sim.
http://www.medionmobile.d...gistrierung.php

na samym dole klikasz weiter, wpisujesz dane (na 100% musi sie zgadzac kod z miejscowoscia reszta moze byc zmyslona, niestety nie da sie zarejestrowac karty na inne dane niz niemieckie). nie wkladaj wczesniej karty sim, i tak nie bedzie aktywna poki nie dokonasz rejestracji.

po zakonczonej rejestracji mozesz wlozyc karte sim, doladowac konto i ew. wybrac taryfe.
taryfe wybiera sie pod numerem 1155 (darmowy)

konfiguracja:
do dostepu 24h - APN: tagesflat.eplus.de, uzytkownik: eplus, haslo: gprs
do dostepu 30 dni - APN - internet.eplus.de, uzytkownik: eplus, haslo: gprs

co do vodafone to bierzesz pierwszy lepszy starter, rejestrujesz sie na stronie vodafone.de i przez strone zmieniasz taryfe na CallYa OpenEnd Internet.
do wykorzystania za 99ct jest 200mb transferu do 7,2mbit, po przekroczeniu transferu predkosc spada do maks. 64kbit i az do polnocy da sie z tego korzystac, bez zadnych oplat. aktywacja pakietu nastepuje przy pierwszym polaczeniu z internetem przez telefon (APN wap.vodafone.de lub web.vodafone.de, wiele kart sim ma konfiguracje zapisana, tak mialem w Irlandii 2 lata temu)

w tej ofercie jest jednak kilka haczykow - wg. strony nie mozna z tego korzystac podpietego do komputera, z uzytkowania sa wylaczone wszelkie VoIPy, P2P oraz popularne w Niemczech komunikatory (AOL, ICQ)

Markadiusz - 2010-07-14, 14:18

thonka napisał/a:
w Niemczech jest prawny wymog rejestracji kart sim

Co? :shock: Po co im to? Np przed czym kogo to zabezpiecza? Czemu w ogóle ma to służyć?

thonka napisał/a:
na 100% musi sie zgadzac kod z miejscowoscia reszta moze byc zmyslona, niestety nie da sie zarejestrowac karty na inne dane niz niemieckie

Asia ze wsi Berlin.

thonka napisał/a:
aktywacja pakietu nastepuje przy pierwszym polaczeniu z internetem przez telefon

Czyli wchodząc codziennie w przeglądarkę automatycznie za 1 euro zostaje mi przyznany ten pakiet, wystarczy tylko, że jestem w tej taryfie?

thonka napisał/a:
w tej ofercie jest jednak kilka haczykow - wg. strony nie mozna z tego korzystac podpietego do komputera, z uzytkowania sa wylaczone wszelkie VoIPy, P2P oraz popularne w Niemczech komunikatory (AOL, ICQ)

Z tym podpięciem, to pewnie da radę obejść (mi nie potrzebne, tak piszę). VoiPy? Czyli wejdę w Skype na fonie i nie działa? :| P2P na telefonie nie mam, więc przeżyję, choć można by było przez HSPA przez manager torrentów coś pobierać... Komunikatory? No to już szczyt głupoty. Kupuję pakiet, by korzystać z ICQ i nie korzystam, bo sieć nie chce. Wiesz może coś o tym streamingu? Bo około 30 MB dziennie potrafię na gagaboxa i YTa wykorzystać. A takie blokady co dają komu? Co to głupie zasady jakieś korzystania z sieci przez telefon w Niemczech :|

Abcn - 2010-07-14, 14:37

Markadiusz napisał/a:
thonka napisał/a:
w Niemczech jest prawny wymog rejestracji kart sim

Co? :shock: Po co im to? Np przed czym kogo to zabezpiecza? Czemu w ogóle ma to służyć?
thonka napisał/a:

FYI w Hiszpanii także nalezy zarejestrować numer ( po 11 marca 2004 w Madrycie )
chyba że kupisz 'na słupa' ,
http://telepolis.pl/forum...p=364435#364435
i większość tele-operatorów także blokuje voip itd

thonka - 2010-07-14, 14:37

Markadiusz napisał/a:
Po co im to? Np przed czym kogo to zabezpiecza? Czemu w ogóle ma to służyć?
sluzy to bezpieczenstwu. roznego rodzaju organizacje przestepcze korzystaja wlasnie z prepaidow. zabiezpiecza tez to Ciebie - nikt nie "ukradnie" Tobie numeru telefonu.
Markadiusz napisał/a:
Czyli wchodząc codziennie w przeglądarkę automatycznie za 1 euro zostaje mi przyznany ten pakiet, wystarczy tylko, że jestem w tej taryfie?
tak, tylko tyle trzeba zrobic. pakiet wazny jest codziennie do polnocy.
Cytat:
Z tym podpięciem, to pewnie da radę obejść
zapewne tak, ja tylko pisze co jest zawarte na stronie.
Markadiusz napisał/a:
Wiesz może coś o tym streamingu?
w Irlandii byl osobny APN na streaming, jak jest w Niemczech nie wiem.
Markadiusz napisał/a:
Co to głupie zasady jakieś korzystania z sieci przez telefon w Niemczech :|
kazdy operator ma jakies warunki.
Markadiusz - 2010-07-14, 14:56

Abcn napisał/a:
'na słupa'

Że w sensie jak? Bo niezbyt rozumiem.

thonka napisał/a:
w Irlandii byl osobny APN na streaming, jak jest w Niemczech nie wiem.

Znalazłem
Cytat:
Vodafone live! (APN wap.vodafone.de)
, ale nie wiem czy nie służy on przypadkiem jedynie do streamingu przy usługach typu live tv samego operatora.

Aha. Dziękuję w każdym razie :D

thonka - 2010-07-14, 15:02

Markadiusz napisał/a:
Że w sensie jak? Bo niezbyt rozumiem.
na podstawiona osobe
Abcn - 2010-07-14, 15:10

Markadiusz napisał/a:
Abcn napisał/a:
w Hiszpanii także nalezy zarejestrować numer ( po 11 marca 2004 w Madrycie ) chyba że kupisz 'na słupa'
niezbyt rozumiem.
'na słupa' tzn zarejestrowany już uprzednio na inną osobę, która daje nazwisko ( ale to zdarza sie np w sklepikach w El Raval, oczywiście nie w salonach itp )
Oczywiście w przypadku koniecznosci kontaktu z BOK jest to problem.
Ot, odskok od tematu.
..........................................
O, widzę thonka już wyjaśniłeś 'who is słup'

A tu jeszcze nt prepaid w Niemczech

kamyk_w - 2010-09-19, 17:34

A jaką sieć wybrać w Anglii? Raczej połączenia + internet działający wszędzie (nie tak jak w PL Play), mało SMS. Oczywiście chodzi mi tylko o najkorzystniejszą ofertę na połączenia w UK
aizo - 2010-12-31, 01:03

Będę teraz jakiś czas w Anglii jaką wybrać siec(wiadomo karta)

W samej Anglii będę sie kontaktował(lub ktoś ze mna )z sieci o2.

Jednak do Polski czasem bym chciał zadzwonić czy napisać?(w tym do play)

Co polecacie?

KamaZ - 2010-12-31, 10:41

aizo napisał/a:

Jednak do Polski czasem bym chciał zadzwonić czy napisać?(w tym do play)

Co polecacie?

Nie wiem czy to są aktualne cenniki, ale według tej strony najtańsze połączenia do Polski oferuje Vodafone i T-Mobile.

Abcn - 2010-12-31, 10:59

aizo napisał/a:

Jednak do Polski czasem bym chciał zadzwonić czy napisać? (w tym do play)

Co polecacie?

Polecać nie będę , bo nie mam doświadczenia, rozumiem że liczysz że jakiś praktyk się podzieli,
natomiast - dodając moje 3grosze do KamaZa - teoretycznie przywołam oczywiste pytanie :
w jakich proporcjach 'do O2' w stosunku 'do PL' i jaki jest 'jakiś czas'?
RZucilem okiem na http://shop.o2.co.uk/tariffs/Pay_and_Go
jest tam taryfa 'kompromisowa' gdzie po więcej jak 3 minutach do O2 cena spada z 25 do 5p/min
i przy doładowaniu od GBP 10 /m dostajesz minuty na rozmowy zagranicę (no, prawie godzinę lub więcej za więcej funtów)
Cytat:
Your Country

Enjoy up to 50 free minutes to any international mobile or landline from the UK when you top-up £10 a month

details

Key benefits:
Top-up £10-£14 and get 50 free minutes to international landlines and mobiles from the UK
Top-up £15-£29 and get 100 free minutes to international landlines and mobiles from the UK
Top-up £30+ and get 200 free minutes to international landlines and mobiles from the UK

Charges outside your allowance:
UK standard fixed lines and O2 mobiles6 25p/min for the first 3 mins then 5p/min for the rest of day
Other UK network mobiles 25p per minute
Voicemail 15p per call
Calls to 05, 080 and 082 numbers 15p per minute
Calls to 0871 numbers 35p per minute
Calls to 07744, 07755, 0845, 0844 and 0870 numbers 25p per minute
UK video calls7 50p per minute
UK text message 10p per message
International text message8 10p per message
UK picture messages9 25p per message
UK browsing10 Up to max £1/day
Telephone Customer Service11 25p per call from an O2 mobile
6. UK standard fixed lines and O2 mobiles
Standard call rates apply to voice calls made in the UK to standard UK fixed line numbers (starting 01, 02 or 03).
7. UK video calls
Video calls are only available on compatible 3G phones. Please check individual handset specifications for details on which phones have this feature.
8. International text message
Texts sent from the UK to another country.
9. UK picture messages
Picture messaging phone required.
10. UK browsing
Can be used for O2 Active. Applies to use in the UK only. Handset dependent.
11. Telephone Customer Service
Calls to Customer Service from a landline are charged at national rate of your fixed line service provider.

innym zawodnikiem na polu m-narodowych połączeń jest Lebara,
szczególnie na stacjonarne
ale właśnie , sprawa polega na rozważeniu ile do O2 .

Albo używaj 2 karty sim , jesli do PL ruch tylko w jedną stronę, tzn Ty a nie do Ciebie.

miqqs - 2011-01-04, 15:17
Temat postu: Re: [Prepaid] Operatorzy zagraniczni i ceny połączeń
Mam pytanie. Jaki bedzie koszt minuty, rozmawiając w niemczech z sieci Orange(nie jest na abonament) dzwoniąc na numer niemiecki, oraz z polskiej karty w Niemczech dzwoniąc do polski do sieci orange, oraz era?
Abcn - 2011-01-04, 16:22
Temat postu: Re: [Prepaid] Operatorzy zagraniczni i ceny połączeń
miqqs napisał/a:
Mam pytanie. Jaki bedzie koszt minuty, rozmawiając w Niemczech z sieci Orange (nie jest na abonament) dzwoniąc na numer niemiecki,
oraz z polskiej karty w Niemczech dzwoniąc do Polski do sieci orange, oraz era
Koszt wszystkich połączeń z 'unijnego prepaida' w roamingu w UE to 1zł60gr / min (odebranie ok 80 gr/min)
(O ile dobrze rozumiem twe pytanie - chodzi o orange.pl w N.
jesli nie, jest to odpowiedź na drugą jego część )
Jest to w cenniku operatora, dostępne na jego str www.

Admin z łaski swojej uzna czy posty należy przenieść z tego tematu/wątku.

miqqs - 2011-01-05, 15:33

Nie mam pojęcia gdzie skierowac sie z tym pytaniem, skoro tytuł brzmi "Operatorzy zagraniczni i ceny połączeń", a niestety nic zblizonego do tego nie znalazlam. To była odpowiedź na drugą część mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, ile będzie koztowala minuta z sieci orange gdy będę już w niemczech dzwoniąc na numer z sieci np. T-mobile. :?:
DanielR - 2011-01-05, 20:37

miqqs napisał/a:
Chodzi mi o to, ile będzie koztowala minuta z sieci orange gdy będę już w niemczech dzwoniąc na numer z sieci np. T-mobile. :?:

Zapłacisz zgodnie z cennikiem roamingowym dla Eurotaryfy.
Będzie to koszt połączenia w strefie 1, czyli na obszarze Unii Europejskiej.
Koszt minuty połączenia wykonanego, to 1,79 zł brutto, przy naliczaniu 30/1, czyli za pierwsze pół minuty, a następnie za każdą rozpoczętą sekundę połączenia.

Zajrzyj też TUTAJ. :wink:

miqqs - 2011-01-06, 11:21

dzieki serdeczne za pomoc:)
DanielR - 2011-01-06, 13:01

miqqs napisał/a:
dzieki serdeczne za pomoc:)

Słuchaj pomyliłem się. :|

Całkiem zapomniałem o korekcji cenników w związku z podwyżką VAT-u!
Otóż cena minuty połączenia wykonanego w roamingu UE z dniem 01.01.2011 r. wzrosła o 0,02 zł, do 1,81 zł.

TUTAJ masz cennik usług w roamingu dla karciarzy, a TUTAJ dla abonamentowców.

Bardzo pśeplaszam. :oops:

jason22 - 2011-05-12, 11:26

Witam,

niedlugo wyjezdzam do francji na 2 tygodnie. orientuje sie ktos moze, czy maja tam jakas siec w ktorej smsy sa za darmo? (cos w stylu odpowiednika heyah :-D )

bo w roamingu 50 gr / sms sie nie oplaca...

kerim36 - 2011-05-12, 11:44

jason22,
sms'y do sieci francuskich czy do polskich??

jason22 - 2011-05-12, 20:30

chodzi mi o smsy do sieci francuskich.

zamierzam kupic 2 zagraniczne startery.

szukam sieci w ktorej smsy beda za darmo ale koniecznie bez zadnych pakietow (pakiety nie dzialaja za granica)

Kamil1000 - 2011-05-20, 15:33

Szukam jakiegoś dobrego jakościowo (zasięg i wydajność sieci) operatora prepaid w Grecji (wyspa Corfu). Potrzebuję mieć 1 GB do wykorzystania przez co najmniej 10 dni oraz możliwość wykonywania/odbierania rozmów i wysyłania/odbierania SMSów na/z numery polskie.
jahu - 2011-06-09, 17:52

Witam,
wiem ze to o zagranicznych ale mam dylemat - jakie alternatywne rozwiązanie dla przypadku: 5 dni we Francji i Belgii - potrzebne jedynie ok 30 min awaryjnie do rozmów w Europie tym do polski. Jest Tak Tak T-mobile i pakiet za 9 zł - 30 min Wszędzie rozmawiaj. Jakieś alternatywy?

Pijo - 2011-06-09, 17:59

jahu napisał/a:
Jest Tak Tak T-mobile i pakiet za 9 zł - 30 min Wszędzie rozmawiaj.

To jest w tej chwili najlepsza opcja do Twoich wymagań.

ihavenoideas - 2011-06-10, 17:02

Witam serdecznie! :)

Przepraszam, że zadam być może dla wielu z Was banalne pytanie, ale wyjeżdżam pojutrze do Niemiec i z tego powodu chciałbym się dowiedzieć, ile będzie płaciła osoba z Polski (sieć Plus), która będzie do mnie wysyłała sms-a (36i6 na roamingu)?

Czy cena jest taka, jak w Polsce? Czy sms-y są wtedy pobierane z pakietu?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam! ;-)

ezaq - 2011-06-10, 17:54

ihavenoideas, dzwoniąc / wysyłając SMSa z polskiego numeru na inny polski numer zawsze płaci się tyle samo, niezależnie gdzie ten drugi numer aktualnie się znajduje. Osoba dzwoniąca nie musi, a nawet nie może wiedzieć, że osoba do której dzwoni znajduje się poza granicami kraju.
Tak, SMSy są pobierane z pakietu.

ihavenoideas - 2011-06-10, 18:35

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! :)
KLAINMAX - 2011-06-14, 16:30
Temat postu: niemiecki operator - najtanszy internet
Siemka,

Wyjezdzam wlasnie do Niemiec, gdzie internet bede mial taki jak sam sobie zalatwie. W zwiazku z tym nasuwa sie tu pytanie: czy ktos z Was wie, ktory z tamtejszych operatow oferuje najlepsza oferte jesli chodzi o internet?

pzdr ;)

Ps. Sorki za brak polskich znakow, ale pisze to ze swojej e63, prosto z busa :)

thonka - 2011-06-15, 01:18

KLAINMAX, aldi talk. trzeba aktywowac tylko internet flat.
24h - 2 euro
30 dni - 15 euro
starter powinien byc dostepny w kazdym aldim.

Michauuu, zobacz na oferte vodafone - pay as you go.
po zarejestrowaniu karty przez internet (jakies 5 minut roboty) dostaniesz opcje zmiany darmowego dodatku za doladowania (cos na wzor pakietow we freshu) i tak wybierajac opcje "top up and get international" po doladowaniu za 10 funtow dostajesz 60 minut na stacjonarne i komorki do wiekszosci krajow na swiecie (w UE bodaj tylko wylaczona jest Litwa i Bulgaria).
http://www.vodafone.co.uk...ional/index.htm

jakby 60 minut nie starczylo warto wlaczyc na koncie opcje tanich polaczen - 5p za stacjonarne do Polski i ok. 25p na komorki
aktywacja: INTERNATIONAL na numer 2345, jest tez na koncie internetowym.
http://www.vodafone.co.uk...broad/index.htm

natomiast Internet to 1 funt dziennie za 25mb - nic nie trzeba robic. po prostu system nie nabija nic powyzej 1 funta oplat za dzien. po polnocy znow 1 funt i 25mb. odpalasz tylko internet przez ich APN i dziala.

ew. jest pakiet 5 funtow i 250mb na miesiac - wydaje sie rozsadniejsza opcja :) na raz mozna miec 5 takich pakietow - 1 aktywny, 4 w kolejce.
aktywacja: WEB1 na numer 2345.

http://www.vodafone.co.uk...costs/index.htm

Michauuu - 2011-06-15, 10:17

10+14=£24 (107 pln) to trochę drogo. Myślałem o o2 i karcie Pay & Go za £10.50 tylko nie wiem jak tam wygląda z rozmowami w UE, może coś wiecie?
thonka - 2011-06-15, 10:19

Michauuu, czemu liczysz 10+14?
koszt startera to najczesciej ok. 6-10 funtow + doladowanie za 10.
cala kwote doladowania masz do wykorzystania na dowolne uslugi w tym rowniez na pakiet internetowy za 5 futow. nie ma sensu codziennie wydawac 1 funta na 25mb, skoro mozna wykupic jeden pakiet 5 funtow i jest on wazny dluzej...

jezeli masz kogos znajomego na miejscu zapytaj sie go ile kosztuje karta sim i czy jest na niej jakas kwota do wykorzystania. najczesciej nie ma.
jezeli by jednak cos bylo (np. 99p) to zawsze mozesz doladowac tylko za 5 funtow na paczke internetowa. wtedy tylko kwote na polaczenia bedziesz miec mniejsza. 99p to niecale 20 minut na stacjonarne w Polsce przy aktywacji (darmowej) odpowiedniej uslugi.

voote - 2011-06-18, 12:06

Witam
Nie jestem czy to odpowiedni temat na moje pytanie ale lepszego nie znalazłem.
Wyjeżdżam jutro rano do Londynu na 2 miesiące i chciałbym mieć jakiś kontakt z dziewczyną w polscę. Tutaj znalazłem ciekawą ofertę z t-mobile: 2000minut za 9zł/ tydzień ale teraz szukam informacji dotyczących t-mobile w Wielkiej Brytanii, może ktoś polecić jakąś taryfę z darmowymi minutami/smsami do polski, czy nie za bardzo takie coś jest? Nie chciałbym się pakować w 12miesięczny abonament na już na samym początku. Proszę o jakieś rady, strony z jasnymi informacjami itp. Z góry dziękuje

mungo - 2011-06-18, 12:51

voote napisał/a:
Witam
Nie jestem czy to odpowiedni temat na moje pytanie ale lepszego nie znalazłem.
Wyjeżdżam jutro rano do Londynu na 2 miesiące i chciałbym mieć jakiś kontakt z dziewczyną w polscę. Tutaj znalazłem ciekawą ofertę z t-mobile: 2000minut za 9zł/ tydzień ale teraz szukam informacji dotyczących t-mobile w Wielkiej Brytanii, może ktoś polecić jakąś taryfę z darmowymi minutami/smsami do polski, czy nie za bardzo takie coś jest? Nie chciałbym się pakować w 12miesięczny abonament na już na samym początku. Proszę o jakieś rady, strony z jasnymi informacjami itp. Z góry dziękuje

W Wielkiej Brytanii możesz wybrać ofertę prepaid T-Mobile UK jak i Orange UK bo w ramach oferty Zawsze Blisko Polski T-Mobile traktuje obie te sieci jako operatora T-Mobile. Pod linkami umieściłem już oferty prepaid z taryfami międzynarodowymi. Orange daje darmowe minuty do doładowań, T-Mobile atrakcyjne stawki międzynarodowe. Scenariusz dzwonienia z brytyjskiej karty do PL może okazać się jednak mniej atrakcyjny. Lepsze są scenariusze:

Scenariusz 2:
Osoba w Wielkiej Brytanii dzwoni z polskiej karty SIM do Polski mając włączoną usługę Wszędzie rozmawiaj i płaci 30gr za minutę połaczenia do Polski. Takie rozwiązanie może być tańsze niż dzwonienie na Polską komórkę z UK z brytyjskiej karty.

Scenariusz 3:
Osoba w Polsce ma kartę Polskiego T-Mobile z włączoną usługą Zawsze Blisko dzwoni na Twoj brytyjski numer w Orange lub T-Mobile z pakietu 2000min/9zł.

Z UK tanio (za 1-kilka p) dzwoni się na telefony stacjonarne w PL. Jeśli chodzi o rozmowy kom_UK<->kom_PL to myślę że najlepsza będzie opcja opisana w scenariuszu 3.

thonka - 2011-06-18, 13:16

http://www.t-mobile.co.uk.../costs-rewards/

wybierasz opcje international. za doladowanie za 10 funtow dostajesz gratis 60 minut na rozmowy miedzynarodowe na miesiac (kwota doladowania do wykorzystania na dowolne uslugi), dodatkowo po wykorzystaniu tych 60 minut rozmowa do Polski to jedyne 5p na stacjonarne i 15p na komorki oraz 15p za sms.

rozmowy w UK 20p, smsy 12p. jest jednak duzo pakietow.

10 funtow wydaje sie drogo (ok. 45zl), ale mozna z tego wyciagnac 126 minut na komorki do Polski, osoba w Polsce moze wtedy z pakietu zawsze rozmawiaj tez dzwonic do Ciebie.

pakiet roamingowy wydaje sie korzystny (3x9zl daje 90 minut). problem z pakietem roamingowym zaczyna sie, gdy wykorzysta sie 3 pakiety w miesiacu, a o to nie trudno, bo to niby 90 minut, ale liczone minutowo za wykonane i odebrane polaczenia wymienne 1:1 na smsy i mmsy. wystarczy wyslac 1 wiadomosc i juz minuta miej... oszczedzic moze tylko druga osoba, bo nie bedzie musiala wykupowac "Zawsze rozmawiaj" i bedzie mogla dzwonic po stawce krajowej.

przy 2 miesiecznym pobycie w UK i tak bedziesz potrzebowal angielskiej karty sim wiec zastanowilbym sie nad angielska opcja...

w angielskim orange (tafyfa Camel) jest podobnie z tym wyjatkiem, ze 10 funtow daje 60 minut, 20 daje 120 minut a 30 daje 240 minut. minuta na stacjonarne w Polsce to tez 5p, ale juz na komorki 25p. sms 15p.
w ramach UK minuta 20p i sms 10p.

piotrek.krzysiu - 2011-06-18, 15:00

@thonka, ta opcja international o której mówisz, to opcja abonamentowa czy opcja na karte? Moja dziewczyna wylatuje do UK na dwa miesiące i tak samo jak voote, chcemy miec ze sobą kontakt :)
Abcn - 2011-06-18, 15:18

piotrek.krzysiu, kliknij lub przeczytaj adres linku nawet bez klikania
vt9st - 2011-07-11, 10:10
Temat postu: Niemcy - prepaid, przedewszystkim Internet
Niedlugo wyjezdzam do Niemiec na 1,5 miesiaca i chcialbym sie tam zaopatrzyc w jakiegos prepaida, ktory bedzie mi oferowal staly dostep do Internetu. SMS i rozmowy nie sa tak wazne, ale nie moga miec jakis monstrualnych cen.
neoptb - 2011-07-11, 14:55

Jeśli chodzi o połaczenia z Niemiec do PL to proponuje skorzystać z tej promocji w plusie:

http://nakarte.plus.pl/v.do?idx=912484

Natopmiast jeśli chodzi o internet, to zakup sobie prepaida w Niemczech.

vt9st - 2011-07-11, 18:56

Np. tego od Aldi? I jak cenowo to wychodzi? Ile transferu?
neoptb - 2011-07-11, 20:40

vt9st, google prawdę Ci powie... Nie oczekuj tego,że ktoś będzie szukał za Ciebie :)

www.alditalk.de/web/

vt9st - 2011-07-19, 10:45

Ok, juz wiem.

Ale teraz pytanie. Jak bede udostepnial internet laptopowi, to bede w stanie ogladac sobie mecze przez internet, czy nie bardzo?

thonka - 2011-07-19, 12:52

vt9st, skad my to mamy wiedziec?
powinno dac rade, ale tu wszystko zalezy od zasiegu...

neoptb - 2011-07-19, 14:22

vt9st napisał/a:
Jak bede udostepnial internet laptopowi, to bede w stanie ogladac sobie mecze przez internet, czy nie bardzo?
W bardzo słabej jakość tak, w przeciwnym razie możesz spodziewać się czestego buforowania.
amistoso - 2011-07-19, 16:14

Hej,

wkrótce jadę do Niemiec, dokładnie do Dusseldorfu. Będę tam jakieś 2- 3 miesiące i na ten czas potrzebuję dość szybkiego internetu. Pytanie teraz czy mam szukać prepaida, czy może jest jakaś ofera w rodzaju kontraktu na 3 miesiące... Jeżeli chodzi o kasę, to firma płaci, mam na to do 200 euro/mc.
Pracuję online, więc min 8 h dziennie. W pracy używam dużo skype i innej podobnej aplikacji, również do dzwonienia. Oprócz tego poczta, platforma internetowa typu allegro, serwisy informacyjne... Póki co mój internet ma 8,65 Mbps downloadu i 0,86 uploadu. Żadnego limitu typu 3 czy 5 GB nie mam. Nie wiem czy to dużo, czy mało, wiem za to, że przy tych parametrach bez problemu mogę pracować.
Jesteście w stanie cośkolwiek mi polecić? Byłabym wdzięczna, już drugi dzień ślęczę nad tłumaczeniem stron a i tak nic z tego nie wynika
Z góry dzięki

thonka - 2011-07-19, 16:51

amistoso, strone wczesniej masz wypunktowana najtansza opcje z mozliwych... aldi talk.

ale skoro obecnie nikt nie jest w stanie Tobie okreslic czy dana usluga bedzie szybko dzialac nawet w Polsce nie oczekuj, ze ktos Ci w Polsce zagwarantuje szybki internet na terenie Niemiec...

wszystkie mozliwe opcje bezprzewodowe moga byc zawodne.

Abcn - 2011-07-19, 16:52

hej, amistos@, szukasz netu mobilnego ?
Wydaje mi się że dużo łatwiej byłoby znaleźć zakwaterowanie ze stałym/szybkim łączem, czy jakiś WorkCenter do pracy, tak żeby spełniały te warunki.

amistoso - 2011-07-19, 18:38

thonka, nie chodzi mi o najtańszą opcję, a o taką która da radę. Czytałam post o aldi talk, ktoś też wcześniej wspominał o O2 Prepaid-Surfstick i obie opcje wydają się sensowne, przy czym dla mnie to czarna magia, zawsze miałam stałe łącze. Dodatkowo żadna z niemieckich stron które sprawdzałam nie ma wersji anglojęzycznej, dlatego nie mogę spytać u źródła

A wiesz może jak to wygląda z aldi talk? Rozumiem, że jak przekroczę limit 5 GB dajmy na to po kilku dniach, wystarczy że dokupię doładowanie? I znaczy to, że w miesiącu mogę kupić takich doładowań ile dusza zapragnie? Jeszcze raz mówię, że mam na ten cel 200 euro miesięcznie, więc kasa w tym momencie nie gra roli

Abcn, chata już załatwiona, więc stały net odpada niestety :cry:
A co masz na myśli poprzez WorkCenter do pracy?

thonka - 2011-07-19, 22:52

amistoso napisał/a:
A co masz na myśli poprzez WorkCenter do pracy?
w wielu europejskich miastach sa biura na godziny. masz powiedzmy cale pietro z boksami i tam placisz od godziny zajmowanego stanowiska lub wykupujesz abonament.

co do aldi talk po 5GB nic nie da Tobie dodatkowe doladowanie. po prostu do konca miesiaca masz 56kbit.

z tego co widze zadna niemiecka siec nie daje wiecej niz 5GB. jedne po prostu stosuja stary trik z "nielimitowanym" ale o ograniczonej predkosci.

amistoso - 2011-07-20, 09:15

no i teraz wszystko jasne...
Zaryzykowałam wczoraj napisanie po angielsku do o2 i super bo odpowiedzieli. Zaproponowali swojego sticka z limitem dziennym - 1 GB, bo miesięczny oczywiście tylko do 5 GB. Mam nadzieję, że ten 1 GB na dzień mi wystarczy, jak nie, będę się musiała rozejrzeć za takim biurem
Dzięki za info i pozdrówki :-D

wrbl - 2011-07-20, 12:51
Temat postu: Hiszpania, prepaid, internet
Witam, 8 sierpnia wybieram się do Hiszpanii do Madrytu. Będę tam przebywał do 23 sierpnia (15 dni). Zamierzam kupić kartę prepaid w hiszpańskiej sieci. Zależy mi, abym miał łączność z internetem (500MB - 1GB powinno mi starczyć), oraz tanie (lub darmowe ;) ) rozmowy w sieci, gdyż, głównie będę się łączył jeszcze z dwoma osobami, które ze mną lecą. SMSów pisać raczej nie będę. Roamingu nie potrzebuję, będę się łączył z Polską na skypie w hotspotach. Z tego co wyczytałem z ostatnich wiadomości
http://www.prepaidgsm.net...ta-spain-7.html
w miarę opłacalny jest carrefour. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Co na to inne sieci? Niestety hiszpański znam podstawowy, więc na stronach hiszpańskich operatorów nie do końca się łapię Co jest dobrym, tanim wyborem na te 15 hiszpańskich dni??

Abcn - 2011-07-20, 14:49

wrbl, witam, na str 3 tego wątku spisałem to co wiem o komórkach hiszpańskich, niestety bez uwzględnienia Internetu mobilnego*.
Z tego co widzę , Carrefour nie ma opcji rozmów 'za darmo' w sieci, chyba że rozważasz 1 kartę sim na Internet a inne 2,3,... na rozmowy.
Na gorąco nasuwa mi się Yoigo z taryfą 0 (zero) , z tym że za każde połączenie jest 17+ centów.
* Od tego czasu dowiedziałem się że w Yoigo jest 'bono de internet' 500 M /mc za 8 (9,44) eu.

Jeśli doczytam się czegoś więcej to dopiszę,
- simyo.es tylko dziennie , 3(,25) eu (po 250M spada szybkosc)
[chyba że na umowę, ale trzebaby założyć konto w banku hiszp.]
- orange.es podobnie, 3,5(4,12) dziennie lub 41 eu/mc do 2Gb
- vf http://www.vodafone.es/pa...-movil-prepago/
500M 15€ (17,70 IVA incluido)
lub tylko w sobote-niedz. 9€ (10,62 IVA incluido)

Robaas - 2011-07-26, 17:49
Temat postu: Tunezja roaming prepaid
Witam,
szukam informacji jak najtaniej dzwonić z Tunezji do Polski (dotyczy kart prepaid), szukałem i znalazłem najtaniej w GaduAir i mbankmobile 4zł wykonane i odebrane.
czy jest może jakiś tańszy wariant? promocja? zdaje sobie sprawę, że wszystkich ofert mogłem nie sprawdzić i mogłem coś przeoczyć.
Dzięki i pozdrawiam

Espi - 2011-07-26, 18:08

Z tym może być cięzko, większośc ofert prepaid cennik połączeń roamingowych w danej strefie krajowej ma bardzo podobny, ten sam cennik 4,03zł brutto znajdziesz także w ofercie Simplus czy na kartach Orange.
Robaas - 2011-07-26, 18:16

ok dzięki, na jakieś super oferty nie liczyłem, ale zawsze warto zapytać.
pozdrawiam

evolucja - 2011-07-27, 20:40

Może warto skorzystać z Play Fresh i rabatu 70% za 10zł na 2 tygodnie który udostępniają?
Pijo - 2011-07-27, 20:58

evolucja napisał/a:
Może warto skorzystać z Play Fresh i rabatu 70% za 10zł na 2 tygodnie który udostępniają?

To działa tylko w strefie Euro.

Robaas - 2011-07-27, 21:49

no właśnie w play to tylko "tani roaming" czy jakoś tak, bo ta promocja z rabatem 70% jest dobra ale nie sięga do Tunezji... wszystkie promocyjne pakiety złotówek też niestety nie, chyba, że jest jakas inna sieć gdzie dają powiększone doładowanie które działa w roamingu?
jackins - 2011-07-27, 22:30

Witam,

Proszę napiszcie w jakim pre-paidzie w Niemczech jest najwięcej darmowych minut darmowych do sieci stacjonarnych lub pakietów minut za najmniej kasy na stacjonarne. Chodzi mi o łączenie sie z Voip'em a potem to juz wszędzie ;)

Pozdro

thonka - 2011-07-27, 23:57

tmobile.de
prepaid z taryfa Xtra Nonstop.
placisz 29ct za polaczenie w sieci i na stacjonarne bez wzgledu na jego dlugosc.

blau.de
9,90 euro (Festnetz-Flat) za nielimitowane polaczenia na stacjonarne przez 30 dni

rmpogorzelski - 2011-07-28, 00:48

W Mobilkingu są sms-y za 53 grosze w roamingu na całym świecie.
A jeśli chodzi o dzwonienie to może lepiej kupić jakiegoś lokalnego prepaida.

wrbl - 2011-07-29, 10:08

@Abcn dzięki za szybką odpowiedź :) A słyszałeś coś może o pepephone ;>? Na ich stronie nigdzie nie mogę znaleźć oferty prepaid, a słyszałem że mają w miarę ogarnięte stawki ;)
Abcn - 2011-07-30, 13:20

wrbl napisał/a:
@Abcn dzięki za szybką odpowiedź :) A słyszałeś coś może o pepephone ;>? Na ich stronie nigdzie nie mogę znaleźć oferty prepaid, a słyszałem że mają w miarę ogarnięte stawki ;)

o PepePHone słyszałem*,
oferta 'na kartę' tylko do rozmów
na str www w Tienda > Habla > Otras Ofertas : PrePago http://www.pepephone.com/...597N7MC81Z7OFMD
jedna taryfa do wszystkich 7 ce/min x 1,18 (IVA|VAT) + 15 (17,4) zestawienie
Ciebie interesują rozmowy(w sieci)+internet , zatem nie wiem...

stoi tam że można kupić w agencjach biur podróży Halcón Viajes lub Viajes Ecuador,
* kiedyś wszedłem do Halcon'a i nie mieli kart sim , zapisali mój telefon ale nie zadzwonili i tak sie moja relacja z PPph zakonczyla

nmzc

[ Dodano: 2011-08-01, 12:58 ]
zobacz MasMovil , powinien byc ok dla twoich potrzeb , i sprzedaja simy na pocztach - correos

ew. skonsultuj w sklepie phoneHouse

Matrin - 2011-08-09, 16:43

Jadę na kilka dni do Czech, stąd pytanie czy są tam dostępne startery prepaid z dostępem do internetu podobne do takich jak u nas 20zł/1GB? Chodzi mi o coś taniego, ale żeby było do wykorzystania chociaż z 200-300MB w cenie powiedzmy do 200CZK. Jeśli można to proszę o nazwę takiej karty. Przeglądałem strony czeskich operatorów ale znalazłem tylko oferty sklepu online a informacji o rodzajach starterów w normalnej sprzedaży niestety nie znalazłem.
thonka - 2011-08-16, 16:30

prepaid o2 ma 125mb za 75 koron na tydzien (angielska strona pokazuje 500mb na miesiac, ale dotyczy to tylko abonamentow).
http://www.o2.cz/osobni/e...t_v_mobilu.html

vodafone ma 150mb za 177 koron. pozniej lejek. tylko karta sim kosztuje 200 koron.

oferty t-mobile nawet nie ma co rozwazac, bo tam najwiekszy limit to 25mb tygodniowo...

aquick - 2011-08-26, 23:33

Odnośnie Czech to starter Vodafone "Divoka karta" należy aktywować dzwoniąc pod nr *77 i podając swoje 6 cyfrowe hasło zakończone # i odp. na jakieś 2 "pytania" (Ano, Ne). Bez tej operacji karta zaloguje się do sieci, ale będzie "martwa" tzn. bez wychodzących i przychodzących. Po aktywacji bez doładowania środki ważne przez 10 miesięcy a sama karta 13 miesięcy. Starter można kupić byle gdzie wołając "vodafone sim card".
niebieski01 - 2011-09-03, 17:37
Temat postu: Pre-Paid w Anglii z dobrą ofertą na transfer danych
Witam :)
Poszukuję operatora sieci komórkowej w Anglii, gdzie mógłbym zakupić starter w opcji pre-paid za niewielkie pieniądze. Zależy mi na jakimś pakiecie danych (25-100 MB/miesiąc) w dobrej cenie. Dotychczas wynalazłem oferty T-Mobile i Vodafone, jednakże chciałbym się dowiedzieć więcej szczegółów, ewentualnie inne propozycje.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

aquick - 2011-09-03, 22:59

Z tego co mi wiadomo to w Anglii o2 UK cieszy się dużym powodzeniem wśród Polonii :) .

Oprócz abonamentu świadczą także usługi w pre-paid a na stronie http://freesim.o2.co.uk/ można nawet zamówić sobie ich darmową SIM z gratisami po doładowaniu :lol: . Jednak wysyłają SIM tylko na ich terytorium.

W każdym bądź razie zawsze możesz się dowiedzieć więcej na ich stronie www.o2.co.uk :wink:

rom4ntyczk4 - 2011-09-18, 14:35
Temat postu: Prepaid w Niemczech
Witam wszystkich:)

Od 14 września jestem w Niemczech (jako au-pair z moim chłopakiem) i zostaje tu na co najmniej rok. Potrzebuję kupić kartę prepaid której będę używać tylko do dzwonienia i pisania sms do osób znajdujących się w Niemczech. Do kontaktu z rodziną w Polsce używam Skype. Nie będę używać internetu w telefonie.
Ciekawa jestem czy są w Niemczech jakieś pakiety na darmowe lub baaardzo tanie sms w tej samej sieci?

Hostka jest w sieci E-plus, a ponieważ będę się z nią czesto kontaktować to zastanawiam się nad tą siecią. Ale jeśli z innych do E-plusa rozmowy i sms wychodzilyby tanio to również chętnie się temu przyjrzę.

Piszę bardzo duzo sms dlatego o nie glownie mi chodzi:)

Przeglądałam forum ale zwykle pytania dotyczyły tanich połączeń do Polski lub taniego internetu.

Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczna za pomoc:):)

agakacper - 2011-09-21, 18:53

Witam mam pytanie moja maz dzis kupil karte t-mobile w niemczech bym mogla z nim rozmawiac w ramach pakietu zawsze rozmwaiaj mam prosbe czy moze mi ktos powiedziec co jaki czas nalezy przedluzac waznosc niemieckiej karty??poza tym sparwadzalam na stronce t-mobile.de stawki roamingowe i wynika za do pl am 0.89 e a jak sie okazalo po 7 sek rozmowy mezowi zeszlo 2 euro?? a za smsy 0,19 e . Prosze o jakeis info w tym temacie jak ktos korzysta z gory dzieki!!
thonka - 2011-09-22, 14:44

agakacper, stawki roamingowe to nie stawka za rozmowy miedzynarodowe... minuta rozmowy miedzynarodowej z terenu Niemiec w dowolnym kierunku (ins Ausland) kosztuje 1,99 euro, SMS owszem 19ct.
http://www.t-mobile.de/do...tra-nonstop.pdf
agakacper napisał/a:
Witam mam pytanie moja maz dzis kupil karte t-mobile w niemczech bym mogla z nim rozmawiac w ramach pakietu zawsze rozmwaiaj
pamietajcie by poczatek numeru niemieckiego znajdowal sie w tej tabelce: http://www.t-mobile.pl/r/...ie_20110605.pdf

lub wpisz numer tu: http://www.t-mobile.pl/pl...awsze_rozmawiaj

a co ile ladowac? wtedy kiedy trzeba i tyle ile chce sie wygadac. z tego co pamietam niemieckie karty potrafia ponad rok bez ladowania dzialac. generalnie karty sim prepaid w niemieckim t-mobile nie maja waznosci.

jason22 - 2011-09-23, 13:06

jak rozmawiac za granica to tylko t-mobile zawsze rozmawiaj, a w angli z kolei slyszalem ze maja odpowiednik heyah-virgin mobile :-D
Shotsel - 2011-11-07, 20:02

Witam!
Wybieram się na tydzień do Niemiec i chciałem się poradzić, jaki jest obecnie najtańszy sposób kontaktu z Polską(poza skype oczywiście :) ). Lepiej mieć np. T-mobile po obu stronach, czy może kupić tamtejszy starter? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

DanielR - 2011-11-07, 20:18

Shotsel napisał/a:
Wybieram się na tydzień do Niemiec

Jeżeli w tym okresie zmieścisz się w maksymalnie 90 minutach, to aktywuj sobie pakiet Wszędzie rozmawiaj.
Za 27 zł dostaniesz półtorej godziny gadania przy naliczaniu minutowym, a więc za minutę rozmowy zapłacisz 0,30 zł.

banderas - 2011-11-08, 21:30
Temat postu: [Anglia] Prepaid z interenetem
Czasami widziałem u was posty związane z anglia. Mam pytanie
Posiadam smartfona aktualnie S GS+ czasami jestem w tym pięknym kraju u rodziny,
Jakiego polecacie mi prepaida który oferuje w sobie internet może być to jako dodatkowy pakiet.
Wartość pakietu oscyluje maks około 500 MB ale nie mniej niż 100 MB
Zauważyłem oferte three UK, posiada on przy doładowaniu pakiety z tego co mi wiadomo ten operator nie ma dobrej opini i czasami ma problem z zasiegiem
A ost pytanie czy te pakiety to są z lejkiem czy bez?

thonka - 2011-11-08, 22:09

w vodafone teraz zrobili plan w ktorym za 10 funtow doladowania masz 300 smsow i 500mb danych jednak nie ma tam lejka.

w TM nie ma planu z danymi po doladowaniu. jest tylko jako pakiet dodatkowy.

w obu sieciach 5 funtow za 500mb. w TM w takim pakiecie powinien byc lejek.

elkanguro - 2011-11-09, 08:51
Temat postu: Internet na kartę na Węgrzech
Witam, czy zna ktoś jakąś tanią, ogólnodostępną ofertę internetu na kartę na Węgrzech?
Daisy - 2011-11-09, 10:12

W Heyah masz tani roaming - 1,70 za minutę rozmowy z Niemiec.
Karlos20 - 2011-11-09, 10:57

Daisy napisał/a:

Daisy - jakie 1,70? Sama zapoznaj się z ofertą, a potem pisz!

Koszt minuty z Niemiec do PL (wychodzącej) w ramach aktywnej bezpłatnej usługi TANIO W UE (taryfa NOWA HEYAH) to: 1 zł, przychodząca to: 49 gr/min. UWAGA: naliczanie minutowe (60/60).
Info: http://www.heyah.pl/#/na-...-ue?from=header

Karlos20 - 2011-11-09, 11:24

elkanguro napisał/a:
Witam, czy zna ktoś jakąś tanią, ogólnodostępną ofertę internetu na kartę na Węgrzech?

Vodafone Hungary: http://www.vodafone.hu/en...s-you-go-offers
T-Mobile HU: http://www.t-mobile.hu/en...#Domino_net_100
Telenor: http://www.telenor.hu/en/.../praktikum-net/
Djuice: http://www.djuice.hu/reloadnet-en

Daisy - 2011-11-10, 12:54

Karlos20 napisał/a:
Daisy napisał/a:

Daisy - jakie 1,70? Sama zapoznaj się z ofertą, a potem pisz!

Koszt minuty z Niemiec do PL (wychodzącej) w ramach aktywnej bezpłatnej usługi TANIO W UE (taryfa NOWA HEYAH) to: 1 zł, przychodząca to: 49 gr/min. UWAGA: naliczanie minutowe (60/60).
Info: http://www.heyah.pl/#/na-...-ue?from=header

kurde, nie wiem skąd mi się wzięło to 1,70. mój błąd. faktycznie. jeszcze taniej :)

l3p - 2011-11-12, 14:31

witam! W niedziele wyjezdzam do Niemiec do pracy. Poszukuje prepaida na zasadzie Lebary z ktorej korzystalem jakis czas temu w Holandii. Z tego co sie orientuje to funkcjonuje w Niemczech Lebara, ale ponoc trzeba byc zameldowanym, zeby kupic starter. Slyszalem tak od znajomego. Czy ktos sie orientuje czy to prawda? Jezli ktos jest obcykany w tym temacie moglby przyblizyc tez stawki? Z gory dziekuje i pozdrawiam
pawcio1978 - 2011-11-12, 14:34

Z tego co podają https://www.lebara.de/kostenlose-sim to jest to prawda.

Proponuję również rozejrzeć się za inną opcją:
- kupujesz normalny prepaid w Niemczech
- kupujesz w Niemczech kartę do tanich rozmów międzynarodowych
- dzwonisz na numer stacjonarny
- podajesz numer PIN (karty do tanich rozmów międzynarodowych)
- dostajesz między kilkaset a kilka tysięcy minut na połączenia międzynarodowe.

darkangel - 2011-11-21, 16:55
Temat postu: Operator w UK do Internetu
Orientuje się ktoś może jaki operator w Anglii w ofercie prepaid oferuje tanie pakiety Internetowe (na początek myśle że z 200MB na miesiąc mi starczy do netbooka) by tylko sprawdzić jakieś oferty pracy, do banku itp.

Coś konkretnego polecacie? i jak wygląda średnia cena dzwonienia do polski z tamtąd.

user_delete19 - 2011-11-21, 17:52

Może 3? http://www.three.co.uk/Pa...d=3mainpaygmb39
Jaca - 2011-11-21, 18:58

Mysle ze najlepsza bedzie siec o2, uzywana przez wiekszosc naszych rodakow na wyspach, a co i jak masz opisane tutaj KLIK , siec Three ma niejednokrotnie problemy z zasiegiem, w przeciwienstwie do o2.
soyerski - 2012-01-02, 15:36

Witam serdecznie,
Przejrzałem ostatnie strony ale moja kwestia nie była poruszana. Przez miesiąc będę na stażu w Brukseli w Belgi.
Którego operatora wybrac, polskiego czy belgijskiego by jak najtaniej kontaktować się z Polska? Chodzi mi głownie o SMS, rozmowy będę szły przez skypa.
Jestem obecnie na karcie w play fresh, znajomi w większości rownież są w playu. Słyszałem ze heyah ma najlepsza ofertę co do kontaktu w ue, to prawda?
A usługa tani roaming w play?

Zapewne jutro odbędę wycieczkę po salonach wszystkich operatorów jednak wolałbym uzyskać informacje od osób posiadających jakieś doświadczenia w tej kwestii.

Abcn - 2012-01-02, 20:22

co do belgijskich op. - nie mam doświadczenia,
ale jesli będziesz miał neta to weź pod uwagę wysyłanie smsów z bramki , + telePlay
soyerski napisał/a:
Witam serdecznie,
Przejrzałem ostatnie strony ale moja kwestia nie była poruszana. Przez miesiąc będę na stażu w Brukseli w Belgi.
Którego operatora wybrac, polskiego czy belgijskiego by jak najtaniej kontaktować się z Polska? Chodzi mi głownie o SMS, rozmowy będę szły przez skypa.
Jestem obecnie na karcie w play fresh, znajomi w większości rownież są w playu. Słyszałem ze heyah ma najlepsza ofertę co do kontaktu w ue, to prawda?
A usługa tani roaming w play?

Zapewne jutro odbędę wycieczkę po salonach wszystkich operatorów jednak wolałbym uzyskać informacje od osób posiadających jakieś doświadczenia w tej kwestii.

DanielR - 2012-02-02, 11:50

Mam do Was pytanie odnośnie promocji roamingowej ostatnio wprowadzonej przez sieć Orange, dotyczącej Federacji Rosyjskiej.
Czy ktoś może już znalazł na stronie sieci jakiś PDF ze szczegółowym cennikiem roamingowym z uwzględnieniem tej promocji, lub też może oddzielny cennik dla tej tyko promocji?
Nie, nie chodzi mi o "szczegóły" w oficjalnym komunikacie Orange. Tam tych szczegółów jest zbyt mało jak dla mnie. Pytam tak z czystej ciekawości. :)
Ja szukam od wczoraj. Szperam po stronce i nic. Poddaje się!

ezaq - 2012-02-02, 17:12

Taniej w roamingu w Rosji
DanielR - 2012-02-02, 20:44

ezaq, dziękuję bardzo! Jesteś WIELKI. :wink:
munios - 2012-02-14, 20:26
Temat postu: T-Mobile nielimitowane połączenia USA
Wyjeżdżam do USA i chciałbym uruchomić z polskiego numeru T-Mobile usługę 'Zawsze rozmawiaj', w której za 49 zł są nielimitowane rozmowy w sieci T-Mobile również za granicę w wybranych krajach.
W USA muszę załatwić jakiś amerykański nr T-Moblie najlepiej pre-paid, żeby nie płacić opłat za roaming. Przeglądałem ofertę prepaidów T-Mobile w USA i mam kilka pytań:
1. Czy T-Mobile w ofercie prepaid pobiera opłaty za połączenia przychodzące, jeśli tak to jakie to są koszty?
2. Dość korzystnie wyglądają plany Prepaid-Pay By The Day, gdzie płaci się za każdy dzień od 1$ do 3$. Jak to wygląda w praktyce, kupuję doładowanie za 30$ i mogę korzystać 10 dni w opcji po 3$?
3. Czy Startery nabywa się na podobnych zasadach jak w PL? Jakie są ceny?
4. Czy karta SIM będzie pasować i działać w polskim Nokia E51?

przechodzień - 2012-03-01, 17:15

Mo-Call jest ok, ale to też dużo zamieszania jest z tym. Jeśli potrzebujesz operatora, dzięki któremu taniej zadzwonisz za granicę i zza granicy to polecam Heyah. Sam ją mam i w podróże też biorę Heyah a nie lokalne simkarty. Tylko na Ukrainę w zeszłym roku kupiłem sobie LIFE ukraińskie, bo dawali codziennie 40MB do wykorzystania i do innych w LIFE za darmo można było dzwonić, a akurat znjaomi też to wzięli ;) Powracając do tematu, z Polski za granicę -> Heyah. Z Zagranicy do Polski, Heyah albo pakiet T-Mobile 'wszedzie rozmawiaj' czy coś takiego ;)
Andrzej24 - 2012-03-16, 13:33
Temat postu: Niemcy - Tani internet na kartę
Witam. Szukam taniego internetu na kartę w Niemczech. Chodzi o zakup samej karty SIM bo modem już mam z Play (HUAWEI E173U-2) i zakładam, że będzie działał. Tylko muszę kupić kartę SIM. W internecie znalazłem sieć Blau.de gdzie 1 GB za prawie 10 Euro by mi wystarczył ale chciałbym zasięgnąć opinii i wiedzy czy nie ma coś lepszego. Interesuje mnie tylko internet, bez rozmów.
Dzięki za wszelkie info.

Markadiusz - 2012-03-16, 21:19

Polecam Ci ten wątek.
wiktor - 2012-03-16, 21:23

Tu poczytaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=33342
aquick - 2012-03-18, 21:11

Swoje zapytanie kieruję do użytkowników angielskiej sieci o2 :wink: . Uznałem, iż jest to odpowiedni temat. Czy wasze karty logują się w Polsce do całej W3? Moja karta loguje się "na siłę" do T-Mobile, po wielkich bólach do Plusa, którego natychmiast opuszcza na rzecz T po wybraniu automatycznego wyszukiwania sieci. Do Orange jeszcze nigdy się nie zalogowała, mimo "dostępności" podczas wyszukiwania sieci - pokazuje "sieć zabroniona". Play pomijam bo przy wyszukiwaniu obok jego pozycji widnieje czerwone, przekreślone kółko i o2 nie informuje na www, że ma z nim roaming, ale informuje, że ma roaming w Orange. Z Plusem też niby nie mają roamingu a jednak karta się loguje. Jestem ciekawy waszych doświadczeń :wink: .

Pozdrawiam :lol:

Andrzej24 - 2012-03-19, 22:39
Temat postu: Niemcy - Jak włączyć internet
Witam. Mam zamiar korzystać z internetu na kartę w Niemczech z sieci O2. Jest tam internet 1 GB za ok 15 Euro na miesiąc. Problem w tym, że nie wiem jak go włączyć. Szukam jakiegoś kodu lecz nic nie mogę znaleźć.
Chcę kupić sam numer na kartę w sieci O2, włożyć do modemu który już mam i włączyć ten pakiet.
Czy jest mi ktoś w stanie pomóc i podać mi dokładną instrukcję jak to włączyć?

zorian - 2012-03-20, 00:33

Andrzej24 napisał/a:
Jest tam internet 1 GB za ok 15 Euro na miesiąc.
To pewnie chodzi o pakiecik Monats-Flat M http://www.o2online.de/tarife/o2-go-prepaid/

Andrzej24 napisał/a:
Problem w tym, że nie wiem jak go włączyć.
Z tego co rozumiem, to chyba w drugiej zakładce "Pack-Buchung & Guthaben" jest to opisane w dziale "Flatrate buchen".
Jeżeli mnie google-translator nie oszukuje, to wystarczy połączyć się z internetem i zostaniesz przekierowany na stronę www.o2.de/surfmanager (albo samemu wklepać adres), gdzie po zalogowaniu na swoje konto możesz wybrać i aktywować sobie pakiecik. Krótkiego kodu też nie znalazłem :-(

Kamil_K - 2012-03-20, 00:44
Temat postu: Re: Niemcy - Jak włączyć internet
Andrzej24 napisał/a:
Witam. Mam zamiar korzystać z internetu na kartę w Niemczech z sieci O2. Jest tam internet 1 GB za ok 15 Euro na miesiąc. Problem w tym, że nie wiem jak go włączyć. Szukam jakiegoś kodu lecz nic nie mogę znaleźć.
Chcę kupić sam numer na kartę w sieci O2, włożyć do modemu który już mam i włączyć ten pakiet.
Czy jest mi ktoś w stanie pomóc i podać mi dokładną instrukcję jak to włączyć?

Lidl Mobile działa na sieci O2, więc masz tą samą jakość i 5 GB za 15 euro :) . Zapytaj o starter w Lidlu.

Andrzej24 napisał/a:
Witam. Szukam taniego internetu na kartę w Niemczech. Chodzi o zakup samej karty SIM bo modem już mam z Play (HUAWEI E173U-2) i zakładam, że będzie działał. Tylko muszę kupić kartę SIM. W internecie znalazłem sieć Blau.de gdzie 1 GB za prawie 10 Euro by mi wystarczył ale chciałbym zasięgnąć opinii i wiedzy czy nie ma coś lepszego. Interesuje mnie tylko internet, bez rozmów.
Dzięki za wszelkie info.

Trzymaj się od Blau z daleka. Internet działa bardzo źle.

SomalijskiWluczega - 2012-03-25, 09:59
Temat postu: jaki prepaid na Słowacji?
mam pytanie
Jaki wybrać prepaid sieci komórkowej na Słowacji by jak najtaniej dzwonić do Polski?
Czy są tam jakieś MVNO czy tylko MNO??
Wstępnie zastanawiam się nad O2.
Ale może są jakieś tańsze opcje.
Pilne.

Z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie.

Sig - 2012-03-25, 10:12

Dla formalności spytam się, czy rozważałeś pakiet Wszędzie Rozmawiaj w Tak Taku?
http://www.t-mobile.pl/pl...edzie_rozmawiaj

W sumie w miesiącu możliwe 3 pakiety do aktywacji, tak więc 90 minut. Minuta po 30 groszy, ale z naliczaniem minutowym o ile pamiętam.

Wychodzi całkiem tanio, ale oczywiście wszystko zależy na jak długo jest planowany wyjazd i ile chce się dzwonić.

Edit:
Lista sieci na Słowacji (nie wiem na ile aktualna):
T-Mobile Slovensko
Orange Slovensko
naymobile
Tesco Mobile
Swan Mobile
Mphone
Funfon

no i O2 oczywiście

Ja bym jednak się zastanowił nad TM PL.

SomalijskiWluczega - 2012-03-25, 10:17

Sig napisał/a:
Dla formalności spytam się, czy rozważałeś pakiet Wszędzie Rozmawiaj w Tak Taku?
http://www.t-mobile.pl/pl...edzie_rozmawiaj

W sumie w miesiącu możliwe 3 pakiety do aktywacji, tak więc 90 minut. Minuta po 30 groszy, ale z naliczaniem minutowym o ile pamiętam.

Wychodzi całkiem tanio, ale oczywiście wszystko zależy na jak długo jest planowany wyjazd i ile chce się dzwonić.

Ale ja będę na Słowacji a nie w Polsce.
W Polsce zostawiam LycaMobile. Tak taka też ma rodzina.
Ale tutaj chodzi o to bym ja miał tanio dzwoniąc do Polski biorąc jakiegoś Słowackiego prepaida.
wyjazd jest planowany od minimum tygodnia do kilku miesięcy.

Sig - 2012-03-25, 10:18

Halo, przecież ten pakiet jest do połączeń w roamingu :roll:

Czyli właśnie dzowniąc ze Słowacji do Polski... Czytałeś w ogóle link który podałem?

SomalijskiWluczega - 2012-03-25, 11:01

Sig napisał/a:
Halo, przecież ten pakiet jest do połączeń w roamingu :roll:

Czyli właśnie dzowniąc ze Słowacji do Polski... Czytałeś w ogóle link który podałem?

Czytałem
Oferta jest tylko do 31 marca 2012r.
Także lipa
Mnie interesuje oferta nie tylko na marzec (bo ten się już kończy) lecz na kwiecień i maj także.
A poza tym oferta jest z naliczaniem minutowym...:(

mungo - 2012-04-02, 22:56
Temat postu: Hiszpania, prepaid do internetu
Szukam jakiegoś ciekawego prepaida do internetu w Hiszpanii na kilka dni i chciałbym prosić o poradę co wybrać. Nie znam hiszpańskiego, więc ciężko jest mi się poruszać po stronach operatorów. Znowu na anglojęzycznych stronach/forach mam wątpliwości co do aktualności ofert i często informacje tam są nie do końca precyzyjne.

Znalazłem ofertę Carrefour: 1 euro za dzień (100MB i lejek 128kbps po przekroczeniu). Jak znalazłem poza ich stroną, że karta sim z tą ofertą kosztuje 5 euro i nie ma na start nic na koncie. Takie 100MB było by dla mnie w sam raz, w razie czego jest lejek. Tak więc 10 euro (5 karta + 5 doładowanie) powinno wystarczyć mi na cały pobyt.

Czy ktoś z Was jest na bieżąco w ofertach prepaid w Hiszpanii i mógłby coś doradzić? Czy dobrze zrozumiałem ofertę Carrefoura (w szczególności że opłata 1E jest za 1 dzień, a nie za jedną sesję)? Jakieś alternatywy? Może ktoś był na targach w Barcelonie ostatnio i ma świeżą wiedzę i doświadczenia w tym zakresie?

Chodzi mi o sprawdzoną wiedzę, a nie strony nie wiadomo jak dawno aktualizowane. prepaidgsm.net i prepaid-wireless-internet-access.wetpaint.com już znam...

Abcn - 2012-04-02, 23:20

nie jestem na bieżąco (chyba w ogóle nie jestem :mrgreen: )
- Dobrze zrozumiałeś że to kwota na dzień, z tym że to bez podatku 18% iva/vat.
Wydaje mi się że sim CarrefourMovil jest ciężko znaleźć, jesli nie masz pod bokiem hipermarketu Cf w którym akurat są.

inne to np Yoigo 1,20eu x1,18 za dzien użytkowania

mungo - 2012-04-03, 23:01

Abcn napisał/a:
nie jestem na bieżąco (chyba w ogóle nie jestem :mrgreen: )
- Dobrze zrozumiałeś że to kwota na dzień, z tym że to bez podatku 18% iva/vat.
Wydaje mi się że sim CarrefourMovil jest ciężko znaleźć, jesli nie masz pod bokiem hipermarketu Cf w którym akurat są.

inne to np Yoigo 1,20eu x1,18 za dzien użytkowania

Dzięki Abcn za odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań
Jak działa ten iva u nich? Kupując doładowanie za 5E płacę 5E+18% i dostaje na konto 5E netto i już jestem rozliczany netto za usługi, czy tak jak u nas kupuję doładowanie 50zł i dostaje na konto 50zł brutto i jestem rozliczany w stawkach brutto?
Znalazłem sklep Carrefour niedaleko miejsca gdzie się zatrzymuję. Ale mówisz że jest tak ciężko z dostępnością kart w tych sklepach?
Widzę że sam używasz Yoigo. Ta stawka 1.2E jest w zwykłej taryfie głosowej? Nie ma z tym problemów, że ten pakiet jest przeznaczony do telefonu, nie do komputera? Ile kosztuje starter Yoigo i jaka jest kwota na start? Gdzieś czytałem, że kupując kartę w Yoigo trzeba pokazać dokumenty (coś w rodzaju rejestracji) - czy to prawda?

Abcn - 2012-04-04, 08:11

nmzc
mungo napisał/a:
...Jak działa ten iva u nich? Kupując doładowanie za 5E płacę 5E+18% i dostaje na konto 5E netto i już jestem rozliczany netto za usługi, czy tak jak u nas kupuję doładowanie 50zł i dostaje na konto 50zł brutto i jestem rozliczany w stawkach brutto?
doładowania stopniowane co 5 E brutto, -tyle płacisz- ale jako że ceny są podawane netto, trzeba liczyć że dostaje się 4,24 E , co Tobie wystarczyłoby na 4 dni.
Cytat:
Znalazłem sklep Carrefour niedaleko miejsca gdzie się zatrzymuję. Ale mówisz że jest tak ciężko z dostępnością kart w tych sklepach?
musiałby to być hipermarket lub supermercado Carrefour Market. Ja pytałem w CM na Ramblas na przestrzeni roku trzy razy i za trzecim mieli, nie wiem od czego to zależy, czy tak rozwijali sprzedaż
Cytat:
Widzę że sam używasz Yoigo. Ta stawka 1.2E jest w zwykłej taryfie głosowej? Nie ma z tym problemów, że ten pakiet jest przeznaczony do telefonu, nie do komputera? Ile kosztuje starter Yoigo i jaka jest kwota na start? Gdzieś czytałem, że kupując kartę w Yoigo trzeba pokazać dokumenty (coś w rodzaju rejestracji) - czy to prawda?
starter Y kosztuje 20 E i zawiera 15 , także to chyba przesądza sprawę (zwykła sim działa też w modemie)
Dokument trzeba pokazać zawsze , chyba że w jakimś np pokistańskim sklepiku kupisz karte uprzednio zarejestrowaną 'na słupa' , ale oni raczej sprzedają wirtualnych op.
Widzę że LYCAmobile.es oferuje w kwietniu net gratis po doładowaniu
http://www.lycamobile.es/mobile-internet/en

mungo - 2012-04-04, 10:24

Abcn, jeszcze raz dzięki. Przekazałeś mi bardzo dużo przydatnych informacji.

Ta oferta Lyca jest bardzo dobra, ale boję się co z dostępnością. Czy nie jest jak w Polsce, że starter można zamówić przez internet, ale w sklepach na Ziemi to ich nigdy nie widziałem.

Ten sklep Carrefour w mojej okolicy wygląda na duży. Spróbuje to kupić, chyba że wcześniej znajdę Lycę.

20E za starter Yoigo to rzeczywiście już dużo jak na kilka dni pobytu. Czy wiesz jak jest z innymi powszechnie dostępnymi starterami (Vodafone, Orange, Movistar)?

A tak już zupełnie na marginesie, zupełnie z ciekawości. Co by było gdybym miał hiszpańską kartę z kontynentu i zabrał ją np na Wyspy Kanaryjskie, gdzie ten ich vat jest niższy?

Abcn - 2012-04-04, 13:10

mungo napisał/a:
Ta oferta Lyca jest bardzo dobra, ale boję się co z dostępnością. Czy nie jest jak w Polsce, że starter można zamówić przez internet, ale w sklepach na Ziemi to ich nigdy nie widziałem.
w B. można dosta Lyca w wielu miejscach , przynajmniej w rejonie starego miasta , locutoria itp (pocztą też)
Cytat:
Czy wiesz jak jest z innymi powszechnie dostępnymi starterami (Vodafone, Orange, Movistar)?
świeżych info nie mam, z reguły było to tak 9/15/20 E , ostatnio VF wprowadził 'gatuitas' sim za 1 E i premia za doładowanie 10 eu ... 60Mb http://tienda.vodafone.es...=2&Tracking_ID=
Cytat:
A tak już zupełnie na marginesie, zupełnie z ciekawości. Co by było gdybym miał hiszpańską kartę z kontynentu i zabrał ją np na Wyspy Kanaryjskie, gdzie ten ich vat jest niższy?
w jakimś cenniku widziałem rozróżnienie między półwyspem , wyspami i Ceutą i Melillą , ale nie wiem jak to działa (tylko dla rezydentów??)
mungo - 2012-04-05, 09:29

Abcn, dzięki za zaangażowanie i odpowiedzi... :)
nanuzza - 2012-04-11, 18:49

witam.
Potrzebuję informacji jak najtaniej dzwonić i/lub smsować z Austrii do Polski. Czy istnieją tam takie zestawy startowe jak u nas? bez abonamentów itp?
gdzie można je kupić.
Będę wdzięczna za odpowiedź.

thonka - 2012-04-11, 22:22

heyah ma pakiet promocyjny.
kosztuje to 49gr za minute odebrana lub 1zl za wykonana (rozliczane co minute). oplaca sie to jednak tylko wtedy, gdy duzo polaczen wykonujemy, a nie odbieramy. dlaczego?

roaming w standardowych cenach to 53gr za odebranie (rozliczanie sekundowe od 1 sekundy polaczenia) oraz 1,7zl za polaczenie przychodzace (rozliczanie z gory za 30 sekund, a potem co sekunde). sms w standardowych cenach to 53gr.

co do ofert na karte sieci austriackich:
w orange jest usluga, ktora za 2 euro obniza cene polaczenia na stacjonarne w Polsce do 5ct lub na komorki do 35ct

w drei jest podobna usluga, kosztuje ona co prawda 4 euro, ale dzwoni sie na stacjonarne za 5ct, a na komorki za 15ct (sms rowniez 15ct).

t-mobile przytocze tylko z kronikarskiego obowiazku - 5 euro i potem 25ct za minute bez znaczenia czy na stacjonarne, czy na komorki.

we wszystkich w/w przypadkach oplata obowiazuje na 30 dni.

A1 nie ma niestety w ofercie na karte pakietu rozmow z zagranica, a szkoda, bo w abonamentach maja 100 minut za 10 euro lub 300 minut za 20 euro.

a kupic zestaw startowy mozna w kazdym salonie - nazywa sie to tam wertkarte. nie wiem tylko czy przypadkiem nie bedziesz musiala rejestrowac takiego zestawu startowego (dowod lub paszport moze byc wymagany).

jezeli ma byc to tymczasowy wyjazd warto rozwazyc odbieranie rozmowy w roamingu z polska karta sim - 53gr z sekundowym rozliczaniem moze wyjsc bardziej korzystnie niz jakakolwiek z w/w ofert sieci austriackich.

by miec 15ct (ok. 60-65gr) na polskie komorki trzeba wydac min. 4 euro co daje 16-17zl za sama tylko aktywacje tego pakietu.
za tyle mozna odebrac ca. 30 minut rozmow nie tracac z tego ani sekundy.

ja.michal - 2012-04-11, 23:52

thonka napisał/a:
roaming w standardowych cenach to 53gr za odebranie (rozliczanie sekundowe od 1 sekundy polaczenia) oraz 1,7zl za polaczenie przychodzace (rozliczanie z gory za 30 sekund, a potem co sekunde)

Chyba odebrane równa się przychodzące, a 1,70zł jest za wychodzące czyli my dzwonimy. ;)

DanielR - 2012-04-12, 11:11

nanuzza napisał/a:
Potrzebuję informacji jak najtaniej dzwonić i/lub smsować z Austrii do Polski.

Ile miesięcznie potrzebujesz tych minut?

thonka - 2012-04-12, 14:26

ja.michal, tak tak masz racje.
pisalem tekst w 3 miejscach na raz i tak mi jakos wyszlo :P

tu wszystko zalezy od tego czy ma to byc lacznosc na dluzej niz miesiac.
do miesiaca mozna sie przemeczyc z roamingiem, powyzej trzeba sobie to wszystko przeliczyc.

derekpl - 2012-04-15, 10:48
Temat postu: Francja jakiego operatora wybrac?
jak w temacie. wybieram się do francji siedzę tam sporo czasu tak wie potrzebować będę lokalnego nr tel jakiego operatora wybrać chodzi mi przedewszystkim o połączenia lokalne czasami do polski miłe widziana możliwość posiadania int w telefonie na chwilę obecna interesuje mnie przedewszystkim oferta prepaid
qper - 2012-04-15, 12:38

Wybierz Free .

Mozna powiedziec ze to taki francuski play.

derekpl - 2012-04-15, 14:26

Mogl bys mniej wiecej przyblizyc oferte Free - francuskiego nie znam :/ a strony angielskiej nie maja

Przeklikalem troche ich strone ale z tego co widze to chyba tylko abo maja ?
prepaida nie znalalzem :/

Russski - 2012-05-08, 10:10
Temat postu: Prepaid w Holandii
Witam, za kilka tygodni wybieram się do Holandii. Czy ktoś może polecić operatora taniego z dużą ilością mb w pakietach? Karta potrzebna mi jest tylko do połączenia internetowego poprzez modem usb. Może ktoś jest w Holandii i ma jakąś wiedzę o tamtejszych operatorach i promocjach?

Pozdrawiam.

Abcn - 2012-05-08, 11:09

Widziałeś http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=7257
?
tak na początek.

Russski - 2012-05-08, 11:13

Widziałem, info o Holandii kończą się na 2010 roku, więc trochę nie aktualne.
mateo704 - 2012-05-08, 11:42

Myślę że to obowiązkowa strona, którą powinien znać każdy globetrotter :-D
http://prepaid-wireless-i...age/Netherlands

farenhide - 2012-05-28, 22:54
Temat postu: SMSy z Niemiec do Polski i na odwrót.
Witam, ja i moja dziewczyna jesteśmy w sieci Orange, w Polsce piszemy zwykle smsy korzystając z pakietu 1000sms do wszystkich sieci za 10 zł. Problem jest w tym że ona wyjeżdża do niemiec na tydzień, i jak tu zrobić że byśmy nadal mogli się normalnie kontaktować przez sms, domyślam się że ja będę mógł pisać do niej smsy ponieważ mam pakiet do wszystkich, ale ona do mnie już nie. Pytanie brzmi czy jest w jakiejś niemieckiej sieci pakiet smsy za granice, albo coś w tym rodzaju?
thonka - 2012-05-28, 23:28

farenhide, wszystko zalezy ile potrzebujecie tych smsow na tydzien.

zadna siec niemiecka nie ma pakietow sms na tyle korzystnych, by sie to oplacalo, gdy w sieciach niemieckich sam starter potrafi kosztowac 10-20 euro... cena w np. niemieckim t-mobile za sms miedzynarodowy to koszt ok 20-40ct. tym bardziej nie oplaca sie to w rozliczeniu tygodniowym, bo o ile tanie smsy sie znajda, to z pewnoscia nie bedzie to dobre wyjscie na krotki wyjazd. dlaczego?

np. siec wirtualna blau.de bierze 13ct za sms miedzynarodowy. starter kosztuje 10 euro do wykorzystania jest 5 euro (15 euro w promocji do 31 maja). tak wiec za ca. 42zl jest do wyslania z Niemiec za 5 euro tylko 38 wiadomosci. jakby sie zalapala na te promocje z 15 euro moglaby wyslac maksymalnie 115 wiadomosci i wtedy mialoby to jakis wiekszy sens.

jest jeszcze lycamobile ktore pozwala wysylac wiadomosci za 9ct, ale nie chwala sie na stronie ile kosztuje starter. na ebayu widza oferty gdzie 9 euro jest karta z 7,5 euro na koncie (przy doladowaniu dostaje sie jeszcze 2,5 euro gratis - nie wiem ile wynosi najmniejsze doladowanie, ale pewnie 5 euro), wiec pewnie w sklepach (glownie stacje benzynowe i punkty lotto) bedzie za ok. 10 euro. te 7,5 euro da jakies 83 smsy co przy koszcie karty ok. 42zl da cene ok. 50-51gr.

jezeli jednak okazaloby sie, ze za 15 euro mozna miec je cale do wykorzystania (10 euro za karte + 5 euro doladowanie z w/w bonusem) to oferta ta bylaby warta rozwazenia, bo za ok. 63zl dostaje 166 wiadomosci, co daje cene jednostkowa 38gr. online widze jednak tylko mozliwosc doladowania za 10 euro i wiecej co mocno podnosi cene calkowita tej zabawy...

jezeli jednak nie chcecie kombinowac to rozwazcie smsy w roamingu. koszt jednego to 53gr, a nie macie kombinacji z innymi kartami.
jeszcze taniej Was wyniesie dzwonienie do niej na polski numer. ona zaplaci za minute tylko 53gr (tyle samo co za smsa) i te 53gr sa rozliczane co do sekundy, gdy do niej zadzwonisz, wiec nie ma obaw o to, ze zaraz przekroczycie pelna minute i trzeba bedzie za nia dodatkowo zaplacic.

Ty dzwoniac do niej czy tez wysylajac wiadomosci nie zaplacisz za to ani grosza wiecej niz normalnie.

na tydzien raczej nie oplaca sie kombinowac inaczej.

koczkariow - 2012-05-29, 09:07
Temat postu: Norwegia - internet oraz dwa startery
Witam!

Wyjeżdżam do Norwegii do południowej części. Chciałbym zaciągnąć porady u fachowców. Może któryś z Was tam był i może mi doradzić w dwóch kwestiach:
- internet na kartę do korzystania w laptopie
- ewentualnie jakaś oferta na kartę, żeby sobie swobodnie rozmawiać we dwie osoby bez roamingu

Strony operatorów niestety są po norwesku i nic nie mogę znaleźć.

mateo704 - 2012-05-29, 09:39

Bardzo prosty wybór
Do rozmów zarówno w Norwegi jak i z Norwegi do Polski idealna bedzie Lycamobile
http://lyca-mobile.no/index.aspx?lang=EN

a do internetu ? hmmmm... Tez Lyca :-D
http://lyca-mobile.no/Lyc...gs.aspx?lang=EN

Promocje co miesiąc są przedłużane podobnie jak w innych krajach

DanielR - 2012-05-29, 12:22

farenhide napisał/a:
Pytanie brzmi czy jest w jakiejś niemieckiej sieci pakiet smsy za granice, albo coś w tym rodzaju?

Albo niech kupi starter polskiego T-Mobile na kartę i korzystając z promocji Wszędzie rozmawiaj, wykupi sobie za 27 zł trzy pakiety SMS-ów, każdy pakiet za 9 zł, a w nim 30 SMS-ów, a więc maksymalnie 90 SMS-ów, po 0,30 zł sztuka.
Po wyczerpaniu wszystkich pakietów dalej wysłanie SMS-a, według cennika roamingowego, czyli 0,53 zł z VAT (od 1 lipca 2012 cena spada do 0,44 zł w przypadku sieci Orange i 0,46 zł w przypadku T-Mobile i Plusa).

thonka - 2012-05-29, 13:10

DanielR, sam nie polecalem tego pakietu, bo ZTCP mial byc tylko do maja. widze przedluzyli go.

w tym wypadku taniej chyba sie nie znajdzie nic.

30 jednostek, a kazda jednostka to 1 minuta wykonana lub odebrana (pelne minuty niestety) lub 1 sms lub 1mms o wielkosci 100kB.

Otik - 2012-05-29, 14:57

Trzeba było podać odnośnik do polskiej Lyca Mobile:)
Kupujesz w polsce starter a drugi w Norwegi za 50koron i dzwonisz za grosze,co do internetu to korzystałem tam z NetCom ale wymagało to podpisania umowy i około 500koron abonamentu za 30GB

sybi - 2012-05-29, 20:22
Temat postu: Jaki prepaid w Niemczech żeby tanio do Polski
Witam
Jaki prepaid polski lub niemiecki polecacie w Niemczech, żeby tanio dzwonić do Polski.

DanielR - 2012-05-29, 20:36

Od 1 lipca 2012 np. sieć Orange, gdzie połączenie odebrane wynosi 0,39 zł za minutę połączenia z naliczaniem sekundowym od pierwszej sekundy połączenia (w zasadzie jedyne o w miarę rozsądnej cenie za połączenie).

źródło: http://www.orange.pl/port...icle?id=3746747

slawekt - 2012-05-29, 20:40

sybi napisał/a:
Jaki prepaid polski lub niemiecki polecacie w Niemczech, żeby tanio dzwonić do Polski.

Zainteresuj się ofertą Lycamobile:
lycamobile.pl = 29 groszy za pierwsze 30 minut rozmowy do użytkownika Lycamobile
lycamobile.de = 13 eurocentów za pierwsze 30 minut połączenia do użytkownika Lycamobile

Kupujesz niemiecką Lycę w Niemczech, u nas zamawiasz polską i można spokojnie rozmawiać ;-)

DanielR - 2012-05-29, 20:40

Albo Lycamobile: http://www.lycamobile.pl/special-offers/po
Sig - 2012-05-29, 20:41

Masz wszystko wyżej.
Niemiecka Lycamobile w Niemczech, polska Lycamobile w Polsce.

http://lycamobile.de/
http://www.lycamobile.pl/home/po

Lyca-Lyca
DE --> PL, 15 centów za połączenie (było 30 minut, teraz chyba bez ograniczenia, ale nie chce mi się tłumaczyć)

PL --> DE, 29 groszy za pierwsze 30 minut

Edmund - 2012-05-29, 20:44

Możliwa jest też LycaMobile - kupujesz jedną kartę niemiecką, a drugą polską - pierwsze 30 minut rozmowy między tymi numerami masz odpowiedno za 13 eurocentów albo 0,29gr.
Natomiast cena do Polski na stacjonarne i komórki dzwoniąc z Lyci niemieckiej to 1 eurocent/minutę. O dziwo drożej wychodzi sms - bo po 9 eurocentów ;P.
Startery zamawiasz za darmo na stronach:
- polski na http://lycamobile.pl/,
- niemiecki na http://lycamobile.de/.

Sig - 2012-05-29, 20:44

Warto dodać, ze wniemieckim Lycamobile trwa jeszcze promocja z 1 centem za minute połączenia.
15 centów za zestawienie połączenia, potem 1 cent za minute do 80 krajów (w tym Polski) komórkowy i stacjonarny. Dowolny numer, a dla Lyca-Lyca, tak jak wyżej - 15 centów za 30 minut (promocja nieograniczonych połączeń w Lyca jest tylko pomiędzy niemieckimi użytkownikami w Niemczech).

[ Dodano: 2012-05-29, 21:44 ]
się wszyscy na raz rozpisalismy :-)

Edmund - 2012-05-29, 20:46

Oj tak Sig ;P Ale żeby nie było - nie jesteśmy pracownikami Lyci że tak ją promujemy ;P
thonka - 2012-05-29, 20:47

pamietajcie, ze w/w promocja jest jednak tylko do 31 maja, ale powinna zostac przedluzona...

nawet bez promocji z niemieckiego lyca do Polski dzwonisz za 1ct minuta bez rozroznienia na stacjonarne i komorki (+15ct za zestawienie polaczenia).

cort06 - 2012-06-01, 12:44

Witam, chciałbym aby ktoś rozeznany polecił mi jakiś prepaid niemiecki do dzwonienia do Polski taniej niż gdybym dzwonił w roamingu z playa. Fajnie by było gdyby doładowania były dostępne w każdym supermarkecie np. norma lub edeka.
Oprócz takiej do dzwonienia, chciałbym też drugą kartę do internetu, w miarę tanio i z dobrym zasięgiem umts.

Prosiłbym o jakieś ceny itp. :)

Wolf - 2012-06-01, 13:17

Ja osobiście korzystałem z Mobilki, doładowania są dostępne praktycznie wszędzie, a ceny rozmów całkiem korzystne ;)

Możesz wykupić pakiet 500 minut połączeń do Polski i Rosji za 24,90€ (ważny 30 dni, wysyłasz SMSa o treści Start3040 na nr 23000, przy czym za zamówienie taryfy pobierana jest opłata jak za smsa, tj. 0,15€).

SMS do Polski to standardowo 15 centów.

cort06 - 2012-06-01, 13:38

a coś co są w miarę tanie rozmowy tak po prostu. Nigdy nie wygadam 500 minut przez 30 dni :) No i najważniejszy ten internet prepaid w sumie.
xi11 - 2012-06-01, 20:37

Witam
Jest ktoś zorientowany w sieciach komórkowych w Danii?
Konkretnie chodzi mi o ofertę prepaid, zależy mi na tym aby w tani sposób korzystać z internetu w telefonie.
Proszę o jakiekolwiek info :)

thonka - 2012-06-01, 20:46

cort06 napisał/a:
a coś co są w miarę tanie rozmowy tak po prostu. Nigdy nie wygadam 500 minut przez 30 dni :) No i najważniejszy ten internet prepaid w sumie.
bylo juz walkowane tutaj na bodaj 7 albo 8 stronie. aldi talk - 30 dni za 15 euro. limit 5GB z lejkiem. w Niemczech przeważnie limit maksymalny to 3-5GB za ok. 20-25 euro. nic tanszego niz aldi nie znajdziesz raczej.

o2 niemieckie ma 7,5GB ale kosztuje to 35 euro co jest zupelnie nieoplacalne.

o rozmowach do Polski juz pisalismy na tej i poprzedniej stronie. Lyca za 1ct minuta + 15ct za rozpoczecie rozmowy ;)

Kamil_K - 2012-06-02, 09:59
Temat postu: Re: SMSy z Niemiec do Polski i na odwrót.
farenhide napisał/a:
Witam, ja i moja dziewczyna jesteśmy w sieci Orange, w Polsce piszemy zwykle smsy korzystając z pakietu 1000sms do wszystkich sieci za 10 zł. Problem jest w tym że ona wyjeżdża do niemiec na tydzień, i jak tu zrobić że byśmy nadal mogli się normalnie kontaktować przez sms, domyślam się że ja będę mógł pisać do niej smsy ponieważ mam pakiet do wszystkich, ale ona do mnie już nie. Pytanie brzmi czy jest w jakiejś niemieckiej sieci pakiet smsy za granice, albo coś w tym rodzaju?

Nie wiem, czy komuś się to przyda, ale w blauworld.de jest 1000 SMS-ów międzynarodowych za 9,90 euro.

warczanek - 2012-07-03, 13:21

Witam brat jedzie do niemiec z kolegami do pracy okolice Hannover
Jakie są fajne pakiety internetowe w tamtejszych sieciach
T mobile czy o2
szukam na ich stronach ale nie za bardzo się mogę w tym połapać

BigDill - 2012-07-03, 20:30
Temat postu: Prepaid Szkocja
Witajcie wyjeżdzam na wakacje do szkocji no i mam problem,ponieważ chciałbym mieć kartę ze stałym dostępem do internetu w tym kraju . Macie jakies sugestie co do jakis operatorów żeby były duże pakiety internetowe ; )
kalach - 2012-07-07, 02:14
Temat postu: Czechy prepaid
Witam,
wyjezdzam dziś do Pragi i pytanie jest- czego najlepiej używać do kontaktu z Polską.

Jaka sieć czy Nasza czy czeska będzie jakaś tańsza od roamingu-chyba ok 1,42/min..

[ Dodano: 2012-07-07, 11:55 ]
nikt nie zna odpowiedzi??

Wolf - 2012-07-07, 16:38

Ja używałem zawsze Vodafone i było to tańsze, niż roaming w podstawowej taryfie. Natomiast jak jest teraz (przy obecnych stawkach), to nie mam pojęcia szczerze mówiąc...
aquick - 2012-07-08, 21:57

W Vodafone na kartę minuta połączenia do Polski kosztuje dokładnie 11,4 Kc, czyli niecałe 2 złote. Naliczanie minutowe.
msq2 - 2012-07-14, 14:04
Temat postu: Czechy jaki pre paid
W sierpniu wyjeżdżam do Czech na max 2 dni i potrzebuję jakiejś karty do dzwonienia (tylko na pl numery) do polski i internetu (~10mb) , Doradzcie mi cos zebym sie zmiescil do 15zl
aquick - 2012-07-14, 22:22

Napisz na priv, postaram się doradzić ;-) pozdrawiam
Wildens - 2012-08-03, 09:34
Temat postu: Sieć komórkowa we Francji
Witajcie,

Moja dziewczyna wyjechała na 2 miesiące do Francji do pracy i ofc to ja muszę się zająć jej telefonem.. Wiec do rzeczy - czy jest jakaś tania francuska/europejska sieć komórkowa, przez którą będzie mogła dzwonić/pisać do Polski po ludzkich stawkach? Orange w roamingu to strzał w stopę..

pozdro :)

kamil4862 - 2012-08-03, 11:24

Pisać, a nawet dzwonić ;) Lycamobile - 0.29gr za pierwsze 30min połączenia w sieci, sms 9gr. Ty kupujesz polski starter tej sieci, a dziewczyna francuski.

Wątek o Lycamobile: http://telepolis.pl/forum...55083&start=480

Oficjalna strona: http://www.lycamobile.pl/home/po

Wolf - 2012-08-03, 18:50

Będę w najbliższym czasie jechał na jakiś tydzień na Słowację i do Austrii, czy ktoś może polecić jakieś sieci? Startówki zapewne na stacji benzynowej da sie kupić czy trzeba szukać salonów?

Głównie SMSy w roamingu do Polski i na Ukrainę.

zemli - 2012-08-20, 15:40
Temat postu: Roaming Włochy - z czego najlepiej dzwonić ?
Witam

Jak w temacie. Który prepaid najlepiej zabrać ze sobą żeby tanio dzwonić z Włoch do Polski ? Wyjeżdżam na 1,5 tygodnia i tylko i wyłącznie w tym czasie będzie mi to potrzebne. Na co dzień mam abonament Play ale myślę nad zabraniem karty prepaid.

BarthezzLodz - 2012-08-20, 18:35

T-Mobile i pakiet Wszędzie rozmawiaj. W jego skład wchodzi 30 jednostek roamingowych (minuta przychodząca, minuta wychodząca, SMS) za 9 złotych. Ważne przez 2 tygodnie. Można posiadać maksymalnie 3 takie pakiety w miesiącu, co jednak spokojnie wystarcza (1,5 godziny). Zawsze przy wyjazdach zagranicznych do UE korzystam z T-Mobile.
thonka - 2012-08-20, 19:05

warto tylko pamietac, ze to pelne minuty nawet jezeli przegadamy 10 sekund ;)
zemli - 2012-08-21, 21:41

OK, a jak aktywować pakiet ? Korzystałem z http://www.t-mobile.pl/pl...wsze_i_wszedzie

Mam na koncie 19zł i nie mogę aktywować 2 pakietów (2x9zł).

thonka - 2012-08-21, 22:07

http://www.t-mobile.pl/r/...aj_20110605.pdf

caly punkt drugi jest odnosnie aktywacji tego pakietu.

kasiapool - 2012-09-24, 04:20
Temat postu: Internet na karte Anglia.
Witam. Za dwa miesiące wyjeżdżam do Anglii. Chciałbym korzystac tam z mobilnego internetu. Który operator ma najlepsze warunki. Posiadam też modem Nokia bez simloka czy jak włożę kartę angielskiego operatora będzie działało ?
lluukk - 2012-09-26, 20:22
Temat postu: niemiecki prepaid z darmowymi do stacjonarnych w Niemczech
czy jest taka sieć lub z tanim pakietem na stacjonarki Niemieckie (coś jak u nas w Play 100 min za 5 zł) - ktoś zna, może pomóc ?
thonka - 2012-09-27, 00:09

http://www.vodafone.de/pr...e-optionen.html

3000 minut na stacjonarne za 10 euro.

janbutyk - 2012-09-30, 08:54

dzięki za pomoc thonka

szkoda, że połączone to wszystko w 1 temat, aby poszukać coś o ofercie z konkretnego kraju trzeba teoretycznie przeszukać kilkanaście stron, których większość nas nie interesuje...

adzia111 - 2012-10-04, 18:23

Wie ktoś może czy pakiet SMS-World-Flat 1000 po wykorzystaniu w czasie krótszym niż 30 dni można wykupić ponownie, czy dopiero po 30 dniach? ;) z góry dziękuję za odpowiedź :)
ManiacGSM - 2012-10-09, 21:39

janbutyk napisał/a:
dzięki za pomoc thonka

szkoda, że połączone to wszystko w 1 temat, aby poszukać coś o ofercie z konkretnego kraju trzeba teoretycznie przeszukać kilkanaście stron, których większość nas nie interesuje...

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach , mam nadzieję ,że admini przemyślą to i być może ktoś kreatywny i pracowity (to nie stety nie ja :wink: ) zrobiłby odpowiednie działy co do krajów zagranicznych i ich ofert pre-paid -było by fajnie i a tak w innych działach niektórzy zamieszczają pytania dotyczące tanich rozmów zagranicznych i robi się mały banzai.
Jak np tu :

http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=62458

Daisy - 2012-11-20, 10:32
Temat postu: Pre-paid w Kanadzie
Pytanie do osób zorientowanych nieco w zagranicznych sieciach komórkowych - wyjeżdżam do Kanady na około 2 miesiące i potrzebuję na ten czas numer telefonu. W grę wchodzi tylko pre-paid, najlepiej jakby korzystanie z sieci było jak najtańsze (lub miało korzystny pakiet) - czy ktoś może mi coś doradzić? Na rozmowach i smsach mi nie zależy aż tak bardzo, ale dobrze by było jakby też nie powalały ceną.
iperyt - 2012-11-20, 11:03

Myślę że odpowiedź Znajdziesz tutaj: http://maps.mobileworldli...88&cname=Canada
matt - 2012-11-20, 12:02

Jeśli chodzi o ceny pakietów transmisji danych to zaglądnij na tę stronę Rogersa:

http://www.rogers.com/web...-_-plans_banner

Powinna pomóc wybrać Ci coś odpowiedniego.

lub Virgin Mobile Canada,
http://www.virginmobile.c...ns-summary.html

Powodzenia i pozdrów Kanadę ! :)

Ropuho - 2012-12-09, 14:49
Temat postu: Wysypy kanaryjskie Internet
Witam,
Ma może ktoś jakieś doświadczenia z korzystania z Internetu via phone na Wyspach Kanaryjskich?
Jak mniemam najtaniej będzie kupić lokalna kartę prepaid - niźli brać coś z Polski - i tu powstaje pytanie co wziąć aby wyszło najkorzystniej i na co liczyć (grps czy wyżej)?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

user_delete19 - 2013-01-02, 18:13

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z ofertami w Izraelu? Można kupić samą kartę sim pre-paid? co się najbardziej kalkuluje jeżeli chodzi o rozmowy lokalne/minimalny koszt utrzymania?
bitson - 2013-01-08, 12:05
Temat postu: pre paid w Holandii, najkorzystniejsza oferta internetowa
hej Wam, jak w temacie, potrzebuje drobnej pomocy w wyborze karty pre paid, tak aby operator danego pre paida miał najkorzystniejszą ofertę jeśli chodzi o pakiety internetowe, sms'y, rozmowy telefoniczne, to już drugorzędna sprawa. Na forum znalazłem temat z odnośnikiem do informacji co do rozmów i sms'ów, ale nic nie pisze o pakietach, także muszę zakładać nowy temat.

Pozdrawiam.

Precelos - 2013-01-08, 13:59

http://www.lycamobile.nl/bundle/nl

http://www.t-mobile.nl/pr...ternet-telefoon

imo ogolnie w pl jest lepsza oferta

darkangel - 2013-01-08, 14:04

Tak jak kolega wyżej polecił, w LycaMobile możesz za 5euro kupić 150MB transferu ważne miesiąc, pozatym możesz dzwonić do Polski też na LycaMobile za darmo do końca stycznia (pewnie przedłużą tą promocje)
SomalijskiWluczega - 2013-03-10, 15:34
Temat postu: mam pytanie
witam serdecznie
Zastanawiam się czy ktoś byłby w stanie mi pomóc jaka jest najtańsza sieć komórkowa w Anglii do Polski i taka by rozmowy i smsy wewnątrz sieci angielskiej były za darmo?
Jest to możliwe?
Co doradzacie?
No i czy jest tam (w Londynie) taka możliwość by założyć (w miarę tanio) internet stały kablowy na 6 miesięcy??
Nie wiem czy wogóle to jest realne?
A jeśli nie to jakie są tam realia jeśli chodzi o telefonie komórkową i internet kablowy??

CavieZ - 2013-03-16, 10:23
Temat postu: Tani prepaid na terenie UK
Niebawem wyjeżdżam na okres 20 dni do UK i potrzebuje internetu do pracy. Fakt będę miał WiFi ALE różnie bywa z tym stacjonarnymi łączami. Czy ktoś się orientuje o jakąś alternatywną i TANIĄ metodę na połączenie do internetu?

Interesuje mnie te modemy zwane lizaki lub jakieś inne sposoby przez smarftony abym spokojnie mógł pracować na laptopie.

jahu - 2013-03-20, 13:01

czy możecie polecić jakiegos operatora/ karte prepaid która umożliwi stosunkowo tanie dzwonienie bez względu na kraj pobytu (w zakresie EU)? grunt żeby koszty połączeń były wyważone - korzystniejsze niż standardowy roaming, kasa nie przepadała z uwagi na nie korzystanie przez powiedzmy 3-6 miesięcy...
Gadulski - 2013-03-20, 22:06

jahu, ja polecam LycaMobile. Wyposaż osobę, do której będziesz dzwonił w starter Lyca PL (kupisz w Żabce), i połączenia będziesz miał za darmo. Jeżeli jedziesz do Holandii to oczywiscie kup Lysa NL, do Niemiec - Lycę DE. Właściwie cały czas są promocję darmowych połączeń w ramach Lyca DE - PL, NL - PL więc na pewno sie to opłaci. W Holandii zdaje się tylko płacisz 19 centów za inicjację połączenia (czyli za całą rozmowę). Jak jest w pozostałych krajach UE, musisz popatrzeć na poszczególnych stronach Lyca.

Dodam tylko, że od niedawna działa też Lyca w USA:
http://www.lycamobile.us/en/

wiwik - 2013-03-22, 00:33
Temat postu: limit !
cześć :)
pomocy !!
potrzebuję wskazówki !! czy wie ktoś gdzie i jak mogę sprawdzić limit transferu internetowego w Aldi Talk ??!! bardzo proszę o pomoc !! :)
Pozdrawiam :)

zorian - 2013-03-22, 14:48

wiwik napisał/a:
czy wie ktoś gdzie i jak mogę sprawdzić limit transferu internetowego w Aldi Talk ??!!

Zadzwonić pod bezpłatne Knto-Hotline 1155 i przebić się przez menu do szukanego info :-)
Dawno nie używałem, ale z tego co pamiętam to chyba pod "8" było info o pakietach data (ale mogę się mylić!). Najlepiej sam sprawdź ;-)

wiwik - 2013-03-22, 20:38

zorian napisał/a:
wiwik napisał/a:
czy wie ktoś gdzie i jak mogę sprawdzić limit transferu internetowego w Aldi Talk ??!!

Zadzwonić pod bezpłatne Knto-Hotline 1155 i przebić się przez menu do szukanego info :-)
Dawno nie używałem, ale z tego co pamiętam to chyba pod "8" było info o pakietach data (ale mogę się mylić!). Najlepiej sam sprawdź ;-)

dzięki :) bardziej mi chodziło o to, gdzie na stronie operatora mogłabym to sprawdzić, bo zarejestrowałam nr- chodzi o to, że nie znam dobrze niemieckiego i pewnie na 1155 nie załapię co mówią :/ ale spróbuję :) jeszcze raz dzięki.

może ktoś inny będzie wiedział, jak to sprawdzić na mein ALDI TALK :)

Jabol1978 - 2013-03-23, 19:31
Temat postu: Internet Szwecja
Dobry wieczor. Mam pytanie. Jade do Szwecji na dwa tygodnie i chcialbym tam zapatrzyc sie w internet mobilny. Co mi polecicie?
elkanguro - 2013-03-27, 11:33
Temat postu: MAROKO - prepaid z tanimi połączeniami do Polski i internete
Witam, czy ktoś się orientuje w jakiej sieci w Maroku można dostać starter z najkorzystniejszymi połączeniami do Polski oraz internetem?
buba1234 - 2013-03-27, 12:03

znajdz najplepszą karte pod wzgledem internetu i zainstaluj viber, line, kakaotalk, lub tango na swoim telefonie i na telefonach, na które chcesz dzwonic do Polski. Jeżeli i ty i druga osoba z Polski bedziecie na np. domowym wifi to wyjdzie za darmo, a jezeli przez 3G to wyjdzie tanio, tyle, ile za transmisje danych.
elkanguro - 2013-03-27, 12:07

VoIP na telefonie mam, dlatego pytam o tani internet. Nie wszędzie będzie natomiast WiFi albo na tyle dobra prędkość sieci GSM/3G aby dobrze się rozmawiało przez internet stąd chciałbym także mieć możliwość zadzwonić normalnie po przyzwoitych cenach.
Abcn - 2013-03-27, 16:49

Sprawdzałeś http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=7257 ?
andrzejgolota - 2013-03-27, 22:57

Akurat mój znajomy jakieś kilka a może kilkanaście miesięcy temu był w Maroku w podróży poślubnej i z tego co pamiętam, mówił mi, że telefonowanie do PL z komórki jest drogie. Tzn roaming cholernie drogi ale i z lokalnej karty SIM ceny są mocno wysokie. Tyle, że nie powiem Ci ile.

Generalnie z tego co opowiadał najkorzystniej (poza rzecz jasna WIFI) wychodzi telefonowanie z budek, których tam ponoć jest sporo. A i podobno większość hoteli ma WIFI a i popularne są tam kafejki internetowe czynne do późna i stosunkowo niedrogie. To tak mniej więcej pamiętam.

Z tego co widzę jest tam 3 operatorów
http://www.meditel.ma
http://www.inwi.ma/
http://www.iam.ma/Pages/index.aspx

Może Ci się uda przez to przedrzeć i coś wygrzebać dla siebie.

jahu - 2013-03-29, 15:32

Gadulski - dzięki za odpowiedz - niestety to rozwiązanie wymaga zakupu/zdobycia za każdym razem lokalnej karty - chodzi mi raczej o uniwersalną kartę. P.s. z Lyca korzystam :)
jacjac - 2013-04-01, 15:18

anglia - jaki wziąć w londynie prepaid z angielskim numerem by odbierać rozmowy z angielskich komórek (różne sieci)? Żeby angole nie marudzili, że za drogo dzwonić.
buba1234 - 2013-04-02, 13:02

Wiesz nie sądze, żeby Anglikom rachunki za telefon spędzały sen z powiek [poza tym stawki do wszystkich chyba sa takie same]. Wybierz oferte dobra dla siebie. Podobno są 2 taryfy z nielimitowanym netem [chyba nie ma spadku predkości] Three i Giff gaff [tylko nie mozna wykorzystywac do udostepniania internetu na laptopa].
doncornelone - 2013-05-13, 12:48
Temat postu: Karta prepaid z najtańszym internetem w Niemczech
Witam. Za półtora miesiąca wybieram się na zarobek do Niemczech. Zależy mi stałym dostępie do internetu pod komórką, ewentualnie pod laptopem korzystając z routera WiFi w telefonie. Moje pytanie - jaką NIEMIECKĄ sieć wybrać (nie wiążąc się z żadnym operatorem umową) aby Internet był w miarę tani i opłacalny, czy istnieje coś takiego jak np. Orange Free Na kartę w Polce? Wtedy kupiłbym pakiet kilku GB i korzystał do woli. Proszę o odpowiedź użytkowników, którzy byli w Niemczech i mieli podobny problem. Pozdrawiam
orson_dzi - 2013-05-13, 13:25

doncornelone napisał/a:
jaką sieć wybrać (nie wiążąc się z żadnym operatorem umową) aby Internet był w miarę tani i opłacalny

Zagraniczną.

Pakiety internetowe nie działają za granicą. A opłaty zgodnie z cennikami są skromne, kilka złotych za 1MB.

Spacedust - 2013-05-13, 13:32

Miałem ten sam problem miesiąc temu.

Kup sobie Mobilkę na stronie http://mobilka.ch

Na start dostajesz 9,90 Euro, które można wykorzystać na 750 MB Internetu z pełną prędkością 7,2 Mbps, potem lejek 56 kbps na 30 dni.

Za 14,90 Euro masz już 3 GB potem też lejek na 30 dni.

Działa to dość dobrze po sieci E-Plus, jak złapie UMTS to działa z prędkością 1-2 Mbps, jeśli nie to działa z prędkością GPRS, oni mają tylko w niewielu lokalizacjach EDGE.

O dziwo działał mi VoIP we Freeconet na iPhonie, więc dzwoniłem sobie do domu za darmo przez Internet, ale musisz być w zasięgu 3G. Jakość połączenia super !

doncornelone - 2013-05-13, 13:33

orson_dzi napisał/a:
Zagraniczną.

Pakiety internetowe nie działają za granicą. A opłaty zgodnie z cennikami są skromne, kilka złotych za 1MB.

Nie napisałem tego w pierwszym poście, bo wydawało mi się to oczywiste - chodzi mi oczywiście o polecenie jakiejś Niemieckiej sieci prepaid z opłacalnym internetem. Wiadomość edytuję za chwilę.

mikes - 2013-05-14, 18:43
Temat postu: Internet pre-paid na Słowacji
Hej!

Jadę na Słowację na 1-2 dni i niezbędny mi jest internet w tym czasie - rozmowy czy SMS niekoniecznie.
Potrzebuję minimum 50MB a powinienem się zmieścić w 100MB. Ktoś może polecić coś taniego?
To jednorazowy wyjazd także fajnie by było znaleźć coś do 5 euro.

Z góry dziękuję.

reboot - 2013-05-20, 12:19

Kolego zapoznaj się ze stroną http://www.prepaidgsm.net/en/slovakia.html

Na niej masz wypisanych operatorów GSM na Słowacji.

Przejrzałem ich strony i widzę, że w ofercie mają internet za 0,50€ za dzień (Swan Mobile lub o2, lub Tesco).
Jest też oferta w o2 na kartę sim z 2GB za 7,50€.
Muszę przyznać, że całkiem ciekawe...

Witold - 2013-05-29, 23:48

doncornelone napisał/a:
chodzi mi oczywiście o polecenie jakiejś Niemieckiej sieci prepaid z opłacalnym internetem.

Aldi Talk 5GB za 14,99€ na miesiąc (sam mam, w tej chwili z niej piszę) - kupisz w Aldi, lub Mobilka 3GB za 14,90€ - kupisz na allegro za 45 zł, w tym jest 10€ Guthaben:
http://allegro.pl/listing...?string=Mobilka
Aha, i nie musisz płacić miesiąc w miesiąc tylko na przykład jedziesz sobie do Polski na 2 miesiące to wyłączasz ten internet na 2 miesiące (czyli za niego nie płacisz przez 2 miesiące) nie ma żadnego musu że musisz go mieć cały czas włączony, ani w Mobilce ani w Aldi Talk. Chcesz to włączasz na miesiąc, potem możesz znowu wyłączyć i włączyć kiedy Ci się podoba. Chyba jak w każdej karcie prepaid.

galtom - 2013-06-02, 19:34
Temat postu: Internet pre-paid na Majorce
Wybieram sie na 2 tyg na Majorke, czy mozecie mi powiedziec jak najtaniej zorganizowac tam sobie internet z sieci GSM?
Mam odblokowany router ZTE MF60, ktorego czasem uzywam z Aero2.
Niestety nie znam Hiszpanskiego (tym bardziej ich lokalnego narzecza ;-) ) wiec wszelkie inf. mile widziane!

muchakk - 2013-06-02, 20:29

Looknij na to http://www.prepaidgsm.net/en/spain.php
galtom - 2013-06-03, 06:02

Dzieki, rzucilem okiem.
Niestety nie ma tam (ani na stronach do ktorych prowadza linki) ani slowa o internecine.
Co wiecej wydaje sie, ze to chyba nie specjalnie aktualne, bo ceny jakos tak troche wysokie...

computronicspolska - 2013-06-04, 10:08
Temat postu: Wyjazd do UK-jaki operator najlepszy do połączeń do EU i PL
Witam wkrótce czeka Mnie wyjazd do UK-jaki operator najlepszy do połączeń do EU i PL, chciałbym Was się poradzić co Mi zaproponujecie jeśli chodzi o operatorów komórkowych w Wielkiej Brytanii chodzi Mi o ofertę na kartę, tak aby były tanie połączenia do krajów EU oraz do Polski, fajnie jak by była również oferta z pakietem danych, pakiet Gigabajtów, lejek? do Smartfona, posiadam Iphone 4s i korzystałbym z niego albo z tableta Ipad3, dla najlepszych propozycji mam niespodziankę jak wrócę z UK, może jakiś drobny upominek, za pomoc, dzięki i pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-06-04, 14:07 ]
Ilu w sumie jest operatorów komórkowych w Wielkiej Brytanii?

Edmund - 2013-06-04, 13:08

Tutaj niedawno był poruszany podobny temat.
computronicspolska - 2013-06-04, 13:41

Dzięki Edmund :)

[ Dodano: 2013-06-04, 15:54 ]
Szkoda że tam tylko jedna siec jest opisana;/

[ Dodano: 2013-06-04, 16:45 ]
Potrzebuje około w miesiącu 500 minut do Polski, Pakiet danych około 1 GB-3 GB ; pakiet nielimitowane smsy do Polski badz do UK, Pakiet sms do Polski, Jaka siec? Jaka ma najlepszy zasięg? Czy Three ma zasięg każdego operatora? Chodzi o roaming krajowy?

buba1234 - 2013-06-13, 21:25

mam takie pytanie czy w jakiejś sieci w Anglii jest lejek? W kilku co popatrzylem maja jakies dziwne mechanizmy [przedzialy wykorzystania transferu danych w róznych cenach]. Wiem, że w giffgaffie i three jest nielimitowany transfer przy nielimitowanej predkości. Ciekaw jestem, czy gdzies jacys operatorzy stosują lejek zarówno przy:
1. taryfach głosowych
i
2. taryfach typowo internetowych na karte.

??

Witold - 2013-06-15, 20:27

buba1234 napisał/a:
Podobno są 2 taryfy z nielimitowanym netem [chyba nie ma spadku predkości] Three i Giff gaff [tylko nie mozna wykorzystywac do udostepniania internetu na laptopa].

Ok. Teraz pytanie za 100 punktów: co się dzieje jak się jednak taki nielimitowany internet z Giffgaffa udostępnia do laptopa? Czy ktoś może zna odpowiedź na to pytanie? Bardzo jestem ciekaw. Piszą na różnych forach że podobno od jakiegoś tam transferu na dobę wyłączają internet. I jeśli tak to od jakiego? Nawet czytałem opinie że blokują użytkownika i nie można już zamówić karty Giffgaff. Ale czy to prawda? Jaki jest limit tego nielimitowanego internetu?
Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

kamil4862 - 2013-06-16, 07:07
Temat postu: Prepaid Ukraina
Witam. Wybieram się na Ukrainę i szukam prepaida z najtańszymi smsami i w miarę jak najdłuższą ważnością konta. Z góry dziękuję za pomoc :)
Abcn - 2013-06-16, 09:52
Temat postu: Re: Prepaid Ukraina
kamil4862 napisał/a:
Witam. Wybieram się na Ukrainę i szukam prepaida z najtańszymi smsami i w miarę jak najdłuższą ważnością konta. Z góry dziękuję za pomoc :)
SZukałeś już na prepaidGSM.net ?
Kolega Sagax pisał o połączeniach http://www.telepolis.pl/f...ighlight=ukrain* może pomoże w spr sms-ów

Witold - 2013-06-16, 09:53

Polecam programy Viber i WhatsApp, po Viberze można pisać i dzwonić na cały świat za darmo, a po WhatsApp można pisać na cały świat za darmo. Warunkiem jest to że trzeba mieć internet w komórce lub dostęp do Wi-Fi. Oraz osoba do której dzwonimy lub piszemy również musi mieć dany program oraz internet w komórce lub dostęp do sieci Wi-Fi. Telefon po zainstalowaniu programu zarówno Viber jak i WhatsApp, pokazuje automatycznie kto z kontaktów ma dany program tak więc od razu wiadomo do kogo można dzwonić i pisać za darmo. Viber jest za darmo, a WhatsApp jest pierwszy rok za darmo a każdy następny rok 0,99$ NA ROK. Mam obydwa i gra.

A co z odpowiedzią na moje pytanie??

Abcn - 2013-06-19, 10:28
Temat postu: Re: Internet pre-paid na Majorce
galtom napisał/a:
Wybieram sie na 2 tyg na Majorke, czy mozecie mi powiedziec jak najtaniej zorganizowac tam sobie internet z sieci GSM?

dużo zależy co w danej miejscowości jest dostępne w sprzedaży i jaki zasięg sieci

taryfy dzienne
bądź pakiety
http://www.yoigo.com/tari...odem-tablet.php
http://internetmovil.oran...-movil-prepago/

http://www.vodafone.es/pa...-movil-prepago/
http://www.movistar.es/pa...rifas-movistar/
http://www.movistar.es/pa...tarifas-tuenti/
mvno Lajka i Lebara pracują na vodafone
http://www.lycamobile.es/es/Value-Pack-de-Datos
http://www.lebara.es/passes/internet

radexbcna - 2013-06-19, 11:50

W hiszpanii nieuswiadczysz lejka. u wirtualnych. polecam karte orange mundo ( świat)
tam masz nata za 30 centów za dzien max prędkosc) plus wat 21% i lejek.
uwaga w hiszpani placisz rowniesz za połączenie nawet 35 cts w lebarze i lyca . uwaga w llebarze 500 mb to az 10€

islandia - 2013-06-21, 15:58

właśnie: mam sprawę dla kumatych

otóż za 10 dni wybieram się na 3 miesiące do Hiszpanii (Andaluzja). Potrzebuję rzecz jasna internetu. Myślałem o zestawie modem + karta sim lokalnego operatora. Jako modem mam na oku Huawei e3131, lecz jeszcze go nie kupiłem. CZy ten kupiony w salonie Playa ma simlocka? Wydaje mi się , że nie.

Drugim problemem jest wybór odpowiedniej sieci. Zależy mi na jak najtańszym necie, który umozliwiałby używanie Skype'a, oraz polskich portali, poczty i Fejsa (może być w wersji mobilnej). Jaki operator komórkowy nie wydrenuje mi kieszeni?

Abcn - 2013-06-23, 16:28

islandia napisał/a:
wybieram się na 3 miesiące do Hiszpanii (Andaluzja). Potrzebuję rzecz jasna internetu. Myślałem o zestawie modem + karta sim lokalnego operatora. (...)
Drugim problemem jest wybór odpowiedniej sieci. Zależy mi na jak najtańszym necie, który umozliwiałby używanie Skype'a, oraz polskich portali, poczty i Fejsa (może być w wersji mobilnej). Jaki operator komórkowy nie wydrenuje mi kieszeni?
właściwie trudno mi powiedzieć coś ponad ogólną info jaką dałem kilka dni (2i post) przed twoim, nie znając wielkości transferu danych,
zwrócę tylko uwagę że większość op-ów blokowała skype i in. voip, także dobrze dopytaj jak jest w przypadku oferty która Ci pasuje.
w Yoigo jest możliwość wykupiena za EUR 6 (x1,21) pakietu 100 MB na ten -i tylko ten- cel,
w tymże Yoigo mozesz rowiązać umowę w ciągu miesiąca.
---------------------------
O. Mundo (radexbcna): za 36 cent/dz jest 10 MB szybkiego neta, potem 64 kB/s
i tez ma opłatę za zestawienie połączenia(rozmowy)
18+ cent w ciągu 7 dni po doładowaniu , a po 7 dn. 30+
także wszystko ma swwoje ++ i - -

islandia - 2013-06-24, 07:00

wiesz może, który operator nie blokuje Skype,a? Moja znajomość hiszpańskiego jest znikoma, a boję się, że w sklepie wcisną mi coś zupełnie niefunkcjonalnego
ciekawy - 2013-06-24, 09:09

skoro już piszecie o Hiszpani to mam pytanie biurokratyczne czyli takie czy w Hiszpani trzeba obowiązkowo rejestrować startery na kartę ?
Abcn - 2013-06-24, 09:49

islandia napisał/a:
wiesz może, który operator nie blokuje Skype,a? Moja znajomość hiszpańskiego jest znikoma, a boję się, że w sklepie wcisną mi coś zupełnie niefunkcjonalnego
Nie wiem niestety, zależy to chyba też od taryfy
/ planu cenowego (w tanich raczej blokowane).
Kilka lat temu klienci korzystali z GG z yoigo i chyba(?) carrefourMovil.
Może innym wyjściem byłoby znalezienie mieszkania ze stałym łączem i problem z głowy ?
ciekawy napisał/a:
czy w Hiszpani trzeba obowiązkowo rejestrować startery na kartę ?
Tak, (ale) : www.telepolis.pl/forum/vi...p=364435#364435
radexbcna - 2013-06-24, 21:03

islandia napisał/a:

w hiszpani 99 procent kazdej są opłaty za ustanowienie połączenia obecnnie niema jej eroski movil w jakiejs tam taryfie .

[ Dodano: 2013-06-24, 22:03 ]
islandia napisał/a:

w hiszpani 99 procent kazdej oferty na kartesą opłaty za ustanowienie połączenia obecnnie niema jej eroski movil w jakiejs tam taryfie .

digi movil ma 12 cts najtaniej najdrozej lebara i lyca

[ Dodano: 2013-06-24, 22:04 ]
ciekawy napisał/a:
skoro już piszecie o Hiszpani to mam pytanie biurokratyczne czyli takie czy w Hiszpani trzeba obowiązkowo rejestrować startery na kartę ?

ouff i niema zmiłuj sie . papierki dokumenty , masakra, po co to nieiwem.

damiankossek - 2013-06-26, 14:21
Temat postu: Siec komórkowa z najlepszą ofertą internetową - Chorwacja
Witam,
Możecie polecić jakąś sieć komórkową z pakietem internetowym 1-2gb? (Istria)
W google znalazłem dobrą opinie na temat sieci (VIPMobile (?) ) lecz ta opinia była wystawiona rok temu a jak wiadomo to raczej ostatnio dosyć mocno rozwijająca się 'dyscyplina' :) Więc co możecie polecić na rok 2013 Lipiec? Oczywiście cena jest bardzo ważna :) Jak dacie radę to podajcie nazwe sieci, cenę za internet (połączenia oraz SMS mnie nie interesują) i być może jakiś 'tutorial' jak aktywowwać internet żebym nie miał z tym problemu bo niestety ale nie znam innych języków niż Polski i Angielski :)

zemli - 2013-06-26, 21:29
Temat postu: o2 Anglia
Witam, czy w sieci O2 w ofercie na kartę (pay as you go) naliczanie jest sekundowe czy minutowe ? Czy ktoś się orientuje jaka sieć ma najlepszą ofertę (dużo dzwonię na sieci komórkowe do Polski, stacjonarne może 30%).
Marens - 2013-06-27, 21:53

Zerknij tutaj:
http://wiki.bez-kabli.pl/...C4%85#Chorwacja

Marek_G - 2013-07-09, 20:18

Ciekawostka. Znalazłem metalowe pudełka z niemieckiej sieci Vodafone. Wygląda mi to ma jakiś 2000 rok.

Przód:
http://i.imgur.com/zk9TDQP.jpg

Tył (cenniki - 1DEM to około 2PLN)
http://i.imgur.com/Kp2tlyM.jpg
http://i.imgur.com/F7XbYe4.jpg

Nie wiem czy dobrze odczytałem ale tam chyba nie ma podanej ceny do innych sieci komórkowych, ciekawe dlaczego, czyżby wtedy nie dało się dzwonić między D1 (T-mobile) i D2 (Vodafone).

DanielR - 2013-07-09, 22:37

Marek_G napisał/a:
Ciekawostka. Znalazłem metalowe pudełka z niemieckiej sieci Vodafone.

Faktycznie fajne. Podobne pudełka widziałem w pre-paid (chyba) Ezys, litewskiej sieci.

Kryniczanin - 2013-07-10, 06:16

Marek_G napisał/a:
Ciekawostka. Znalazłem metalowe pudełka z niemieckiej sieci Vodafone. Wygląda mi to ma jakiś 2000 rok.

U nas w 2001 Simplus miał metalowe mega pudełka na zestawy z telem.

Edmund - 2013-07-10, 13:35

Kryniczanin, swojego czasu w simplusie zestawy z telefonem sprzedawano też w dużych teczkach kartonowych (takich na dokumenty) z rączką.
jasny - 2013-07-13, 10:44
Temat postu: Niemiecka karta sim
Szukam niemieckiej karty sim z bezterminową ważnością konta - raz doładowywuję i mogę tak długo dzwonić przez tak długi okres czasu, jak tylko chcę. Kartę chciałbym, żeby mi przysłano na polski adres? Co polecacie?
Witold - 2013-07-13, 23:19

Polecam Ci Mobilkę którą możesz zamówić na allegro:
http://allegro.pl/listing...?string=Mobilka
Bezterminiwa ważność konta i internet 3GB za 14,90€ ( jeśli potrzebujesz, bo być może tam gdzie będziesz masz Wi-Fi). Mają też fajną taryfę Allnet Option 400 minut do wszystkich w Niemczech i w Polsce na komórki za 14,90€.
Względnie w Skypie obniżyli niedawno ceny i jest wart rozpatrzenia: 55,19 zł kosztuje 520 minut na komórki do jednego kraju (Niemiec bądź Polski):
http://www.skype.com/pl/rates/
Sam mam ten abonament (Skype Polska na komórki 520 minut) tylko że wtedy jak go kupowałem to on był jeszcze po 114 zł (wziąłem go na rok), i jeszcze się nie zdarzyło ani razu żebym wydzwonił te minuty, a dzwonię dużo.

jasny - 2013-07-15, 07:29

Wiadomość od MOBILKI:

"Witamy serdecznie.
Ważnośc konta po doladowaniu przedluża się do maksymalnie 12 miesięcy.
Nie jest to żależne od wysokości doładowania.
Po wpisaniu kodu *100# otrzyma Pan informację zwrotną zawierającą stan konta oraz datę ważności karty.

Pozdrawia
Zespół Firmy Collintel Sp. z o. o."

Karty też chyba nie dostanę w Polsce na swój adres (poza allegro)?

Ktoś ma jakieś inne pomysły, potrzebuję niemieckiej karty sim z bezterminową ważnością konta?

Marek_G - 2013-07-15, 11:45

Żadna siec z wyjątkiem Lycamobile nie wyśle ci niemieckiej karty na polski adres za darmo.
Witold - 2013-07-15, 16:55

Marek, a jesteś pewien że niemiecka Lycamobile wyśle mu niemiecką kartę SIM na polski adres za darmo??
Jasny, mogę Ci jeszcze polecić PLFON, ma bezterminową ważność konta i jest aplikacja PLFON na Androida:
http://www.plfon.pl/dom/oferta/prepaid
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.acrobits.softphone.plfone&hl=pl

Ja osobiście PLFON-u nie używam bo dla mnie ważne jest aby tanio telefonować na komórki po całej Europie i aby mieć jak najwięcej gigabajtów za jak najmniejsze pieniądze, a nie żeby konto było bezterminowe. Z tego też względu uznaję tylko Muff, Skype, Viber, a z kart SIM Mobilkę i Aldi Talk. Ale jak zależy Ci tak na ważności konta to ten PLFON nie jest zły. :wink:
I ciekawe w PLFON-ie jest to:
"Numer z Warszawy, Lublina lub Szczecina? Nic prostszego, trzy kliknięcia i go masz. A może chciałbyś mieć numer z Londynu, Berlina albo Nowego Yorku? To też w PLFON załatwisz. Wybierz kraj, miasto i zapłać online. Twój międzynarodowy numer dostępny jest natychmiast."
http://www.plfon.pl/dom/o...repaid=2#tabs-6

Marek_G - 2013-07-16, 13:56

Tak jestem pewien, że wyślą na polski adres. Wystarczy do POLSKIEGO biura obsługi klienta zadzwonić i poprosić żeby wysłali, można też im na profilu "Lycamobile Polska" na Facebooku wysłać prywatną wiadomość i jeżeli mają niemieckie startery to z pewnością wyślą (limit 1 fan na FB - 1 starter z danego kraju). Jeżeli ktoś potrzebuje to mają też z innych krajów niż Niemcy, wystarczy zapytać, jak będą mieli to wyślą (mi wysłali startery DE i NL).
jasny - 2013-07-17, 11:00

Dzięki za info, ale jest mały problem:

"Arleta Sikora PLFON
Dzień dobry, w czym mogę pomóc?
Ty (kliknij, aby zmienić)
potrzebuję karty sim z nimieckim numerem telefonu i bezterminową ważnością konta po 1 doładowaniu
tak długo jak są środki karta jest aktywna
i można dzwonić
czy takie coś dostanę u państwa
????
Arleta Sikora PLFON
Szanowny Panie konto prepaid jest dostępne 365 dni od ostatniego doładowania, za pomocą panelu może Pan wykupić numer z niemiecki prefixem
ale jest to karta sim?
Arleta Sikora PLFON
Koszt miesięczny takiego numeru to 61.23 zł brutto plus jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 61.23 zł brutto
czy tylko sam numer na stacjonarne?
Arleta Sikora PLFON
Nie, to jest tylko numer, nie posiadamy żadnych kart"

Zatem karta nie jest bezterminowo ważna i kosztuje też nie tak mało.

Witold - 2013-07-17, 13:01

O Jezu, powariowali w tym PLFON-ie. Oj coś mi się zdaje że nie znajdziesz... Przykładowo w Muffie numer kosztuje złotówkę miesięcznie (ale polski). I nie trzeba go mieć, można mieć w Muffie konto bez numeru, ja na przykład takie mam.
Weź lepiej zamów tą Mobilkę na allegro, dobrze Ci radzę. To jest naprawdę dobry wybór, nic lepszego nie znajdziesz, jeszcze będziesz mógł udostępniać neta do laptopa. Mobilkę sobie włożysz w komórkę, wykupisz neta na 30 dni za 14,90€, będziesz miał neta w komórce i w laptopie. Zainstalujesz sobie na komórce Muffa i będziesz mógł dzwonić na cały świat po naprawdę - moim zdaniem - najniższych stawkach. I to bez względu na to gdzie się będziesz znajdował, czy w Niemczech czy w Polsce. Tak więc jak gdyby odpadnie problem bezterminowości środków bo będziesz mógł z nich korzystać bez względu na to gdzie się będziesz znajdował. Niemcy na komórkę 0,25 zł a Polska na komórkę 0,08 zł - takie są ceny w Muffie, generalnie śmiech. Rzecz jasna stacjonarne jeszcze niższe.
http://muff.pl/cennik
A jak chcesz koniecznie żeby Ci się wyświetlał Twój niemiecki numer Mobilki to abonamenty Skype - tam możesz sobie wpisać w identyfikator rozmówcy jaki numer chcesz, tylko musisz go zaautoryzować. Plus jest taki że się wyświetla taki numer jaki chcesz, ale oczywiście są kilkakrotnie drożsi od Muffa.

jasny - 2013-07-17, 13:38

Ok, dzięki za wszystkie rady. Tylko, że ja potrzebuję jedynie niemiecki numer i jak raz doładuję to chciałbym by konto było ważne tak długo jak jest kasa, a dzwonić z niego nie zamierzam za często, może od święta. A gromadzenie pieniędzy czy doładowywania co miesiąc tylko po to, by nikt z niego nie korzystał, to marnotractwo pieniędzy jak dla mnie. Problem dalej nie został rozwiązany i jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę dać znać. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady :) . Pozdrawiam! :)

[ Dodano: 2013-07-18, 15:22 ]
Lycamobile Polska
"Kochani! Postanowiłem zrobić „Kącik powtarzających się pytań i odpowiedzi” Temat na dziś:
*Ważność karty*
Konto od dnia aktywacji ważne jest 90 dni. Żeby je utrzymać, trzeba wykonać jakiś minimalny ruch na karcie – np. doładować konto, za najmniejszą kwotę 5 zł, albo wykonać płatnego smsa, albo jedno połączenie. Jeśli tego nie zrobicie, przez te 90 dni, dostajecie jeszcze dodatkowo 30 dni. Ale, jeśli po tym terminie nie zrobicie nic, Wasza kasa na przedpłacie przepada, a numer może przejść na kogoś innego.
A ja nie będę Was już znał. No, żal…

Miłego wieczoru bez insektów!
Wasz Globus"

Czyli lipa jednym słowem...

[ Dodano: 2013-07-18, 16:00 ]
A czy można mieć niemiecki numer na skype (jesli tak to jak?) i czy na skype można też otrzymywać smsy?

Witold - 2013-07-21, 11:34

SMS-ów na Skype nie można otrzymywać. Wiem bo akurat piszę bardzo dużo SMS-ów przez Skype, osobom do których piszę wyświetla się na komórce jako nadawca SMS-a mój nick Skype ale opcja "odpowiedz" nie działa. Tak więc ja im piszę SMS-y przez Skype a oni mi na mój numer komórkowy.
reboot - 2013-08-11, 13:02

Wybieram się na kilka dni do Sevilli i zależy mi na jak najtańszym dostępie do internetu.
Może to być nawet pakiet 1 megabajt a potem lejek, bo mam zamiar wysyłać tylko emaile i ewentualnie korzystać z gg.

Znalazłem ofertę Orange http://en.orange.es/mobil...s/sim-holidays/ - oferta 10MB/0.30€ dziennie, a potem lejek. Nie wiem tylko ile kosztuje starter.

Czy jest jakaś tańsza oferta (tzn. biorąc pod uwagę zarówno cenę startera jak i cenę internetu). Najlepiej jakby starter kosztował ~1€ i można było wykorzystać całość na usługi.

Abcn - 2013-08-11, 19:32

reboot napisał/a:
Wybieram się na kilka dni do Sevilli i zależy mi na jak najtańszym dostępie do internetu.
Może to być nawet pakiet 1 megabajt a potem lejek, bo mam zamiar wysyłać tylko emaile i ewentualnie korzystać z gg.

Znalazłem ofertę Orange http://en.orange.es/mobil...s/sim-holidays/ - oferta 10MB/0.30€ dziennie, a potem lejek. Nie wiem tylko ile kosztuje starter.

Czy jest jakaś tańsza oferta (tzn. biorąc pod uwagę zarówno cenę startera jak i cenę internetu). Najlepiej jakby starter kosztował ~1€ i można było wykorzystać całość na usługi.
Nie znam starterów poniżej 5 czy 9 euro (wątpie czy istnieją, zazwyczaj op. wirtualni maja po 5, W4 po 9 lub więcej) , kiedyś były Vodafone Gatuitas po 1 eu /ale nie wiem jak teraz/
ale taryfa NETu http://www.vodafone.es/pa...repago/?frame=1 to jest minimum 1,82 eu/dz

co do Orange, to chyba to http://tiendaonline.orang...ion=acquisition , tzn starter za 9 eu
ooo, na pocztach sprzedają za 6 eu, stan konta 5 eu + 4 promocyjne

Lyca ma startery za 5 euro, ale saldo po podatku to 4,30 eu a najtaśzy pakiet to 5 eu http://www.lycamobile.es/en/Data-Value-Pack
bez lejka bez pakietu 1Mb = 12 ce
Lebara daje 1Mb gratis , ale też bez lejka

Może wifi ?

tojo - 2013-08-18, 10:35
Temat postu: kanada
jestem nowy i mam pytanie jaki abonament lub operatora wybrać w kanadzie może ktoś wie
marciml - 2013-11-09, 19:30

Szukam informacji o najtańszym dostawcy internetu w telefonie w Niemczech. Mam kartę w sieci Ortel, lecz posiadam telefon dualsim, więc inna sieć i karta nie będzie problemem. Potrzebuję internetu w cyklu miesięcznym około 750mb do 1gb w jak najniższej cenie.
Z góry dziękuję za informację.

reboot - 2013-11-11, 16:08

Interesuje mnie najtańszy internet i rozmowy do PL w Kanadzie.
Wiem, że w USA mogę korzystać z Lycamobile US. Czy jest coś taniego w Kanadzie?

german - 2014-01-02, 02:30

Włochy - co poradzicie dla rozmów wewnętrznych (Włochy-Włochy)? Gdzie kupić kartę sim? Czy obowiązkowa rejestracja numeru?
MorningCoffee - 2014-01-13, 14:04
Temat postu: Holandia - prepaid
witam
proszę o informacje, czy ktoś wie, jaki operator w Holandii ma ofertę na kartę, że po doładowaniu przez np mieś. są rozmowy do wszystkich za darmo.

W Polsce ma tak już Pay za 29.00 zł

Dziedzic Pruski - 2014-01-21, 00:36

Jak aktywować Aldi Talk nie włączając żadnego pakietu?
Już OK. Musiałem zamknąć stronę i zacząć od nowa. Czasem trzeba klikać kilka razy, żeby przyjęło te same dane. Numer zarejestrowany i 10 euro na koncie.

buba1234 - 2014-01-21, 19:02
Temat postu: Re: Holandia - prepaid
MorningCoffee napisał/a:
witam
proszę o informacje, czy ktoś wie, jaki operator w Holandii ma ofertę na kartę, że po doładowaniu przez np mieś. są rozmowy do wszystkich za darmo.

W Polsce ma tak już Pay za 29.00 zł

Z tych holenderskich operatorow co znam angielskie/polskie wersje stron maja niestety tylko lycamobile i Mobile vikings.

Cytat:
http://www.lycamobile.nl/po/

Cytat:
https://mobilevikings.com/nld/en/

W mobile vikings masz po doladowaniu 25euro 250min, 1,5GB internetu, 500smsów
W lycamobile jest pakiet Holland Bundel i tam mozna kupic przez internet za 19,90 euro Nielimitowane rozmowy i SMSy+Internet Mobilny 150MB tyle ze w regulaminie napisali ze nolimit jest limitowany :D do Obowiązują zasady sprawiedliwego u użytkowania (1000 minut i 1000 SMSów) hehe etyka biznesu made in holland ale to tez duzo te 1000 minut.
Kod:
http://www.lycamobile.nl/po/bundle

zi ch strony:
Cytat:
Pamietaj, ze Lycamobile zawsze podwaja twój kredyt, doladuj za €10, a otrzymasz €20 do wykorzystania na polaczenia, doladuj za €20, a otrzymasz €40 do wykorzystania na polaczenia.

Czyli ten nolimit wychodzi za 10 euro.
Wadą lycamobile jest to ze trzeba raz na miesiac wchodzic na ich strone i sprawdzac czy promocje sie nie zmienily.

Dziedzic Pruski - 2014-01-21, 19:07

Ktoś wie czy Aldi Talk można załadować z Polski przez Internet albo z karty kredytowej online? Nie do końca rozumiem zasady, bo trzeba jakiegoś SMS wysłać, ale jestem teraz w Polsce - roaming.
Drugie pytanie. Czy aktywacja pakietu internetowego 1GB/24h w Aldi Talk odbywa się tylko z poziomu aplikacji lub SMS? Nie da się tego zrobić inaczej, np. przez www? Po jakim czasie od aktywacji pakiet będzie aktywny?
Czy będzie działać tylko jedną dobę i się wyłączy, czy zacznie od nowa i powinienem go wyłączyć?

reboot - 2014-02-01, 20:41

german napisał/a:
Włochy - co poradzicie dla rozmów wewnętrznych (Włochy-Włochy)? Gdzie kupić kartę sim? Czy obowiązkowa rejestracja numeru?

Obecnie jest promocja w Lycamobile - http://www.lycamobile.it/...e-calls-and-SMS

A co do obowiązkowej rejestracji - ciekawe pytanie, bo niby na stronie http://www.prepaidgsm.net/en/italy.php opisują, że jest potrzebne jakieś Codice Fiscale.

Mam pytanie - jaka obecnie oferta we Włoszech jest najtańsza jeśli chodzi o mobilny internet? Nie zależy mi na pakiecie 100 MB czy 1 GB, może być oferta z lejkiem 32kbps (coś jak w Play Lubię To lub Red Bull Mobile), że doładuję np. za 1 euro, będę miał konto ważne tydzień i lejek 32kbps bez ograniczeń. Potrzebuję być online i móc odbierać/wysyłać emaile, nic więcej.

mol - 2014-02-19, 09:58
Temat postu: Telefon na kartę z tanim internetem w Szwajcarii
Pod koniec lutego wybieram się do Szwajcarii na 4 miesiące. Chciałbym tam kupić jakąś kartę, która pozwoliłaby mi na w miarę tani dostęp do internetu. Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Może ktoś potrafi coś polecić?
Klucz_Kluczski - 2014-02-19, 23:33

Yallo, Lyca, Lebara (which is soon be Yallo, as Lebara sold it to Sunrise)
reboot - 2014-02-20, 13:49

Zerknij na stronę http://www.prepaidgsm.net/en/switzerland.html

- https://www.yallo.ch/kp/d....do?cont=offers - 1 GB za 15 CHF;
- http://www.lebara.ch/Leba...-de_CH-CHF.html - 1GB w promocji do 22.03
- http://www.coop.ch/pb/sit.../Lde/index.html
- https://www.aldi-mobile.c...vielsurfer.html - 1GB za 14,90 CHF

A my narzekamy, że w PL jest drogo :-)

mol - 2014-03-06, 20:00

Oj tutaj jest drożej :D Myślę, że zdecyduje się na Yallo :) Dziękuje za odpowiedzi !
bora1410 - 2014-04-04, 19:33
Temat postu: Jaki prepaid w USA
Był ktoś w ostatnim czasie w USA i używał telefonu na kartę. Szukam czegoś by było powiedzmy co najmniej 1 GB transferu i ze 200 minut miesięcznie. Bardziej zależy mi na transferze, bo tak korzystał bym z Vibera, Skype czy bramki Voip na telefonie. Potrzeba mi takiej opcji na 2 miesiące. Jest ktoś obeznany w temacie i coś może doradzić?
ja.michal - 2014-04-04, 21:29

http://www.att.com/shop/w...epaidplans.html
http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans

Skoro bierzesz urządzenie to raczej inne sieci odpadają (Verizon, Sprint, Virgin) bo działają na sieci CDMA.

buba1234 - 2014-04-04, 21:51

LOL 2 razy drożej niż w europie.
wook - 2014-04-05, 08:52

Wie ktoś na jakim operatorze działa Lycamobile w USA?
poziom - 2014-04-05, 09:11

Lyca działa na tmobile. Tmobile ma 3g w paśmie aws wykorzystywane są obydwie częstotliwości 1700 i 2100 przy 3g - prawdopodobnie żaden telefon dostępny na europejskim rynku tego nie obsługuje.

Oprócz głównych operatorów w usa jest mnóstwo mvno.

W http://www.straighttalk.com/wps/portal/home masz zasięg att i tmobile i za 45usd no limit + 2,5gb internetu z lejkiem

Tylko należy pamiętać, że ichne 3g w sieciach gsm działa na częstotliwości 850/1900 a tmobile pasmo aws.

bora1410 - 2014-04-05, 16:56

Na tych stronach ATT i TMobile to ceny w porównaniu do Polski kosmiczne. Tym bardziej jeśli komuś zależy by był pakiet internetowy. Może komuś się przyda, znalazłem ciekawą ofertę na ebayu. Dzięki za podpowiedzi.
http://www.ebay.com/itm/T...97584f#shpCntId

ja.michal - 2014-04-05, 20:50

Przy naszych zarobkach faktycznie kosmos. Dla nich pewnie 2-3 godziny roboty.
buba1234 - 2014-04-06, 12:56

To nie chodzi o nasze zarobki, ja porównuje te ceny do anglii. W ameryce chyba jest mała konkurencja, bo praktycznie preapid funkcjonuje jak abo, wazność konta na poziomie 30 dni przy doladowaniu 35 dolarow w Virgin mobile usa to kpina. Juz nie mówiąc o tym ze waznosc konta w prepaidzie to jakaś aberracja, na rozwinietym rynku telekom. jest tylko waznosc bonusow, a nie konta..
Precelos - 2014-04-06, 13:20

ja czytam bzdury pokroju ze w Ameryce jest kosmicznie drogo to nie wiem czy sie smiac czy plakac
usredniajac polski indeks cen wynosi ok 4
czyli przekladajac to na latwy jezyk amerykanin z swoja pensja jest wstanie kupic 4x wiecej danego produktu niz polak

no limit sms voice i 1gb neta w nju to ok 57 zl
w tmobie us taki sam plan kosztuje 50 dolcow
czyli roznicy nie ma
dodajcie do tego tanie paliwo i caly sprzet rtv/agd to zobaczycie jaka jest duza roznica

np dell inspiron 15
polska
http://allegro.pl/dell-in...4092894955.html 2400 zl
usa
http://www.newegg.com/Pro...N82E16834300155 550 dolcow 1650zl

polak na 1 takiego lapka pracuje ok 1,5 miesiaca, a amerykanin ok 10 dni :-D
oczywiscie caly czas operuje na wynagrodzeniach bliskich minimalnych a nie na srednich

buba1234 - 2014-04-06, 16:09

Ale to temat poświecony prepaidowi nie abo, po co piszesz o nju z rachunkiem? Te 57zł tez nie do konca prawdziwe bo wiadomo ze bardziej opłaca sie wykupic pakiet 700MB za 7zł niz korzytsac z 1GB za 19zł. Wtedy w tym abonamencie wychodzi 45zł, nie 57zł.

Poszukaj mi w prepaidzie w USA ile kosztuje 250 minut, nolimit sms, nolimit wewnatrz sieci i nolimit danych [predkosc nie spada w ogóle]? W Brytanii masz to w pakiecie za 12 funtow/miesiac, konto wazne bez limitu. Nolimitu minut nie każdy potrzebuje.

bora1410 - 2014-04-06, 16:16

Precelos porównaj ceny z UK, tam też ludzie zarabiają lepiej niż w naszej RP. Tu piszemy o drogiej ofercie prepaid w USA, a nie że jest tam drogo ogólnie. Bo to że elektronika, ubrania, perfumy i wiele innych rzeczy są tanie w USA to ja wiem. Prepaid i jego cena jest tam taka wysoka chyba dlatego że tam dużo mniej osób korzysta z takiej formy płatności za telefon. Ja osobiście nie spotkałem się nigdy by ktoś z moich znajomych czy otoczenia w USA miał telefon na kartę.
poziom - 2014-04-06, 16:49

buba1234 napisał/a:
Poszukaj mi w prepaidzie w USA ile kosztuje 250 minut, nolimit sms, nolimit wewnatrz sieci i nolimit danych [predkosc nie spada w ogóle]? W Brytanii masz to w pakiecie za 12 funtow/miesiac, konto wazne bez limitu. Nolimitu minut nie każdy potrzebuje.

W US i Kanadzie płacą za odbieranie połączeń stąd prepaid w formie takiej jaką przedstawiłeś nie ma sensu.

Zresztą w UK też prepaid u głównych operatorów to kaszana, minuta po 20-35p. 100minut = 35f, za 39miesięcznie masz no limit, 5g internetu i iphona. Sytuacje ratują paczki właśnie takie jak np. w giffgaff bo virgin jest mega słaby.

I nie oszukujmy się. 30 czy 40usd za 'no limit' to 3-4h pracy w fast foodzie - to nie polska i ciułanie, szukanie promocji, odpalanie 5pakietów...

buba1234 - 2014-04-06, 18:08

No, ale o co chodzi, ja pisałem o tym, że mają zrąbany system w prepaid w porownaniu z Brytanią czy europą, dodałeś po prostu kolejny argument [płacenie za odbieranie połączen], ze tak jest.
ja.michal - 2014-04-06, 18:43

buba1234, w AT&T i T-Mobile ważność konta jest zależna od wielkości doładowania. Oferta jest odnawiana co 30 dni. Za 100 USD karta jest ważna rok.

W USA nie ma opłat między-operatorskich. Płacą za to klienci, którzy dzwonią. Nie płacisz za odbieranie połączeń jak ktoś dzwoni z twojej sieci do ciebie. Dzięki takim a nie innym zasadom np. ze stacjonarnych w Polsce mamy no-limit nawet na komórki w USA i Kanadzie. Komórka jest traktowana praktycznie jak telefon stacjonarny.

Taka jest specyfika rynku USA.

bora1410 - 2014-04-08, 15:34

Powie mi ktoś jeszcze czy jeśli wyłącze w telefonie w opcjach działanie internetu w roamingu, to czy automatyczne aktualizacje w aplikacjach wymuszą połączenie z internetem? Chodzi mi o to że przez pierwsze dwa dni będę miał w USA kartę sim z Polski włożoną w telefon i boje się że nabije mi mocny rachunek transfer danych w roamingu. Czy lepiej zablokować net w roamingu na orange online? Chodzi mi o to jak na 100% zabezpieczyć się przed czymś takim.
ciekawy - 2014-04-08, 20:19

jak nie masz zaznaczonej opcji,że program może się sam aktualizować to nie powinno,a najlepiej rozwiń pasek i wyłącz połączenie internetowe
ja.michal - 2014-04-08, 21:06

I aktywuj sobie Pakiet Travel Data Daily Reszta Świata. Jeśli nic nie użyjesz to nie zapłacisz, ale jak coś jednak urządzenie pociągnie to będzie mniej bolało (15 zł za 1 MB vs 30,20 zł za 1 MB).
ciekawy - 2014-04-08, 23:35

można też kupić starter i włożyć sim na karte do telefonu na czas przejściowy
reboot - 2014-04-09, 22:22

Spytam ponownie.

Cytat:
Mam pytanie - jaka obecnie oferta we Włoszech jest najtańsza jeśli chodzi o mobilny internet? Nie zależy mi na pakiecie 100 MB czy 1 GB, może być oferta z lejkiem 32kbps (coś jak w Play Lubię To lub Red Bull Mobile), że doładuję np. za 1 euro, będę miał konto ważne tydzień i lejek 32kbps bez ograniczeń. Potrzebuję być online i móc odbierać/wysyłać emaile, nic więcej.

89matthew89 - 2014-04-15, 16:05

Witam
Prosiłbym o informacje na temat taniej sieci w Niemczech. Chodzi mi ofertę na kartę i jakiś pakiet internetowy. To mi wystarczy

Peterking - 2014-04-25, 16:36
Temat postu: Włoskie sieci
Witam! W niedługim czasie wyjeżdzam do Włoch i chciałbym się dowiedzieć, jakiej firmy kartę SIM najlepiej zakupić, żeby mieć jak najtańszy internet tam

Pozdrawiam!

ciekawy - 2014-04-25, 16:48

Lyca jest międzynarodową siecią,poszukaj na stronie to może znajdziesz jakiś pakiet dla siebie,a czy się opłaca kupić w Itali starter to nie jestem pewien bo trzebaby porównać ceny,różnice mogą być niewielkie i może wymagać rejestracji
DaveX - 2014-04-25, 22:32

Ahh gdyby znalezienie włoskiego startera Lycamobile było takie proste.
We Włoszech przy zakupie startówki trzeba wykazać się dowodem osobistym albo Codice Fiscale.

Co do operatora z najlepszym pakietem to ci nie podpowiem, bo ich strony są tylko po włosku, przynajmniej ja angielskiego odpowiednika nie mogę znaleźć. Mogę polecić Wind.. a co do pozostałych operatorów to sprawdź TIM, Vodafone, Tre.

/EDIT
Też na dniach będę leciał do Włoch i trochę, z wielkim trudem, próbowałem ogarnąć jakiś pakiet netu i na przykład w Wind masz TAKIE pakiety:
500 MB za 1,5€, 1 GB za 3€, 3 GB za 5€

matteo - 2014-04-25, 23:10

Potwierdzam. Najtanszy jest Wind. Na TIMa nawet nie ma co patrzec.
Wiksa11 - 2014-04-26, 11:57

Szkoda, że u nas nie ma pakietów 3GB za 5 zł ;o jednak jesteśmy daleko za murzynami
ciekawy - 2014-04-26, 12:20

nie wiedziałem,że pakiety netu mogą być tak tanie, a jak jest z ważnością konta i doładowaniami w tym wind ?
garfield- - 2014-04-28, 18:04

Też rozpoznaje temat i Doczytałem się, żę sama karta kosztuje 10euro, i , że w TIM lepiej z zasięgiem, bo to ich narodowy operator (albo były).
okti51 - 2014-05-06, 18:07
Temat postu: Internet mobilny w Czechach
Będę potrzebował na tydzień internetu mobilnego w Czechach. Przejrzałem oferty wszystkich operatorów i najtaniej wychodzi O2. Z tego co przeczytałem na ich stronie starter można tylko kupić u nich w salonach. W miejscowości gdzie będę przebywał nie ma żadnego salonu O2. Jest może możliwość kupienia gdzieś indziej startera?

A może jest w miarę tania opcja roamingu?

Gardzij - 2014-05-06, 19:19

Starter O2 na pewno dostaniesz na poczcie, sam pół roku temu taki kupowałem. Jeszcze możesz pochodzić po kioskach i ewentualnie większych sklepach typu Tesco.

Co do zasięgu O2 sprawdź na mapce czy w okolicy będzie dostępny zasięg 3G. Przeglądanie internetu na 2G to niestety katorga.

Roaming nie ma większego sensu więcej wydasz niż to jest warte.

aquick - 2014-05-06, 23:59

Ciekawą opcją jest starter wirtualnego "mobil.cz":

- działa w sieci T-Mobile
- ma tanie połączenia lokalne - 2,20Kc/min
- oferuje pakiety no-limit w sieci, minut poza sieć i internetu w roamingu
- ma lejek internetowy za darmo w standardzie a po aktywacji i każdym doładowaniu jest 200MB ważne 30 dni - takie ich Virgin mobile
- konto jest ważne 6 miesięcy po doładowaniu
- kupony doładowujące w wysokości 250 i 400 koron
- starter kosztuje 200 koron

Tutaj masz podany ich szczegółowy cennik, tutaj masz opisany ich darmowy internet (również konfiguracja) i m.in. sposób aktywacji karty, tutaj masz listę miejsc, gdzie możesz kupić starter, po prostu wybierasz kraj i okres, który Cię interesuje, a tu masz opisany proces doładowania konta, łącznie ze zdjęciami.

Czyli kupując ten starter mobil.cz za 200 koron, co po kursie za koronę 16gr daje 32zł dostajesz 200MB po aktywacji ważne 30 dni + lejek , konto ważne 6 miesięcy i 200 koron na rozmowy, sms itp. :)

A co do zasięgu T-Mobile to nie jest źle np. w Morawskim Krasie tylko PL nr działał mi, bo jako jedyni mieli tam zasięg i to pełny w 3G.

Zdravím :hello2:

DanielR - 2014-05-07, 10:33

Cytat:

Faktycznie "taniocha" w tych Czechach. I to w dodatku sieć wirtualna. :wink:

aquick - 2014-05-07, 18:58

DanielR napisał/a:
Cytat:

Faktycznie "taniocha" w tych Czechach. I to w dodatku sieć wirtualna. :wink:

No tak nie do końca, jeżeli już porównywać to z cenami było kiepsko, ale jest już lepiej. U nich na starcie i po doładowaniach masz ważność konta minimum te 6 miesięcy, aktywując daną promocję nie musisz sprawdzać, czy operator skróci Ci za to maksymalnie ważność konta. Profile możesz w pre-paid zmieniać bezpłatnie i nie płacisz za to jak np. w Plusie. No i trochę ciężko znaleźć pakiet internetowy bez lejka :) . U nas i u nich znajdziesz + i - sieci. Jakiś czas temu czytałem na forum czeskiej Mobilmani o naszych starterach za 5zł, że to tylko generuje stratę dla operatora (koszty produkcji, dystrybucja, podatki itp.) i jest "wodą na młyn" np. dla dzieciaków, które kupują karty tylko po to żeby robić żarty a potem karta do kosza, jednorazowe wykorzystanie na SMS Premium, kupowanie dla jednorazowych promocji itp., ogólnie "produkcja martwych dusz" i śmiecenie w tej kwestii.

Oprócz mobil.cz można jeszcze zainteresować się Tesco mobile:
- działają w sieci O2
- ważność środków na koncie 6 miesięcy po każdym doładowaniu + 6 na odbieranie
- startery można kupić w sieci sklepów Żabka i w Tesco i kosztują 150 koron
- doładowania w wysokości 250 koron
- po połączeniu karty Clubcard z nr poprzez 1 SMS do doładowania dostaje się 100% gratis i miesiąc no limit w sieci

1 korona to + - 16 groszy, źródło: tescomobile.cz
tutaj, tutaj i tutaj jest to wytłumaczone.

Pakiet internetowy 150MB/150Kc/miesiąc kosztuje wtedy 75Kc.
Te 150MB za 75Kc/miesiąc może wygląda kiepsko, ale lejek 200kbps może to "wynagrodzić".

szczegółowy cennik
gdzie można kupić starter
pytania i odpowiedzi

:smt006

DanielR - 2014-05-07, 19:20

aquick napisał/a:
No tak nie do końca, jeżeli już porównywać to z cenami było kiepsko, ale jest już lepiej.

Można to i tak delikatnie ując... Doszlusowali do naszych ofert z początku 2010 roku. I to do sieci MNO.

Z tego, co widzę, to owszem teraz da się przełknąć takie ceny. Szkoda tylko, że stosują tam wciąż pseudo sekundowe naliczanie 60/1. :|

aquick napisał/a:
Jakiś czas temu czytałem na forum czeskiej Mobilmani o naszych starterach za 5zł, że to tylko generuje stratę dla operatora (koszty produkcji, dystrybucja, podatki itp.) i jest "wodą na młyn" np. dla dzieciaków, które kupują karty tylko po to żeby robić żarty a potem karta do kosza, jednorazowe wykorzystanie na SMS Premium, kupowanie dla jednorazowych promocji itp., ogólnie "produkcja martwych dusz" i śmiecenie w tej kwestii.

Tak to sobie można wszystko tłumaczyć... :-D
Ale to po pierwsze problem operatora. Jak widać po cennikach i ofertach, tanie startery raczej nie mają na nie negatywnego wpływu. I po drugie raczej wychowania dzieci. Idąc tym tokiem rozumowania, równie dobrze można by zabronić małym dzieciom smarowania chleba masłem, bo przecież mogą się skaleczyć nożem. Swoją drogą sam starter, jak dla mnie, jest raczej mało istotnym składnikiem oferty (głównie w kontekście ceny). W końcu tzw. zwyczajni klienci nie kupują go codziennie, nawet gdy kosztuje tylko 5 zł.
Co nie zmienia faktu, że owszem jest to jakiś problem.

Ale jestem Ci wdzięczny za podanie linków do stron czeskich MVNO.
Ciekawi mnie rynek komórkowy sąsiadów. Właśnie przeglądam sobie portal mobilenet.cz i wiadomości dotyczące wprowadzenia tych ofert.

Jeszcze raz, dzięki! :)

aquick - 2014-05-07, 21:15

DanielR napisał/a:
Szkoda tylko, że stosują tam wciąż pseudo sekundowe naliczanie 60/1.

Możesz mieć również taktowanie 1/1, zależy z jakiej taryfy korzystasz :D niżej podam przykład.

O2 kiedyś posiadało taryfę "O2 Smart Roaming", gdzie w 14 krajach "najbardziej ulubionych" otrzymywało się pół godziny rozmów przychodzących za darmo na miesiąc a rozmowy wychodzące kosztowały 12,5 korony, przychodzące po tych 30 minutach kosztowały 6,05 korony. Te kraje to: Chorwacja, Słowacja, Bułgaria, Włochy, Hiszpania, Francja, Grecja, Cypr, Malta i co najciekawsze Tunezja, Turcja, Egipt, Tajlandia, Malezja. Aktywacja była bezpłatna i nie było miesięcznego abonamentu. W czasach, gdy Chorwacja nie była jeszcze w UE ta taryfa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Aktualnie nie można jej aktywować, ale kto ma ją aktywną to korzysta, zwłaszcza interesujący jest Egipt, gdzie "nasi koszą jak za zboże". Tutaj są jej szczegóły . A tutaj właśnie artykuł z mobilenet.cz o tej usłudze (różnice w halerach w cenie dlatego, że to było jeszcze przed minimalnym podwyższeniem podatku). No ale nadal jest taryfa "Volani bez hranic", w której zamiast 7,47 korony za minutę w roamingu UE można dzwonić po 3,9 korony - aktywacja i korzystanie bezpłatne

źródło: mobilizujeme.cz

źródło: smartmania.cz

Niskie ceny ma również OpenCall, z tego co widzę aktualnie przy zakupie startera daje 100 koron gratis do 14 czerwca i jakieś darmowe międzynarodowe między 14 kwietnia a 14 czerwca.

OpenCall cennik:
minuta rozmowy w Czechach i na Słowację, która jest traktowana na równi z rozmowami krajowymi - 1,8 korony

źródło: opencall.cz
tutaj jest cennik rozmów międzynarodowych do innych krajów
sms - 1,5 korony, międzynarodowy 5 koron
minuta połączenia do polski na stacjonarny i komórkowy - 2,5 korony do 5 koron

źródło: cnews.cz

I teraz odnośnie taktowania, tutaj masz podane taryfy np. "OpenCall easy" bez miesięcznej "platby" z taktowaniem 60+1 i droższymi cenami i "OpenCall plus" z miesięczną "platba" 150 koron, ale taktowaniem 1/1 no i niższymi cenami za usługi, że jedno w drugie może "wejść".

Vodafone, który kiedyś był Oskarem i jedną z jego taryf była "Oskarta" niedawno reaktywował tę markę jako sieć wirtualną

źródło: mediaguru.cz
szczegółowy cennik Oskarty Swoją drogą Vodafone przy aktywacji żąda ustalenia 4 cyfrowego kodu do samoobsługi, ponieważ jest to zabezpieczenie przed tym, żeby nikt nie zmienił Ci taryfy albo pakietu bez Twojej wiedzy, przy każdym aktywowaniu pakietu, zmiany taryfy potrzebny jest ten kod.
Ja w Vodafone korzystam z tej taryfy:

źródło: mobilmania.cz

DanielR - 2014-05-07, 21:56

Czemu nie korzystasz z którejś z sieci wirtualnych? :)
aquick - 2014-05-08, 13:30

DanielR napisał/a:
Czemu nie korzystasz z którejś z sieci wirtualnych? :)

A tak jakoś przyzwyczaiłem się do Vodafone, poza tym te wirtualne sieci pojawiły się dość niedawno a nr mam już kilka lat. Mógłbym go przenieść, bo nie chce zmieniać nr, ale mam niezarejestrowany nr a nie wiem do końca, czy na polski dowód zarejestrowaliby mi go, bo w samoobsłudze jest tylko formularz rejestracji na czeskie dane. Dodatkowo u nich przeniesienie przebiega trochę inaczej, musisz sam wypowiedzieć umowę u operatora, uzyskać kod ČVOP (Číslo výpovědi opuštěného operátora) od aktualnego operatora np. wysyłając odpowiedni SMS dla pre-paid albo osobiście w salonie w przypadku abonamentu, kupić starter nowej sieci, zarejestrować go, w formularzu podać ten kod ČVOP i potwierdzić wszystko a przeniesienie nastąpi po potwierdzeniu w ciągu 4 dni pracujących. Tutaj masz graficznie opisany w etapach proces przenosin nr z Vodafone do MOBIL.CZ, co ciekawe przechodząc do nich kupujesz normalny starter z numerem np. w sklepie, na ten starter rejestrujesz się z tym ČVOP a po przeniesieniu między godzinami 00-06 MOBIL.CZ wyłącza na tym starterze jego "oryginalny" nr a aktywuje Twój przenoszony. Do MOBIL.CZ jest akurat ZDARMA :wink: .

Chociaż w sumie może się przeniosę ;-) , bo do końca nie jestem pewien, czy numer musi być zarejestrowany jak jest ten kod ČVOP. Aha i co najważniejsze, większość sieci wirtualnych pobiera opłatę za przenosiny do nich, z głównych tylko Vodafone pobiera symboliczną koronę z kilkoma halerzami za przenosiny do nich.

Marek_G - 2014-05-09, 09:19

Chciałbym się poradzić w sprawie internetu mobilnego na kartę w Niemczech.
Kupiłem ostatnio modem Huawei e3131 (brandowany Play) i się zastanawiam czy on będzie mi działał w Niemczech?
2. Jeżeli chodzi o operatorów to się myślę nad kilkoma ofertami:
- Aldi Talk - 1,5 GB za 10 €, oferta fajna i sklep Aldi blisko wiec z kupnem nie będzie problemu ale nie wiem czy w tej ofercie nie jest czasem Skype zablokowany?
- Blau - teraz jest promocja 1 GB za darmo a standardowa cena za 1 GB to 10€, tylko, że na stronie jest napisane że VOIP jest zablokowany, mógłby to ktoś potwierdzić?
- Lycamobile - 1 GB za 6€, tylko o ile pamiętam w tej sieci zakazany jest tethering i kartę mogą zablokować więc pewnie włożenie karty Lyca do modemu jest traktowane tak samo, no i o VOIp też nic nie wiadomo?

Ktoś mi może odpowiedzieć na moje pytania? A moze jest jeszcze jakaś inna ciekawsza oferta? W każdym razie muszą być dwa warunki spełnione: działający Skype i tylko opcja pre-paid.
Jadę tam na około 2 miesiące

okti51 - 2014-05-09, 15:07

Jednym słowem masakra.
Czechy to tak jak Polska sprzed kilku lat.
Polski zasięg 3G jest porównywalny z Czeskim 2G.
Ceny też zbytnio nie porywają, ale będzie trzeba coś wybrać.
Najgorsze jest, że najmniejsze doładowanie we wszystkich sieciach oscyluje w granicach 200-250 Kc.
Interesująca byłaby mobil.cz, jeżeli można za 200 kc, które są na koncie kupić dodatkowy pakiet internetu. Chyba, że taki jest,a na ich stronie nic nie znalazłem (?).
Internet na parę dni, z niedużym transferem będzie mnie kosztował około 50 zł. Cienko trochę.

aquick - 2014-05-09, 22:56

okti51 a mógłbyś napisać w jaki sposób zamierzasz korzystać z internetu, chodzi mi tutaj o zwykłe przeglądanie www, facebook, sprawdzanie skrzynki email itp., czy raczej youtube, skype itd.? Pytam, bo wtedy mógłbym doradzić Ci najlepiej dopasowaną ofertę. I nawet Vodafone nie byłoby takie złe, zwłaszcza przy tej drugiej opcji wg mnie, jeżeli miałbyś dostęp do 3G. Pozdro
okti51 - 2014-05-10, 08:02

To będzie raczej takie podstawowe korzystnie z neta: www, facebook, twitter, instagram, endomondo itp. na 4/5 dni. Myślę, że około 300MB mi starczy.
Patrzę na mapę zasięgu każdego operatora i każdy ma w innym miejscu dość znaczne luki zasięgu. Przez to, że będę raczej dużo się przemieszczał myślę, że będę kierował się tylko ceną.

aquick - 2014-05-10, 10:21

Mapą zasięgu nie ma co się za bardzo sugerować, sam to przerabiałem. To może Vodafone - kupiłbyś starter za 200Kc (ważność środków na koncie 10 miesięcy a samej karty 13), aktywował połączeniem na *77 (ustawienie 4 cyfrowego hasła np. 1234# i 2 pytania odnośnie marketingowych - najlepiej pierwsze ANO, drugie NE) i gdy pod *22# pojawi Ci się kasa to masz aktywowaną poprawnie kartę, do tego dostaniesz SMSy o włączeniu poszczególnych usług. Automatycznie miałbyś aktywowany pakiet internetu 25MB/25Kc/dzień, który pod koniec 1 dnia zmieniłbyś w samoobsłudze na pakiet 500MB/75Kc/48h (obrazowo to pokażę niżej a pakiet aktywuje się wraz z 1 połączeniem z internetem - dostajesz SMS, do kiedy jest ważny z dokładnością co do minuty). Czyli przez 5 dni mógłbyś mieć razem 1025MB (pakiety 1x25MB + 2x500MB) za + - 176Kc (nie chce mi się dodawać halerzy) i około 24 korony na coś innego. Do połączenia z internetem wystarczy APN INTERNET i wszystkie pakiety zawierają lejek. No i byłaby to kwota trochę ponad 30zł (koszt startera).

Jak zmienić pakiet:

- wejść na stronę ms.vodafone.cz

- zalogować się, podając nr i hasło, które ustanowiłeś aktywując kartę pod *77

- po zalogowaniu wybierasz 1 opcję z listy

- i po jej wybraniu również pierwszą

- po wejściu w "Vas tarif" wybierasz 3 opcję po "Volani" i "SMS"

- jak wybierzesz "Internet" to ujrzysz takie coś

- poniżej znajdziesz inne pakiety, więc szukasz takiego pakietu (powinien być zaraz za aktualnie ustawionym)

- klikasz na niego i potwierdzasz zmianę na ten pakiet

- zmiana jest "w trakcie realizacji" a o jej zakończeniu otrzymasz SMS (średnio parę minut), "łapką" pokazałem Ci, gdzie możesz się wylogować

- i po wylogowaniu :D (możesz wejść przez ten adres ms.vodafone.cz i przez Operę Mini i na komputerze jest tak samo)

:hello2:

okti51 - 2014-05-17, 13:02

aquick, udało mi się wyrwać tylko kartę O2 za 150 Kc. Orientujesz się czy ją też trzeba jakoś aktywować lub coś z tych rzeczy? Lub jest coś co powinienem wiedzieć?
potter28 - 2014-06-02, 19:18
Temat postu: Internet mobilny na wakacjach
Cześć Wam.
Znacie może oferty PRE PAID na internet mobilny w Hiszpani ? Poszukuje czegoś na wakacje, na 9 dni, 1 GB spokojnie wystarczy, jaki operator wyjdzie mnie najtaniej ?
A i jeszcze do znawców oferty indywidualnej Orange.
Mam Smart Plan Multi 69,90 wykupione 500 minut na odbieranie w UE, ale czy orientujecie się może jak najtaniej wysyłac sms z z UE do PL ?

poziom - 2014-06-02, 21:48

http://www.prepaidgsm.net...5aefaddac8&f=33

http://www.prepaidgsm.net...p?t=5322&page=9

http://www.lycamobile.es/en/Data-Value-Pack_1

--
Radzę przejrzeć oferty na miejscu tutaj w PL, bo jeżeli chodzi o Hiszpanie i angielski to jest ciężko - przynajmniej ja miałem pod górkę w Madrycie, hostel ok ale ulica czy sklepy to tylko na gesty :lol:
Ale przynajmniej jest wesoło i starają się jak mogą :wink:

Orange Ekspert - 2014-06-04, 18:40

@potter28, w obu ofertach opłaty będą naliczane zgodnie z Cennkiem usług roamingowych. Koszty połączeń możesz sprawdzić tutaj http://oran.ge/1maC8BH Wybierz ofertę (na kartę, abonament), kontynent oraz kraj. Aplikacja zaprezentuje koszty połączeń, SMS-ów i transmisji danych.
Ludek - 2014-06-05, 21:44
Temat postu: Chorwacja
Wybieramy się większą ekipą do Chorwacji. Jak najkorzystniej:

1. porozumiewać się między sobą w Chorwacji. Lokalne karty? Jakie? Czy działają tak jak u nas?
2. porozumiewać się z Polską
3. odbierać połączenia z Polski
4. Pakiety internetowe?
5. Wszyscy mamy smartfony. Czy są jakieś aplikacje, które możemy sobie zainstalować i za ich pomocą się porozumiewać. Typu krótkofalówka?

janekt - 2014-06-05, 22:30

1. T-Mobile HR: kupujecie starter za 50 kn (czyli jakieś 30 zł) i tyle.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
Na dzień dobry macie 300 MB do wykorzystania na tydzień. Opcja All inclusive kosztuje 40 kn tygodniowo. Szczegóły na stronie (link powyżej).
2.Przykładowo: T-Mobile PL- pakiet 30 minut wymienny na SMSy i połączenia przychodzące i wychodzące za 9 zł; pakiet ważny 14 dni.
3. Jak wyżej. Można aktywować maksymalnie 3 pakiety w ciągu jednego okresu rozliczeniowego.
http://www.t-mobile.pl/pl...edzie-rozmawiaj
4. T-Mobile HR: o ile dobrze widzę: pakiet 100 MB za 10 kn, 250 MB za 20 kn, 1 GB za 50 kn, 2 GB za 75 kn; pakiety ważne maks. 30 dni, po wykorzystaniu prawdopodobnie blokada transferu.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
5. Nie wiem, ale raczej nic takiego nie istnieje.

greenrs - 2014-06-05, 22:50

5. Ja korzystam z aplikacji Nimbuzz (są też inne) do rozmów VOIP. Gdy jestem w zasięgu Wi-fi dzwonię do Polski na stacjonarne za 9 gr. za minutę. Wi-fi jest w Chorwacji w większości knajpek (hasło podaje Ci kelner lub jest na paragonie). Bardzo dużo apartamentów również posiada dostęp do bezprzewodowego internetu. Musisz oczywiście posiadać konto w jakiejś usłudze VOIP. Ja mam Tlenofona.
Ludek - 2014-06-06, 15:38

Dzięki za informacje.
BlackC - 2014-06-07, 07:51

Fajna oferta z TELE2
Płacisz 50 Kun i masz 15 Kun na start , 3 Gb na miesiąc , 1000 min w chorwacji i 0,39 kuny za min. do ojczyzny .

mvno-gsm_pl - 2014-06-07, 09:25

Skoro porozumiewanie z również z Polską, to może Lebara Mobile Polska?

http://www.lebara.pl/jedna-stawka-19gr

hdfunpack - 2014-06-15, 21:53
Temat postu: Internet na Bornholmie
Cześć!

Potrzebuję na wakacje około 5 gb internetu na tydzień, za granicą, a konkretnie na wyspie Bornholm. Z tego co wyczytałem są tam 4 operatorzy: Telia, 3, Telenor i Tdc Mobil. Zależy mi też na dobrym zasięgu. Oczywiście szukam jak najtańszej propozycji, ale i tak wyjdzie pewnie drogo, bo to euro. :? Prosze o propozycje i linki.
Pozdrawiam

Spacedust - 2014-06-15, 22:12

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/szwecja...4321104898.html - tutaj plus, że masz dostęp do sieci aż 3 operatorów

http://allegro.pl/szwecja...4322663525.html - tutaj jest taniej, ale nie wiadomo jak z zasięgiem...

Precelos - 2014-06-15, 22:27

hdfunpack napisał/a:
Oczywiście szukam jak najtańszej propozycji, ale i tak wyjdzie pewnie drogo, bo to euro. :? Prosze

jakie euro?
w Danii jest korona!!

z ciekawych opcji
http://telia.dk/mobil/abonnement/talk/taletidskort
http://tdc.dk/
http://www.oister.dk/

minimalna cena za ok 5 gb to ok 200-250 DKK (starter i doladowanie)

fusss - 2014-06-17, 12:40
Temat postu: roaming albo cos innego - Tunezja
Hej.
Zastanawiam sie z czego korzystac podczas pobytu w tunezji. Moze warto wziasc jakiegos prepaida zeby pare razy zadzwonic do PL, wyslac pare smsow i mmsow? Posiadam aktualnie abo orange smart plan multi a zona abo w nju. Co polecicie ciekawego i najkorzystniejszego?

grzegi - 2014-06-19, 09:53
Temat postu: Prepaid i internet mobilny w Niemczech - propozycje ofert
Panowie (i Panie) - piszę z prośbą o poradę, być może, ktoś z Was będzie bardziej obeznany ode mnie.

30.06 wylatuję do Niemiec na minimum 9 miesięcy. Potrzebuję:

1. Dobrej oferty na kartę (najlepiej trochę MB wliczone w doładowanie lub możliwość zakupu pakietu).

2. Sensownego internetu mobilnego (będę na początku mieszkał w pokojach socjalnych dla lekarzy i zwykły internet kablowy będzie problemem, więc potrzebuję jakiegoś dobrego neta mobilnego, najlepiej nielimitowany download w nocy, jeśli jest taka opcja).

Jakieś sugestie?

Aen Hen Cerbin - 2014-06-20, 11:50

Przeglądając na szybko blau.de - dość sensowne jak na tamtejsze warunki pakiety internetu mobilnego.

HTH.

user_delete19 - 2014-06-30, 08:33

Szukam najbardziej optymalnego rozwiązania dla DE i UK wyłącznie jeżeli chodzi o data (prepaid):
* około 3-5 dni w DE - rozbite na dwa ciągi -- tutaj widziałęm ofertę z internetem per-dzień w t-mobile ale to wychodziło bodajże 2E za dzień więc głowy nie urywało; coś bardziej po taniości?
* uk - około 10 dni jednym ciągiem - three?

Witold - 2014-07-04, 21:14

Aen Hen Cerbin napisał/a:
Przeglądając na szybko blau.de - dość sensowne jak na tamtejsze warunki pakiety internetu mobilnego.

Z tego co mi wiadomo blau nie ma nielimitowanego internetu, największym pakietem jest 5GB za 19,80€. Sam szukam nielimitowanego prepaidu ale w Niemczech niestety nie ma, to nie Anglia. W Anglii jest Giffgaff i Three, w Niemczech nie ma nic, wszyscy niemieccy operatorzy prepaid oferują 5GB za cenę między 15 a 20 €. Ja akurat mam Aldi Talk 5GB za 14,99€. Chyba że coś komuś wiadomo o nielimitowanym prepaidzie w Niemczech...
user_delete19 napisał/a:
Szukam najbardziej optymalnego rozwiązania dla DE i UK wyłącznie jeżeli chodzi o data (prepaid):
* około 3-5 dni w DE - rozbite na dwa ciągi -- tutaj widziałęm ofertę z internetem per-dzień w t-mobile ale to wychodziło bodajże 2E za dzień więc głowy nie urywało; coś bardziej po taniości?
* uk - około 10 dni jednym ciągiem - three?

W niemieckim Aldi Talk 1GB dziennie kosztuje 1,99€ dziennie a miesięcznie 5GB kosztuje 14,99€. Wszystkie taryfy Aldi Talk można bez problemu udostępniać do laptopa. Natomiast w Anglii najlepszą siecią jest Giffgaff, nielimitowany internet bez możliwości udostępniania do laptopa kosztuje £12 miesięcznie a z możliwością udostępniania do laptopa 3GB za £12.50. Jak się tyle podróżuje to najlepiej się zaopatrzyć w Note 3, wtedy nie ma problemu udostępniania netu do laptopa bo komórka i komputer jest w jednym. No i warto zawsze sprawdzać czy w danym miejscu jest Wi-Fi bo czasami można się pozytywnie zdziwić, może się okazać że płacenie za internet nie będzie konieczne.

krsw44 - 2014-07-08, 14:48
Temat postu: Jaki internet mobilny w Niemczech
Witam.

Temat pewnie przewijał się już wiele razy ale nie mogę znaleźć nic "świeżego" a w tej kwestii pewnie dużo się może pozmieniać w ciągu kilku miesięcy.

Jaki operator w Niemczech oferuję najkorzystniejszą ofertę dostępu do mobilnego internetu (pre-paid)? Z internetu chciałbym korzystać na komputerze za pośrednictwem modemu USB lub po ustawieniu telefonu jako "przenośny punkt dostepu Wi-Fi". Potzrebuje czegoś na 2 miesiące.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Markadiusz - 2014-07-08, 17:26

Najkorzystniejszą do jakiej kwoty?
Jakie sieci (a raczej: czy ma go w 3G e-plus) mają sygnał w miejscu, gdzie chcesz korzystać? W zasadzie każda korzystna oferta działa na infrze 1 operatora, który ponoć jest kiepski. Mobilka, blau, AldiTalk - sprawdź je.
Z góry mówię, by nie oczekiwać nic zbliżonego do polskich ofert. U pozostałych operatorów możesz polskie ceny pomnożyć co najmniej kilka razy (8-10?).

krsw44 - 2014-07-08, 20:01

Powiedzmy, ze do 15 euro/miesiac. Miejsce to granica z Holandia, na zachod od Dusseldorfu, jest tam zasieg 3G e-plusa. Intetesuje mnie jaki limit danych moge dostac za ta cene, jak uruchomic oferte i czy musze jakos resestrowac karte SIM?
Dziedzic Pruski - 2014-07-08, 20:10

Aldi Talk 15 euro na miesiąc za 5GB. Prędkość w miastach dobra. Na wsi tragedia.
Markadiusz - 2014-07-08, 20:41

Lepiej, by sygnał 3G był pewny, bo tam nawet EDGE chyba nie ma, tylko 3G 7.2 lub 3.6 na pobieraniu i GPRS.
krsw44 - 2014-07-09, 08:43

A co sądzicie o tych ofertach?

http://www.eplus.de/Tarif...ernet/T3/130401

https://www.t-mobile.de/x...27850-_,00.html

W szczególności interesuje mnie oferta T-Mobile, czy to jest na prawde tylko 500MB miesięcznie za 15 Euro? :shock: Oraz czy E-Plus w tym wypadku to oferta pre-paid?

Markadiusz - 2014-07-09, 09:09

krsw44 napisał/a:
A co sądzicie o tych ofertach?
http://www.eplus.de

Jeśli są lepsze oferty na tej samej sieci, to czemu wybierasz gorszą? Chyba, że szukasz po taniości - to tak, bierz.
O cenach pozostałych sieci już mówiłem, czego się spodziewałeś? Dodam, że tam NIE działa VoIP (typu Skype), P2P i torrent pewnie też. Ogółem internet mobilny w Niemczech to kicha, jedyną zaletą jest już aktualne pokrycie LTE 800, ale poza tym drogo i nieciekawie w stosunku do naszych ofert.

[ Dodano: 2014-07-09, 10:11 ]
Najśmieszniejsze jest to, że modem jest za 11 jewro, a odblokowanie go (simlock!) za 99,50.

[ Dodano: 2014-07-09, 10:12 ]
Spójrz tu.

krsw44 - 2014-07-09, 09:24

Oczywiście, że nie chciał bym przepłacać.

Internetu chciałem używać na komputerze dlatego szukam czegoś z możliwie dużym transferem. Ale skoro internet mobilny tam to taka kicha to chyba jednak wezmę coś mniejszego na smartfona tylko :(

Dziedzic Pruski - 2014-07-10, 08:35

Duży transfer to np. Aldi Talk 1GB na 24 godziny za 2 euro. 24 godziny liczą się od pierwszego połączenia. Nie jest automatycznie przedłużany. Karta sobie leży dwa miesiące. Jedziesz na jeden dzień i płacisz tylko 2 euro.
Albo 5GB abonament automatycznie wznawiany za 15 euro na miesiąc i odnowienie limitu danych za 3 euro. Masz wtedy 10 GB za 18 euro, 15 za 21 euro itd.

Witold - 2014-07-13, 21:14

krsw44 napisał/a:
Ale skoro internet mobilny tam to taka kicha to chyba jednak wezmę coś mniejszego na smartfona tylko :(

Na smartfona to też jest internet mobilny.
Dziedzic Pruski napisał/a:
Albo 5GB abonament automatycznie wznawiany za 15 euro na miesiąc i odnowienie limitu danych za 3 euro. Masz wtedy 10 GB za 18 euro, 15 za 21 euro itd.

"Mit dem neuen High-Speed-Volumen lässt sich Ihr verbrauchtes Datenvolumen für die Internet Flatrates S, M und L sowie für die ALDI TALK Pakete 300 und 600 sowie für die ALDI TALK All-Net-Flat wieder auf null setzten."
http://www.alditalk.de/no...&Z_highsubsub=0
Widzisz tu gdzieś XL? Oznacza to że nie ma żadnego 10 czy 15 GB. Największym pakietem u wszystkich niemieckich operatorów prepaid jest 5GB. Nie można tego odnowić czy wznowić.
Ja mam Aldi Talk od wielu lat i nie narzekam, za 15€ jest 5GB szybkiego internetu i potem jak się skończy to masz dalej internet tylko że wolny. Na wolnym np. piszę w tej chwili. Mogę na nim wszystko robić oprócz oglądania filmów na youtube. Ja robię tak: kartę SIM Aldi Talk mam w telefonie Samsung S5 i udostępniam do laptopa poprzez funkcję router Wi-Fi. Czyli jedna karta SIM a internet mam w komórce i w laptopie. Tak już funkcjonuję od wielu lat i innego internetu nie mam, tylko ten, i jakoś daję radę. Laptop to Toshiba R830, czyli nawet nie Samsung, a współdziała świetnie z telefonem. Ważne żeby laptop miał Wi-Fi, to wszystko. Żaden modem nie jest do tego potrzebny żeby mieć internet w laptopie więc po co wyrzucać pieniądze w błoto. Modemy to były 10 lat temu.

darkangel - 2014-07-30, 18:29

Jaką ofertę polecacie w Niemczech z Internetem na kartę albo nawet jakieś abo (Internet na stałe, a nie tymczasowo na tydzień czy dwa)
cyanoone - 2014-07-30, 19:14

W Lyca jest 5 GB za 19,90 £. Z tego co wiem to sieć działa na Vodafone.
Pozdrawiam ;)

Dziedzic Pruski - 2014-07-30, 21:15

Za to samo w Aldi płacisz 15 EUR.
Ziem - 2014-08-12, 20:09
Temat postu: Węgry - internet
Witam,
wybieram się na Węgry i będę potrzebował dostępu do internetu (na 7 dni). Jaką sieć wybrać? Czy ktoś może coś polecić? Czy kartę lepiej kupić tutaj, czy tam? Aktualnie korzystam z orange na kartę.

Z góry dzięki za pomoc.

buba1234 - 2014-08-12, 22:23

W Żabce mozesz kupić Lebara Mobile.

W UE 19gr/min wychodzące, 19gr/min przychodzace, 19gr/1MB

czyli 100MB za 19zł.

Jak bedziesz uzywac w Operze Mini [ do stron do czytania] to spoko wystarczy, nawet mniej niż 100MB na 7 dni.

Podobno węgierskie karty trzeba rejestrować, podpisywac papiery po wegiersku, ale oferty nie znam.

Ziem - 2014-08-13, 06:43

Dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? Kompletnie nie zależy mi na rozmowach, karta będzie w tablecie. 100 MB to trochę mało. Myślę, że >= 300 MB byłoby już ok.

perdos1 - 2014-08-15, 13:21

Za miesiac wyjezdzam do Bulgarii na 10 dni i poszukuje jakiejs oferty mobilnego internetu. Co polecacie? 1-2GB wystarcza.
toniejaa - 2014-09-05, 17:21
Temat postu: Wyjazd do niemiec, potrzebny internet w telefonie.
Witam. Wyjeżdżam na miesiąc do Niemiec i chciałbym zakupić tam kartę, żeby mieć darmowego neta (coś jak Orange Free na kartę - wraz z doładowaniem dostajesz internet). Potrzebuje przynajmniej 1GB na miesiąc i musi być jak najtaniej, do numeru się przywiązywał nie będę. Podacie proszę jakieś linki?
Markadiusz - 2014-09-05, 17:30

Pamiętaj - nie działa tam VoIP (Skype i podobne) a tańsze opcje zwykle działają na sieci e-plus. Ta nie ma chyba ani zbyt dobrego pokrycia ani szybkiej transmisji. Zobacz oferty blau.de czy Mobilka.
toniejaa - 2014-09-05, 17:33

Na kartę nie działają? O.o A facebook?
Markadiusz - 2014-09-05, 17:35

toniejaa napisał/a:
Na kartę nie działają?

Chyba w ogóle w internecie mobilnym (czyli abo też) w DE. Facebook to normalna strona internetowa, otworzysz, jak każdą inną. Nie jestem pewny, jak tam jest też z transmisją strumieniową - typu radio internetowe, jutuby: czy to działa, czy jest liczone w czy poza pakietem?

toniejaa - 2014-09-05, 17:38

Ja myślałem, że pojadę, kupie kartę z netem jak w Polsce i z bani, a tu się okazuje, że lipa będzie? Bardzo bym prosił najlepiej o wypowiedź osoby, która tam zakupywała kartę, bądź mieszka/ła.
Markadiusz - 2014-09-05, 17:43

toniejaa napisał/a:
kupie kartę z netem jak w Polsce

To przecież podałem wyżej propozycje: kupujesz kartę blau i masz już chyba włączony pakiet 1 GB za 9,9 euro.

toniejaa - 2014-09-05, 17:47

Widziałem. Ale przelicz to sobie na złotówki. Teraz płacę 50 zł na 3 miesiące i mam Ponad 2,5 GB.
Markadiusz - 2014-09-05, 17:52

toniejaa napisał/a:
Ale przelicz to sobie na złotówki.

Czy Ty wiesz, jaka tam jest waluta? Nie przelicza się na złotówki. Zarabiasz euro, płacisz w euro! W dodatku to u nas strasznie kombinują i "dzięki" temu masz na allegro wyczarowane karty z "nabitymi" gigabajtami za grosze. Dodajmy do tego ogólnie bardzo dobre oferty mobilnego netu w PL. To u nas jest super, a nie tam drogo.

toniejaa - 2014-09-05, 17:59

Gdybym jeszcze tam zarabiał ;-) Ok, dzięki.
jakub1602 - 2014-09-05, 18:11

toniejaa napisał/a:

Ja tylko powiem tak.
Byłem w Niemczech i używałem blau

I tak "10 Euro to tak jak 10 zł"
Nie można przeliczać ze boże 10 Euro to 42 zł. NIE NIE NIE

I każdy się ze mną zgodzi.
Tu masz stawkę 1580 Zł na miesiąc a w Niemcach 1580 Euro

PROSTE

[ Dodano: 2014-09-05, 19:11 ]
toniejaa napisał/a:

Ja tylko powiem tak.
Byłem w Niemczech i używałem blau

I tak "10 Euro to tak jak 10 zł"
Nie można przeliczać ze boże 10 Euro to 42 zł. NIE NIE NIE

I każdy się ze mną zgodzi.
Tu masz stawkę 1580 Zł na miesiąc a w Niemcach 1580 Euro

PROSTE

nconnor - 2014-09-05, 19:39

Do internetu w Niemczech to najlepszy i najprostszy jest Aldi talk (medion Mobile)
Kupujesz starter za 12,99 w Aldi, do wykorzystania masz 10€, dodatkowo bierzesz doładowanie za 5 euro i aktywujesz pakiet internetowy 5GB za 14,99€.
Nie ma chyba w Niemczech tańszej oferty.

Są tam tez inne, mniejsze pakiety za niższą cenę, także są pakiety z minutami, ale nie wiem czy w tym przypadku nie ma tańszej oferty, bo interesowałem się tylko pakietami internetowymi.

Oczywiście zasięg e-plus
Mapa pokrycia znajduje się pod adresem: http://193.201.138.69 tylko trzeba przeliczyć żeby pokazywało 3G i LTE a nie 2G

Markadiusz - 2014-09-05, 20:30

nconnor napisał/a:
Mapa pokrycia

You don't have permission to access / on this server.
nconnor, wydaje mi się jednak, że w blau (promocja do 15.) jest teraz gigabajt internetów za darmo, do tego 9,9 euro za starter i tyle też na koncie. To byłoby jednak taniej (mniej złotówek, nie w przeliczeniu na GB).

nconnor - 2014-09-05, 20:53

http://193.201.138.69/evinternet/
Pod tym linkiem powinno działać

No jednorazowa opłata mniejsza, tylko 1 GB, no ale jak komuś starczy to ok

Ja tez tak ogólnie napisałem jakby ktoś szukał taryfy typowo internetowej

buba1234 - 2014-09-05, 21:58

Tylko dodam, że niemiecka lebara i lycamobile mają w pakietach netowych lejek 56 i 64kb/s.

Jak to ma być net do smartfona, to strony do czytania na Operze mini beda świetnie dzialać na takim lejku, już nie wspominając że Opera mini mocno oszczędza też pakiet podstawowy.

darkangel - 2014-09-06, 03:47

Od siebie dodam że w LycaMobile DE za 11.90E masz 1GB, a za 14.90Euro 3GB.
Oba pakiety ważne miesiąc.

Spacedust - 2014-09-07, 00:57

Używałem Mobilki w Niemczech i działał voip freeconetu, ale sieć mają tragiczną. Jak złapie 3G to jest w miarę ok rzędu 1-2 Mbps, a poza tym to tylko GPRS !
lluukk - 2014-09-22, 15:21

Witam

Co polecacie w Danii na dłuższy pobyt - do dzwonienia (chętnie też do Polski na komórki) i Internetu.

Jakub - 2014-10-16, 18:54
Temat postu: Jaki prepaid w Belgi?
Hej!

Mam pytanie, otóż mój znajomy wyjeżdża w sobotę do Belgi na ok. 3 miesiące. Mam pytanie jaki prepaid powinien wybrać? Potrzeba mu było ok. 200 minut na polskie numery.

Z góry dziękuje :-D

Scorpion182 - 2014-10-17, 15:53

Może http://www.lycamobile.pl/po/
jest tam sporo pakietów międzynarodowych.

Ryszard Lubicz - 2014-10-29, 18:12
Temat postu: Re: Wyjazd do niemiec, potrzebny internet w telefonie.
toniejaa napisał/a:
Witam. Wyjeżdżam na miesiąc do Niemiec i chciałbym zakupić tam kartę, żeby mieć darmowego neta (coś jak Orange Free na kartę - wraz z doładowaniem dostajesz internet). Potrzebuje przynajmniej 1GB na miesiąc i musi być jak najtaniej, do numeru się przywiązywał nie będę. Podacie proszę jakieś linki?

Ja w DE od lat używam Aldi Talk. jestem bardzo zadowolony, tanio i solidnie.
Popatrz sobie tutaj:
http://www.alditalk.de/nord/Surfen/index.php

mofom - Dzisiaj 16:48

a ten lejek 64kbs to może też w roamingu? ;-)