TELEPOLIS.PL

Jaki telefon wybrać? - Nokia lumia 520 vs. Sony xperia M, czy jednak coś innego?

Klara235 - 2013-12-09, 18:03
Temat postu: Nokia lumia 520 vs. Sony xperia M, czy jednak coś innego?
Dzień dobry :)
Zarejestrowałam się na tym forum bo widzę, że jest du sporo osób bardziej obeznanych w kwestii telefonów ode mnie. Stoję przed wyborem nowego smartphona i jestem w wielkiej kropce. Obecnie mam htc chacha i gdyby nie to ze już jest u kresu swojego żywota to pewnie miałabym go jeszcze dłużej.

Poprzeglądałam troche modeli i najbardziej widzi mi się Sony xperia M i Nokia Lumia 520. Ze wskazaniem na xperie, ale jednak czysto ze względów wizualnych :) Zupełnie nie mogę się zdecydować, słyszałam wiele dobrego o Windows 8, z Androidem miałam/mam styczność i dla mnie odobiście jedyną jego zaletą są aplikacje.

Jakie mam wymagania? Dobra bateria, jakość rozmów, dobry aparat ( taki jak chachy by był ekstra) dobra jakosć odtwarzacza muzycznego, w gry nie gram, fbka nie mam. Najwiekszym kryterium dla mnie to słowniki ang-pol i na odwrót, czy znalazłabym coś dobrego na lumie?

A może zupełnie innymy telefon byłby lepszy?

cena: do 600zl im mniej tym lepiej :) najlepiej jakby był nowy

Troche sie rozpisałam, ale chciałam jak najbardziej rozjaśnić temat.

Z góry dziekuję za pomoc

maniek89 - 2013-12-09, 18:32

Dorzuć 100 zł i bierz xperie L ;] ma lepsze parametry i aparat. Slowniki na lumię? Nie mam pojecia. No i wiekszy wyswietlacz masz, bardziej komfortowy.
Piotr-Kalisz - 2013-12-10, 01:14

Cześć Koleżanko.

Co do Xperi M, uważaj bo występują tam dwa rodzaje wyświetlaczy, te telefony które pod baterią mają oznaczenie AAA - posiadają wadliwą serię wyświetlaczy, natomiast te z oznaczeniem AAB - dobrą. Z taką tezą spotkałem się niejednokrotnie, sam zaś tego telefonu nie posiadałem, jednak parametry i wygląd, zdecydowanie ok. Pzdr.

maniek89 - 2013-12-10, 01:19

Z ciekawości - na czym polega wada, o której piszesz?
Piotr-Kalisz - 2013-12-10, 12:35

Podobno zbyt dużo niebieskiego i nie da się tego poprawić w ustawieniach proporcji kolorów.
anita8503 - 2013-12-10, 12:50

Piotr-Kalisz napisał/a:
Co do Xperi M, uważaj bo występują tam dwa rodzaje wyświetlaczy, te telefony które pod baterią mają oznaczenie AAA - posiadają wadliwą serię wyświetlaczy, natomiast te z oznaczeniem AAB - dobrą.

Czy to dotyczy też duali M?

ipril - 2013-12-10, 13:01

Polecam kupić Xperię L jeśli możesz coś dorzucić jak pisali wyżej, co do Nokii nie jestem przekonana a skoro Xperia M ma jakieś wady no to lepsza parametrami będzie L.
Klara235 - 2013-12-10, 15:44

Boję się, że jednak troche za duża bedzie ta xperia L, ale skoro tak polecacie to muszę ją gdzieś dorwać i obejrzeć na żywo :)

A co myślicie o Samsungu galaxy trend? Chyba parametrowo porównywalny do ww. modeli hmm..