TELEPOLIS.PL

Oferta prepaid i mix - plus taryfa MixV problem z pakietami

szczygiel3 - 2011-07-29, 22:44
Temat postu: plus taryfa MixV problem z pakietami
Witam wszystkich . proszę was o pomoc w sprawie mojego problemu . Od niedawna mam taryfe MixV , i było wszystko dobrze do czasu gdy nie skończył mi się pakiet na internet i pakiet 500sms w plusie . wcześniej miałem zwykły starter ze sklepu i mogłem na nim robić tyle pakietów w miesiącu na ile mi starczy pieniędzy , a teraz gdy spróbowałem jak zawsze zrobić następny pakiet to transakcja się nie powiodła i przeczytałem w internecie że w tej taryfie można zrobić tylko po jednym danym pakiecie ( z kilku dostępnych ) w miesiącu. Czy to prawda ? bo jeśli tak to jest trochę zdzierstwo , bo jak już człowiek np. wypisze te wszystkie sms w ciągu tygodnia to pózniej jeszcze 3 tygodnie musiałby jechać na samych środkach na koncie co wyszłoby dość drogo . jeżeli ktoś wie co z tym zrobić to proszę o pomoc , będę bardzo wdzięczny ;)
Karlos20 - 2011-07-29, 22:49
Temat postu: Re: plus taryfa MixV problem z pakietami
szczygiel3 napisał/a:
Witam wszystkich . proszę was o pomoc w sprawie mojego problemu . Od niedawna mam taryfe MixV , i było wszystko dobrze do czasu gdy nie skończył mi się pakiet na internet i pakiet 500sms w plusie . wcześniej miałem zwykły starter ze sklepu i mogłem na nim robić tyle pakietów w miesiącu na ile mi starczy pieniędzy , a teraz gdy spróbowałem jak zawsze zrobić następny pakiet to transakcja się nie powiodła i przeczytałem w internecie że w tej taryfie można zrobić tylko po jednym danym pakiecie ( z kilku dostępnych ) w miesiącu. Czy to prawda ? bo jeśli tak to jest trochę zdzierstwo , bo jak już człowiek np. wypisze te wszystkie sms w ciągu tygodnia to pózniej jeszcze 3 tygodnie musiałby jechać na samych środkach na koncie co wyszłoby dość drogo . jeżeli ktoś wie co z tym zrobić to proszę o pomoc , będę bardzo wdzięczny ;)

Spróbuj dezaktywować usługę kodem: *121*00*01#
a następnie ponownie ja aktywować kodem: *121*11*01#

Pakiet jest cykliczny, kosztuje 5 zł i SAM się odnawia co 31 dni gdy są wystarczające środki na koncie.
Regulamin: http://plus.pl/indywidual...usie/500SMS.pdf

szczygiel3 - 2011-07-29, 23:16

Dobrze , ale jak mi się skończy pakiet a do konca miesiąca jeszcze daleko ( do konca tych 31 dni ) i chce następny to zrobie go bez problemu czy za każdym razem będę musiał dezaktywować pakiet kodem *121*00*01# i aktualizować *121*11*01# . bo teraz do aktywacji następnego pakietu 500 sms 18 dni a pakiet już wykorzystany . a i interesowałoby mnie jak jeszcze zrobić swobodny numer bo jak wpisuje to dostaje odpowiedz wystąpił problem proszę się skontaktowac z BOK lub rodzaj numeru SWOJAKA nie pasuje do taryfy ..
Karlos20 - 2011-07-29, 23:28

szczygiel3 napisał/a:
Dobrze , ale jak mi się skończy pakiet a do konca miesiąca jeszcze daleko ( do konca tych 31 dni ) i chce następny to zrobie go bez problemu czy za każdym razem będę musiał dezaktywować pakiet kodem *121*00*01# i aktualizować *121*11*01# . bo teraz do aktywacji następnego pakietu 500 sms 18 dni a pakiet już wykorzystany . a i interesowałoby mnie jak jeszcze zrobić swobodny numer bo jak wpisuje to dostaje odpowiedz wystąpił problem proszę się skontaktowac z BOK lub rodzaj numeru SWOJAKA nie pasuje do taryfy ..

Tak jak pisałem, żeby nowy pakiet 500 SMS do Plusa wykupić, trzeba ten wykorzystany wyłączyć, a nowy uruchomić kodem, który podałem na początku.

Możesz ustawić do 5-ciu numerów z Plusa, z którymi możesz rozmawiać bez limitów - podkreślam rozmawiać, gdyż dla tych numerów nie obowiązują już SMSy. Każdy numer kosztuje po 5 zł.
jeden numer uruchamiasz kodem: *106*11*48numer_telefonu_wybranej_osoby#
i naciśnij przycisk połączenia.

Poczytaj o dodatkowych promocjach na tej stronie :arrow: http://plus.pl/indywidual...ktualniKlienci/
--
Do adminów, proponowałbym ten temat przesunąć do działu "Sieci komórkowe" w sekcji: Oferta Prepaid i mix.

szczygiel3 - 2011-07-29, 23:41

Dziękuje bardzo Karlos20 , bardzo pomogłeś ;)
INTRO - 2011-08-04, 22:23

Mojej siostrze tak samo skończyły się smsy i musiała czekać.
darkangel - 2011-08-05, 03:15

INTRO napisał/a:
Mojej siostrze tak samo skończyły się smsy i musiała czekać.

Nie musi czekać aż minie miesiąć od zakupu 500smsów do Plusa na nowy pakiet, niech stary deaktwuje.
Chyba że masz na myśli że w ciągu miesiąca kupiła 5 pakietów po 500sms i nie może 6 pakietu kupić :) .

A swoją drogą to nie ładnie że Plus nie daje już do tych nr także SMSów.
W tamtej taryfie było więcej atakcji niż w tym nie dorobionym MixPlus V

neoptb - 2011-08-06, 00:19

darkangel napisał/a:
W tamtej taryfie było więcej atakcji niż w tym nie dorobionym MixPlus V
A co waolałeś przy karcie za 50 płaci dalej 0.58 gr? To życzę Ci powodzenia, bo chyba byś sobie musiał drukować pieniądze aby starczało Ci na rozmowy...
Karlos20 - 2011-08-06, 00:27

neoptb napisał/a:
A co waolałeś przy karcie za 50 płaci dalej 0.58 gr? To życzę Ci powodzenia, bo chyba byś sobie musiał drukować pieniądze aby starczało Ci na rozmowy...

ale w mix4 są pakiety minut do wszystkich sieci za 6 zł, poza tym ludzie mając MixPlusa chętniej się kontaktują z Plusem, niż dzwoniąc do innych sieci, więc np Wybrany Numer za 10 zł, Pakiet 500 SMS za 5 zł i Bezlik są lepsze od aktualnej taryfy. Jedynie co im wyszło, to Pakiety netowe Non Stop za 9 lub 15 zł.

MK_ - 2011-08-06, 02:35

Cytat:
A co waolałeś przy karcie za 50 płaci dalej 0.58 gr?

Swoją drogą bardzo bardzo wcześnie obniżyli tą stawkę, przecież oni mózgami są w średniowieczu. A już totalnie żałośni są ze swoimi hasłami typu "daj o siebie zadbać" czy "satysfakcja monitorowana" mimo że klienta indywidualnego ma się za potencjalnego debila.

neoptb - 2011-08-06, 11:23

Karlos20 napisał/a:
ale w mix4 są pakiety minut do wszystkich sieci za 6 zł,
A po co Ci ten pakiet gdy masz już 0.29 gr. za minutę połączenia przy karcie 50?

Karlos20 napisał/a:
poza tym ludzie mając MixPlusa chętniej się kontaktują z Plusem
To też w tym celu mają stałą opłatę za rozmowę za 0.29 gr. za pierwszą minutę i potem za darmo.

Karlos20 napisał/a:
więc np Wybrany Numer za 10 zł
Nie ma i nie było takiego czegoś. Jedynie 5 numerów za 10 zł do plusa. A obecnie 5 zł za numer ale do plusa i do stacjonarnych.

Bezlik smsów to usługa dedykowana do młodzierzy, bo im ktoś starszy tym więcej dzwoni.

MK_ napisał/a:
mimo że klienta indywidualnego ma się za potencjalnego debila.

Karlos20 napisał/a:
Bezlik
Czemu tak uważasz?
Karlos20 - 2011-08-06, 11:43

neoptb napisał/a:
młodzierzy

chyba młodzieży.

Jakbym miał mixPlusa, nie chciałbym mieć mixV - z tego względu, że:
- niskie stawki są od doładowania 50 zł, a wiele osób wybiera doładowania miesięczne za 30 zł, lub 40 zł (sprawdziłem to u rodziny i znajomych, którzy mają MIX4)
- bezlik to dobra opcja, jeśli chciałbym się kontaktować ze swojej sieci dużo taniej
- pakiet 50 SMS wszystkich sieci lub 200 SMS do Plusa CAŁKOWICIE ZA DARMO, co miesiąc
- pakiety minut do wszystkich dużych sieci - i to bez łaski i doładowań na siłę o 10 lub 20 zł więcej, niż minimalna kwota zasileń (w porównaniu do nowej taryfy)
- pakiety netowe z lejkiem (tu akurat są dostępne w dwóch taryfach, za co Plusa chwalę).
Dla mnie to by wystarczyło do wydawania miesięcznie 30 ewentualnie 40 zł.
A wysoka stawka w cenniku - 58 gr? Od tego są pakiety do zbicia stawki, moim zdaniem lepsze niż w mixV. Wtedy tak jej nie odczujesz.

neoptb - 2011-08-06, 12:07

Karlos20 napisał/a:
chyba młodzieży.
literówka, za szybko napisałem. :mrgreen:

Karlos20 napisał/a:
a wiele osób wybiera doładowania miesięczne za 30 zł, lub 40 zł
30 zł - 0,49 gr, 40 - 0,39 gr.

A wcześniej przy każdej z nich 0,58 groszy. Nie widać różnicy?

Karlos20 napisał/a:
pakiety minut do wszystkich dużych sieci
Pakiet się nie sprawdza przy kwotach od 50 w górę, pisałem czemu. Możesz dzwonić za 0,19 gr. do wybranych numeró w innych sieciach za 5 zł.

Karlos20 napisał/a:
Dla mnie to by wystarczyło do wydawania miesięcznie 30 ewentualnie 40 zł.
chcesz tanio? Skorzystaj z simplusa :)
W stawkach/pakietach/usługach musi się pokryć koszt telefonu oraz świadczenia usług przez operatora.

Karlos20 - 2011-08-06, 12:29

neoptb napisał/a:
literówka, za szybko napisałem.

Zdarza się :)
neoptb napisał/a:
30 zł - 0,49 gr, 40 - 0,39 gr.

Okej, ale jeśli chciałbym rozmawiać taniej, brakuje pakietu alternatywnego, tak jak w Mix4
neoptb napisał/a:
Możesz dzwonić za 0,19 gr. do wybranych numeró w innych sieciach za 5 zł.

Kolejny pakiet nieopłacalny - i jeszcze każą płacić 5 zł za każdy numer, który sam po miesiącu się odnowi, lepiej już kupić 21 minut za 6 zł i mieć te "dodatki" gdzieś.
neoptb napisał/a:
chcesz tanio? Skorzystaj z simplusa

Nie, dzięki. Mam Fresha. Taniej do wszystkich i nie muszę wybierać, do kogo mam taniej :)
Nawet MIXtura Play'a jest lepsza, gdyż do wszystkich sieci ma jedną płaską stawkę bez kombinacji i komplikacji.

neoptb - 2011-08-07, 12:51

Karlos20 napisał/a:
Okej, ale jeśli chciałbym rozmawiać taniej, brakuje pakietu alternatywnego, tak jak w Mix4
Ok, ale przy tym pakiecie 21 minut, musisz się pilnować. Nagle podczas rozmowy może się okazać,że pakiet się wykorzystał i wszystko nabija ci po pełnej opłacie. Można uruchomić sobie 5 na raz, ale w efekcie czego znika Ci cała kwota 30 zł, a gdzie smsy a gdzie np. jakiś pakiet interntowy i mms'y?

Karlos20 napisał/a:
Nie, dzięki. Mam Fresha. Taniej do wszystkich i nie muszę wybierać, do kogo mam taniej :)
Nawet MIXtura Play'a jest lepsza, gdyż do wszystkich sieci ma jedną płaską stawkę bez kombinacji i komplikacji.
Gdyby nie dopłaty dla playa do minut, to nie byłby tak konkurencyjny :P Ale to wiedzą wszyscy. Zobaczymy jak mu się to skończy jak będzie prosperował.
Karlos20 - 2011-08-07, 13:04

neoptb napisał/a:
Gdyby nie dopłaty dla playa do minut, to nie byłby tak konkurencyjny Ale to wiedzą wszyscy. Zobaczymy jak mu się to skończy jak będzie prosperował.

O Play'a nie ma co się martwić - dopóki Era, Orange, Plus nie będą konkurować ofertami, Play dalej będzie tańszą alternatywą.
neoptb napisał/a:
Ok, ale przy tym pakiecie 21 minut, musisz się pilnować.

Mając każdy pakiet - trzeba się pilnować - to "natura" ofert na kartę i mix wszystkich operatorów.
W mix4 Plusa to tyle jest lepiej, że aktywuje pakiet i tylko za 1 wybrany pakiet płacę. W nowych pakietach mixV Plus zrobił "przysługę" dla siebie, dlatego, że jak masz coś na koncie, a zapomnisz wyłączyć pakietu, którego już nie chcesz i tak stracisz kasę.

[ Dodano: 2011-08-07, 13:06 ]
I jeszcze jedno: migracja z MIX4 do MIX5 płatna 25 zł - to rozbój w biały dzień, poważnie.
Dla mnie taka migracja powinna być bezpłatna.

neoptb - 2011-08-07, 22:42

Karlos20 napisał/a:
W nowych pakietach mixV Plus zrobił "przysługę" dla siebie, dlatego, że jak masz coś na koncie, a zapomnisz wyłączyć pakietu, którego już nie chcesz i tak stracisz kasę.
Tzn to bardziej wygoda, bo np o wybranych numerach czy też pakiecie internetu nie trzeba pamiętać. Po prostu korzystasz z tych usług bezterminowo.

Cytat:
I jeszcze jedno: migracja z MIX4 do MIX5 płatna 25 zł - to rozbój w biały dzień, poważnie. Dla mnie taka migracja powinna być bezpłatna.
Fakt z tą kwotą przesadzili :) Ale podyktowana jest ona tym aby ludzie przedłużyli umowę, przechodząc za 0 zł na nowe warunki czyli mix5. Zysk dla operatora z umowy. ;)
Karlos20 - 2011-08-07, 22:51

neoptb napisał/a:
Fakt z tą kwotą przesadzili Ale podyktowana jest ona tym aby ludzie przedłużyli umowę, przechodząc za 0 zł na nowe warunki czyli mix5. Zysk dla operatora z umowy.

Moim zdaniem ludzie przedłużając umowę w MixPlusie, robią głupotę (przejdą do nowej oferty) zamiast zaproponować preferencyjne warunki pozostawania w starszej taryfie z obniżeniem stawki podstawowej do 29 gr/min i 9 gr/SMS (tak kiedyś było) - już lepiej mogą pozostać w taryfie pokontraktowej, przejść na abonament lub Simplusa/36.6 albo wynieść się do innej sieci.

neoptb - 2011-08-08, 14:19

Karlos20 napisał/a:
warunki pozostawania w starszej taryfie z obniżeniem stawki podstawowej do 29 gr/min i 9 gr/SMS (tak kiedyś było)
Wcześniej w Mix4 była umowa na 12 doładowań z obniżeniem stawki o 50%. Od maja jak wszedł mix5, nie ma rabatu dostajemy kwote pieniędzy do wykorzystania na połaczenia i wszelkie inne usługi.

Karlos20 napisał/a:
już lepiej mogą pozostać w taryfie pokontraktowej, przejść na abonament lub Simplusa/36.6 albo wynieść się do innej sieci.
Każdego sie nie zadowoli. ;)
dzik - 2011-08-14, 12:09

No właśnie, miałam tak samo jak użytkownik szczygiel3 i wszystko było w porządku z pakietem 500 sms, anulowałam pakiet kodem *121*00*01# i wznawiałam *121*11*01#, aż do teraz kiedy chciałam znów zrobic pakiet, odwołałam go i gdy wznawiałam to wyskoczyło, że usługa niedostępna, sprawdź czy masz środki na koncie. A gdy tym drugim ze strony Plusa *121*11*09# to wyskoczyło, że usługa chwilowo niedostępna, skontaktuj się z BOK. No i co teraz...
Karlos20 - 2011-08-14, 12:24

dzik napisał/a:
No właśnie, miałam tak samo jak użytkownik szczygiel3 i wszystko było w porządku z pakietem 500 sms, anulowałam pakiet kodem *121*00*01# i wznawiałam *121*11*01#, aż do teraz kiedy chciałam znów zrobic pakiet, odwołałam go i gdy wznawiałam to wyskoczyło, że usługa niedostępna, sprawdź czy masz środki na koncie. A gdy tym drugim ze strony Plusa *121*11*09# to wyskoczyło, że usługa chwilowo niedostępna, skontaktuj się z BOK. No i co teraz...

A ile takich pakietów wykorzystałeś? Zgodnie z regulaminem pakietu 500 SMS w Plusie, można aktywować max. 5 pakietów w miesiącu.

dzik - 2011-08-14, 12:30

5 nie wykorzystałam, coś około 3.
Karlos20 - 2011-08-14, 12:33

Sprawdź kodem *121# czy nie masz aktywnego pakietu SMS do Plusa, który został wykorzystany. Sprawdź też ilość środków na koncie. Jeśli jest z nimi wszystko w porządku, zdezaktywuj pakiet i go uruchom ponownie.
dzik - 2011-08-14, 12:56

Wszystko okej, nie mam aktywnego pakietu, środki na koncie mam, a i tak pakiet nie chce się załadowac.
Karlos20 - 2011-08-14, 13:03

To dzwon do BOK pod 2601 (opłata za połączenie to 1,97 zł).
dzik - 2011-08-14, 22:01

Karlos20 napisał/a:
To dzwon do BOK pod 2601 (opłata za połączenie to 1,97 zł).

nie zadzwoniłam, ale chciałam zrobic bezlik sms, ale zamiast tego włączyła mi się promocja 0,39 zł na minutę, a jak chciałam swobodny numer to aktywował się ale nic nie dał i nadal pobierało pieniądze z konta.

Karlos20 - 2011-08-15, 10:07

dzik napisał/a:
nie zadzwoniłam, ale chciałam zrobic bezlik sms, ale zamiast tego włączyła mi się promocja 0,39 zł na minutę, a jak chciałam swobodny numer to aktywował się ale nic nie dał i nadal pobierało pieniądze z konta.

W mixV nie ma promocji Bezlik SMS.

[ Dodano: 2011-08-15, 10:11 ]
Wejdź na tą stronę: :arrow: http://plus.pl/indywidualna/MixPlus/Uslugi/ i zjedź na dół do akapitu "Usługi obniżające koszty połączeń" - tam znajdziesz dostępne dla MixV pakiety wraz z regulaminami.

dzik - 2011-08-15, 21:52

Żaden pakiet nadal mi nie wchodzi, zrobiłam jedynie swobodny numer ale tylko na rozmowy, a czy można zmienic z MixV na inną taryfę, na której będzie można robic tyle pakietów ile się będzie chciało? ; )
Karlos20 - 2011-08-16, 09:52

dzik napisał/a:
Żaden pakiet nadal mi nie wchodzi, zrobiłam jedynie swobodny numer ale tylko na rozmowy, a czy można zmienic z MixV na inną taryfę, na której będzie można robic tyle pakietów ile się będzie chciało? ; )

Nie ma możliwości przejścia z MixV na wcześniejsze taryfy, chyba, że wykonasz wszystkie obowiązkowe doładowania w umowie, wtedy możesz przejść do Simplusa, 36i6 albo zmienić sieć.