TELEPOLIS.PL

Komputery i konsole - Powiadomienia o legalności systemu windows

amadeo - 2006-03-03, 19:48
Temat postu: Powiadomienia o legalności systemu windows
Windows nową wersję narzędzia sprawdzania oryginalności systemu. Narzędzie powiadamia użytkownika, jeżeli używany system Windows nie jest oryginalny. Instalacja systemu powiadamiania jest całkowicie dobrowolna, zainstalowanie go następuje dopiero po jawnej zgodzie użytkownika i zaakceptowaniu umowy licencyjnej. Narzędzie nie powoduje żadnej zmiany w działaniu legalnego systemu. W przypadku wykrycia, że system nie jest oryginalny, narzędzie pomoże użytkownikowi w uzyskaniu licencjonowanej kopii systemu Windows.

W przypadku uruchomienia na pirackiej kopii systemu, efekty można zobaczyć na każdym kroku. Już w momencie startu systemu można zobaczyć następujący tekst Prawdopodobnie jesteś ofiarą piractwa komputerowego. Kopia systemu Windows zainstalowana na tym komputerze nie jest oryginalna. Do momentu uruchomienia na komputerze oryginalnego systemu Microsoft Windows w dolnej części ekranu logowania wyświetlany jest transparent mówiący o nielegalnym pochodzeniu systemu. Podczas każdego logowania do systemu pojawia się monit o rozwiązanie tego problemu. Zareagowanie na niego spowoduje wyświetlenie opisu kroków, które można wykonać. Ostatnim z elementów powiadomień jest specjalna ikona w obszarze powiadomień i komunikat jej towarzyszący Błąd sprawdzania autentyczności systemu Windows wraz z dodatkowymi informacjami.

więcej

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3516

Rogal - 2006-03-03, 23:18

to się Microsoft zabezpiecza :smt005
daniel - 2006-03-04, 08:25

Musza cos zaczac robic :D

Ale juz na innym forum czytalem, ze sa tricki aby to zlikwodowac, i cracki beda =)))

pumba - 2006-03-04, 11:20

A czy to w czymś przeszkadza bo u mnie tzn. na kompie na którym pracuje :wink: dwa dni temu wyskoczyło powiadomienie że jest nowa aktualizacja i nieczytając co to wogóle jest kliknełem żeby się pobrało i zainstalowało i po ponownym uruchomieniu komputera jest tylko informacja że jestem ofiarą piractwa i nic pozatym się nie dzieje, więc oprócz tych informacji chyba nic innego się nie będzie dzaiło?
piotrz - 2006-03-04, 11:45

żałosny jest microsoft :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 :smt005
kamil1221 - 2006-03-04, 11:59

Gdyby windows byl tanszy to napewno by zmniejszyla sie popularnosc pirackich windowsow.
To absord aby cos takiego kosztowalo powyzej 500 zl!!!
Jak by kosztowal okolo 150 zl - pewnie wiecej osob byloby sklonnych go kupic.

A tak z innej beczki :arrow: czym tak naprawde sie rozni windows od linuksa??
Kiedys chcialem zainstalowac linuksa, ale okazalo sie ze nie ma pod moja karet graficzna (nVidia 6600) sterownikow i nie zadzialal.

M1S1EK - 2006-03-04, 12:30

i tak pewnie te zabezpieczenie nic nie da a kamil szukales sterownikow na stronie nVidi??
dziedziel - 2006-03-04, 12:57

pumba napisał/a:
A czy to w czymś przeszkadza bo u mnie tzn. na kompie na którym pracuje :wink: dwa dni temu wyskoczyło powiadomienie że jest nowa aktualizacja i nieczytając co to wogóle jest kliknełem żeby się pobrało i zainstalowało i po ponownym uruchomieniu komputera jest tylko informacja że jestem ofiarą piractwa i nic pozatym się nie dzieje, więc oprócz tych informacji chyba nic innego się nie będzie dzaiło?

To prawda ja tez taki kiedys zrobiłem ale po uruchomieniu zarzadało rejestraci systemu w przeciwnym razie nalezy go odinstalowac :?

kamil1221 - 2006-03-04, 13:10

M1S1EK napisał/a:
i tak pewnie te zabezpieczenie nic nie da a kamil szukales sterownikow na stronie nVidi??

Tak szukalem, ale nie bylo :smt009
Szukalem nawet po stronach dla linuksowcow i nic z tego - nawet kumpel ktory na linuksie siedzi od 5 lat nie znalazl sterownikow - ale to bylo z 5 misiecy temu.
Moze juz sa ?? musze sprawdzic.

kornel_15 - 2006-03-07, 10:31

a jak takie coś powstrzymac?? mi teraz tam gdzie mam date i godzine wysakuje ikonka "Błąd sparawdzania anutentyczności systemu Windows" jak myslicie da soie tro obejsc?? jak tak to jak!!??
kalin - 2006-03-07, 16:09

kamil1221 napisał/a:

A tak z innej beczki :arrow: czym tak naprawde sie rozni windows od linuksa??
Kiedys chcialem zainstalowac linuksa, ale okazalo sie ze nie ma pod moja karet graficzna (nVidia 6600) sterownikow i nie zadzialal.

Roznica jest taka ze Linux jest 100% bezpieczny na wirusy,jednej wersji windowsowskiej odpowiada 3-4 wersje linuksowe programow,nie muli sie,nie zawiesza sie.Drobnym minusem jest to ze dosc ciezko cos zainstalowac i co dla poniektorych przeszkoda moze byc to ze wiekszosc gierek nie ma wersji pod linuksa.

lookass - 2006-03-07, 16:21

słyszałem ze u kilku osob wyskakuje komunikat o winie ze jest nielegalny ale nie wiem jak to dokladnie wyglada wyskoczyło komus takie cos jak tak to walcie scrnia :)
Przemek - 2006-03-07, 17:09

Jak dla mnie to to jest śmieszne i żałosne.Za taką cenę wolę iść kupić sobie buty,ciuchy - chociaż mojego Windowsa mam oryginalnego,ale to i tak jest przesada, wydawać 400 zł na system,gdybym musiał wydać tyle kasy to kupiłbym pirata i tyle.Niech spuszczą ceny w dół a potem jakieś zabezpieczenia.Zyski będą i tak większe,bo więcej osób kupi po niższej cenie.
Klusek - 2006-03-07, 17:19

Żeby pozbyć się tego interesującego komunikatu spróbujcie odinstalować poprawki:
Windows Genuine Advantage Validation Tool
Windows Genuine Advantage Notifications
i/lub poprawkę o numerze KB905474
Powinno pomóc, ale czy pomoże to nie wiem, bo nie mam tego na komputerze :)

MarcinK - 2006-03-07, 17:29

mam pytanko, a gdzie zapisują sie poprawki do windowsa przed instalacją zaraz po downloadzie??
szczeka - 2006-03-07, 17:33

piotrz napisał/a:
żałosny jest microsoft :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 :smt005

dlaczego zalosny? dla mnie to normalne, ze tak robia, przeciez oni na piratach traca kase :P

sam mam pirata, bo nie bede przeciez nie bede bulil tyle kasy, ale microsofta dobrze rozumiem :)

mi tez to wyskoczylo, ale sobie poradzilem- jaki ja hacker jestem %)

Klusek - 2006-03-07, 17:39

Tankian napisał/a:
mam pytanko, a gdzie zapisują sie poprawki do windowsa przed instalacją zaraz po downloadzie??

Przed instalacją to nie wiem za bardzo gdzie to się ukrywa, może w tym samym miejscu co po czyli w folderze windows w ukrytych folderach a jeśli nie tam to może zwyczajnie w TEMPie? Zawsze też można przed instalacją skorzystać z szukajki z poszukać ostatnio utworzonych plików :)

MarcinK - 2006-03-07, 18:46

dzieki Klusek, poszukam :-)
pumba - 2006-03-07, 19:24

lookass napisał/a:
słyszałem ze u kilku osob wyskakuje komunikat o winie ze jest nielegalny ale nie wiem jak to dokladnie wyglada wyskoczyło komus takie cos jak tak to walcie scrnia :)

Tak wygląda ekran logowania

oprócz tego na tle tego ekranu wyskakuje komunikat i po zalogowaniu koło zegara pojawia się ikona też z jakimś komunikatem jak zrobie restart kompa to zamieszcze screeny tych komunikatów

PiotrG-dz - 2006-03-07, 19:37

Mając taki komunikat nie pozostaje nic innego jak tylko kupic oryginalną wersje WINDOWS-a.BO Microsoft może odszukac delikwenta po jego adresie IP i za używanie nielegalnego oprogramowania sowicie ukarać.Może nawet skonfiskować kompa .Kto wiedział i kliknął żeby system sprawdził oryginalnośc oprogramowania nie ma wyjścia.Nie będzie mógł sie potem tłumaczyć że nie wiedział że ma pirata. :twisted:
adam3330sz - 2006-03-07, 19:53

hehe u nas w de to cos juz jest okolo ponad pol roku jak nie troche wiecej... zawsze jak system update robie przez neta to mnie pyta... dobrze jednak miec orginala ;)
Anm88 - 2006-03-07, 20:03

Moim zdaniem to jest program który moze informować Microsoft o tym że w Twoim PC jest pirat i bedą łatwo mogli cię namierzyć przez połaczenie internetowe a potem zgłoszą się do dostawcy twojego internetu i przeszukaja Ci dyski i płyty i wlepią Ci taką kare że masakra.Mam nadzieje ze isę myle

Pozdrawiam

adam3330sz - 2006-03-07, 20:09

Anm88 napisał/a:
Moim zdaniem to jest program który moze informować Microsoft o tym że w Twoim PC jest pirat i bedą łatwo mogli cię namierzyć przez połaczenie internetowe a potem zgłoszą się do dostawcy twojego internetu i przeszukaja Ci dyski i płyty i wlepią Ci taką kare że masakra.Mam nadzieje ze isę myle

Pozdrawiam

dobrze myslisz ^^

Anm88 - 2006-03-07, 20:13

No właśnie i niewiem po co oni to wogóle wypścili ktoś kto ma troche oleju w głowie i wie jak to działa tego programu nie ściagnie i napewno nie zainstaluje. ja bynajmnije nie mam zamiaru tego robic póki nie będzie mnie stac na oryginalnego Windowsa a mam nadzieje że stanie się to jak najszybciej.

Pozdrawiam

Klusek - 2006-03-07, 20:23

Anm88 napisał/a:

Pozdrawiam

Oj chyba troszkę przesadzasz, gdyby to miała być prawda to małomiękki popełniłby w ten sposób samobójstwo lub przynajmniej ciężko by się okaleczył. Dla ogromnej większości ludzi stanowiłoby to chyba ostateczny powód dla którego powinni przesiąść się na linuksa. Na biurku czeka u mnie płyta z Kubuntu gotowa do instalacji więc nie ma problemu :-D

Anm88 - 2006-03-07, 20:25

Moze i przesadzam ale to jest bardzo prawdopodobne i wole niesprawdzać tego na własnej skórze.

Pozdrawiam

PiotrG-dz - 2006-03-07, 20:49

Przedmówca ma absolutnie rację Microsoft może się mocno zemścic z konkwistatą kompa również.Wtedy nie mozesz powiedzić że nie wiedziałeś że masz pirata. :twisted:
Anm88 - 2006-03-07, 20:50

Dziękuje za przyznanie racji. Przynajmniej tutaj mnie czasami doceniają :lol:

8) :wink:

Pozdrawiam

Kaczy - 2006-03-07, 20:57

No ja mam trochę inne spojrzenie na tą sprawę.

W moim punkcie spojrzenia MS nie zwraca szczególnej uwagi na osoby korzystające z nielegalnego oprogramowania.
Nie mówię, że totalnie to olewa. W końcu są różnego rodzaju zabezpieczenia.

Jednak za moim zdaniem przemawia taka sytuacja.

Ktoś ma nielegalny system a mimo wszystko może korzystać z Automatycznego Uaktualnienia.
W takim przypadku MS ma już dane o naszym IP i innych bajerach jednak nic z tym nie robi.
Nie przychodzi do nas Policja, system się nie blokuje.

Sam znam takie programy, które przy podłączeniu z Internetem sprawdzają czy masz legalną wersję. Jeśli nie czynią program bezużytecznym.

Jak widać Microsoft nie kieruje się taką zasadą...

Klusek - 2006-03-07, 21:19

Dokładnie tak Kaczy a dlaczego Microsoft tak robi? Gdyby zaczął kosić piratów zapewne zamiast na tym zyskać straciłby. Część osób z pewnością zakupiła by licencje i korzystała z legalnie z Windy, ale ta część której na to nie stać lub nie chce wydawać sporych pieniędzyna system operacyjny przesiadła by się na darmowego linuksa. Gdyby więcej osób zaczęło korzystać z linuksa to producenci oprogramowania w końcu chyba zaczęli by poważnie myśleć nad wypuszczaniem wersji swojego oprogramowania na tą platformę. Jeżeli pojawiło by się więcej programów na lina to przekonałoby pewnie kolejne osoby które siedzą na Windowsie tylko dlatego, że są zmuszeni brakiem odpowiednich programów z których mogliby korzystać na linie. I tak właśnie małomiekki zacząłby się staczać po równi pochyłej.
Shila - 2006-12-09, 17:09

Help.

Pojawia mi sie juz od dawna ten komunikat o legalności.. ale nie mam u siebie w aktualizacjach ani KB892130 ani KB905474, więc da sie to jakos usunac? Moze teraz sa jakies inne kody?

pawel_k - 2006-12-09, 22:05

moze to przez aktualizacje automatyczne, windows sam sobie sprawdzil czy jest legalny i pokazal ze jednak nie ;)
babeo - 2006-12-09, 23:41

Shila, to jest 2 wersja tej aktualizacji. Tej już tak łatwo się nie usunie. Jak klikneisz na ten dymek, lub na te ikonke koło zegara to masz coś w stylu "nie powiadamiaj ponownie" i już przy włączaniu i wyłączaniu nie będzie się to pojawiało. Pozostanie jedynie koło zegara taka ikonka (szara pięcioramienna gwiazdka)
b@sho - 2006-12-10, 00:25

mozna to obejsc jesli sie nie myle jakims programem ale nazwy nie pamietam... bede musial do kolezki podskoczyc. wtedy przy sciaganiu uaktualnien widzi winde jako oryginalna
babeo - 2006-12-10, 00:29

b@sho, ooo tego nie słyszałem, czekam na info :-)
b@sho - 2006-12-10, 00:31

babeo83 kumpel mi sie ostatnio chwalil ze znalazl jakis programik ktory wlasnie tak dziala, tak teraz czytalem ten temat i mi sie to przypomnialo. postaram sie jutro w nocy napisac co i jak, i czy bankowo on dziala.
babeo - 2006-12-10, 00:34

b@sho, okej to czekam. Te obecne aktualizację to są takie cwaniaki małe. Poprzednia edycja ... chyba z marca ... dały się odinstalwoać, a z tymi już nie jest tak łatwo, ale czytałem gdzieś, że numer aktualizacji tzreba w rejestrze windowsa zmienić true=0 na 1 lub true=1 na 0 :P
b@sho - 2006-12-10, 00:37

ta poprzednia to spokojnie mozna bylo usunac, sam przez przypadek zainstalowalem i pamietam jak ja usunalem, teraz juz nie instaluje tych pierdolek z od microsoftu tylko sobie sciagam np. autopatchera na dany miesiac. takze nawet od kumpla tego progarmu nie bralem. ale pamietam ze byl nim podjarany :mrgreen:
oprych - 2006-12-10, 00:48

Sam używam autopatcher i nie mam probmemów z aktualizacjami, ale już np. IE 7.00 czy windows media player 11n nie da się zainstalować
b@sho - 2006-12-10, 00:49

oprych ja tam tym nie jestem zrozpaczony jakos, ie nie uzywam a media playera tym bardziej choc widzialem ze 7 ie troche wyewulowala c w stosunku do swojej poprzedniczki
oprych - 2006-12-10, 00:52

Ja używam nakładkę na IE i jakoś nie wiem czemu w przypadku do ff czy opery IE z nakładką zdecydowanie lepiej mi działa, dlatego też chciałbym również wersję 7.0
Pawrzes - 2006-12-10, 01:01

oprych napisał/a:
Sam używam autopatcher i nie mam probmemów z aktualizacjami, ale już np. IE 7.00 czy windows media player 11n nie da się zainstalować

Jednak da... :-) Ale zmodyfikowane wersje które przy instalacji nie sprawdzają autentyczności Windowsa.

Shila - 2006-12-10, 19:06

babeo83 napisał/a:
Jak klikneisz na ten dymek, lub na te ikonke koło zegara to masz coś w stylu "nie powiadamiaj ponownie" i już przy włączaniu i wyłączaniu nie będzie się to pojawiało.

wlasnie nie mam tego.. mam tylko 5ramienna gwiazde, chyba nici z usuniecia tej aktualizacji..

amadeo - 2006-12-10, 19:13
Temat postu: RE
Shila napisał/a:
Help.

[url=http://images1.fotos...fem.jpg]Obrazek[/URL]

Pojawia mi sie juz od dawna ten komunikat o legalności.. ale nie mam u siebie w aktualizacjach ani KB892130 ani KB905474, więc da sie to jakos usunac? Moze teraz sa jakies inne kody?

niestety sprawdzałem wiele innych podpowiedzi-i ak się okazalo jedynym sposobem na to jest:

Przywrócic system z przed aktualizacji!!!
Wyłaczyć aktualizację automatyczną- jesli pojawi sie aktualizacja sama wybierzesz jakie aktualizacje chcesz sobie dodać- te nie zaznaczone przez ciebie nie beda dodawane-ba nawet masz mozliwość zafajkować opcję która pozwoli ci na to ze akurat ta aktualizacja systemu PIRAT-czy nie nie bedzie pobierana i to ci sie juz nigdy nie pojawi.
Nie zwracaj uwagii ze podczas przestawienia akualizacji innej jak automatyczna pojawi sie komunikat nie zalecane ...zignoruj to.Ta aktualizacja juz wiecej nie bedzie pobierana i nie wyswietli ci sie takli komunikat.
Jakby co wal do mnie na PW-poprowadze cie przez telefon co i jak
Pozdrawiam :smt006

babeo - 2006-12-10, 21:11

Podajcie dokładną nazwe tych poprawek. Coś mi sie obiło o uszy, że ta wersja z pogrzebaniem w rejestrze i usunięciam zabezpieczenia tej poprawki działa :roll:
b@sho - 2006-12-10, 21:16

babeo83 chwilowo nic nie napisze o tym programiku bo kupel polazl gdzies i jest nie osiagalny... nie odbiera lajza tela... ale ja go przycisne jeszcze to mozliwe ze dzis sie jeszcze dowiem :wink:
Pawrzes - 2006-12-10, 21:34

Niby może pomóc Windows Genuine Advantage Validation v1.5.708.0 CRACKED - ale podobno nie każdej wersji zrobi "legalną".

[ Dodano: 2006-12-10, 21:39 ]
W sieci Torrent znalazłem jeszcze:

Cytat:
Powiadamianie o oryginalności systemu Windows (KB905474) ver. 1.5.554
Oryginalna (prawie) łatka microsoftu, bezobsługowa, instalujesz, restart kompa i po bólu.

UWAGA!!
Łatka niweluje głupie komunikaty w naszych "legalnych inaczej" windowsach xp, pozwala na pobieranie z windowsupdate i na tym koniec.

b@sho - 2006-12-11, 00:40

no i dowiedzialem sie od kumpla tyle co Pawrzes powyzej napisal, takze nie ma sie co juz nad tym rozpisywac :wink:
ps. Windows.Genuine.Advantage.Validation u kumpla zamienil na "legala" :wink: wystarczy wpisac w googla i wyskoczy pare stronek skad mozna go pobrac, nawet niektore prowadza krok po kroku jak go zainstalowac itd :P

frgt/10 - 2006-12-11, 08:02

b@sho napisał/a:
ps. Windows.Genuine.Advantage.Validation u kumpla zamienil na "legala" :wink: wystarczy wpisac w googla i wyskoczy pare stronek skad mozna go pobrac, nawet niektore prowadza krok po kroku jak go zainstalowac itd :P

Nie zmienia na legala, a pozwala wykonać update systemu. Takich programów jak IE7 czy WMP11 nie zainstalujesz.

b@sho - 2006-12-11, 09:18

frgt/10 zuwaz ze jest napisane w "..." . a to chyba zmienia troche wydzwiek tego co napisalem. pozatym chodzi o te powiadamiania, a one zsie potem juz nie pojawiaja po takiej przemianie
frgt/10 - 2006-12-11, 09:23

b@sho napisał/a:
pozatym chodzi o te powiadamiania, a one zsie potem juz nie pojawiaja po takiej przemianie

true, ale jakoś mnie odstrasza te powiedzenie o legalności tego systemu. W każdym razie są i programy do instalacji programów, które wymieniłem. No i zawsze można zabrać klucz z pracy :D

oprych - 2006-12-11, 18:29

frgt/10 napisał/a:
No i zawsze można zabrać klucz z pracy

O ile w pracy ma się legal i pracuje się w biurze itp...

frgt/10 - 2006-12-11, 18:39

oprych napisał/a:
O ile w pracy ma się legal

słabo by było gdyby firma nie miała legali, policja to akurat sprawdza :(

tomekkk - 2006-12-11, 20:01

ja tam wole nie aktualizować sytemu, i mi się nie pojawia komunikat :D
b@sho - 2006-12-12, 00:06

tomekkk ale pamietaj ze zawsze przez dziurki w windzie a ich jest pelno mozna ladnie namieszac na takim kompie... zawsze mozna przejsc na pingwinka :wink:
frgt/10 - 2006-12-12, 08:07

b@sho napisał/a:
zawsze mozna przejsc na pingwinka :wink:

racja - wtedy nie ma problemu z aktualizacją systemu ;)

Nathan Cary - 2006-12-30, 16:09

Heh. To zabezpieczenie to zwykly update, wiec po co go wgrywac? a jeśli już wgracie to tak samo prosto można sie go pozbyć jak sie go wgrało. Troche pogrzebać w rejestrze wystarczy i zmienia to wina na "legalne" oprogramowanie i nie wyskakuje juz taki komunikat. Tylko po co tego update instalowac ?
frgt/10 - 2006-12-30, 16:18

Nathan Cary napisał/a:
a jeśli już wgracie to tak samo prosto można sie go pozbyć jak sie go wgrało. Troche pogrzebać w rejestrze wystarczy

Błagam, nie gadaj głupot - jak dla laika grzebanie w rejestrze ma być czymś prostym? Jedno zdanie, a sam sobie zaprzeczyłeś. Usuwanie takich wspomagaczy nie jest takie łatwe jak się wydaje, każdą zmianę w rejestrze, która w znacznym stoponiu zmienia funkcję i działanie systemu windows, trzeba usuwać ręcznie, bo śmieci po niej zostaną. Ty natomiast twierdzisz, że to banał - w takim razie wyjaśnij użytkownikom jak to zrobić skoro to takie proste ;) Nie traktuj tego jako atak, ale nie pisz bzdur bo ktoś może naprawdę pomyśleć, że to banał i sam spróbuje grzebać w regu, a to wiadomo jak się może skończyć.

b@sho - 2006-12-30, 17:45

pozatym to nie jest ten pierwszy badziew ktory mozna w latwy sposob usunac tylko, druga nowsza wersja...
blom - 2007-01-17, 10:51

oj ale namieszaliście!!!!

jeśli komuś wyleciało takie info ze niby ma pirata - wystarczy telefon do m$ i wyjaśnienie sprawy niestety trudno sie mówi ale istnieją generatory kluczy i pewnie ktoś użył naszego klucza - lub dobry przyjaciel spisał z naklejki! - i mimo iz mamy orginał musimy zadzwonić i wyjaśnić sprawę - podobnie jak zmienimy coś gruntownie w kompie chce aktywacji...

odnośnie tych aktualizacji - jak chcecie inwigilacje to prosze - one co jakis czas - co strat kompa - sobie sprawdzają... - wiec lepiej swoj klucz "zakopać" i nie ujawniać choc to i tak marne zabezpieczenie bo jak w/w ktos i tak moze go uzyc...

wyjsciem jest nie instalowanie tego i korzystanie nie z windowsupdate a normalnie ze stron m$ gdzie mozna pobrać osobno pliki z aktualizacjami - system mozna sprawdzić 2 metoda podawajac ciag cyfr ktory wygeneruje - lub z autopatcher'a :)

frgt/10 - 2007-01-18, 10:08

blom napisał/a:
jeśli komuś wyleciało takie info ze niby ma pirata - wystarczy telefon do m$ i wyjaśnienie sprawy

Chyba, że mają pirata ;] Ja tam normalnie update'uję system przez to powiadamianie w trayu i problemów nie mam. Klucz mam podklejony pod laptopem, ale i tak raczej nikt go nie zauważy, nie noszę go (na razie) ze sobą, nikt raczej nie zobaczy tej naklejki. Póki co działa sprawnie wszystko ;)

blom - 2007-01-18, 15:35

Cytat:
Chyba, że mają pirata ;] J

no na to to chyba tylko odzalowanie 300pln i kupno Xp home... teraz jest okazja bo zmiana systemow i moze xp nadal taniec... a moze sie myle rozna polityka m$ jest...

Mnie zastanawia jak oni rozwiaza problem aktywacji po uplywie czasu pomocy technicznej dla systemu - beda tylko przez neta aktywowac czy moza dadza poprawke aktywujaca na miejscu klucz?

frgt/10 - 2007-01-19, 08:27

blom napisał/a:
no na to to chyba tylko odzalowanie 300pln i kupno Xp home... teraz jest okazja bo zmiana systemow i moze xp nadal taniec... a moze sie myle rozna polityka m$ jest...

No właśnie ja sobie sprawiłem home'a ;) Na raty bo na raty, ale jednak.

Prometo - 2007-01-19, 21:15

Znalazłem coś takiego http://www.onet.pl/def
blom - 2007-01-26, 00:31

na necie sa wieści ze Xp po telefonie do m$ aktywujemy ale vista tylko 3 razy czyli system sie dowali ze aktywacji mu sie chce jak cos zmienimy poza plyta glowna to tylko 3 razy zgroza! podobno zapis w licencji jest... :( :(:(

ps. dziwna polityka m$ vista ok. 330pln i xp tez. hmm co nie bedzie schodził? :D :D