DAJ CYNK

500 mln dla Revoluta. Wszystko po to, by nabrał mocy w Europie

Jakub Szczęsny

Prawo, finanse, statystyki

Revolut

Revolut, jeden z najciekawszych startupów fintechowych w ostatnich latach otrzymał w kolejnej rundzie finansowania 500 mln dolarów, które mają zostać przeznaczone na rozwój usług w Europie. Mimo faktu, iż Revolut w dalszym ciągu generuje straty, jest jednym z najlepiej wycenianych podmiotów tego typu: po wspomnianym finansowaniu jest już warty 5,5 mld dolarów. 

Zobacz: Revolut rozwija działalność w Polsce i poszukuje pracowników. Do fintechu dołączają trzy menedżerki z sektora finansowego

Otrzymane w tej rundzie finansowania pieniądze mają zostać użyte do stworzenia nowych produktów wokół Revoluta oraz na zwiększenie obiegu pieniężnego w Europie. Wiele mówi się na temat możliwego wejścia Revoluta w rynek pożyczek dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Już teraz Revolut oferuje konta oszczędnościowe w Wielkiej Brytanii, oczekuje się, że wkrótce podobne produkty pojawią się na innych rynkach europejskich. 

Koncentrujemy się na rozwijaniu działalności bankowej w Europie, zwiększaniu liczby osób, które na co dzień korzystają z usług Revolut, oraz dążeniu do rentowności.

Nik Storonsky - CEO Revoluta

To bardzo istotne, co powiedział CEO Revoluta: "zwiększenie liczby osób, które na co dzień korzystają z Revoluta". O co w tym chodzi? Chodzi o klientów, którzy porzucają typowe rozwiązania na rynku finansowym na rzecz Revoluta i korzystają z niego tak, jak ze swojego głównego konta bankowego - a takich osób nie brakuje, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Zresztą w retoryce Revoluta wielokrotnie zdarzały się wypowiedzi, które wskazywałyby na intencję zastąpienia tradycyjnych produktów oferowanych przez typowe banki. 

Revolut ma ambitny plan na następne 5 lat

W tym momencie z Revoluta korzysta około 10 mln użytkowników. Jak planuje Revolut, w ciągu 5 lat ta liczba ma się zwiększyć do 100 mln. Niezwykle ambitny plan, jednak ma on zostać zrealizowany nie tylko za pomocą zręcznego marketingu, ale również dzięki rozszerzającemu się portfolio usług wokół bazowego produktu. Pieniądze z najnowszej rundy finansowania mają zostać przeznaczone również na kolejne funkcje dla kont Revolut. 

Zobacz: Revolut wprowadza sejfy oszczędnościowe z oprocentowaniem, jak w banku

Jednak, aby móc konkurować z najmocniejszymi podmiotami z branży finansowej, Revolut musi mieć przynajmniej cześciowy know-how pochodzący z konkurencyjnego obozu. Pewnym szokiem dla tradycyjnych finansów  w roku 2019 było zatrudnienie przez Revoluta byłego dyrektora finansowego Metro Bank - Dave'a MacLeana jako CFO. W tym samym roku, Revolut nadał Martinowi Giblertowi (dyrektorowi Standard Life) status członka rady nadzorczej. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-02-25/revolut-valued-at-5-5-billion-in-fintech-s-latest-funding-round