Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Zdarzyło się 10 lat temu - 10-16. listopada

Zdarzyło się 10 lat temu - 10-16. listopada

Witold Tomaszewski 12 Listopada 2014 10:09

4 2
Plus wystartował ze świątecznymi promocjami, a w nich - uwaga - z darmowym taktowaniem sekundowym, identyfikacją numeru i rachunkiem szczegółowym. Ech, to były czasy. Dziś 5 zł zniżki dostaje się za e-fakturę i zgodę na przesyłki marketingowe.Na koniec III kwartału 2004 roku liczba kart SIM obsługiwana przez Polkomtel przekroczyła 6,5 mln. Od początku roku telekom pozyskał netto ponad 1 mln nowych kart, z czego 504 tys. w samym III kwartale.

Zobacz: Świąteczne nowości w sieci Plus GSM.

Siemensowi coraz bardziej zaczynał ciążyć dział produkujący telefony komórkowe. Średnie ceny urządzeń spadały, a dodatkowo błąd w oprogramowaniu komórek serii 65 spowodował czasowe wstrzymanie ich sprzedaży. W efekcie dział odnotował roczną stratę rzędu 152 mln euro, wobec 27 mln euro na plusie rok wcześniej. Łączna sprzedaż aparatów komórkowych niemieckiej marki wzrosła w ujęciu rocznym o ponad 30% do 51 mln sztuk, z czego 12,5 sprzedano w IV kwartale. Wynik ten dawał Siemensowi czwarte miejsce w kwartalnym zestawieniu IDC.

Zobacz: Siemens - słabe wyniki działu telekomunikacyjnego.

Z kolei Telekomunikacji Polskiej zaczęła ciążyć spółka TP Internet. Spółka, która miała być internetowym ramieniem Telekomunikacji Polskiej, nie liczyła się w tym segmencie rynku, a spółka egzystuje tylko dzięki zleceniom TP. Spółka miała być zlikwidowana, ale wcześniej miała upłynnić posiadane aktywa - znaczące udziały w Wirtualnej Polsce (w upadłości), Sklepie Wirtualnej Polski (w likwidacji), w Parkiet Media i agencji interaktywnej Becomo. Chętnych, niestety, brakowało.

Zobacz: TPI stoi nad przepaścią.

Na koniec piękny jubileusz. 10 lat temu Idea (dziś Orange) wprowadziła możliwość odzyskania środków na koncie prepaid (POP), jeżeli użytkownik nie doładował konta na czas. A dodatkowo pojawiła się promocja z darmowymi weekendami w zamian za doładowanie konta.

Zobacz: POP pozwala odzyskać pieniądze.
Zobacz: Promocja "Darmowe weekendy" w Idea POP.
Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Staszi  2014-11-14 12:33:34  host: ptcnat.t-mobile.pl

  Ach te stare, dobre czasy TPI :)

 • 0

  4. ~  2014-11-14 20:19:51  host: abax243.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Też tam pracowałem i też mnie zredukowali.

 • 0

  5. ~mirekb  2014-11-19 12:07:05  host: apn-95-40-138-62.dynamic.gprs.plus.pl

  plus 10 lat temu jako ostatni z w3 wprowadzil w simplusie (bodaj team 4) sekundowe naliczanie tlumacząc sie "wątpliwościami prawnymi"

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-189-255.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że smartfony z ekranami zupełnie pozbawionymi ramek to dobry kierunek rozwoju?

Vivo Apex zadebiutuje 12 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet