Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Wrażenia z wizyty w saloonie serialu Westworld

Wrażenia z wizyty w saloonie serialu Westworld

orson_dzi 23 Kwietnia 2018 15:53

7 0
hbo westworld



Podczas targów Comic Con 2018 obecnych było wielu wystawców z różnymi stoiskami. Atrakcja, jaką zaoferowała stacja HBO zostawiła wszystkich daleko w tyle. W stosunku do liczby osób odwiedzających targi, tylko nieliczni mogli zobaczyć co kryło się za zamkniętymi drzwiami z logiem Westworld.

Czym jest Westworld?

hbo westworld

Nie jestem miłośnikiem westernów. Więcej, nienawidzę westernów. Dlatego też po serial Westworld sięgnąłem dopiero kilka miesięcy po premierze. Dlaczego? Zwyczajnie oceniłem książkę po okładce. Zdjęcia i zwiastuny wskazywały ewidentnie, że będzie to western. Tyle mi wystarczyło i byłem w dużym błędzie.

Tytułowy Westworld jest ogromnym parkiem rozrywki, stylizowanym na typowy Dziki Zachód. Cały park jest wielkim, żywym organizmem, zamieszkanym przez hosty. Można je porównać do robotów, ale wykonanych w unikatowej technologii. Nie tylko wyglądają oni jak ludzie, ale również potrafią krwawić i są w pełni inteligentne, choć nie mają ludzkich uczuć. Przynajmniej w teorii, ale... to tyle spoilerów. Odwiedzający Westworld mają różne zamiary. Jedni szukają przygody wykonując zadania rodem z gier RPG, inni rozrywki w postaci wizyty w saloonie lub domu publicznym, a jeszcze inni starają się rozwikłać ukryte tajemnice parku, stworzone przez nieżyjącego już współtwórcę...

Tak w kilku zdaniach można opisać jeden z najlepszych i najpopularniejszych seriali ostatnich lat.

HBO na Comic Con 2018

hbo westworld

Podobnie jak dosyć przypadkiem trafiłem na serial, tak zupełnie przypadkiem znalazłem się na stoisku HBO. Położone na samym końcu hali, w dodatku obok głównej sceny, na której odbywały się panele dyskusyjne z gwiazdami srebrnego ekranu. Orientacji w terenie nie ułatwiały setki, jeśli nie tysiące, nastolatek czekających na spotkanie i zdjęcie z ulubioną serialową postacią. Pomocna okazała się obsługa stoiska. Przemili, bardzo kontaktowi ludzie, którzy specjalnie wyławiali z otoczenia osoby, nie oszukujmy się, wyróżniające się wiekiem spośród nastolatków. W ten oto sposób znalazłem się gronie szczęśliwców, którzy mieli wziąć udział w jednym z kilku zamkniętych pokazów.

Na samym stoisku HBO można było zrobić sobie tatuaż z jednym z symboli znanych z serialu. Dostępna była też ścianka z tłem w postaci serialowego pustkowia z obłędnie wyglądającym mechanicznym sępem, na której można było zrobić sobie zdjęcie lub GIF-a oraz strzelnica. Każdy kto pamięta strzelanie do telewizora pistoletem z konsoli NES czułby się tutaj jak w domu.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2. ~  2018-04-23 16:40:18  host: user-94-254-224-215.play-internet.pl

    Wczoraj Comic Con skończył się - w Nadarzynie pod Wawa był. Miła wyluzuj, ktoś z pasji pisze, a ty tylko wku**iasz januszowaniem

  • -4

    3.  2018-04-23 17:10:30

    @1~mila89 Jest to artykuła jak najbardziej na temat, ponieważ serial ten jest produkcją HBO, która de facto jest ściśle związana z mobilną platformą HBO na urzadzenia przenośne.

  • -1

    4. ~  2018-04-23 17:33:37  host: 168.235.207.235

    @1 najpierw naucz sie pisac poprawnie w języku polskim

  • 0

    5.  2018-04-23 18:16:54

    @3 Nie żartuj Morvius, to może następny news o życiu godowym tygrysów syberyjskich bo leci to na National Geographic które znowu jest obecne na platformie nc + go. Taka sama analogia

  • 2

    6.  2018-04-23 19:14:39

    @1 Widać nie czytasz uważnie komentarzy. LuiN nie razu już pisał, że wchodzimy w szeroko pojęty lifestyle. Westworld to popularny serial, oglądany głównie w HBO GO, online, w Internecie (tu masz swoją telekomunikację). Takich tematów będzie coraz więcej i trzeba się do tego przyzwyczaić.

  • 0

    7.  2018-04-23 21:01:50

    To nie portal serialowy. Co to ma wspólnego z telefonią komórkową??????

  • 1

    8. ~  2018-04-23 21:12:07  host: 89-78-212-134.dynamic.chello.pl

    @6 Seriale z NetFluxa tez bedziecie recenzowac? Zmiencie sobie tekst na Telekomunikacja i rozne badziewia jak na dloni... W kogo wy celujecie? Chcecie sie z Filmwebem bic? Zenujace

  • 0

    9.  2018-04-23 21:18:27

    Kurcze jak chcecie być lifestylowym portalem to pierwsze co powinniście zrobić to zmienić szatę graficzną na jakąś bardziej lifestylową bo ta śmierdzi czasami kiedy był w polsce boom na ADSL

  • 0

    10. ~sddsdsd  2018-04-23 21:27:32  host: 188.47.39.6.ipv4.supernova.orange.pl

    Z całym szacunkiem dla prowadzących ten serwis, bo robicie super robotę, ale co na stronie o telekomunikacji ma robić news o serialu telewizyjnym?

  • 0

    11.  2018-04-23 23:31:27

    @1, Mila89 - to nie reklama (ciągle reklamy coś widzisz). Stoisko HBO serio było zaskakujące i mnie również bardzo się spodobało. Pewnie o Miodowych Latach pisać nie będziemy w dziale publicystyki, ale tak mocne Science Fiction, w dodatku traktujące o robotach i dylematach moralnych związanych z rozwojem sztucznej inteligencji? Gdy Arek zapytał, czy nie napisać o tym, pomyślałem, "czemu by nie". Prawda jest taka, że o telekomunikacji zaczęli pisać wszyscy... a my... no właśnie, musimy szukać tematów komplementarnych.

  • 0

    12.  2018-04-24 10:03:21

    Gdybyście byli na premierze pierwszego sezonu w Stanach to nigdy nie napisalibyście tego tekstu :) Jaki kraj taki Westworld!

  • 0

    13.  2018-04-24 10:18:59

    @12 No nie, takiego na pewno nie. Byłby kilka razy dłuższy i miałby kilka razy więcej zdjęć :)

  • -1

    14.  2018-04-24 12:00:00

    Nie rozumiem tego hejtu na ten artykuł. Hejterzy nie chcecie to nie czytajcie. Przecież nikt Wam nie każe czytać tego artykułu. Ktoś trzyma Wam pistolet przy głowie i każe czytać?
    Ja bardzo się cieszę z tego artykułu. Jestem fanem tego serialu.

  • 0

    15.  2018-04-24 13:10:53

    y tu sobie gadu gadu o poszerzaniu tematyki a tymczasdem news msnetao pewnej grze(ktory wg mnie akurat byl bardziej zblizony do tematyki portalu) Zniknął. Ps LuiN wyraznie napisałem w poscie 1 ze daleki jestem o pisaniu o artykule sponsorowanym takze zbyt twojej wypowiedzi nie rozumiem ze "wszedzie widze reklamy"

  • 0

    16. ~pabloki  2018-04-24 17:35:08  host: user-188-33-170-168.play-internet.pl

    15 ale gdzie tam on był zbliżony . wcale nie zblizony bo to że gra sieciowa potrzebuje ibterntu nie jest powodem zbliżenia . ale źle że usunięto bo skoro był przez kilka godzin to juz powinien zostać .

    poza tym ja przeczytałem to dziwne tłumaczenie LuiNa wczoraj wieczorem pod tamtym o grze, po czym miąłem odpisac a tu zniknąl artykuł. jestem przeciwny recenzjom gier zarówno mobilnych jak i sieciowych . krótkie opisy jakichś gier dostępnych w "sklepie googla " tak i szcególnie jak coś było by w promocji , ale nie recenzje na portalu telekomunikacyjnym. juz większy związek ma pralka sterowana smartfonem.

  • 0

    17. ~  2018-04-24 19:51:24  host: 168.235.196.129

    @16 wyluzuj chłopcze, na prozno się podniecasz

  • 0

    18.  2018-04-24 20:58:00

    Serial, klimat targów zdecydowanie nie moje bajki, ale trzeba powiedzieć jasno, że dla fascynatów takiej tematyki był i jest (w przypadku serialu) raj. HBO zrobiło fajne, interaktywne i z pomysłem stoisko.

  • 0

    19. ~  2018-04-24 23:08:30  host: public-gprs188061.centertel.pl

    To jest dramat quo vadis

  • 1

    20.  2018-04-27 00:05:53

    Na taki event to na pewno bym nie poszedł. Ale mówcie co chcecie dla mnie serial jest super. Jeszcze Anthony Hopkins w pierwszym sezonie. Mam nadzieję tylko, że go nie spiepszą tak jak Lost w którymś sezonie. I jak ktoś pamięta LOST to proszę o +. Zobaczymy ile jest tutaj dzieci :)

  • -2

    21. ~  2018-04-27 10:02:08  host: 157.185.131.182

    @20 sam jesteś dziecinny z tymi +

Dodaj swoją opinię