Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Ważniejsze wydarzenia 2006 roku

Ważniejsze wydarzenia 2006 roku

Marcin Kozłowski 11 Lutego 2007 20:55

0 0
Skończył się 2006 rok, który obfitował w ciekawe wydarzenia i - w końcu - start pierwszego operatora MVNO. To jednak nie jedyna ważna rzecz, która stała się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy je Wam przypomnieć w skrótowej formie.Styczeń

W telefonii stacjonarnej umożliwiono zmianę operatora z zachowaniem dotychczasowego numeru, w ramach jednej strefy numeracyjnej. Według cennika TP koszt usługi wyniósł 122 zł brutto.

Samsung ogłosił otwarcie serwisu internetowego AnyFilms.net z ofertą filmów krótkometrażowych dla użytkowników Internetu i telefonów komórkowych.

Fujitsu Siemens poinformował o planach wprowadzenia notebooków z wbudowanym modułem 3G.

We wszystkich sieciach Orange, ilość abonentów usługi Business Everywhere przekroczyła milion.

Google podpisało roczną umowę z Opera Software, na mocy której w przeglądarce dla telefonów komórkowych - Opera Mini - zaimplementowano mechanizmy wyszukiwawcze Google, a sama wyszukiwarka włączono jako podstawową.

P4 zapowiedziało, że planuje rozpoczęcie komercyjnie świadczonych usług w drugiej połowie roku. Firma zakończyła budowanie podstawowego zespołu i negocjowanie najistotniejszych umów.

Netia, w ramach testów, uruchomiła w Lublinie stację bazową pracującą w technologii WiMax.

Skype podpisało umowy z producentami sprzętu, którzy mieli przygotować sprzętowe rozwiązania ułatwiające korzystanie z telefonii Skype, tzn. bezprzewodowe telefony i bramki.

Klienci Ery uzyskali nowy sposób dostępu do Omnixa - aplikację Omnix Magazine instalowaną w smartfonie z systemem Symbian.

Era udostępniła nowa usługę dla klientów biznesowych - Sieć firmowa - która zastąpiła dotychczasową Sieć korporacyjną.

Telefonia Dialog, Centertel i Telekomunikacja Kolejowa złożyły swoje oferty w przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800. Oferty nie złożyła ani Netia, ani P4.

Plus przeżywał poważną i trwającą ponad miesiąc czasu awarię platformy prepaid.

Orange zaprezentował ofertę ubezpieczeń telefonów - Bezpieczny telefon - przeznaczoną dla klientów korzystających z Twojego Planu.

Energis, jako pierwsza firma, zawarła z Telekomunikacja Polska umowę umożliwiającą przenoszenie przez abonentów numerów w sieciach stacjonarnych.

Era wprowadziła nową ofertę Mix - Era Fun. Minuta połączenia do wszystkich operatorów wynosi 70 gr. brutto, SMS 20 gr. brutto, a MMS 40 gr. brutto.

Era wprowadziła także nową ofertę dla klientów biznesowych - taryfy Era Pakiet Biznes i Era Pakiet Biznes Firma.
Era przygotowuje nowy program Era Premia GOLD skierowany do najlepszych, najbardziej wartościowych klientów.

Józef Dudziak został prezesem Telefonii Dialog zastępując na stanowisku Karola Wołkowińskiego.

Orange i Telekomunikacja Polska stworzyły ofertę przeznaczoną dla osób, u których nie ma możliwości założenia stacjonarnej linii telefonicznej - Orange Plan Domowy. W ramach oferty klient otrzymuje numer komórkowy, z którego połączenia w określonej strefie taryfikowane są wg specjalnych stawek.

Anna Streżyńska, wiceminister transportu i budownictwa, objęła tymczasowe obowiązki prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, do czasu zakończenia procedury wyboru prezesa.

Plus rozpoczął świadczenie usług 3G w Szczecinie, Gliwicach, Łodzi, Lublinie i Zakopanym.

Nowy prezesem Exatela został dotychczasowy wiceprezes Krzysztof Witoń.

Fundusz Novator kupił 13,1% akcji Netii, zwiększając swój udział do 23%.

Orange wprowadził nową ofertę Twój Mix, w której dostępna jest także opcja z terminem 30 miesięcznym.

W TakTak pojawia się drugi poziom usługi Happy Taniej. Po ośmiu miesiącach korzystania z usług TT, klienci płacą 59 gr. brutto za minutę połączenia z 1-sekundowym naliczaniem i 16 gr. brutto za SMS-a.

Spór o PTC trwa: ochroniarze uniemożliwiają dostęp do siedziby PTC członkom zarządu i rady nadzorczej popieranym przez Vivendi. Deutsche Telekom wypłacił z własnych funduszy pensje 4 tys. pracownikom PTC.

Simplus przygotował promocję dla korzystających z roamingu w Niemeczech, Austrii, Liechtensteinie, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Czechach czy Słowacji, w ramach której minuta rozmowy kosztowała 1,70 zł.

Orange wprowadził w Orange Go promocyjną stawkę 30 groszy na połączenia w ramach sieci.

Opera oficjalnie udostępniła finalną wersję przeglądarki Opera Mini.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 10
 • 0

  1. ~  2007-02-11 21:44:27  host: acmc250.neoplus.adsl.tpnet.pl

  teoretycznie dużo się działo a generalnie to nic, jeśli chodzi o komórki. Ciekawe czy Plat coś zmieni w tym roku. Jesli codzi o tepse to juz w 2006 niezle sie dzialo a 2007 non stop cos sie dzieje.Poczekamy zobaczymy.

 • 0

  2.  2007-02-11 22:21:37

  Plat nic nie zmieni ;) Ale Play już ma szanse ;P

 • 0

  3.  2007-02-11 23:02:09

  Grudzień: 'Plus w usłudze iPlus, w droższych planach, podwyższył do 3,33 GB limit transferu, po którym prędkość >zastaje< obniżona.' zostaje ;)

 • 0

  4. ~jojo  2007-02-11 23:07:46  host: efa13.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I chciało Ci się to wszystko czytać? ;-D

 • 0

  5. ~  2007-02-11 23:13:19  host: acmc250.neoplus.adsl.tpnet.pl

  4. w twojej komorce przeczytalem to bardzo podobny teks jak poszukacie w necie to znajdziecie darmowa wersje TK.Kiedys byla to fajna gazeta ale nie w dobie internetu gdzie predkosc to podstwawa a tam numer lutowy i nadal o P4 pisza P4 nie Play. :P

 • 0

  6.  2007-02-12 00:07:04

  kubik: fixed, dzięki! :)

 • 0

  7. ~  2007-02-12 08:51:46  host: p04-12.opera-mini.net

  Ciekawe kiedy Plus w calej swojej sieci umts udostepni hsdpa ? Jak myslicie ile lat za era !!! ;)

 • 0

  8.  2007-02-12 09:20:23

  7- tez mnie to ciekawi, obecnie w lodzi plus ani jednego nodeB nie ma z hsdpa :/

 • 0

  9. ~  2007-02-19 01:16:45  host: dpl180.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To 30 gr w orange go to jak dla mnie dar z niebios. Super sprawa, że tak dbają o klienta.

 • 0

  10. ~paweł  2007-02-20 07:47:48  host: dpj37.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Narzekają na tego Orange, a po przeczytaniu artykułu mam wrażenie jak by to właśnie u nich najwięcej się działo w kierunku dobrych relacji z klientem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet