Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Virgin Mobile: Kim jesteśmy i jakie wartości cenimy

Virgin Mobile: Kim jesteśmy i jakie wartości cenimy

Virgin Mobile 7 Lutego 2017 16:48

7 13
virgin mobile o nasAle o co chodzi?

Wojtek z Comperia.pl rzucił nam wyzwanie, abyśmy zrobili "wjazd na własną chatę", czyli do naszego biura. Mieliśmy nakręcić filmik i pokazać "ludzką twarz" telekomu. No cóż, stchórzyliśmy.

Popatrzyliśmy na nasze "ołpen-spejsy" i liczba pudeł, jakie przekazujemy kurierom nie wygląda specjalnie estetycznie. Nasz grill z ogródka w czasie zimy skulił się z chłodu. Sprawdziliśmy też nasze kalendarze i niestety nie znajdziemy czasu na kręcenie filmu, a potem na jego montaż.

Pomagamy spóźnialskim zarejestrować karty pre-paid, wysyłamy nowe startery, a i nasza nowa oferta na abonament ujrzała światło dzienne. Praca wre, bo przed nami kolejne projekty do wdrożenia. Wybaczcie więc proszę, że możemy jedynie skrobnąć parę słów o nas. Okrasimy je za to kilkoma fotkami.

Wielka rodzina i Rysio

Jesteśmy częścią Virgin - grupy spółek, które działają pod wspólną marką. W jej ramach działają linie lotnicze, kasyno, wydawnictwo, biuro podróży, radia w wielu krajach, sieć sklepów z kosmetykami, a nawet spółka mającą na celu sprzedaż i obsługę komercyjnych lotów kosmicznych. Ta lista jest długa. Oprócz instytucji nastawionych na zysk znajdziemy w niej również organizacje charytatywne i zespół Formuły E.

virgin mobile o nas

Założyciela Virgin - sir Richarda Bransona pewnie nie ma sensu przedstawiać. Polecamy - polubcie go na Facebooku, albo obserwujcie na LinkedIn. Mimo kilkudziesięciu wiosen na karku, ma więcej energii niż niejeden nastolatek, a jego pomysłowość oraz dobry nos do tworzenia nowych biznesów imponuje wielu.

Nie należy też do grzecznych typów - kilka razy został wyrzucony ze szkoły, a pierwsze interesy nie okazały się sukcesem. Wypalił dopiero sklep z płytami, który na początku działał w modelu sprzedaży wysyłkowej. To od niego zaczęła się historia marki Virgin. Branson i jego wspólnicy byli dziewicami w biznesie - stąd wzięła się nazwa.

Virgin Mobile Polska

Virgin Mobile (czyli spółki z grupy Virgin działające w branży telekomunikacyjnych) rozsiane są po całym świecie. Australia, Kanada, Chile, USA, Francja... i oczywiście Polska.

virgin mobile o nas

W Polsce jesteśmy największym wirtualnym operatorem, a naszym partnerem infrastrukturalnym jest firma P4. Nie będziemy już chwalić się przychodami, liczbą przeniesionych numerów do nas, ani liczbą zarejestrowanych klientów na kartę. Są lepsi na rynku, są też słabsi. Szczegółowe dane biznesowe znajdziecie w innych artykułach na Telepolis.pl.

Nasze cele i wartości

Jednym z naszych najważniejszych celów jest dostarczanie klientom możliwie najlepszego produktu. Co oznacza "najlepszy produkt" w branży telekomunikacyjnej według naszej definicji?

Po pierwsze: ma być uczciwy. Staramy się, aby nasze oferty nie zawierały gwiazdek i kruczków przemycanych "cichaczem" w regulaminach. Chcemy, aby klient nam zaufał i aby nie zawiódł się. Konto w ofercie na kartę mamy ważne rok, na naszej stronie WWW piszemy także o "wadach" naszych ofert. Zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, czy e-fakturę pokazujemy na pierwszym ekranie przy komponowaniu abonamentu i nie chowamy ich podstępem na ostatni etap wypełniania formularza. A nawet, gdy klient wyrazi zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, to nie zamęczamy go reklamami (klienci naszej oferty #Freemium mogą to potwierdzić). Nie sprzedajemy też podmiotom trzecim danych o naszych klientach.

Po drugie: ma być prosty. Oferty telco ze swej natury są skomplikowane, więc wdrażanie zrozumiałych rozwiązań dla klienta stanowi spore wyzwanie. Mamy nadzieję, że widzicie efekty naszej pracy, np. pakiety 3w1 w ofercie na kartę są zrozumiałe dla wszystkich. Komponowanie abonamentu to także prosta czynność, a można go skonfigurować dokładnie tak, jak się chce.

Po trzecie: pozytywnie zaskakiwać. Staramy się wdrażać oferty innowacyjne, czasem wręcz ryzykowne z punktu widzenia biznesowego. Jednak wierzymy, że tylko dobrze skrojona i unikalna oferta na rynku spełni potrzeby klientów. Z takiego na przykład #Freemium jesteśmy bardzo dumni. Z naszego abonamentu także, mimo, że jeszcze trochę pracy przed nami, aby w pełni ukazał swą krasę. ?

Punkt 4: niezależność i elastyczność. Nie jesteśmy korporacją i nie musimy czekać na akceptację ze strony centrali. Podejmujemy decyzje lokalnie, dopasowane do potrzeb osób mieszkających w naszym kraju. Chcielibyśmy, aby nasi klienci też czuli się wolni. Jeśli chcą korzystać z naszych usług - bardzo się cieszymy. Jeśli nie - szanujemy ich decyzje i nie wiążemy klientów długimi umowami. To działa zarówno w segmencie ofert na kartę, jak i w ofercie post-paid.

Trochę o nas:

"Mieszkamy" na Mokotowie. Nie w biurowcu, ale w dużym domku w miłym sąsiedztwie (pozdrawiamy Sotrendera oraz Kwejka) ;-). Mamy w biurze akwarium i całkiem niezłą kawę z dwóch ekspresów.

Pracujemy wszyscy razem pod jednym dachem - dział IT, marketingu, finansów, konsultanci z CMOK, wsparcie sprzedaży i oczywiście sprzedaż, która choć zawsze obecna jest duchem, jednak zadania realizuje w terenie (jest nas łącznie prawie 100 osób). Na ogół gonimy w piętkę, ponieważ pracy mamy sporo. Jednak staramy się grać regularnie w piłkarzyki, lotki, a w lecie grillujemy w ogrodzie.

virgin mobile o nas

Lubimy naszą CEO - Grażynę. Co prawda często zwraca nam uwagę z powodu bałaganu w kuchni (tak, tak - idą maile na całe biuro w stylu "Kto zostawił rozlane mleko na stole?"), ale imponuje nam swoją wiedzą, szczerością i ogromnym zaangażowaniem w sprawy firmy.

virgin team

Mamy całkiem sympatycznego dyrektora ds. finansowych. O dowcipach Wojtka krążą legendy i chyba nie wypada ich tu cytować. Grzegorz Mierzwiński zarządza sprzedażą i jest chyba najlepszym project managerem, jakiego znamy. Krzysiek Kołaczkowski zajmuje się IT, a dodatkowo jest instruktorem nurkowania i szkoli nas za friko. Lubimy to. Pozdrawiamy przy okazji także Pawła Małysa - menadżera CMOK. Hoduje konie i rasowe koty. Może w końcu przywiezie jakieś do biura? A szefa marketingu - Piotrka Suchodolskiego cenimy za kompetencje, pracowitość i poczucie humoru.

virgin mobile o nas

Pozdrawiamy serdecznie Czytelników Telepolis!
A Witkowi życzymy dalszych sukcesów, choć w serduchach kłuje żal. Będziemy tęsknić za serią "Witek Nadaje".

Zespół Virgin Mobile PolskaP.S.: Tak, tak. Czytamy Wasze komentarze pod artykułami. Za wszystkie (także te negatywne) - serdecznie dziękujemy. Szanujemy je i często wyciągamy z nich lekcje. Ale głównie robimy swoje i idziemy do przodu zgodnie z przyjętą strategią. Jedyne, o co chcielibyśmy prosić, to o więcej merytorycznych informacji zwrotnych. Wypowiedzi typu "Też mi coś" po prostu nic nie wnoszą, a hejterów omijamy szerokim łukiem. Nie mamy agencji PR, która by tutaj wypowiadała się. Pracownicy mogą wyrażać prywatne opinie w serwisach poświęconych branży telekomunikacyjnej, ale najczęściej nie mamy na to zbyt wiele czasu.
Dodaj do:
w sumie: 94
 • -2

  77. ~slaba_oferta  2017-02-09 20:09:44  host: user-94-254-147-75.play-internet.pl

  Kiedys Virgin było super obecnie są przeciętni. Lajtmobile bije ich na łeb na szyje pod względem oferty.

 • -1

  78. ~  2017-02-10 09:19:58  host: user-164-126-204-122.play-internet.pl

  Nie ma oceny artykułu, a była. Jak to nazwać? Cen......a.

 • 0

  79.  2017-02-10 09:28:46

  @78, To akcja partnerska i zwyczajne niedopatrzenie z naszej strony. Zliczania miało nie być, tak jak tutaj: http://tlp.is/clu

 • -1

  80. ~Mike  2017-02-11 13:22:41  host: user-94-254-162-138.play-internet.pl

  Grzegorz M najlepszym projektowcem. Ale sie usmialem. Lojalny az do bolu.

 • -1

  81. ~sg  2017-02-12 13:45:20  host: user-31-174-125-225.play-internet.pl

  Dziwne są właśnie te zgody marketingowe. Klient na kartę nie musi ich wyrażać i nie zmienia to ceny jego usług. Klient, który decyduje się na abonament jest poszkodowany, bo musi za to płacić. Wniosek? Po co podpisywać umowę skorą za tą samą cenę jest karta i brak marketingowego spamu?

 • 0

  82.  2017-02-13 13:55:46

  @20. ~aaw: przeżytek - nie przeżytek, jak widać po wpisach wiele osób używa. Nie każdy żyje fejsbukiem, instagramem czy co tam obecnie się używa.
  Mi również brakuje MMS-ów w pakietach (we Freemium też), obecna cena MMS-a to rozbój w biały dzień - 25 gr za każde 100 KB (!).
  I jeszcze jedna, bardzo poważna wada Virgin: w eboku brak bilingu z prawdziwego zdarzenia, obecny nie pozwala na jakiekolwiek podsumowania czy statystyki.
  Dziękuję za uwagę ;)

 • 0

  83.  2017-02-13 23:46:12

  @82 Wpisy nie są miarodajne. Statystyki mówią o 19 mms na rok wysłanych przez jeden sim. Coś mało nie? Sam wysyłałem mms do seniorów, ale nic bardziej mylnego. Większość z nich nie miała skonfigurowanych mms, a maila miał każdy na laptopie.

 • 0

  84. ~www  2017-02-14 18:51:41  host: 83.218.124.136

  virgin mobile pl idzie na dno - wycofali się z freemium na kartę. Są podwyżki. Ceny pakietów są wyższe. Po wprowadzeniu abonamentów virgin mobile jest BARDZO drogi. Np. w virgin mobile pl za 29zł jest tylko 7GB netu rozmowy i smsy a np. takie mobile vikongs pl za tą samą cenę mają jeszcze nielimitowane mmsy i 15 GB netu a gdy jest autodoładowanie to jest 18GB netu

 • 0

  85. ~www  2017-02-14 18:53:20  host: 83.218.124.136

  mobile vikings pl miało być

 • 0

  86. ~www  2017-02-14 19:00:27  host: 83.218.124.136

  ooo - widze virgin mobile pl wycofała się z likwidacji freemium i z podwyżek. Freemium jest znowu i nie ma podwyżek (30min miało kosztować 5zł, 60minut 10zł i 100minut 15zł ....) na szczęście freemium zostało i cennik został bez podwyżek. Ale to wciąż jest drożyzna...

 • 0

  87.  2017-02-14 19:05:29

  @86: www-- nie wiem skąd Szanowny Kolega ma info że Freemium miało nie być- korzystam i właśnie myślę nad włączeniem "no limitu" w tej ofercie- za 19 zł.

 • 0

  88. ~www  2017-02-14 19:07:43  host: 83.218.124.136

  do freasag: Szanowny Kolego - ja w innej sieci na kartę mam nolimit rozmowy (komórkowe i stacjonarne pl) za 10zł miesięcznie...

 • 0

  89.  2017-02-14 19:10:36

  @88:www: to napisz więcej- gdzie, co i jak- może skorzystam.

 • 0

  90. ~  2017-02-14 19:14:35  host: 89-64-31-139.dynamic.chello.pl

  @89, Lajt Mobile zapewne

 • 0

  91.  2017-02-14 19:19:49

  W Lajt widzę ale za 21zł- chyba że jakieś kody są na obniżenie albo inne promocje.hmm.

 • 0

  92. ~Japa  2017-02-14 19:20:33  host: n08-01-06.opera-mini.net

  frasag, ten 'www' chyba po pijaku pisze.

 • 0

  93. ~pytam poważnie  2017-02-15 21:15:18  host: apn-31-2-19-157.dynamic.gprs.plus.pl

  Przepraszam bardzo, ale kim jest ten transwestyta "żółto - kremowej" kurtce na jedynym ze zdjęć? Ten z tą blond peruką.

 • 0

  94. ~filip  2017-02-16 00:05:42  host: n24-03-01.opera-mini.net

  podobny do ciebie to moze ty

 • 0

  95. ~Tomasz  2017-02-24 18:32:15  host: 89-79-190-2.dynamic.chello.pl

  Fajny zespół.. tylko gdzie osoby z CMOK i przedstawiciele? Tak, tak.. VM posiadal jeden z najlepszych zespołów przedstawicieli. Na Śląsku i Małopolsce oraz Podkarpaciu byli najlepsi. Krzysiek i Marcin oraz Michał robili najlepsze obroty. Super się z nimi współpracowało. No ale wszystko na swój koniec.

 • 0

  96. ~Jacek Pytel  2018-03-26 15:10:42  host: apn-46-215-138-18.dynamic.gprs.plus.pl

  Większego głupka od tego Grzegorza M. to świat biznesu nie widział facet mentalnie został w hali FMCG, warto popytać w poprzednich firmach co o nim myślą i ile tam zagrzał.

  O pianistce chyba już cała Polska wie wszytko więc komentarz zbędny

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że smartfony z ekranami zupełnie pozbawionymi ramek to dobry kierunek rozwoju?

Vivo Apex zadebiutuje 12 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet