Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Testujemy LG G6 - pierwsze wrażenia, wydajność, aparat i jakość dźwięku

Testujemy LG G6 - pierwsze wrażenia, wydajność, aparat i jakość dźwięku

Lech Okoń (LuiN) 7 Kwietnia 2017 09:46

6 1
Test głośności głośnika i wyjścia audio

W temacie strony audio telefonu, przede wszystkim jest radio FM - wiele osób wciąż pyta o tę funkcję, więc pragniemy jej obecność już na start podkreślić. Natomiast powtarzanym od lat minusem jest brak głośników stereo.

lg g6 preview

Na porządne przesłuchanie muzyki z G6 przyjdzie jeszcze pora ale... pierwsze wrażenia są naprawdę dobre. Chociaż poczwórny DAC znany z LG V20 trafił jedynie do wersji telefonu dla rynku koreańskiego i bez niego dostajemy ekstremalnie dużą głośność i perfekcyjną czystość dźwięku. A właśnie, czy wspominałem, że nie zabrakło gniazda słuchawkowego? Wybacz Apple, ale robisz to źle. Gdy chodzi o to ekstremum w temacie głośności na słuchawkach, również i w tym przypadku G6 pokonał rekord naszego zestawienia:

Test audio Rozmowa (dB) Muzyka (dB) Dzwonki (dB) JACK (dB)
Ekran ↑ Ekran ↓
Huawei ShotX 75,2 71,7 75,3 75,8 -15
Huawei P9 Lite 80,5 78,8 86,8 86,8 -18
Lenovo Moto Z 72,7 71,0 79,2 76,7 -10
Lenovo Moto Z Play 75,8 72,0 81,4 79,1 -16
LG G4 77,6 78,3 88,3 87,1 -12
LG G5 71,1 67,2 75,0 74,4 -20
LG G6 73,5 72,2 78,4 77,7 -6
Microsoft Lumia 950 XL 77,6 72,5 83,0 86,0 -16
Samsung Galaxy Note 4 78,5 77,5 84,2 88,7 -17
Samsung Galaxy S6 78,1 77,7 91,6 84,6 -16
Samsung Galaxy S6 Edge+ 76,3 74,5 77,8 79,1 -11
Samsung Galaxy S7 77,6 75,1 79,8 82,3 -12
Samsung Galaxy S7 Edge 80,8 79,7 82,8 81,3 -12
Sony Xperia X Compact 70,9 66,9 69,9 65,1 -18
Sony Xperia XZ Compact 71,3 67,5 70,6 67,2 -18
Sony Xperia Z5 75,2 71,9 74,5 73,0 -18

Spis treści:
1. Specyfikacja, rozmiar względem G6, design, jakość wykonania
2. Test wyświetlacza
3. Testy głośności głośnika i wyjścia audio
4. Testy wydajności i pomiar temperatury
5. Test aparatu fotograficznego wraz z galerią

Źródło zdjęć:

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 54
  • 0

    35. ~iceman2  2017-04-08 20:27:25  host: d182-236.icpnet.pl

    Poszukałem testów telefonów z tym typem matrycy od Sony np. XA, Xiaomi Redmi Note 4X czy Mi 4c. Wszystkie mają problemy ze zdjęciami po zmierzchu, a foty są po prostu przeciętne. Może LG poprawiło coś software'owo, ale nie oszukujmy się, cudów nie ma. A tak napaliłem się na G6 :(

  • 0

    36. ~GRAHAM NEUMANN  2017-04-08 22:29:35  host: 31-178-215-6.dynamic.chello.pl

    Sony Xperia XZ Premium !!!

  • 0

    37. ~  2017-04-09 00:27:34  host: user-94-254-224-152.play-internet.pl

    Niezłe to LG ale S8 lepszy

  • 0

    38. ~Alan  2017-04-10 11:07:09  host: 89-65-211-59.dynamic.chello.pl

    Przy tych parametrach nie wróżę długiej pracy na baterii, max 8, 10 godzin. Aparat do bani, a cena... Taki wielki telefon to powinien być obowiązkowo dual sim. Z tymi wielkościami powariowali, jak to nosić? Nie kupie na pewno. Preferuję telefony do max 5 cali.

  • 0

    39. ~ernet  2017-04-10 12:47:15  host: aett73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Troszkę podobnie..Samsung A 5 na rok 2016- ma stabilizację optyczną, a na 2017 tylko elektroniczną ! Tak, wszyscy oszczędzają, ale w tz. flagowcach jest to nie dopuszczalne IMO.

  • 0

    40.  2017-04-11 07:36:00

    Na serio w G6 jest taki sam sensor jak w Xiaomi Note 4X?? Aż mi sie nie chce w to wierzyć...

  • 0

    41.  2017-04-11 08:01:26

    Chętnie zobaczyłbym porównanie tegoż G6 i np. Samsunga S7, nówkę S7 idzie złapać nawet za ok. 2000zł więc czy jest sens kupowania G6?

  • 0

    42.  2017-04-11 09:30:28

    @40, vonski Tak, to te same IMX-y. Opinia wśród dziennikarzy jest jednak zgodna - ile tylko się dało wycisnąć z tych matryc, tyle LG zdziałał. Wczoraj robiłem np. 30-sekudnowe ekspozycje w ramach testu zdjęć nocnych i Huawei P10 poległ w konfrontacji. S8+ oferuje do 10s naświetlania.

  • 0

    43.  2017-04-11 09:43:47

    @41, ViNYL - zobaczę co uda się zorganizować. Zwróć jednak proszę uwagę na to, że cena rynkowa to jedno, a cena u operatorów do drugie. Play np. ma G6 za 1 zł w abonamencie za 155 zł, a S7 kosztuje 1 zł dopiero w taryfie za 195 zł. Wniosek z tego jest taki, że G6 szybko stanieje na rynku wtórnym.

  • 0

    44.  2017-04-11 12:22:12

    No dobra. To kiedy będą te wszystkie obiecane porównania? Nie to żebym się czepiał, ale początek tygodnia już mija ;)
    @LuiN , jest jakiś harmonogram? ;)

  • 0

    45.  2017-04-11 17:42:58

    @33, Alienus, jest jest, Samsung trochę nam blokuje sprawę (dosyć rygorystyczne są postanowienia wypożyczenia sprzętu przedpremierowo). Także na pierwszy rzut będzie pojedynek z Huaweiem P10, a dopiero później z S8+.

  • 0

    46. ~Kemo  2017-04-11 20:44:06  host: 87-206-177-22.dynamic.chello.pl

    Czy LG G6 ma różnokolorową diodę powiadomień jak w Galaxy S6 ?

  • 0

    47. ~bin  2017-04-11 21:22:23  host: 87-206-125-3.dynamic.chello.pl

    Serio tych zdjec nie mozna powiekszyc? Mamy 2017 rok, a zdjecia chyba dla uzytkownikow hot spotow w galeriach

  • 0

    48.  2017-04-11 22:08:56

    @47, bin - na ostatniej stronie na dole masz linki do wszystkich zdjęć, z możliwością wczytania pełnej rozdzielczości.

  • 0

    49.  2017-04-12 14:12:09

    Jak pisałem w innym miejscu...
    Ten fon za 2,5 tysiaka - była by rewelacja, a tak to jest , no właśnie...
    Ps. Taki powinien być już G4. Lg jest jak małolat który zobaczy coś u większego i dopiero myśli...może by zrobić podobnie? Gdyby tak wyglądał już G4 to samsung by go gonił, a tak to jest odwrotnie i chyba w tej kwestii nic się nie zmieni.
    Lg Zawsze będzie to ten drugi... czemu sam jest sobie winien.

  • 0

    50.  2017-04-14 12:55:59

    Cały czas czekamy na zapowiedziany artykuł.

  • 0

    51.  2017-04-14 23:29:32

    Pewnie sobie poczekamy do "po świętach" bo pewnie zbyt mała liczba wejść na stronę... Ech ta komercjalizacja wszystkiego... ;)

  • 0

    52.  2017-04-14 23:54:00

    50, bogie, 51, Alienus - spokojnie, nic z tych rzeczy. Będzie wręcz przeciwnie. Przygotowaliśmy nie jeden, lecz równolegle trzy artykuły, by nie było nudy podczas długiego weekendu:-). Pierwszy z nich za chwilę odsłonię, a późno w nocy pojawi się zapowiadany foto-pojedynek. Natomiast gdy tylko Marcin upora się dużą porcją multimediów, puścimy test bardzo drogiego smartfonu. Nie będzie to jednak test Samsunga Galaxy S8+ - ten planowany jest na wtorek.

  • 0

    53.  2017-04-15 22:14:37

    czy g6 ma jakieś oczko do powieszenia zawieszki?

  • 0

    54.  2017-04-16 10:21:31

    @10 jest to nieprecyzyjnie napisane. Ale przecież lepiej Ci jak kogoś zganisz bo utwierdzisz się w przekonaniu o własnej wartości. Żałosne.

Dodaj swoją opinię