Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test zegarka Xiaomi Amazfit Bip

Test zegarka Xiaomi Amazfit Bip

orson_dzi (Arkadiusz Dziermański) 7 Kwietnia 2018 22:54

5 3
xiaomi amazfit bip



Xiaomi Amazfit Bip niedawno trafił na polski rynek. Zegarek jest tani i zaskakująco dobrze wyposażony, m.in. we wbudowany GPS i wodoszczelną obudowę. Do tego ma oferować bardzo długi czas działania na pojedynczym ładowaniu. Mając w pamięci całkiem udaną przygodę z opaską Mi Band 2 od razu zgłosiłem chęć przetestowania nowego produktu. Czy Amazfit Bip będę wspominać równie dobrze?

Zestaw i specyfikacja

xiaomi amazfit bip

W niewielkim opakowaniu, obok zegarka, znajdziemy tylko standardowy pakiet instrukcji oraz ładowarkę. Zegarek jest w niej montowany za pomocą magnesu oraz małych zacisków. Ładowarka jest zakończona przewodem USB, który podłączamy do dowolnego źródła prądu.

xiaomi amazfit bip

Główne cechy zegarka:
  • wyświetlacz o przekątnej 1,28 cala, chroniony szkłem Gorilla Glass 3,
  • plastikowa obudowa o masie 32 gramów (bez paska 18 gramów), wodoszczelna zgodnie z normą IP68,
  • pasek o szerokości 20 mm i długości 19,5 cm,
  • czujnik tętna, przyśpieszenia, geomagnetyczny i ciśnienia, pulsometr,
  • GPS i GLONASS,
  • Bluetooth 4.0,
  • kompatybilny z urządzeniami z Androidem 4.4 lub nowszych i iOS 8 lub nowszym,
  • litowo-jonowy akumulator o pojemności 190 mAh.
  • Cena - 299 zł.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2018-04-08 01:36:56

    Dużym plusem tego zegarka jest czas działania i atrakcyjna cena (pod warunkiem zakupu w Chinach, gdzie jest o ok. 100 zł tańszy).

  • 0

    2.  2018-04-08 09:01:28

    1) Wymaga obsługi przez telefon smart BT do połączenia?
    2) Jest apka na PC?
    Jestem zniesmaczony Garmin-em, który nie aktualizuje aplikacji na PC, gdy wypuszcza nowe smartwatch-e. W rezultacie są puste synchronizacje, lub dziurawe jak szwajcarski ser.

  • 0

    3. ~Fonsz  2018-04-08 09:01:43  host: 89-79-171-134.dynamic.chello.pl

    Autor nie ma pojęcia o tym zegarku. Polskie menu jest już od bardzo dawna. Kilka dni temu doszła obsługa polskich znaków. Co do wykonania to jeśli ktoś wcześniej nie miał smartłacza za kilka tysięcy to nie będzie zawiedziony. To w końcu najtańszy model!

  • 0

    4. ~  2018-04-08 11:25:02  host: 168.235.196.129

    @3 ty nie masz pojęcia

  • 0

    5.  2018-04-08 12:21:17

    Czy ktoś go ma z iOS podbięty. Szukam następy dla pebble watch 2ale co mnie w nim wkurzało, to że musiałem wchodzić codziennie do ich appki aby mi pobierało tętno bo automatycznie sam tego nie robił i jestem ciekaw czy taka przypadłość tutaj też występuje, czy jak się sam podłączy przez bluetooth to automatycznie wysyła dane.

  • 0

    6. ~dd  2018-04-08 12:25:09  host: user-164-127-182-50.play-internet.pl

    mam czarną wersję i obudowa jest ok - nie miałem smartwaczy za kilka tysięcy ale plastiki są porównywalne do zegarka casio za podobną cenę... bardziej bym się przyczepił do szkła na wyświetlaczu - przez kształt łatwo porysować zaokrągloną część... - plus to nie akumulator jest genialny tylko oparty o kolorowy epapier ekran

  • 0

    7. ~  2018-04-08 12:50:30  host: aerw150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4, jakiś argument, ćwoku?

  • 0

    8. ~lukassssz_g  2018-04-08 14:57:44  host: cmt46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    słuchajcie czy jest w tym zegarku funkcja trenera? Tzn podpowiadania tempa biegów, przypominania o trningach?

  • 0

    9. ~  2018-04-08 16:02:59  host: 168.235.196.129

    @7 ty jesteś cwokiem :)

  • 0

    10.  2018-04-08 21:47:30

    Design bardzo biedny i wiejski

  • 1

    11.  2018-04-09 01:33:08

    Wadą jest wystający pulsometr. Po kilku miesiącach wbijania się w rękę tworzy dosłownie rany. Oczywiście można poluzować pasek, ale wtedy człowiek nie czuje wibracji, także ten wystający pulsometr to największa wada jak dla mnie.

  • 0

    12.  2018-04-09 10:11:56

    @4 Nic mi o smart BT nie wiadomo w tym przypadku. Aplikacji brak, ale zostaje synchronizacja np. z Google Fit, wtedy masz dane na komputerze. @8 W zegarku nie, jest tylko w aplikacji na telefonie.

  • 0

    13. ~vir  2018-04-09 11:06:50  host: deibp9eh1--blueice1n5.emea.ibm.com

    @4 http://tlp.is/gyk
    dalej twierdzisz ze nie ma?

  • 0

    14.  2018-04-09 11:21:26

    @13 A coś OFICJALNEGO, bez konieczności grzebania w oprogramowaniu, co przerasta większość typowych użytkowników?

  • 0

    15. ~Tomek  2018-04-09 15:42:48  host: apn-37-248-138-137.dynamic.gprs.plus.pl

    Czy ten smartwatch ma możliwość sterowania Endomondo?

  • 0

    16. ~Psion  2018-04-10 21:11:32  host: apn-31-0-39-1.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak można oczekiwać że wyświetlacz wykonany w technologii e-papier będzie taki jak OLED, to czysta bzdura mam zegarek pebble i on taki jest. Nie zależy mi na super kolorach, miałem różne smartwatche , miały świetnie kolory tyle, że bateria trzymała 1 dzień. Mam znajomych którzy mają Apple watch ale co z tego kiedy w trakcie używania ekran jest wyłączony. Co do jakości obudowy, mam w taki razie pytanie do Pana czy Apple jest w stanie za 299 złoty zrobić w takiej super jakości.

  • 0

    17. ~Zrywanie polaczen  2018-04-11 07:55:55  host: 109241188212.belchatow.vectranet.pl

    Czy czasami nie jest tak ze ten smatfon zrywa polaczenia po BT z telefonem tak jak opaska mi 2 tego producenta? Czy mozna zadzwonic do ich serwisu w Polsce?

  • 0

    18.  2018-04-11 09:43:58

    @16 Apple za 299 zł to może co najwyżej przejściówkę sprzedać ;) Ale skoro za 50 zł mogę kupić np. zegarek Carlo Rossi lub inne cudo, to za Xiaomi mogę zapłacić 349 zł zamiast 299 zł, ale niech on ma obudowę chociaż jak ten Carlo Rossi. Może inne kolory wyglądają lepiej, czerwony wygląda strasznie. Obudowa nie musi być ceramiczna, nawet jakaś gumopodobna powłoka zrobiłaby różnicę.

Dodaj swoją opinię