Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test zegarka Sony SmartWatch 2

Test zegarka Sony SmartWatch 2

Arkadiusz Dziermański 22 Stycznia 2014 21:52

7 6
W dzisiejszych czasach decydując się na zakup sprzętu elektronicznego zwracamy uwagę na szereg przeróżnych czynników. Poza oczywistymi, takimi jak możliwości, wygląd czy cena, coraz więcej osób zwraca uwagę na, nazwijmy to, ekosystem. Mam tu ma myśli dodatki, które do naszego sprzętu możemy dokupić. Dedykowane aplikacje, usługi lub też akcesoria, które są unikatowe dla danego urządzenia i wypchną go przed szereg innych producentów. A co w momencie, kiedy jeden z rynkowych graczy wypuści akcesorium uniwersalne, pasujące do różnych sprzętów, i które nie jest byle "szajsem z dalekiego wschodu"?



Dokładnie taki ruch zrobiło Sony wypuszczając na rynek drugą edycję zegarka Smart Watch. W ostatnim czasie mamy wysyp inteligentnych zegarków, ale mało który z nich może współpracować z urządzeniami różnych producentów. W przypadku SW 2 wymóg jest jeden i jest nim Android w wersji przynajmniej 4.0. Oczywiście posiadacze produktów Apple lub pracujących pod kontrolą Windows Phone zostają niedopieszczeni, ale w końcu taki się jeszcze nie urodził, co by każdemu dogodził.

Po rozpakowaniu paczki, w której obok Xperii M znalazłem pudełko ze Smart Watchem zadałem sobie pytanie, które z pewnością krąży po głowie większości z Was - "Co ja z tym będę robić? Przecież to się w niczym nie przyda". Jak się okazało, taki inteligentny zegarek, to nie tylko efektowny bajer, ale całkiem użyteczny sprzęt, który posiada wiele zastosowań.

Zestaw

W kwadratowym, plastikowym pudełko nie znajdziemy zbyt wiele. Zegarek, trochę papierów (w tym kod aktywacyjny do aplikacji Runastic) i niewyobrażalnie krótki kabel USB. Bardzo krótki, długości ok. 10 cm. Plastik pudełka jest gruby i solidny, bez problemów wytrzyma podróż z niezbyt delikatnym kurierem. Opakowanie można by nazwać eleganckim, gdyby tylko nie było pokryte kolorowymi nalepkami.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Budowa

Wymiary SW 2 nie odbiegają zbytnio od przeciętnego zegarka. Prawie kwadrat, szeroki na 42 mm i długi na 41 mm, o zaokrąglonych krawędziach, z kopertą wysokości 9 mm dobrze wygląda na ręce i z daleka nie rzuca się zbytnio w oczy. Jego masa również nie należy do zegarkowych gigantów i wynosi zaledwie 48 gramów, co jest prawie o połowę mniejszym wynikiem niż w przypadku Samsunga Gear. Występuje też wersja cięższa, ważąca 123 gramy, z czarną bransoletą zamiast silikonowego paska. Na próżno można szukać tej wersji w polskich sklepach, jest za to do kupienia w oficjalnym sklepie Sony lub na Amazonie, oczywiście w odpowiednio wyższej cenie. Podobnie jest z wersją ze skórzanym paskiem. Skoro już przeszliśmy do paska, to jak wspomniałem, jest on silikonowy i w standardzie występuje w wersji czarnej. Głównie tą wersję dostaniemy w rodzimych sklepach. W Internecie bez problemu możemy znaleźć zamienniki w różnych kolorach tęczy (o ile nikt jej aktualnie nie podpala ;) ). Pomimo tego, że pasek jest solidny, to nie robi najlepszego wrażenia i ciągle wydawało mi się, że pęknie od byle wygięcia. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki sporej giętkości bardzo dobrze dopasowuje się i trzyma ręki. Korpus zegarka jest aluminiowy, chociaż nie trudno jest go pomylić z pomalowanym na srebrno plastikiem, ponieważ jest bardzo lekki i sprawia wrażenie niezbyt grubego. Ekran pokrywa tafla wzmacnianego szkła, natomiast spód zegarka jest plastikowy. Na prawym boku znajdziemy jedyny sprzętowy przycisk, służący do włączania i podświetlania ekranu, natomiast na lewym umieszczono zaślepione gniazdo microUSB.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    46. ~wit  2014-01-29 12:24:21  host: 92.60.132.22

    super artykuł, super serwis - dobrze zachowana proporacja pomiędzy swoimi przemyśleniami, a stanem faktycznym - czy to w analizach, czy też w opisach sprzetu. Dużo newsów, które są bardzo przydate w smutnej szarej codzienności konsultanta jednej z sieci. Wielkie dzięki za możliwość czytania artykułów bez konieczności zakupu konta premium - taki gest, który kilka wejść na sto może przekształcić w zakup premiowanych usług. Mimo to uwazajcie, żeby Wasza misja i wartości były transparentne dla odbiorców i zgodne z ich oczekiwaniami - proponuje raz na czas robić sondaż/ankiete - rozwiązanie tanie, proste i łatwe do przeprowadzania. Zycze od siebie rozwoju i powodzenia! :)

  • 0

    47. ~Michu  2014-02-01 22:34:59  host: host-46-186-51-74.dynamic.mm.pl

    "Mając na uwadze słabe wyświetlacze w smartfonach Sony..." Może napisz coś kiedyś o słabych obudowach w smartfonach Samsunga, bo eksploatowanie wyświetlaczy Sony w recenzjach na telepolisie zaczyna robić się nudne i stronnicze.

  • 0

    48.  2014-02-03 03:17:02

    Mam ten zegarek od jakiegoś czasu i jestem nim zachwycony. I na pewno nie zamieniłbym go na produkt Samsunga. W tekście jednak są 3 nieprawdziwe jak dla mnie informacje: 1. Można bez problemu kupić ten zegarek z bransoletą (kupiłem w salonie Sony w moim mieście) 2. Czas ładowania baterii to ok. godziny z gniazdka i niewiele ponad 2 godziny z portu USB (nigdy nie doświadczyłem dłuższego ładowania) 3. Mam SGS 3 i bez problemu sparowałem zegarek z telefonem przez NFC Ogólnie wszystkim posiadaczom radzę też doinstalować aplikację Wristn. Jest darmowa o pozwala wyświetlać powiadomienia z dowolnej aplikacji (choć musi się tego nauczyć, bo domyślnie ustawione jest, że ma wyświetlać powiadomienia ze wszystkich aplikacji, wystarczy jednak dodać daną appkę do czarnej listy Wristn i po problemie). Ogólnie zatem polecam ten zegarek wszystkim.

  • 0

    49.  2014-02-04 16:06:33

    Witam! Czy w tym zegarku jest funkcja Viewfinder (lub podobna), która w SE LiveView pozwala na podgląd obrazu z kamery telefonu?

  • 0

    50.  2014-02-04 20:37:24

    Nie wiem czy do końca o to Ci chodziło, ale spróbuj zainstalować sobie aplikację o nazwie Watcher - SmartWatch Camera. Niestety jest ona płatna, ale może spełnić Twoje oczekiwania.

  • 0

    51.  2014-02-04 20:57:34

    Ewentualnie jest jeszcze jedna aplikacja - VFinder for SmartWatch. Ta jest bezpłatna ale ma nieco inną funkcjonalność.

  • 0

    52.  2014-02-04 21:04:45

    @Tharanis: Dzięki

  • 0

    53. ~kyxa123  2014-06-19 11:46:01  host: 89-74-28-136.dynamic.chello.pl

    czy przez te urządzenie można rozmawiać????

  • 0

    54. ~DamianK87  2014-08-09 21:11:57  host: 213-238-77-89.adsl.inetia.pl

    Czy da się słuchać muzyki bezpośrednio z tego zegarka nie parując go z tel, oczywiście poprzez zwykłe słuchawki?

  • 0

    55. ~  2014-08-24 18:16:21  host: 178-214-129-88.internetia.net.pl

    Czy dzials z telefonem lg 7 bo cos mam problemy z aplikacjami...sviagam ale nie moge ich otworzyc,,czyzby jakas blokada bo konkurencyjnej marki

  • 0

    56. ~leperek  2014-10-06 21:37:47  host: adjk151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy zegarek jest kompatybilny z Nokią X lub lumią?

  • 0

    57. ~rudymariaN  2014-10-31 14:59:29  host: 217-67-214-154.itsa.net.pl

    zaaaajebisty artykuł, wszystko w jednym - szacunio!

  • 0

    58. ~andi  2014-12-02 09:32:16  host: 194.242.62.93

    Czy ktoś korzysta z zegarka posiadając Xperię Z3 dual? czy funkcje dual są odpowiednio rozpoznawane przez zegarek?

  • 0

    59. ~12030  2014-12-27 20:26:27  host: user-31-174-174-79.play-internet.pl

    Czy ktoś wie jak długo ładuje sie sony smart watch 2 ?

  • 0

    60. ~  2014-12-27 21:14:36  host: 77-255-13-38.adsl.inetia.pl

    ładuje sie ok1-1,5 godz

  • 0

    61. ~syron  2015-01-20 07:52:30  host: cfm207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    witam,
    czy ktos orientuje sie co musze zrobic zeby po wylączeniu SM2 i po ponownym jego wlączeniu dzialal prawidlowo,gdzy po wlaczeniu SM2 sparuje go z tel.htc zadne komunikaty nie pojawiaja sie na SM2 a tel. normalnie dziala

  • 0

    62. ~amor  2015-04-03 22:34:52  host: 176-110-148-195.ip.oxynet.pl

    chcialem sie dowiedź czy ten smartwatch tez podejdzie do mojego modelu telefonu nokia x. bo chcial bym zeby .można bylo polacyc smartwatcha z nokia x

  • 0

    63. ~Ana  2015-05-29 00:37:24  host: 153.19.203.202

    Hej. Ja mam Smart Watch2 od kilku dni i mam pewien problem. Zainstalowałam wszystkie aplikacje itd wszystko działało, a nagle usunęłam przypadkiem wszystk oco do tej pory zrobiłam...no nie wiem jak ale mniejsza- chodzi o to,ze teraz urządzenia nie chcą się ponownie połączyć. Pomimo tego że Smart Watch włącza się normalnie i ma standardowe aplikacje a na telefonie mam wyrazny opis jakie aplikacje ściągniee dodatkowo teoretycznie znajdują się na SW..Czy ktoś może wie jak ten problem rozwiazać byłabym wdzięczna..

  • 0

    64. ~  2015-11-02 17:16:06  host: user-46-113-137-24.play-internet.pl

    Mam pytanie czy polacze sie z huawei g7. Cc potrzebuje do tego

  • 0

    65. ~micha  2017-04-06 20:39:33  host: public-gprs362413.centertel.pl

    A może coś z tańszych zegarków? Np. o Garett?

Dodaj swoją opinię