Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu/tabletu Samsung N7000 Galaxy Note

Test telefonu/tabletu Samsung N7000 Galaxy Note

Lech Okoń (LuiN) 13 Stycznia 2012 17:25

0 0
Absurdalnie duży smartfon i równie absurdalnie mały tablet - tak powiedzą przeciwnicy Samsunga N7000 Galaxy Note. Inaczej powiedzą ci, którym to nietypowe urządzenie odpowiada ciekawy sposób na zastąpienie dwóch urządzeń jednym. Tu jednak od razu dzwoni w głowie hasło jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - szczęśliwie nijak mające się do Note’a. Niewątpliwie Galaxy Note jest urządzeniem niszowym, ale nie jest to mała nisza, bo Samsung sprzedał 1 mln sztuk swojego notatnika w 2 miesiące od jego premiery. Co takiego ma Note, że mimo zupełnie niewymiarowej obudowy sprzedaje się aż tak dobrze? No więc ma wszystko co oferują tablety i najlepsze smartfony: ekstremalnie wydajne podzespoły, ekran o wielkiej rozdzielczości, której szukać raczej trzeba w komputerach, a nie w smartfonach, rewelacyjną jakość multimediów i wisienkę na torcie w postaci rysika rejestrującego 21 stopni nacisku. Nawet Galaxy SII po chwili zabawy Notem zaczyna wyglądać mizernie, z kolei 10-calowy iPad wydaje się przy Galaxy Note wielką, nieporęczną krową… No i ten ekran Super AMOLED… Im większy, tym bardziej hipnotyzujący. Zapraszam do lektury recenzji najdziwniejszego smartfonu (a może tabletu), jaki trafił na rynek w 2011 roku.



Zestaw sprzedażowy

Po zobaczeniu pierwszych zdjęć porównawczych Note’a, spodziewałem się olbrzymiego pudełka. Tymczasem produkt Samsunga mieści się w opakowaniu, które i dla smartfonu z 4-calowym ekranem jakieś specjalnie za duże by nie było. Uff… czyli jednak nie taki wielki? No nie do końca - Note idealnie wypełnia dostępną powierzchnię opakowania. Po wyjęciu urządzenia naszym oczom ukazuje się maleńka 1-amperowa ładowarka USB (jak do zwykłych telefonów), przewód USB-microUSB i białe słuchawki z dodatkowymi gumkami. Trochę tego mało jak na tak drogie urządzenie. Z racji niestandardowych gabarytów aż prosi się o dedykowany pokrowiec, a i za przewód MHL A/V (wyjście TV) byłbym wdzięczny, podobnie jak za kabelek na potrzeby USB on-the-go. Brak dodatkowej karty pamięci skutecznie słodzi 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej.

Obudowa

146,9 x 88 x 9,7 mm… Note jest dłuższy nawet od Nokii 6310i - o 18 mm, a od Galaxy S II o 21,6 mm. Czego jednak nie robi się dla 5,3-calowego ekranu? W kieszeni luźnych spodni urządzenie mieści się i jakoś strasznie nie przeszkadza, sam jednak raczej nosiłem Note’a w torbie. 178 gramów masy to moim zdaniem wielki sukces przy tych gabarytach, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę potężną baterię o pojemności 2500 mAh. Nokia E7 ma masę o zaledwie 2 gramy mniejszą, u niej jednak obudowa jest z metalu, a w przypadku Note’a za niską masą stoi plastik i boczna ramka, która tylko udaje metal. To właśnie "plastikowość" obudowy najmniej przekonuje mnie do Note’a, choć trzeba przyznać, że plastiki są dobrej jakości.

Przedni panel wypełnia tafla szkła, pod którą znalazły się 5,3-calowy ekran, czujniki jasności otoczenia i zbliżania, kamerka 2 Mpix i dwa pojemnościowe przyciski: menu podręcznego i wróć. Na dole tafli szkła znalazły się też otwór na wklęsły przycisk sprzętowy Home, a na górze szczelina na głośnik. Ekran wykonany jest w technologii Super AMOLED i ma rozdzielczość 800 x 1280 pikseli. Choć zastosowano układ pikseli typu PenTile (dwa zamiast trzech subpikseli na jeden piksel), trudno jest zauważyć wady tej technologii. Podobnie jak w Samsungu S8500 Wave, zagęszczenie pikseli jest na tyle duże, by z trudem można było dostrzec pojedyncze piksele, a co dopiero barwne obwódki z subpikseli. Potwierdzają to dane tabelaryczne - pierwszy Wave oferuje zagęszczenie pikseli ok. 283 ppi, a Galaxy Note 285 ppi.

samsung galaxy note samsung galaxy note samsung galaxy note samsung galaxy note

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~jajo  2012-01-13 20:28:19  host: dla249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ Luin Dzięki dobrze wiedzieć :) Ale w sklepie przypatrywałem się galaxy note i można sprawnym okiem dostrzec pentitle na białym tle, albo np. jednolitym niebieskim :) wolę układ rgb ze swojego galaxy s2, ale chętnie kiedyś zobaczę SAMOLED HD PLUS :)

  • 0

    13. ~Mike  2012-01-13 22:05:06  host: 87-205-142-54.adsl.inetia.pl

    Widziałem egzemplarze ekspozycyjne na stoisku Samsunga. Plastik rysuje się jak w zabawkach, po kilku dniach zabawy przez odwiedzających urządzenie wyglądało jak by ktoś nim rzucał o ścianę. Przy tej cenie to wielka wada moim zdaniem i te plastikowe srebrzenia...no comment.

  • 0

    15.  2012-01-14 00:05:45

    hmm "bardzo wydajny dwurdzeniowy procesor (1,4 GHz) i karta graficzna" a nie czip ? karta to chyba przesada :p a jak ma się problem z mrożeniem poprzedniego obrazu ? coś jak galaxy s2 gdzie ten problem jest dosyć częsty. Dla wyjaśnienia na białym tle widać pozostałość poprzedniego obrazu po ilu występuje efekt pamięci nie wiem. Dolega to też nowemu Transformer prime (czytałem gdzieś na forach).

  • 0

    18.  2012-01-14 07:59:18

    @10: to samo co z moim Magic'iem - upadł, a najlepsze jest to że wciąż działa

  • 0

    19.  2012-01-14 13:59:52

    17, Modrag - dobrze opisałem kwestię ekranu - są dwa subpiksele na piksel. Nie rozpisywałem się tym razem na temat przemienności ich układu.

  • 0

    20. ~  2012-01-14 15:32:54  host: 87-205-20-146.ip.netia.com.pl

    test super, to coś co było tetowane okropne!

  • 0

    21. ~jarekt  2012-01-15 02:56:54  host: 77-254-23-151.adsl.inetia.pl

    Luin się wkręcił :) Test niezły ale przesadziłeś z superlatywami. Ja rozumiem, że urządzenie jest wyjątkowo udane ale cały problem polega na tym, że jest to połączenie telefonu i tabletu co z założenia nie ma sensu. To tak jakby połączyć rower z kajakiem - niby da się ale do pływania zawsze lepszy będzie kajak a do jeżdżenia rower. Note jako telefon to nieporozumienie - jak z tym pójść do knajpy czy gdziekolwiek? Jak nosić w lecie? Jeśli natomiast rozpatrywać w kontekscie tabletu to jak te 5 cali może się równać z 10? Używałem 7 calowego Gtaba i komfort grania, internetu czy czegokolwiek innego na 2 razy większym iPadzie jest po prostu 2 razy większy.

  • 0

    22. ~Ziomek  2012-01-15 10:51:53  host: host-n2-77-66.telpol.net.pl

    A mi się coś zdaje, że wiele kwestii tego testu zostało skopiowanych z testu o SGS2 :)

  • 0

    23. ~uri  2012-01-15 12:20:15  host: 89-79-167-91.dynamic.chello.pl

    Gratulacje! Najlepszy test Galaxy Note, jaki do tej pory czytałem. Dużo treści , nie same fotki. Jako użytkownik tego telefonu dodam od siebie, że zdecydowanie wart jest wydanych na niego pieniędzy.

  • 0

    24. ~b  2012-01-15 12:24:20  host: cha16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niby ciekawy test, ale po co w nim są opisywane podstawowe i standardowe funkcje wszystkich androidów, jak np. zarządzanie funkcjami po otwarciu górnej belki? Jest przerośnięty i zbyt długi przez to.

  • 0

    26. ~activex  2012-01-15 12:56:01  host: cgz236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam go od tygodnia jak dla mnie super Robi wszystko co można dzięki androidzie Sprzęt daje radę, smartfon i tyle :D aż się Dziwię ze takie coś wypuścili. W końcu...

  • 0

    27.  2012-01-15 13:15:33

    Obawiam sie ze Note nie ma Gorilli Glass ale za to rowniez wzmacniane szklo, choc nie jest to gorilla

  • 0

    28.  2012-01-15 14:00:05

    Note nie ma GG, bo z Gorilla nie działałby rysik. Co do recenzji to zgadzam się niemalże w 100%, świetny sprzęt dzięki któremu moje SGS2 i Transformer niedługo wylądują na allegro. Telefon i tablet w jednym, dla mnie sprzęt idealny (niech jeszcze tylko Samsung doszlifuje soft).

  • 0

    29. ~rain86  2012-01-16 09:05:25  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    zgadza się, Note nie ma gorilla, nie ma go nawet w wykazie telefonów z gorilla - jest za to hartowane szkło wzmocnione na uszkodzenia

  • 0

    30. ~jerry  2012-01-16 16:05:59  host: 32-hu1-4.acn.waw.pl

    o mały włos go nie kupiłem,wszystkie grudniowe wieczory spędziłem w necie czytając i oglądając Note. Miałem go w dłoniach ale zdrowy rozsądek zwyciężył.Ponad 2 tysiące za telefonotablet nie dam! Przynajmniej na razie ;)

  • 0

    32. ~misiak76  2012-01-19 00:19:29  host: absg229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świetny test. Coraz bardziej się przekonuję do SGN. Dla mnie jego wielkość jest zaletą, ułatwia pracę głównie z plikami i przeglądanie netu. Tablet jest dla mnie za duży i nie chce mi się go nosić. A do rozmów zawsze można dokupić jakąś słuchaweczkę ;) szkoda tylko, że kosztuję około 2,5 tys. zł mógłby w granicach 2 tys. zł kosztować. Ps. Od 1 miesiąca widzę codziennie jak jest maltretowany Note w salonie Plusa i jeszcze nie widzę na jego obudowie rys.

  • 0

    34. ~cxzz  2012-02-07 14:19:43  host: fw.teknosystem.pl

    mam, plusem jest faktyczna czerń (bardzo wysoki kontrast) byłem w szoku. dotychczas moje htc'ki, które w sumie polubiłem... były nienajgorsze (touch hd, hd2 i desire hd) przegrywają zdecydowanie od tym względem. Jednak zazielenianie ekranu patrząc pod kątami na LCD jest wnerwiające (nie ma tego w htc) za duzy na jedną reke (wkurzające) interfejs Szajsunga jest... taki sobie... nie podoba mi sie. HTC mimo, ze nie miałem wczesniej odniesienia i tez narzekałem na jego praktyczność, przy samsungu wydaje sie perfekcyjny. htc ma łatwiejszy interfejs, ładniejsze ikony, bardziej konfigurowalny, przyjaźniejszy. Samsung niszczy wszystko swoim ekranem (rozdziała, kontrast i jakosc kolorów) Jakby tak szajsung zrobił aluminiowa obudowe, Gglass, (wywalił rysik)i poprawił ionterfejs htc i zamontował to u siebie to byłby perfekcyjny sprzet.

  • 0

    36. ~pisul  2012-04-07 13:05:05  host: nat1.res.pl

    Ideal, moze kiedys bedzie cos lepszego. Ale na razie SGN to King

  • 0

    38. ~dookie  2012-05-20 22:55:32  host: s189pc28.mmj.pl

    śmieszą mnie niektóre komentarze. Rozumiem rożne są gusta. Celem Samsuga nie było stworzenie tabletu który wyglądał by jak telefon. Celem było coś po środku. Dla mnie głupotą jest zakup tabletu za 1000 wzwyż..po co? zeby pokazać się wśród znajomych? pracuję w takim charakterze, że często muszę otwierać pliki odpisywać na maile itp. Note jest idealny, bo nie dość że mogę w świetnej jakości porozmawiać to zastępuję on mi tablet. Po co mi 10 cali do otworzenia pdfa? plecaka nosił nie będę. NA uczelni widzę jak jeden lanser za drugim wyciąga z plecaka tablet sygnowany logem ogryzka za 2 tysie i sprawdza na wikipedi hasło o którym wspomniał wykładowca. Super ! dokonał wspaniałego wyboru.. zapłacił 2000 zł za tablet + do tego 1500 za telefon. NOTE powstał w tym celu aby nie wydawać 2500 + 1500, a tylko 1500 i miec dobry telefon z funkcją mini tabletu dla tych którzy go tak extra nie potrzebują. ale jednak przydał by się duży wyswietlacz;) Te śmieszne komentarze że w lato telefonu nie będę mogł zabierać ze sobą bo taki wielki. Dziś na zewnątrz było 24 stopnie, a ja swobodnie w krótkich spodenkach chodziłem po parku.. uwaga z TELEFONEM :) Najmądrzejsi są Ci co telefonu nie mają ;) śmieję się z was.. :) JA chwalę telefon. Jak na razie nie widzę wad, dobrze skonfigurowany telefon z włączonym transferem danych i odswiezaniem poczty co 2 min, sporą ilością rozmów,maili, kilkunastu smsów i internetu wieczorem pokazuje 25% POZDRO DLA HEJTERÓW którzy chcieli by nota ale nie ta połka cenowa;)

  • 0

    39. ~;]  2013-01-21 22:13:01  host: 87.204.189.134

    jak myślicie samsung galaxy note czy samsung galaxy s3 ?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-33-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (artykuły)

~cziko | 2017-10-22 20:48:28

Obecnie można Xperię XZ1 Compact kupić za 2449 złZalety:- atrakcyjna cena,aha.


~Outlander | 2017-10-22 20:34:11

Wersja dual sim będzie moja.


~Miś | 2017-10-22 17:05:23

A jak z działaniem GPS-u?


SACZI | 2017-10-22 16:51:38

Marian, aleś Ty brzydal ;) :D


~ | 2017-10-22 16:33:51

Sony edały

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet