Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu SonyEricsson Z600

Test telefonu SonyEricsson Z600

Witold Tomaszewski 4 Grudnia 2004 23:32

0 0
Telefony typu clamshell są coraz bardziej popularne i każdy szanujący się producent ma je w swojej ofercie. Wbrew pozorom stworzenie dobrej i wygodnej konstrukcji nie jest wcale takie proste, jakby się to mogło wydawać. Dość dobrze obrazuje to SonyEricsson Z600, w którym przydałoby się zastosować kilka zmian. Zapraszam do przeczytania artykułu.sonyericsson z600 W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
płyta CD z oprogramowaniem,
instrukcja obsługi.
Standardowy zestaw.

sonyericsson z600 Pierwsze wrażenie - telefon jest zdecydowanie za „gruby”. Przy wymiarach 90 x 48 x 28 milimetrów waży 110 gram. Jak widać parametry te pozostawiają trochę do życzenia. Dość niewygodnie nosi się go w kieszeni, nadaje się raczej do damskiej torebki czy męskiej aktówki, gdzie jego wada stanie się zaletą i pozwoli na szybsze odnalezienie. Proporcje i wyważenie są jednak prawidłowo dobrane, a telefon wygodnie trzyma się w ręce zarówno podczas rozmowy, jak i korzystania z klawiatury.
sonyericsson z600 Użyte materiały są wysokiej jakości i nie można mieć do nich najmniejszych zastrzeżeń.
Obudowę można urozmaicić poprzez wymienne części, a właściwie „osłonki”. Można je sprawnie i bez najmniejszych problemów wymienić.

Z zadowoleniem należy zaznaczyć fakt powrotu dobrze znanej z produktów Ericssona diody, która miga na zielono, kiedy telefon znajduje się w zasięgu sieci. Jest to bardzo przydatny gadżet, szczególnie podczas nocnej jazdy samochodem.

sonyericsson z600 Z600 wyposażony jest w 2 wyświetlacze. Zewnętrzny, monochromatyczny, podświetlany jest ładnie na niebiesko. Wyświetla wszystkie potrzebne informacje - poziom sygnału i naładowania baterii, a także informację o nadchodzącym połączeniu czy wiadomości. Jego podstawową wadą jest wielkość - zarówno fizyczna, jak i pod względem rozdzielczości, gdyż mieści się na nim raptem 1 linia tekstu. Często jest po prostu nieczytelny...
Wewnętrzny wyświetlacz potrafi pokazać 65-tysięcy kolorów i ma rozdzielczość 128 x 160 pikseli. Jest to ta sama, aktywna matryca jak w modelu T630. Nie można mieć do niej zastrzeżeń ani pod kątem jakości wyświetlania kolorów (są żywe i kontrastowe), jak i widoczności przy mocnym, zewnętrznym oświetleniu.

sonyericsson z600 Klawiatura jest wykonana ergonomicznie i korzysta się z niej wygodnie. Klawisze mają dobrze wyczuwalny moment działania i są podświetlanie wyraźnie na niebiesko. Nie ma na niej charakterystycznych klawiszy „czerwonej” i „zielonej” słuchawki, są za to 2 klawisze z dynamicznie przypisanymi funkcjami, klawisz C, cofnięcia w menu oraz 4-o kierunkowy klawisz nawigacyjny z dodatkowym klawiszem po środku, który potwierdza wybór funkcji. Z600, tak samo jak wszystkie nowsze produkty tego producenta, pochwalić należy za jasne i zawsze takie samo przyporządkowanie funkcji konkretnym przyciskom.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2009-02-28 13:22:16

    WitekT i cała redakcja-Popieram wasze zdanie że ten telefon jest zdecydowanie za gruby;/ pozdrawiam Pana WietkaT ŻYCZE Sukcesów dziękuje wam za to ze,Testujecie Telefony jeszcze raz Was serdecznie POZDRAWIAM:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet