Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu SonyEricsson W950i

Test telefonu SonyEricsson W950i

Marcin Kasiński 30 Kwietnia 2007 22:43

0 0
Dotychczas mówiąc o smartfonach firmy Sony Ericsson mieliśmy do dyspozycji tylko serię P rozpoczętą przez model P800 i udoskonalaną, aż do P990i. Za to seria Walkman rozwijała się dynamicznie jednak żaden z dostępnych modeli ( a jest ich wiele ) nie mógł być zaliczany do klasy smartfonów. W 2006 roku Sony Ericsson zaprezentował model W950i. Już nie telefon-Walkman a smartfon-Walkman. Był również reakcją firmy na N91 Nokii. Zapraszamy do lektury redakcyjnego testu.



Co w pudełku:
telefon W950i
kabel USB
ładowarka
stereofoniczny, dokanałowy zestaw słuchawkowy
płyta CD z oprogramowaniem
instrukcja i gwarancja
Niestety, w zestawie, który przyszedł do testu zabrakło przejściówki na minijack. Pudełko, w którym przyszedł telefon jest bardzo stylowe i eleganckie. Różni się tym właśnie od Nokii, której pudełka to po prostu box na telefon i akcesoria. U Sony Ericssona opakowanie kojarzy zaś się z wysoką jakością produktu.

sonyericsson w950i sonyericsson w950i sonyericsson w950i

Sam terminal prezentuje się bardzo elegancko aczkolwiek jego design jest stosunkowo prosty. Od pierwszego kontaktu widać, że SE bardzo się starało, materiały i wykonanie są naprawdę wysokiej jakości (czego ostatnio nie można powiedzieć o produktach Nokii ). Pierwsze co rzuca się w oczy to ogromny wyświetlacz i brak wydzielonych klawiszy klawiatury. Nad wyświetlaczem znajduje się głośniczek do rozmów. I to tyle jeśli chodzi o przód telefonu.
Na prawej ściance umieszczone są trzy klawisze, głośności oraz "play/stop’. Z drugiej strony obudowy użytkownik znajdzie 3-kierunkowe pokrętło jogdial oraz sprzętowy klawisz "wstecz". W górnym lewym rogu producent ulokował schowek na stylus. "Patyczek" bardzo pewnie się w nim chowa i ciężko go zgubić. Spód telefonu kryje złącze USB/ładowarki, zaś tył stylizowaną osłoną głośnika. I to wszystko, zero kamer, czujników czy dodatkowych klawiszy nad wyświetlaczem.

sonyericsson w950i sonyericsson w950i sonyericsson w950i

Klawiatura - a teoretycznie jej brak, bo praktycznie to jednak jest. Jej niezwykłość polega na tym, że nie ma tutaj wydzielonych klawiszy. Powierzchnia jest płaska i są jedynie malutkie ( drobne ) wypustki ułatwiają trafienie w odpowiedni klawisz. Co ciekawe, pisanie na tak skonstruowanej klawiaturze jest całkiem wygodne, dzięki dobrze wyczuwalnemu klikowi. Na tą przedziwną klawiaturę składają się klawisze alfanumeryczne oraz dwa klawisze funkcyjne "c" ( kasowania) i klawisz szybkiego dostępu do funkcji Walkman. By uczynić tą klawiaturę jeszcze bardziej ciekawą producent umieścił na niej trzy ukryte klawisze. Podświetlają się one dopiero przy włączeniu odtwarzacza Walkman. Znajdują się one nad przyciskami 1,2,3 , które to przejmują obsługę playera.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2007-04-30 23:19:59

    2 strona "czy tez poprzez trochę przestarzały już trochę port podczerwieni"?

  • 0

    3.  2007-04-30 23:21:51

    W drugim wpisie miała być 3 strona i jeszcze z trzeciej "W959i posiada także radio z funkcją RDS"?

  • 0

    4. ~piokuk  2007-04-30 23:25:55  host: 82.160.57.42

    Moja przygoda z tym telefonem trwała niespełna tydzień. Miałem okazję kupić to cudo po okazyjnej cenie (900 PLN) i wytrzymałem z nim dokładnie 6 dni i 7 godzin. Może jestem niereformowalny ale nie rozumiem ludzi zachwycających się smartphoneami spod znaku SE. Główne wady dla mnie to: bardzo ograniczona ilość aplikacji od dostawców trzecich, które można by wgrać do tego telefonu (OS 9.1 UIQ) - mówię tu o aplikacjach wartościowych z praktycznego punktu widzenia - nie ma nawet co porównywać w Nokiową wersją symbiana, cichy dźwięk z głośnika, dzwięk ze słuchawek nadawał się do czegoś dopiero po włączeniu mega bassu, jak dla mnie słabe radio (słaba czułość, RDS jest dla mnie tylko zbędnym gadżetem - co mi się przełączy w środku Krakowa?, częstotliwosci znam na pamięć), dziadowska klawiatura. Wiem, że moje odczucia są bardzo subiektywne ale po kolejnym zawieszeniu i zrestartowaniu tego cuda pojechałem do komisu i wymieniłem toto na Nokię N73. Cieszyłem się jak dziecko (niestety krótko - Nokia już trzeci raz jest w serwisie :((). No cóż... Żaden z posiadanych dotychczas przeze mnie modeli SE (P800, P990i i toto) nie zagościł u mnie dłużej niż dwa tygodnie. Wdać jestem Nokiofilem. Ale starałem się ;)

  • 0

    5. ~Rafał  2007-04-30 23:26:01  host: chello087207240119.chello.pl

    Przy 4 GB brak kart pamięci już tak nie boli? A ile telefonów obsługuje karty do dwóch GB...

  • 0

    6.  2007-04-30 23:29:04

    Pierwsze 3 wpisy nie są "po to żeby się czepiać" (jak widać też nie jestem ideałem). A teraz co do testu, to jest ok, ale można by sprawdzić czy fon dział ze słuchawkami stereo przez bluetooth. Co do telefonu, to bardzo boli brak EDGE-a oraz aparatu i mimo 4GB przydałaby się karta pamięci, czasami szybciej jest wyjąć kartę i potrzebne pliki przenieść do kompa lub z kompa "przez czytnik kart".

  • 0

    7.  2007-05-01 00:07:22

    patark: dzieki, poprawione, odpowiednich sluchawek na BT po prostu nie mielismy.

  • 0

    8. ~Mungo  2007-05-01 00:12:41  host: 89.187.233.194.ip.airbites.pl

    Dzięki Symbianowi byłby idealnym kandydatem dla mnie. Mógłbym pozostać przy SE, które polubiłem i mieć Symbiana. Niestety załatwiła go taka głupia sprawa jak brak aparatu. Nie jestem zwolennikiem używania telefonu jako zamiennika cyfrówki, ale są sytuacje w których przyzwyczaiłem się że zawsze można skorzystać z aparatu w telefonie w celach dokumentacyjnych albo żeby zrobić sobie zdjęcie jakiejś kartki, której nie można zabrać na dłużej. Dziwie się że telefon z serii Walkman nie ma takiej funkcji..

  • 0

    9. ~bl;om  2007-05-01 07:16:27  host: euv151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gumiak

  • 0

    10. ~rookie  2007-05-01 07:26:27  host: aatb192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Telefon bez aparatu, choćby VGA? Totalna porażka...

  • 0

    11.  2007-05-01 08:12:55

    Ja tam nigdy nie pałałem uczuciem ani do Sony,ani do Ericssonów - tymbardziej nie zapałam do SonyEricssona - ma parę takich szczegółów ,które skutecznie mnie zniechęciły jeszcze bardziej do tej marki - a szkoda bo niektóre klapki nawet fajne są .Miałem SE j210i a innymi modelami się bawiłem i dziękuję - no more SE:P

  • 0

    12. ~eMb  2007-05-01 09:48:21  host: chello089077194022.chello.pl

    patark: No dokanalowy, nie widze bledu. Dokanalowe sluchawki, to cos jak "pchelki" tylko wprowadza sie je do kanalu usznego. Np. http://tinyurl.com/yq945v

  • 0

    13. ~gowno  2007-05-01 10:37:21  host: beitris.static.korbank.pl

    lepiej kupić ipoda na allegro za 850zł ale wtedy masz 30gb a nie 4 za 1400zł.

  • 0

    14. ~fokstrot  2007-05-01 11:38:20  host: mmfnfnfm1f1f1.net.autocom.pl

    smartphon? dobre sobie heheh. ilez aplikacji mozna na to "cudo" wgrac? zenua. a design tego modelu jest rodem z Transylwanii.

  • 0

    15.  2007-05-01 13:32:51

    Przegladarke www takze ma SE do bani niestety ... juz nawet motorola v3xx ma ja lepsza !!! Bo radzi sobie bardzo dobrze z strona http://oiswww.eumetsat.org/SDDI/cgi/listImages.pl?m=bnw,a=0,sa=9 ,f=1,n=0,d=1,v=100,pp=0,t=undefined#controls i plynna animacja 24frames :)

  • 0

    16.  2007-05-01 13:36:03

    To strona eumetsata jest dobra do testu przegladarek www ;) moim zdaniem jesli telefon ma przegladarke www i nie radzi sobie dobrze z ta strona to przegladarke www ma do bani... ps jakiego Banku strona nie dziala na tym SE autorowi testu ? Bo moze to nie wina banku tylko przegladarki telefonu...

  • 0

    17. ~iPmart  2007-06-05 12:48:34  host: anh36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Test fajny,i telefon spoko zamieniłem z n73 chociaż lubię nokię bo n70 mialem.W950i jest tel. starannie wykonanym nic nie skrzypi i nie ma joystika który ma luzy jak w n73.Softu jest dużo, jak ktoś umie szukać to znajdzie.

  • 0

    18. ~hgfh  2008-07-15 16:11:34  host: 87-205-91-162.adsl.inetia.pl

    w950i to seria walkman a nie cyber-shot brak aparatu uzasadniony

  • 0

    19. ~se  2010-01-16 21:47:51  host: 82.160.207.4

    domyślam sie ze prawie wszyscy komentujący tego se posiadaja beznadziejne wykonane z zajebiscie kiepskich materiałów nokie nie rozumiem ludzi ktorzy mowia ze co to za telefon bez aparatu... to jest seria walkman tumoki Brat ma ten telefon i dzieki stopką na tyle telefonu mozna nim szurać ile sie chce a sie nie porysuje wogule telefon spisuje sie świetnie... drugi brat ma nokie e75 hah totalna porażka kantem telefonu mozna lekko puknąć o coś twardszego i poprostu zrobi sie wgniecenie. Mało tego z tego co wiem brat o niego bardzo dba , a telefon ma 2 miesiace a juz z przodu telefonu schodzi kawałkami te takie sreberko takie same jak są na słuchawkach prysznicowych HAHAHA a to dobre...

  • 0