Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Sony Xperia T

Test telefonu Sony Xperia T

Lech Okoń (LuiN) 27 Października 2012 15:41

3 2
Sony dawno już nie miał równie intensywnej kampanii reklamowej. W sieci częściej trafiam na reklamy nowej Xperii, niż na reklamy iPhone'a 5 - imponujące pomyślałem. Telefon Bonda tu, telefon Bonda tam - każdy powinien go mieć. Zerkam zaintrygowany do specyfikacji i do końca nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Telefon jak telefon. Nic mu niby nie dolega, ale żeby zaraz robić aż tak wielki szum?



Xperia T dociera do testów wyjątkowo szybko. Otwieram pudełko. Znajduję w nim szybki smartfon, z większym ekranem niż w styczniowej Xperii S, a do tego z wydajniejszym modułem 3G i preinstalowanym Androidem 4.0. Choć w głębi duszy czuję, że do czynienia mam jedynie z podrasowaną Xperią S, ochoczo zabieram się do testów. Względem poprzednika jest wiele do poprawienia i równie dużo nie można popsuć. Mija kilka dni. Okazuje się, że producent nic nie zepsuł - odetchnąłem z ulgą. Pojawia się kilka przyjemnych, programistycznych nowości, a co by złego nie powiedzieć, nowej Xperii nie sposób zarzucić braku wydajności. Potem kilka schodków. Czy łatwo je przeskoczyć? Zapraszam do lektury.

Zestaw

Pudełko z telefonem okazało się zaskakująco małe, jak na kryjące urządzenie z ekranem 4,55 cala. Nie rozpieściła mnie też jakoś specjalnie jego zawartość. Ot taki mały standard: ładowarka sieciowa ze złączem USB, przewód USB-microUSB i słuchawki dokanałowe z kompletem gumek w 3 rozmiarach i klipsem. Na dodatkową kartę pamięci nie liczyłem - 16 GB pamięci wewnętrznej najzupełniej na początek wystarczy. Tym bardziej na jakąś szmatkę do przecierania ekranu, którą gubi się po tygodniu. Zabrakło natomiast tokenów NFC (służą do szybkiego aktywowania profili telefonu czy uruchamiania aplikacji), które Sony dokłada nawet do znacznie tańszych modeli. Nie pogardziłbym też przewodem MHL, transmitującym obraz z telefonu do telewizora. Tak... Sony zrezygnował ze złącza micoHDMI na rzecz MHL, do którego przewody są niestety droższe.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Smartfon z domknięciem

Absurdem Xperii S była wbudowana na stałe bateria, przy jednoczesnym pozostawieniu wielkiej pokrywy. Tym samym, mimo niewymienialnej baterii, nie dostaliśmy sztywności obudowy znanej z iPhone'ów czy HTC One X. Z Xperią T jest inaczej. Mimo wklęsłych plecków stylistycznie nawiązujących do Xperii Arc, jedyne co możemy otworzyć, to spora, nie do końca dobrze spasowana zaślepka, kryjąca gniazda kart microSIM i microSD. Pod tą zaślepką, ulokowaną z tyłu obudowy i nachodzącą na prawy bok urządzenia, znajdziemy też niewielki napis Made in China oraz wyciągany pasek z numerem seryjnym smartfonu. Gumopodobne tworzywo pokrywa tył obudowy i jej boki, a dla ujednolicenia bryły wykonana została z niego również wyżej wspomniana klapka chroniąca karty. Obudowa aparatu znajduje się w górnej części tyłu obudowy i dość mocno wystaje - aż prosi się o przesunięcie jej na węższy środek obudowy. Mimo to oczko aparatu jest bezpieczne, z racji umieszczenia go w dość sporym wgłębieniu. Tuż poniżej niego znajdziemy jeszcze niewielką diodę doświetlającą, a na samym dole obudowy stare logo Sony Ericssona i szczelinę głośnika multimediów.

sony xperia t sony xperia t sony xperia t sony xperia t

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    15. ~Gekil  2012-10-27 23:00:04  host: adgx87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo ciekawy i dobry test. Co do Sonego to ma jeszcze sporo do nadrobienia w porównaniu do konkurencji :] Taki One X czy nawet S ( w wersji S4) są po prostu lepsze :) a i tak Apple rządzi :P

  • 0

    16. ~Wilk  2012-10-27 23:13:51  host: host-81-190-61-157.lublin.mm.pl

    Klawisze się chowają w trakcie oglądania filmu z tego co można zauważyć w niektórych testach na yt, co do reszty nie znalazłem.

  • 0

    17.  2012-10-27 23:27:35

    no ale tylko w filmach i to nie wiem czy tylko we wbudowanym odtwarzaczu

  • 0

    18. ~  2012-10-28 08:11:49  host: V34-01.opera-mini.net

    To i tak mniejsze oszustwo niż Retina która nie ma 300 lub więcej ppi.

  • 1

    19. ~  2012-10-28 10:28:30  host: v26-05.opera-mini.net

    Ja do dziś uważam N8 z Belle za telefon najbliższy ideału. Jedyne co mi przeszkadza to panoramiczny ekran. Kiedy wyjdzie telefon tak trwały,z genialną jakością dźwięku nie tylko na słuchawkach, ale i na głośniku, z dobrym aparatem, z transmiterem fm, dobrą baterią, solidną aluminiową obudową z aluminiowymi przyciskami bocznymi, genialną jakością rozmów...Czekam na połączenie N8,N808 z nowym systemem i jedyne co może to zapewnić to jak narazie chyba Lumnia 920

  • 1

    20. ~  2012-10-28 10:31:02  host: v26-05.opera-mini.net

    Proponuje redakcji porównanie kilkulatka N8 z Belle do nowych tel. i wykonanie zestawienia, co zyskaliśmy. a co zaczęto olewać w najnowszych słuchawkach...może być ciekawie

  • 1

    21. ~  2012-10-28 11:05:34  host: v11-14.opera-mini.net

    Na baterie jest rozwiązanie. Skoro taki sIII ma powiedzmy 8mm grubości, to niech Samsung podwoi jego grubość do około 15mm ale niech cała tylna klapka to będzie cienka bateria na długość całego telefonu. Telefony w obecnym czasie sa szerokie u wysokie więc dzięki temu upcha się tam np 2800mAh i Andek dobije do całych 48h przeciętnego użytkowania [;D

  • 0

    22. ~Kris37  2012-10-28 11:24:54  host: 178235011237.warszawa.vectranet.pl

    @Gekil: tak, Apple rządzi, w gimbazie i wśród galerianek. Ciekawe, że zawsze przy okazji testu telefonu z Andkiem, znajdzie się jakiś macochista ze swoimi "przemyśleniami". Idź na myapple i nie trolluj.

  • 0

    23. ~Zbyszek  2012-10-28 12:59:11  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Test jak zwykle świetny, trochę się bałem że jeśli Sony reklamuje się u Was,to test będzie nieobiektywny,ale wszystko wygląda świetnie jak zwykle zresztą. Czas pracy na baterii to dowcip, podobnie jak aparat, bo tylko tym się mógł ten telefon wyróżnić, a tego nie zrobił. Do komentarzy o słuchawkach, przepraszam Was bardzo, ale słuchawki nauszne zawsze będą lepsze od jakichkolwiek innych.

  • 0

    24. ~Zbyszek  2012-10-28 13:02:37  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @11: przecież redakcyjne słuchawki niszczą jakiekolwiek dokanałówki, które fizycznie nie mogą być lepsze od słuchawek nausznych, w sumie jakichkolwiek w cenie powyżej 200zł.

  • 0

    25.  2012-10-28 17:02:24

    @marcus ekran jest dobrze obliczony, nie wliczają w to przycisków. Czyli ekran ma 4.55 a z przyciskami 4.6, tak samo jak w Galaxy Nexus 4.65 a z paskiem 4.7 ;)

  • 0

    26. ~GMOniszczyDNA  2012-10-31 17:40:18  host: c-98-228-230-205.hsd1.il.comcast.net

    no to chyba zostane przy mojej xperii pro... przynajmniej na razie

  • 0

    27. ~ivo  2012-11-03 11:20:50  host: 87-207-74-205.dynamic.chello.pl

    a moment a po co wogóle kabel mhl (bo piszą że brak) skoro jest nfc czyli przystawiasz fona do np tv, więc niewiem o co kaman po co ten kabelek miałby być

  • 0

    28.  2012-11-03 11:50:34

    @27 znajdź mi telewizor z nfc to pogadamy... Po za tym nfc nie służy do przesyłania danyvh tylko do kontaktu a w tej chwili jest to nadenta bombka bo np. nfc z galaxy 3 współpracuje tylko z s 3, lumia tylko z lumią a symbian z symbianem... Poroniło kogoś z tym kolejnym standartem komunikacji...

  • 0

    29.  2012-11-17 18:44:21

    Używam SE Neo i bateria wytrzymuje od 3 do 6 dni. 6 dni przy 1 godz. rozmów w tm okresie, ok 30 smsach, kilku zdjęciach i do 30 min. wi-fi. 3 dni dodatkowo korzystając kilka godzin z wi-fi w tym okresie, 2 godz. rozmów, kilkunastu zdjęciach i ok. 30 smsach. Task killer ustawiony co 4 godz. i do tego Lightsaver. W 1 dzień nie rozładowałem baterii jadąc na 650 km trasie i korzystając z GPS, zostało kilkanaście %. Są jednak telefony, które normalnie użytkując działają przez kilka dni bez ładowania.

  • 0

    30. ~Dawid  2012-12-16 11:27:09  host: 91.222.27.120

    Witam mam mały dylemat i kilka pytań. Mam możliwość mieć tanio nowy smartfon kumpel na umowe może dostać a mu nie potrzebny i mam się zastanowić jaki mnie interesuje. Do tej pory zawsze miałem albo nokie albo sony ericssony a najlepszy telefon jaki miałem do tej pory to Nokia 5700 z symbianem. I przeglądając telefony najnowsze to spodobały mi się 2 Nokia Lumia 920 i Sony Xperia T i nie wiem który wybrać który jest jakościowo lepszy, porównywał je ktoś? Głównie chodzi mi o wyświetlacz, przydatne aplikacje i system który lepszy i ogólnie multimedia? A czy warto dokładać bo na aukcjach Lumia dużo droższa od Xperi T. A może inna Lumie wybrać czy Xperie, lub może się przełamać i wziąć model innej firmy ale na teraz skupiam się na tych dwóch modelach? Pozdrawiam.

  • 0

    31. ~pylecki90  2013-02-24 12:40:43  host: 078088004147.bialystok.vectranet.pl

    do posiadaczy jaki model sluchawek jest w zestawie?

  • 0

    32. ~nikt  2013-03-02 11:11:58  host: 91.222.58.151

    do Dawid Jeżeli myślisz o telefonie multimedialnym i o dobrym wyświetlaczu a poza tym o instalowaniu aplikacji to zapomnij o wszystkich lumiach i nie daj się nikomu namówić że to fon o wielkich możliwościach. W twoim przypadku tylko telefon z androidem lub iphone. Telefony z windows phone to na razie normalne gnioty z beznadziejnymi bateriami i brakiem wsparcia googla. Nawet map normalnych nie obejrzysz bo system to blokuje a o odczytaniu numeru telefonu z książki telefonicznej w dzień to zapomnij ze względu na mikroskopijną czcionkę której nie można powiększyć. Poza tym w noki wspólna regulacja głośności to tragedia. Przyciszysz muzykę a jak zapomnisz podgłośnić po odsłuchaniu to nie usłyszysz dzwonka. Można tak dużo wad lumii wymieniać ale taka jest prawda, na razie to są słabe telefony.

  • 0

    33. ~ehy  2013-04-02 11:20:33  host: 088156004067.olsztyn.vectranet.pl

    Juz po pierwszej stronie nie chce sie czytac. Autor od razu uprzedzony.

  • 0

    34. ~adrian  2013-09-08 11:56:48  host: 95.108.103.60

    Kupiłem ten telefon nowy z salonu , po trzech miesiącach go sprzedałem bo po prostu miałem go dosyć . Jak na tak nowy model sony , ładny z dobrymi podzespołami to muszę powiedzieć że bardzo się zawiodłem na marce sony . Telefon odebrałem nowy zafoliowany z dwuletnią gwarancją producenta , po pierwszym odpaleniu okazało się że nie działa jeden z mikrofonów . Po naprawie w serwisie obudowa zaczęła skrzypieć . Następnie po dalszym użytkowaniu często się zawieszał na najprostszych funkcjach co było bardzo irytujące . Czasami zdarzało się że po odebraniu połączania , pomimo że słyszę już rozmówce to telefon dalej dzwoni . Albo pokazuje mi pełny zasięg a jednocześnie gdy próbuje zadzwonić wyświetla mi napis brak sieci i jedyne co pomaga to ponowne włączenie telefonu . Bardzo się zawiodłem i nigdy już więcej nie kupie tej firmy telefonu .

Dodaj swoją opinię