Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Sony Xperia E dual

Test telefonu Sony Xperia E dual

Arkadiusz Dziermański 21 Marca 2013 23:42

4 5
Przeglądając ostatnio portfolio smartfonów Sony zacząłem się powoli zastanawiać, kiedy Japończycy zaczną komplikować nazwy swoich urządzeń. Liter alfabetu pozostaje im co raz mniej, a nic nie wskazuje na to, żeby przestali przedstawiać światu coraz to nowe produkty. Na szczęście, póki co, łatwo można się w nich odnaleźć. Im dalsza litera alfabetu, tym bardziej zaawansowany telefon. W moje ręce trafił tym razem przedstawiciel pierwszej części alfabetu, przeznaczona dla mniej wymagającego użytkownika - Xperia E Dual. Znajdziemy w niej parametry typowe dla niższej półki, świeżą wersję Androida oraz dwa gniazda na karty SIM. Muszę przyznać, że ten model trafił do mnie w idealnym momencie. Kilka dni wcześniej mój operator nagrodził mnie "lejkiem", co zmusiło mnie do inwestycji w numer tylko do korzystania z Internetu i wyposażeniu się w drugi telefon. Czy Xperia E Dual podołała zadaniu? Czy w końcu dostajemy dwie jednocześnie działające karty ? Na te i wiele innych pytań odpowie poniższy test.



Zestaw - skromny i standardowy nieład

Xperia E została zapakowana w tradycyjne, niewielkie, prostopadłościenne pudełko koloru białego. W środku znalazło się miejsce tylko dla jednej przegródki, w której umieszczono telefon, a reszta została zwyczajnie wrzucona do środka bez większego porządku. W końcu miałem tę satysfakcję, że odesłałem telefon zapakowany prawie tak samo, jak w oryginale. Sam zestaw jest skromny. W pudełku znajdziemy, obok telefonu, krótką, składaną instrukcję, jednoczęściowy zestaw słuchawkowy, kabel do transmisji danych i zasilacz z logiem Green Heart. Ekologiczność ładowarki polega chyba głównie na jej długości. Chociaż metrowy kabel, to nie tylko dzisiejszy standard, a nawet i więcej niż w wielu topowych modelach, to jednak w porównaniu z używaną przeze mnie na co dzień, ponad dwumetrową ładowarką, czułem się tutaj mocno ograniczony. Zdecydowanie miłym uzupełnieniem zastawu byłaby tutaj jakakolwiek karta pamięci.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Budowa - to już było... tylko trochę większe

Wygląd Xperii sprzedawanych pod logiem Sony, to zawsze były dla mnie dwie grupy. Pierwsza z nich, to modele wzorowane na kanciastej Xperii S, a druga, to modele cieńsze, o bardziej zaokrąglonych krawędziach. I właśnie do tej drugiej grupy należy Xperia E, która wizualnie jest bardzo zbliżona do dość popularnej w ostatnim czasie, Xperii J (choć jest znacznie od niej grubsza).

Przód telefonu zdominowany jest przez 3,5 calowy wyświetlacz. Pod nim umieszczono trzy pojemnościowe przyciski: wstecz, Home oraz opcji oraz niewielki, okrągły otwór mikrofonu. Nad ekranem mamy logo Sony oraz głośnik do rozmów, który w zastraszającym tempie zbiera ogromne ilości kurzu i wszelkiego rodzaju paprochów. Na lewo od głośnika dobrze zamaskowany został czujnik zbliżeniowy oraz pomiaru oświetlenia, a delikatnie pod nim znajdziemy diodę powiadomień. Na prawym boku telefonu umieszczono wszystkie przyciski sprzętowe. Mamy więc jednostopniowy przycisk aparatu, przycisk blokady/włączania telefon i przyciski regulacji głośności.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 24
  • 1

    5. ~bbt1  2013-03-22 14:17:30  host: 037008222116.rudaslaska.vectranet.pl

    czy mam złudzenie czy firma Sony stała się głównym sponsorem strony gdyż ostatnio ukazują się testy tylko produktów tej firmy no i dzisiejsze wiadomości prosto z centrali Sony. Mam nadzieję że mam obsesję.

  • 0

    6.  2013-03-22 17:50:18

    Fajnego masz kota, Orson. ;p

  • 0

    7. ~czytelnik  2013-03-22 18:28:44  host: ccb68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powiedz mi, Drogi Autorze, CO DOKŁADNIE dałoby, jeśli dwie karty SIM byłyby aktywne - tak konkretnie: CO? Bo akurat to, że - jak tłumaczysz - o połączeniu na drugą SIM, podczas rozmowy pierwszą, dowiadujemy się PO skończonej rozmowie, to NIE JEST ŻADEN PROBLEM, gdyż wystarczy ustawić przekierowanie na karcie, że przerzuca połączenie na drugą i od razu mamy np. połączenie oczekujące i info! Po drugie - czemu jest odniesienie do INNYCH Xperii, a nie ma do naturalnego poprzednika, czyli Tipo Dual? ...choć w sumie tutaj dużych różnic nie ma. Nawet diody doświetlającej nie dodali: WSTYD!

  • 0

    8.  2013-03-22 20:50:34

    @5 - kolejność publikacji testów nic nie sugeruje. Tak, widocznie masz obsesję ;)

  • -3

    9. ~  2013-03-23 17:59:33  host: 178.183.249.132.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Tak, orson by chcial zeby wszystkie telefony kosztowaly 300 zl, a aparaty robily zdjecia niczym lustrzanka. A to ze nakladka sie nie podoba to nie powod, aby dawac jako wade O_o

  • -1

    10.  2013-03-25 09:15:04

    bbt1: piszemy o tych telefonach, które udaje nam się dostać do testów. Widocznie niektórym firmom mniej zależy...

  • 0

    11. ~D.  2013-03-25 13:11:45  host: 89-71-185-174.dynamic.chello.pl

    MSM7227A i 512 MB RAM to ma być średnia pólka?

  • 0

    12. ~sliwka  2013-03-28 08:55:58  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    wada to głośność muzyki a zaleta bardzo dobra jakość muzyki na słuchawkach i donośny głośnik... wtf?

  • 0

    13.  2013-03-28 15:36:09

    Sony ostatnio się popsuło. Próbują dogonić konkurencje, ale coś im nie idzie.

  • 0

    14. ~Waldek  2013-03-29 09:53:24  host: outside.pix-umcs.lubman.net.pl

    kupiłem telefon i póki co jestem bardzo zadowolony, inna sprawa, że do tej pory korzystałem z HTC HD i juz trochę mulił, Xperia E działa bardzo płynnie. W ciągu tygodnia miałem pierwszego dnia zwiechę jednej z kart (druga działała), w kolejnych dniach bez żadnych niespodzianek Jeśli ktoś chce mieć sprawny telefon a nie super wydajny "kombajn" to polecam.

  • 0

    15. ~  2013-03-31 18:24:48  host: 178.181.232.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Siema.Soory że na ty bo się nie znamy ale pominął waść największą wadę serii dual E mam takie trzy więc wiem a mianowicie gubi dźwięki dzwonka.Gdy poleży sobie trochę na półce i ktoś zadzwoni to zamiast ustawionego dźwięku mp3 jest tylko ciche tykanie to samo z budzikiem.Walczę z tym już długi czas bo nie wiem że ktoś dzwoni a poleganie na budziku to murowana dyscyplinarka w pracy.10 lat mam same Se ale te sa ostatnie.Jeżeli komuś potrzebny dual sim to tylko Szajsung niestety to przemyślał wzorowo.

  • 0

    16. ~ja  2013-04-02 22:36:42  host: mail.studiokama.pl

    jak to wyświetlacz słabszy w tipo? Przecież rozdzielczość ta sama.

  • 0

    17. ~Xperia Dual cicha  2013-04-05 13:19:13  host: 178-37-76-66.adsl.inetia.pl

    Udało ci się rozwiązać problem głuchego dzwonka w Xperii Dual? Mam to samo. Raz na jakiś czas telefon włącza ekran, ale nie dzwoni, to znaczy nie slychać dzwonka.

  • 0

    18. ~  2013-04-07 22:34:43  host: 178.182.100.211.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Siema. Pomógł mi aplikacja media organizer ta niebiesks.Przez nią ust są wiam Dzwonki i na razie jest ok.

  • 0

    19. ~  2013-04-09 09:38:42  host: user-94-254-129-118.play-internet.pl

    Teraz jak widać walcze z Klawiatura slide IT 3D

  • 0

    20. ~pytanie  2013-04-12 16:39:44  host: 212.160.172.70

    a w ofercie orange pewnie zrobią sobie znowu jaja i będzie simlock na oba gniazda

  • 0

    21. ~  2013-04-15 14:12:45  host: 178.182.52.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Wgralem audio manager i teraz to juz cofam swoje wczesniejsze żale i pretensje do soniacza.

  • 0

    22.  2013-04-19 10:50:19

    Szkoda trochę, że taki slaby aparat, inaczej zdecydowanie bym ja kupił. Głównie dla tej drugiej karty do internetu. Fotek robię sporo zwłaszcza tekst...a tu w opisie że niestety nie ma takiej możliwości!

  • 0

    23. ~fdx  2013-06-03 19:17:53  host: g228176013.adsl.alicedsl.de

    ten test to jakas porazka.... autor chyba ocipial zeby w czasie rozmowy miec 2 aktywne karty !!!!! jakis chory....

  • 0

    24. ~ola  2013-09-23 02:30:10  host: ip-84-39-163-117.free.aero2.net.pl

    i tak kocurek najlepszy :)

Dodaj swoją opinię