Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung SGH-G600

Test telefonu Samsung SGH-G600

Lech Okoń (LuiN) 3 Sierpnia 2008 14:17

0 0
Postępująca miniaturyzacja aparatów cyfrowych montowanych w telefonach daje producentom coraz to większe możliwości. Stale też rosną wymagania klientów, którzy oczekują obecnie od telefonów nie tylko by dzwoniły, ale także robiły możliwie jak najlepsze zdjęcia. Złośliwi mawiają, że 5 Mpix od Samsunga to tylko cyferka, nijak mająca się do jakości uzyskiwanych zdjęć. Przeprowadzone przez nas testy pokazują, że jest inaczej i produkty Samsunga godnie konkurują z telefonami innych producentów. Samsung G600 jest dowodem na to, że przyzwoitej jakości aparat cyfrowy da się umieścić w niewielkim i smukłym telefonie, o przy okazji co najmniej korzystnej cenie.





Konstrukcja

Obudowa typu slider jest domeną telefonów Samsunga. To właśnie ten producent spopularyzował tego typu rozwiązanie konstrukcyjne. Duże doświadczenie Samsunga ze "sliderami" daje się odczuć. Nie ma mowy o jakichkolwiek luzach obudowy, panele sprawiają początkowo opór by następnie automatycznie rozsunąć lub zsunąć się do krańcowej pozycji. Obudowę skonstruowano tak, by mechanizm przesuwowy dał jednocześnie ochronę obiektywowi aparatu fotograficznego. Bryła telefonu nie ma praktycznie żadnych otworów przy zsuniętej obudowie. Zarówno gniazdo karty pamięci, jak i wielofunkcyjny port: zasilania / usb / słuchawek / TV, posiadają zaślepki.

samsung sgh g600 samsung sgh g600 samsung sgh g600 samsung sgh g600

Przedniemu panelowi uroku dodaje duża ilość solidnej blachy - to nie jest napylana imitacja metalu, jaką spotkać można u konkurencji. Manipulator kierunkowy i dwa przyciski podekranowe także wykonane są z metalu, podobnie jak osłona głośnika i dwa paski na bokach tylnego panelu. Telefon dobrze leży w ręku, przyjemnie czuje się jego masę, która do piórkowych nie należy (104 g). Gorzej sprawa wygląda z tylnym panelem. Obudowa zwiększa swoją grubość w okolicy górnego bieguna telefonu (do zaledwie 14,9 mm), dla zdobycia cennych milimetrów potrzebnych na aparat fotograficzny. Nad dużym logo Samsunga, w obrębie pokrywy baterii, powstał w ten sposób garb, który bardzo szybko zaczyna się ścierać. To samo dzieje się poniżej pokrywy, w obrębie napisu z adresem strony internetowej producenta. Różnica kolorystyczna między pierwotnym srebrzeniem, a uwidaczniającym się plastikiem, jest jednak niewielka, przez co rysy wyglądają bardziej jak zmatowienie niż coś bardzo rażącego. Dopiero pod światło widać, że producent jednak powinien sprawę bardziej przemyśleć. Telefon dostępny jest w wielu kolorach obudów, być może czarny wariant będzie dobrym wyjściem z sytuacji, o ile plastik jest tam barwiony w masie, a nie napylany.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~psylo  2008-08-03 18:44:51  host: 77-254-143-72.adsl.inetia.pl

    oglądając filmik, miałem wrażenie jakbym ogladał al jazeera.

  • 0

    5. ~  2008-08-03 19:37:48  host: awr10.internetdsl.tpnet.pl

    ja mam od 2 meiwsiecy g600, jestekm zadowolony. bateria jak na samsunga tyrzyma wyjatkowo dlugo, obudowa elegancka , mocna, jedynie co sie rysuje to tylnia klapka na baterie, bo jest plastikowa,a koszt oryginalnej z serwisu samsunga to 2ozł wiec traggedi nei ma. aparat w dzien mega fajne zdjecia, w nocy mega slabizna . podczas robienia zjdec, trzeba mega dobrze trzyamc i nie trzasc, pomimo stabilizacji, jednak rozmycia sie pojawiaja. ogolnie cena vs mozliwośc = mega produkt, na dzien dzisijaszy cenowo na poziomie 6500 slider, jednak g 600 lepsze wykonanie jak dla mnei lepszy.

  • 0

    6.  2008-08-03 19:42:54

    Dzięki LuiN czekałem na test tego telefonu b.długo i dzięki Tobie i temu testowi wiem,żę go kupie .Jeszcze raz dziękuje. A test wg mnie znakomity 10/10. Dowiedziałem sie to czego chciałem...:D

  • 0

    7.  2008-08-03 20:13:34

    Jackedo1: to ja powiem Ci to co powiedzial mi Luin przed pojsciem na urlop. ze jak ktos ma mozliwosc to warto dolozyc te 150-200 zl i kupic u900. Bo roznica jest zauwazalna.

  • 0

    8.  2008-08-03 22:26:04

    Mi również test się spodobał. I nawet filmik się Luinowi udało zamieścić. A tak się redakcja zapierała, że się bez profesjonalnego sprzętu nie da. A może już jakieś inwestycje zostały poczynione? :-) Podsumowując - test świetny, telefon również.

  • 0

    9.  2008-08-04 11:07:46

    SirmarK różnica jest zauważalna tzn.w czym sie aż tak b.różnią?? Aparat?? Funkcje muzyczne??

  • 0

    10.  2008-08-04 12:14:50

    Ja także bym proponował U900 zamiast G600. Na plus dla U900 zalicza się na pewno ciekawy interfejs... Zdjęcia także nieco lepsze wychodzą. No i oczywiście łączność 3G, której G600 nie posiada.

  • 0

    11.  2008-08-04 21:39:16

    Telefon jest super ale jak na samsunga to jest dosyc brzydki. Co do funkcji to poza 3G to absolutna ekstraklasa. Jezlei ktos nie potrzebuje systemu operacyjnego a o telefon dba to samsung jest idealny. Slidery samsunga to najnowsza technologia w slicznym opakowaniu, moze troche delikatnym. Nie jestem obiektywny, ale oprocz nokii 6310i uzywam D900i i U700 a na polce lezy jeszcze czasami uzywany legendarny D500, wiec moj wybor nie jest przypadkiem. P.S. Nokia tez ma niezle modele i SE rowniez ale w tym ostatnim design mi nie podchodzi

  • 0

    12. ~  2008-08-05 15:56:40  host: aebp210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Byłbym zapomniał czy ten telefon ma funkcje latarki??

  • 0

    13. ~  2008-08-12 09:49:23  host: nat217.and-net.pl

    12- jak sobie wgrasz aplikacje to ma

  • 0

    14.  2008-08-13 19:26:53

    13-tylko jaką??

  • 0

    15. ~rangiz!  2008-08-15 20:31:07  host: c131-203.icpnet.pl

    Głośnik można podbić o sporą wartość w menu serwisowym wklepanym kodem(więcej na samsung mobile, koszt 0zł ;) ) podobnie rzecz ma się z głośnością na słuchawkach, takiej(po tuningu) nie oferuje chyba żadny telefon, 3 kreski brakujące do maximum i już uszy bolą ;) Także recenzent niezbyt zagłębił się w temat. Soft pozwalający przeglądać fotki z karty micro sd także jest.

  • 0

    16.  2008-08-17 20:43:47

    15 - no właśnie widzisz - taka głośność w słuchawkach średnio odpowiada normom bezpieczeństwa dla słuchu. Serwisowe tricki nie są przedmiotem testu - testujemy telefony w formie jaką dostać można w sklepie - nie po to są testy, by potem był dysonans pozakupowy, tylko właśnie po to, by była swojego rodzaju zgodność z opisem. Głośność słuchawek w standardowej wersji programowania jest bez zarzutu. Zdjęcia można przeglądać z karty pamięci bez najmniejszego problemu - w teście zwróciłem jedynie uwagę na brak możliwości włączenia zoom-u (przynajmniej w testowanym telefonie).

  • 0

    17. ~rang  2008-08-19 13:01:20  host: c131-203.icpnet.pl

    Ale można było wspomnieć, że cichy głośnik, da się "naprawić" w minutę ;)

  • 0

    18. ~  2008-08-21 15:51:14  host: host-22-103.ksknet.pl

    Głośnik dla jednych cichy , dla innych wystarczający . Wg mnie bez pogłaśniania w Menu Serwisowych gra naprawdę dobrze , a na słuchawkach lepiej niż nie jeden SE Walkman .

  • 0

    19.  2008-09-01 19:29:43

    swietny wyglada, wreszcie jakis ciekawszy design od samsunga

  • 0

    20.  2008-09-18 17:45:30

    Nawet fajny telefon, ale jakość zdjęć mogłaby być wyższa...rozczarowałem się..:(

  • 0

    21.  2008-10-18 23:15:14

    Kolejna zabaweczka

  • 0

    22. ~kamil987  2008-11-21 17:15:01  host: 78-105-218-125.zone3.bethere.co.uk

    Dobra komórka. Zdjęcia jak na komórkę dobre, głos... no w miarę, ale w menu trochę mało mało możliwości, poza tym bardzo dobra komórka. Ale nie jest zbyt dobrym telefonem muzycznym. I wcale taki brzydki nie jest.

  • 0

    23. ~pawloS  2009-02-09 15:26:46  host: acew215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam tego samsunga, po podbiciu dzwieku w menu serwisowym - glosnik jest bardzo glosny, aparat rowniez zadowalajacy, szczegolnie autofocus, jakosc fotek bardzo doba,ale wieczorem fotki dosc przecietnie wychodza, dzwiek na sluchawkach dobry, a na bezprzewodowych (motorola S9) rewelacyjny. Telefon wg mnie jest wart polecenia, nie dostaniecie lepszego w tej cenie.

Dodaj swoją opinię