Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung SGH-E300

Test telefonu Samsung SGH-E300

Witold Tomaszewski 24 Lutego 2005 01:03

0 0
Samsung to producent, który ma w swojej ofercie największą ilość telefonów. Są to głównie modele bardzo do siebie podobne funkcjonalnie, o konstrukcji typu clamshell. Nie sposób odnaleźć większego sensu i jakiejś hierarchii w ich oznaczeniach, co nieoficjalnie przyznają sami przedstawiciele producenta. Tym razem do naszej redakcji przyszedł model E300 - zapraszam do przeczytania artykułu.samsung sgh e300 samsung sgh e300

W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
zestaw słuchawkowy,
instrukcja obsługi.
Typowy zestaw jak na Samsunga.

samsung sgh e300 samsung sgh e300

Pierwsze wrażenie - typowy clamshell Samsunga. Dzięki tego typu konstrukcjom, które są w tej chwili bardzo popularne szczególnie na zachodzie Europy, producent ten zdobył dużą część rynku zajmując - wg różnych statystyk – 3. bądź 4. miejsce pod względem ilości sprzedaży telefonów. W prawie każdym modelu cały czas stosowane są zewnętrzne, dookólne anteny - ma to swój smaczek i dodaje trochę rasowego wyglądu słuchawce.
Typowy, a zatem solidnie i estetycznie wykonany. Pod tym względem nic nie można Samsungowi zarzucić i śmiało można stawiać za wzór innym producentom. Przy wymiarach 84 x 47 x 23 milimetry waży 85 gram - parametry optymalne zarówno do rozmowy, jak i korzystania z klawiatury.

samsung sgh e300 samsung sgh e300

Zestaw słuchawkowy ma ciekawą konstrukcję - jest przy okazji smyczą umożliwiającą zawieszenie telefonu na szyi. Sprawnie i bezproblemowo, a do tego wygodnie. Na szczęście skończyła się era „gumowych zaślepek”, które były mało estetyczne - teraz gniazdo zestawu słuchawkowego chroni przesuwany kawałek plastiku.

Na początku rzucają się w oczy 2 rzeczy. Pierwszą z nich jest wielokolorowa dioda - typowa dla Samsunga. Dioda miga powoli w stanie czuwania - a szybko podczas nadchodzącego bądź nieodebranego połączenia czy nieprzeczytanej wiadomości. Można wybrać jej kolor, a w ostateczności wyłączyć, choć w moim mniemaniu jest ona bardzo przydatna.

samsung sgh e300 samsung sgh e300

Drugą rzeczą jest zewnętrzny, kolorowy wyświetlacz. Aktywna matryca i 65-tysięcy kolorów robią wrażenie. W rozdzielczości 96 x 64 piksele mieszczą się wszystkie przydatne informacje o stanie telefonu - poziom sygnału sieci i naładowania baterii, nieodebrane połączenia i nieprzeczytane wiadomości, itp. Jest to jednak gadżet, który wygląda dobrze na papierze jako parametr - monochromatyczne wyświetlacze mają nad nim taką przewagę, że widać coś na nich nawet bez włączonego podświetlania. Tu jednak nic - totalna „czarna dziura”, której nie da się podświetlić bez otwierania klapki. Przerost formy nad treścią.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~gracjan_jot  2005-08-22 01:27:56  host: host-81-190-140-69.olsztyn.mm.pl

  „czarna dziura”, której nie da się podświetlić bez otwierania klapki.
  mały wyświetlacz da się podświetlić bez otwierania klapki, wystarczy dłuzej (pełna sekunda czyli nie tak długo) przytrzymać przycisk po lewej stronie telefonu, ten ze strzałką w dół ;)

 • 0

  2.  2005-08-24 23:47:16

  gracjan_jot: po pierwsze - witam ziomka! :) Po drugie - widocznie masz inną (nowszą) wersję softu, bo u mnie to nie działało...

 • 0

  3. ~PietroX  2008-05-19 19:56:58  host: eeb122.neoplus.adsl.tpnet.pl

  gracjan_jot ma rację, to też mi działa ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet