Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung S7350 Ultra Style

Test telefonu Samsung S7350 Ultra Style

Karol Wirkowski (vinc) 29 Października 2009 16:46

0 0
Do niedawna seria "Ultra" firmy Samsung kojarzona była z bardzo cienką budową telefonów. Samsung zmienił jednak podejście i nowa linia telefonów "Ultra" nie bije już rekordów smukłości. Model S7350 jest trzecim przedstawicielem odnowionej serii. Dzięki temu, że telefony "przytyły" równocześnie zyskały na funkcjonalności. Testowany telefon posiada prawie wszystko co jest aktualnie pożądane przez użytkowników - GPS, HSDPA, wyświetlacz 2,6 cala czy aparat 5 Mpix. Telefon zaprojektowano z myślą o multimediach, ale urządzenie potrafi zaskoczyć również w dziedzinie mobilnego biura. To tylko telegraficzny skrót ukazujący potencjalne możliwości S7350. Nowy Samsung okazał się być telefonem bardzo kompletnym, jednak każdy produkt ma swoje wady i zalety. By móc ocenić czy wady przeważyły nad zaletami, czy też stało się odwrotnie, zapraszam do lektury.



samsung s7350 samsung s7350 samsung s7350 samsung s7350

Budowa

Model S7350 to kolejny rozsuwany telefon w bogatym portfolio telefonów Samsunga. Nie byłoby w jego konstrukcji nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że to dopiero drugi model (wcześniej S8330) wykonany w technice "silky back". Rozwiązanie to cechuje się tym, że przedni panel po rozsunięciu jest grubszy od panelu dolnego. Tył przedniego panelu pokryty jest aluminium, na którym umieszczone są wzory. Wyświetlacz zdominował przednią część telefonu. Jego rozmiar to 2,6 cala.Ekran potrafi wyświetlić 16 milionów kolorów w rozdzielczości 400 x 240 pikseli (WQVGA). Obramowanie wyświetlacza to plastikowa imitacja szczotkowanego aluminium. Tuż nad wyświetlaczem, po lewej stronie znajduje się kamera do wideorozmów, a centralnie nad wyświetlaczem umieszczony został głośnik. Regułą w telefonach Samsunga jest podwójna funkcja głośnika. W S7350 zastosowano właśnie takie rozwiązanie, czyli głośnik odtwarza dźwięki telefonu oraz odpowiedzialny jest za rozmowy.

samsung s7350 samsung s7350 samsung s7350 samsung s7350

Pod wyświetlaczem wyśrodkowany został D-pad, wokół którego znajdują się klawisze systemowe oraz czerwona i zielona słuchawka. Z niewyjaśnionych przyczyn klawisze (czerwona, zielona słuchawka) pozbawione zostały przez producenta podświetlenia. Górna część telefonu nie została wyposażona w jakiekolwiek elementy. Natomiast dolna część nie zawiera ich wiele, a znajduje się tam wyłącznie mikrofon. Na prawym boku umieszczono gniazdo microUSB oraz klawisz aparatu. Klawisze głośnie/ciszej oraz "oczko" na smycz znalazły miejsce po lewej części telefonu. Tylna część telefonu oprócz wyeksponowanego napisu Samsung przedstawia osłonę baterii. Po rozsunięciu telefonu z przodu pojawia się niemal zupełnie płaska klawiatura alfanumeryczna. Jest płaska, jeśli nie liczyć dwóch wypukłych kropek, które powinny pomóc zorientować się wyłączenie za pomocą dotyku, gdzie aktualnie znajduje się palec na klawiaturze. Rozsunięta tylna część ukazuje aparat 5 Mpix, który jest wspomagany fleszem LED. Pod tylną klapką oprócz baterii miejsce znalazł również slot kart pamięci microSD, który dostępny jest po zdemontowaniu baterii.

Całość oprócz tylnej części przedniego panelu (aluminium) została wykonana z plastiku i mimo że Samsung przyzwyczaił do bardzo dobrego spasowania jak i wykonania swoich produktów to w tym modelu można mieć do tego kilka zastrzeżeń. Największym problemem jest tu pokrywa baterii, która wydaje niepokojące dźwięki za każdym razem, gdy się bierze telefon do ręki. Dziwić może fakt, iż materiały użyte do wykonania telefonu nie są za dobrej jakości. Plastiki przejawiają tendencję do łapania rys np. od kładzenia telefonu na twardej powierzchni.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 68
  • 0

    49. ~  2009-12-05 12:12:45  host: 83.1.97.76

    OLEK pomóż

  • 0

    50. ~  2009-12-05 12:17:18  host: 83.1.97.76

    jak wpisac ten kod na gry??

  • 0

    51. ~kuba  2009-12-14 13:48:02  host: 88.220.184.22

    Mam ten tel od kilku dni i poległem z ustawieniami: 1. jak zmienić dźwięk przychodzenia SMS? 2. jak zlikwidować mały zegar cyfrowy w górnym prawym rogu? 3. jak zmienić przypisanie klawiszy skrótów(nie z manipulatora tylko tych nad "słuchawkami")? Z góry dzięki za pomoc.

  • 0

    52. ~78  2010-01-03 14:24:20  host: staticline18613.toya.net.pl

    test ma niedomówienia , telefon NIE OTWIERA PLIKÓW PDF większych niż kilka mb, czyli posiada fatalną przeglądarkę dokumentów, autor się nie postarał

  • 0

    53.  2010-01-03 14:41:47

    52: coś jeszcze czy tylko to?

  • 0

    54. ~78  2010-01-03 15:11:56  host: staticline18613.toya.net.pl

    do czytanie plików pdf sie nie nadaje bo wiekszość ma więcej niż kilka mb, filmy chodzą super, chociaż 1 na 10 mi nie otworzył ( avi, divx), nie wiem dlaczego, może coś z bitrate, ma świetne wykonanie, próbowałem zarysować paznokciem z całej siły tylną klapkę nie ma śladu, wtyk micro usb wystaje z boku przy słuchaniu muzyki , ma 2 mm grubosci i boje sie ze sie złamie, zaslepka micro usb wykonana z twardego cienkiego plastiku, wyglada delikatnie, trochę przeszkadza , reszta ok , interfejs mi się podoba, za ta cene jet ok

  • 0

    55. ~78  2010-01-03 15:18:51  host: staticline18613.toya.net.pl

    poprawiam- zaslepka micro usb jest wykonana z miękkiego cienkiego plastiku,

  • 0

    56.  2010-01-03 15:19:06

    78: nie testowałem tego telefonu, pewnie LuiN to uściśli, ale jeżeli tylko to znalazłeś, no to sorry - nie wymagaj od nas znalezienia ABSOLUTNIE wszystkich niedoróbek telefonu...

  • 0

    57. ~  2010-01-03 15:28:11  host: staticline18613.toya.net.pl

    ok nie mam przecież pretensji, pisze żeby ktoś nie kupił bo wydaje mu się ze bedzie czytał pdf, a może mam nie najnowszy software, Kupiłem w grudniu w play, powienien być najnowszy

  • 0

    58. ~problem  2010-01-17 16:45:03  host: nsith68.blokowe.pl

    Witam . Mam problem z grami na tym telefonie. Pisze , że jest nieobsługiwany typ pliku i tak jest w każdej grze. Czy tylko ja tak mam?

  • 0

    59. ~  2010-01-18 21:01:58  host: staticline18613.toya.net.pl

    poszukaj na forum samsunga pl trzeba dac jar jad i wpisac kody

  • 0

    60. ~nuku  2010-02-26 19:38:53  host: bca70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam podobny problem z grami jka to rozwiązać?

  • 0

    61. ~VTB  2010-03-29 23:08:06  host: inet20909nr-0s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Genialny test, dowiedziałem się dużo więcej niż chciałem i mam nadzieję, że jeszcze go gdzieś znajdę w ofercie Play. Szczere wyrazy współczucia dla palantów szukających lietróewk czy piszących, że test jest do niczego - napiszcie sami 7 stron takiego testu. Jak Was (zauważcie "Was" przez wielkie "W") w szkole biją albo tata dawno temu dotykał w te miejsca, to szukajcie innych sposobów na żenujące, anonimowe podbudowanie ego...

  • 0

    62. ~pomocy  2010-04-07 22:23:54  host: chello089075026251.chello.pl

    mam problem. dzisiaj kupilam ultrastyle. i w mieście łapie mi tylko 2 kreski zasięgu :|

  • 0

    63. ~mucha  2010-04-10 20:42:53  host: host-89-230-129-247.inowroclaw.mm.pl

    No dobra wpisalam kod ale co dalej? wyskoczylo jakies menu po angielsku. nadal nie potrafie zainstalowac gier.

  • 0

    64. ~fenixs  2010-04-12 23:38:46  host: 77-255-208-100.adsl.inetia.pl

    Sprzedam półroczny s7350 - czarny stan bdb Tanio ! - Simlock Play - Gwarancja pół roku GG 1651607 Tel 792 72 99 72

  • 0

    65. ~  2010-05-26 11:26:55  host: 89.231.13.12

    jak przystało na "stodolatest" kura na zdjeciu musi byc :D

  • 0

    66. ~Kicz  2010-05-26 21:50:26  host: afrr110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    JAk zmienic zeby smsy zapisywaly sie na telefonie a nie karcie sim??

  • 0

    67. ~bowie  2010-07-12 19:30:29  host: adtj9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ustawić tą rozdzielczość filmów na 720x480 pikseli?

  • 0

    68.  2011-08-30 15:30:29

    Świetny artykuł, nic nie umknęło uwadze autora. :) Dzięki !

Dodaj swoją opinię