Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung S5570 Galaxy Mini

Test telefonu Samsung S5570 Galaxy Mini

Damian Dziuk (DD7) 11 Września 2011 15:12

1 0
Początkowo system operacyjny Android instalowano tylko na urządzeniach z wysokiej półki. Szybko jednak producenci odkryli, że na rynku brakuje tanich, nowoczesnych smartfonów. Budżetowe telefony z zielonym robotem na pokładzie okazały się strzałem w dziesiątkę i obecnie to właśnie one w głównej mierze napędzają sprzedaż wszelakich urządzeń z Androidem. Trudno się temu dziwić - dzisiejsze low-endy i mid-endy oferują bardzo podobne możliwości do ich droższych braci. W zasadzie chodzi nie o ilość funkcji, ale o ich jakość, a z tym bywa różnie. Co na tym polu ma do zaoferowania nam nowy model Samsunga, Galaxy Mini?



Zestaw

W niewielkim pudełku razem z telefonem i baterią znajdziemy ładowarkę, kabel USB, kartę microSD o pojemności 2 GB oraz instrukcję obsługi. Zabrakło zestawu słuchawkowego, którego brak można wyjaśnić chyba tylko cięciem kosztów. Producent wspomina także o etui, ale nie było go w naszym testowym zestawie.

Obudowa

Dzisiaj atrakcyjny wygląd telefonu to kwestia stawiana na równi z jego możliwościzmi, przez co siłą rzeczy producenci muszą zadbać o nienaganną prezencję nowego modelu. I Samsungowi w tym wypadku się udało. Wiadomo, de gustibus non est disputandum, ale skierowany głównie do młodzieży Galaxy Mini jest według wielu osób po prostu ładny.

Niewiele krótszy od iPhone’a 4 i prawie tak samo szeroki - oto krótka charakterystyka S5570. Można więc powiedzieć, że nowy Mini wcale nie jest taki mini - ma rozmiar bardzo podobny do większości smartfonów. Przy wymiarach 110,4 x 60,6 x 12,1 mm ma masę tylko nieco ponad 106 gramów i stosunkowo dobrze leży w ręce. Należy mieć jednak na uwadze, że osoby o mniejszych dłoniach mogą być nie do końca zadowolone z powodu dużej szerokości telefonu.



Front urządzenia w większości zajmuje panel dotykowy z ekranem o przekątnej 3,14 cala i rozdzielczości jedynie 240 na 320 pikseli. Wiadomo, mini nie może mieć wszystkiego, ale rozciąganie tak mizernej rozdzielczości na dosyć dużym panelu dotykowym musiało się źle skończyć. W efekcie obraz jest nieostry, piksele są widoczne, a czcionki i niektóre grafiki wyglądają po prostu źle. W dodatku kontrast i wyświetlane kolory nie stoją na najwyższym poziomie - jednym słowem klapa. Inaczej sprawa ma się z reakcją panelu pojemnościowego na dotyk, która jest bardzo dobra. Ekran obsługuje gesty do maksymalnie dwóch palców jednocześnie (dual touch), takie jak np. zoomowanie zdjęć czy też stron internetowych przez rozciąganie.

Nad wyświetlaczem znajduje się głośnik do rozmów i logo producenta, a pod trzy fizyczne przyciski - home, back oraz menu. Na prawym boku umieszczono przycisk blokady ekranu/włącznik oraz zaślepkę kart microSD (do 16 GB), które można wymieniać w trybie hot swap, czyli bez wyłączania telefonu. Po lewej stronie znajdują się tylko klawisze głośności, na górze miejsce znalazły gniazdo JACK 3,5 mm oraz chronione zaślepką microUSB, a na dole widzimy tylko otwór mikrofonu. Z tyłu znajdziemy obiektyw aparatu fotograficznego, ponownie logo producenta oraz głośnik muzyczny.

samsung s5570 galaxy mini samsung s5570 galaxy mini samsung s5570 galaxy mini samsung s5570 galaxy mini

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    15. ~  2011-09-12 10:07:19  host: public-gprs166778.centertel.pl

    @13. Jak każdy Android łączy się z netem. Bez pakietu internetowego nie ma co do niego karty wkładać. U mnie po pierwszym uruchomieniu, konfiguracji WiFi zanim pobrałem APNDroid przez sieć lokalną już w między czasie pobrał kilkanaście MB danych. Na szczęście to było tylko 14 złotych do rachunku :).

  • 0

    17.  2011-09-12 12:22:11

    @14: rodzimym językiem Eldara nie jest angielski. Określenia middle-end na ww. serwisach pojawiają się głównie w komentarzach użytkowników, którzy nie wiedzą chyba, jak to śmiesznie brzmi po angielsku. Poprawnym określeniem jest middle-range albo middle-level, czasem ktoś pisze low-to-middle end, czyli w wolnym tłumaczeniu "dolna połówka skali". Ale nie middle-end: środkowe zakończenie? Denerwuje mnie, bo to sztuczne i bezsensowne określenie. Low-end i high-end mają sens, bo oznaczają "dolny koniec/górny koniec" skali. A "środkowy koniec" to co to jest?

  • 0

    18.  2011-09-12 12:55:14

    mnie też to drażni muddy:) ktoś nazwał ten telefon maleństwem, on wcale nie jest mały, nazwa mini oznacza najmniejszy z serii Galaxy, ale jest naprawdę normalnej wielkości

  • 0

    19. ~  2011-09-12 13:08:07  host: public-gprs87571.centertel.pl

    @17 nie tylko w komentarzach :) a czemu się nie czepiasz, że w każdym kraju parter to... parter a w ameryce parter to pierwsze piętro? albo że w ameryce football to nie piłka nożna, mimo że w 99% krajach tak określa się piłkę nożną?

  • 1

    20. ~Paweł 1987  2011-09-12 16:12:58  host: 77-253-70-136.adsl.inetia.pl

    Czemu jak klikam w video do testu Samsunga S5570 Galaxy Mini to mi się pojawia taki komunikat ?. Not Found The requested URL /grafika/arty/ Samsung_S5570_Galaxy_Mini/samsung-s5570-galaxy-mini-video.mp4 was not found on this server. Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

  • 0

    21.  2011-09-12 16:17:48

    @17: co ma piernik do wiatraka? Twoje przykłady nijak się mają do tego, czego się "czepiam". Nie rozumiesz? Określenie "middle-end" jest niby w języku angielskim, ale żadna angielskojęzyczna osoba tak nie powie, bo to nie ma sensu. Określenia high-end, low-end mają sens po angielsku, jeśli ktoś ma ochotę je wplatać w polski tekst - jego sprawa (choć niezbyt to profesjonalne). Middle-end to dziwna kalka z obcego języka. To po prostu określenie absurdalne. I jeśli rzeczywiście tak "gdzieś" są nazywane telefony ze średniej półki, to na pewno nie w USA/UK. Nie widzę powodów, dla których Telepolis miałby ten absurd powtarzać.

  • 0

    22.  2011-09-12 16:18:21

    Miało być @19 ;-)

  • 0

    24. ~  2011-09-12 20:40:35  host: z15-10.opera-mini.net

    muddy, nie rób problemu tam gdzie go nie ma

  • 0

    25. ~  2011-09-12 22:01:52  host: cji60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    13 mozna zablokować łączenie bardzo prosto ale po co ci android odciety od internetu

  • 0

    26. ~  2011-09-12 23:21:13  host: z32-13.opera-mini.net

    muddy to sie nazywa tworzenie slownictwa, niedlugo wszyscy beda tego okreslenia uzywac i nie bedzie ci przeszkadzac :) a poza tym skad wiesz ze zaden amerykanin tego nie uzywa znasz wszystkich? przeczytales kazdy tekst w internecie? jest takie powiedzenie TO ZE CZEGOS NIE WIDZISZ NIE ZNACZY ZE TEGO NIE MA. to ze tobie to przeszkadza nie znaczy ze amerykaninowi to przeszkadza :P wyluzuj, dzieci w afryce umieraja a ty sie jakims slowem denerwujesz... przejdz sie, podumaj, moze zrozumiesz ze tak sie tworzy tredy, sa to slowne babole ale ludzie ich beda uzywacz za twoich czasow i twoich dzieci, nic nie poradziszmuddy to sie nazywa tworzenie slownictwa, niedlugo wszyscy beda tego okreslenia uzywac i nie bedzie ci przeszkadzac :) a poza tym skad wiesz ze zaden amerykanin tego nie uzywa znasz wszystkich? przeczytales kazdy tekst w internecie? jest takie powiedzenie TO ZE CZEGOS NIE WIDZISZ NIE ZNACZY ZE TEGO NIE MA. to ze tobie to przeszkadza nie znaczy ze amerykaninowi to przeszkadza :P wyluzuj, dzieci w afryce umieraja a ty sie jakims slowem denerwujesz... przejdz sie, podumaj, moze zrozumiesz ze tak sie tworzy tredy, sa to slowne babole ale ludzie ich beda uzywacz za twoich czasow i twoich dzieci, nic nie poradzisz

  • 0

    27. ~  2011-09-12 23:23:05  host: z32-13.opera-mini.net

    w midle-dupe, podwójny post sorry!

  • 0

    28. ~uzytkownik se  2011-09-13 02:32:12  host: 88-199-232-162.tktelekom.pl

    takie monte z andoidem

  • 0

    29.  2011-09-13 09:14:21

    @26: ależ doskonale zdaję sobie sprawę, jaki proces tu zachodzi, uświadamiając redaktorów Telepolis próbuję go po prostu powstrzymać. Nie wiem, ilu Amerykanów używa takiego zwrotu, na pewno każdy inteligentny powinien się nad nim zastanowić zamiast powtarzać za resztą świata słowa, które ktoś próbuje im sztucznie w ich języku wyklarować (bo jestem pewien, że określenie to nie zostało wymyślone na gruncie angielskojęzycznym). Jestem totalnie wyluzowany, co nie znaczy, że nie mogę wyrazić swojej opinii i nie mogę wziąć udziału w dyskusji.

  • -1

    30. ~  2011-09-13 10:11:48  host: aftv192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie kupujcie tego szrotu .

  • 0

    31. ~  2011-10-13 22:00:51  host: user-46-112-75-232.play-internet.pl

    Nic tanszego z androidem w chwili obecnej nie kupi.

  • 0

    32. ~byt  2011-12-26 13:20:56  host: 87-207-74-84.dynamic.chello.pl

    Nie mozna obejrzec filmu nagranego telefonem: Not Found The requested URL /grafika/arty/ Samsung_S5570_Galaxy_Mini/samsung-s5570-galaxy-mini-video.mp4 was not found on this server. Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

  • 0

    33. ~maR  2012-01-14 13:34:16  host: 178-36-8-136.adsl.inetia.pl

    wita. Chciałem kupic zonie ale nie ma ona pakietu internetowego, a chcę by miała telefon z androidem. Kupię pakiet kilka mb sciagne jej kilka gierek. I teraz moje pytanie? Oczywiście można wyłączyć internet w telefonie i korzystać z telefonu jak z telefonu a nie jak z komputera? Można odbierać mms y w trybie wylaczonego internetu? pozdro

  • 0

    34. ~misia  2012-04-24 14:20:02  host: 213.77.77.5

    Chciałam zapytać czy ten model posiada darmowego Facebooka czy Twittera ?

  • 0

    35. ~kakadu86  2012-09-28 22:31:56  host: cbj150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @misia: tak, przez aplikację Social Hub :)

  • 0

    36. ~  2013-01-04 20:33:02  host: 212.160.130.67

    jezu ludzie czy wy nie słyszeliście o Go Launcherze??zdecydowanie więcej możliwości korzystania z androida. na tym systemie galaxy mini chodzi lepiej niż te wszystkie czterordzeniowe śmieci od htc

Dodaj swoją opinię