Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung S3650 Corby

Test telefonu Samsung S3650 Corby

Mateusz Pakulski (Q!) 6 Stycznia 2010 16:00

1 0
Samsung przebojem wszedł na rynek telefonów z ekranem dotykowym. W co najmniej kilku urządzeniach z każdego przedziału cenowego tego producenta możemy obecnie znaleźć ekran dotykowy. Jest to dobra decyzja z punktu widzenia strategicznego, gdyż jak pokazują liczne badania rynku - takie właśnie wyświetlacze są pożądane przez znaczną część klientów. Kolejnym przedstawicielem tego segmentu, przeznaczonego dla klienta masowego, jest model S3650 Corby, który znajduje się w ofercie polskich operatorów w bardzo przystępnej cenie. Czy jest to urządzenie, na które warto zwrócić uwagę? Zapraszam do przeczytania poniższego testu, w którym postaram się odpowiedzieć nie tylko na to pytanie.



Zestaw

Komplet sprzedażowy Samsunga Corby składa się z podstawowych elementów. Oprócz samego telefonu i baterii, znajdziemy tu również dwuczęściowy zestaw słuchawkowy, ładowarkę, kabel USB oraz dwa dodatkowe tylne panele obudowy. To przyzwoity komplet, uzupełniony o ciekawy akcent w postaci dodatkowych paneli. Dobry początek jak na modne urządzenie ze średniej półki, do którego pretenduje Corby.

Wygląd

Na przednim panelu Corby nie znajdziemy zbyt dużo przycisków. Klawisze nawiązania i zakończenia połączenia oraz przycisk "menu" to jedyne, na co możemy tutaj liczyć. Powyżej nich znalazł się ekran dotykowy, natomiast nad nim - głośnik zakryty metalową siateczką. Boki górny i dolny, ze względu na swój kształt, wolne są od jakichkolwiek przycisków. Na prawym boku, w połowie jego długości, znalazły się klawisze blokady telefonu oraz spust migawki. Na lewym zaś - charakterystyczne dla Samsunga wejście ładowarki lub kabla do transmisji danych oraz dwa "kierunki", służące m.in. do regulacji głośności. Tylny panel, na samym dole, posiada głośnik zewnętrzny, natomiast w jego górnej części, na samym środku, umieszczone zostało oczko aparatu fotograficznego.

Telefon w całości został wykonany z plastiku. Przy mocniejszej manipulacji da się odczuć, że telefon nie jest idealnie sztywny. Mimo to, podczas codziennego użytkowania nie ma obawy, że może mu się stać coś złego. Powierzchnia ekranu pokryta została plastikiem, który zbiera na swojej powierzchni odciski palców i inne nieczystości. W związku z tym dosyć często trzeba przecierać jego powierzchnię skrawkiem materiału czy dowolną ściereczką, której jednak zabrakło w zestawie.

Ergonomia

Samsung Corby to telefon mały i kompaktowy. Wymiary 103 x 56,5 x 12 mm oraz waga zaledwie 90 gramów sprawiają, że jest on bardzo poręczny i wygodnie leży w dłoni. Klawisze znajdujące się na przednim panelu mają odpowiednią wielkość i nie ma problemów z ich obsługą. Także z klawisza menu, cofającego o jeden jego poziom wyżej, korzysta się wygodnie i komfortowo - wyczuwalnie góruje on ponad powierzchnią przedniego panelu.

Zastrzeżenia można mieć natomiast do umiejscowienia klawiszy głośności, które nie dość, że znajdują się na lewym boku, to jeszcze w połowie jego wysokości - to zdecydowanie utrudnia ich obsługę. Co więcej - nie wyróżniają się one zbytnio na powierzchni obudowy, tak więc nawet ich wyczucie "po omacku" - wymaga niemałej wprawy. Podobna sytuacja występuje na prawym boku, gdzie znajdują się klawisze spustu aparatu oraz blokady telefonu. Również one nie wystają wystarczająco ponad obudowę, a co więcej - znajdują się obok siebie. Ich wyczucie i przyciśnięcie odpowiedniego z nich jest nie lada wyzwaniem.

samsung s3650 samsung s3650 samsung s3650 samsung s3650

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 37
  • 1

    18.  2010-01-07 09:18:18

    @15 telefon bardzo porzadny z przyzwoitym ekrsnem dotykowym... ale nie sadze by jakikolwiek telefon z interfejsem dotykowym byl odpowiedni dla osoby leciwej z wada wzroku... fizyczna klawiatura + odpowiedniej jakosci (wielkosci) ekran = ktorys ze sliderow

  • 0

    19.  2010-01-07 10:26:12

    wg mnie parę lat temu SE K510i robił podobne lub nawet lepsze zdjęcia... czyżby samsung teraz do tego doszedł? :P a gdzie przykładowy filmik video nagrany tym fonem? :P

  • 0

    20. ~Samsung S3650 Corby  2010-01-07 12:29:41  host: 213-238-108-99.adsl.inetia.pl

    Czemu nie ma Filmu nakręconego Tym telefonem ?

  • 0

    21. ~  2010-01-07 13:17:55  host: ip-89-174-120-203.multimo.pl

    Da autora - czy aparat ma rzeczywiscie funkcje wykrywania usmiechu? Bo sl;yszalem ze ma ale nie jest to informacja potwierdzona

  • 1

    22.  2010-01-07 13:38:20

    12, hettman - interesują nas też czytelnicy/oglądacze zagraniczni. Nie wykluczamy otworzenia angielskojęzycznej wersji witryny w przyszłości. 20, uzupełnimy to przeoczenie. Już piszę do Sirmarka.

  • 0

    23. ~  2010-01-07 16:15:58  host: v05-04.opera-mini.net

    Wlasnie. Jest f. Wykrywania usmiechu?

  • 1

    24. ~  2010-01-07 16:23:08  host: h35.ds3.univ.gda.pl

    w Avili jest więc tutaj czemu miałoby nie być? :D

  • 0

    25. ~  2010-01-07 18:09:45  host: ip-89-174-120-203.multimo.pl

    wiec kolejna rezcz nieuwzgledniona w tescie - jak ta f. sie sprawuje

  • 0

    26.  2010-01-07 20:54:11

    Naprawdę JACK 2,5mm czy standardowy JACK 3,5mm???

  • 0

    27. ~Madzia :*  2010-01-08 09:53:01  host: irr242.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo bym prosił o Film nakręony tym telefonikiem

  • 0

    28. ~Samsung  2010-01-08 14:15:05  host: 213-238-108-127.adsl.inetia.pl

    Dziękuje za film nakręcony telefonem :)! :o, w Warszawie tyle śniegu Spadło ?. Czy to może Kraków ?.

  • -1

    29.  2010-01-08 14:20:47

    Ciekawi mnie jedno. Dlaczego w testach tak się czepiacie tego, że przyciski głośności są na lewym boku telefonu? Wg mnie jest to wygodniejsze niż na prawym.

  • 1

    30.  2010-01-08 14:27:33

    orson_dzi: większość osób jest praworecznych. Jeżeli wybierasz numer, to trzymasz telefon w prawej ręce i nie raczej przekładasz go w czasie rozmowy do lewej. Prościej jest zrobić ciszej/głośniej kciukiem niż palcem wskazującym...

  • -1

    31.  2010-01-08 22:39:00

    Jak dla kogo ;) . Ale to może dlatego, że prawie wszystkie moje telefony ostatnio miały regulację z lewej i łatwiej mi to robić właśnie palcem wskazującym.

  • -1

    32.  2010-01-11 18:26:07

    Witek jakis leworeczny jestes. Osoby praworeczne wybieraja numer prawa reka a wiec telefontrzymaja w lewej wiec klawisze glosnosci sa tam gdzie byc powinny. Ciekawostka sa LG Cookie i Puccini gdzie wszystko jest odwortnie to co Cookie po prawej w GT500 po lewej

  • 0

    33.  2010-01-11 18:28:29

    Pozatym G1 ma po lewej a Omnia niby po prawej ale na dole wiec znow jest dla leworecznotrzymaczytelefonu

  • 0

    34.  2010-01-12 00:10:37

    I tu naprzód wychyla się moja Nokia 3120, gdzie głośniej robi się klawiszem nawigacyjnym :P . Ale ogólnie rzecz biorąc przyciski głośności mogą być wszędzie, oby od co najmniej połowy wysokości telefonu w górę.

  • 0

    35. ~coś  2010-01-25 22:51:00  host: 77-255-0-94.adsl.inetia.pl

    Jaka to muzyka w pierwszym video

  • 1

    36. ~niekumaty  2010-02-04 05:32:05  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    @32: a po jakie licho używać obu dłoni do obsługi numeru? Trzymasz telefon w jednej ręce i klawisze wciskasz kciukiem. Inaczej jest niewygodnie.

  • 0

    37. ~Kaja  2010-02-19 18:10:30  host: aehl171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam dylemat pomiędzy Samsungiem Avilą a Samsungiem Corby. Poprzedni mój telefon to Sony Ericsson K550i. Mam pytania: Czy klapka telefonu rzeczywiście jest bardzo delikatna? Czy Corby robi dobre zdjęcia? (Mój SE K550i też miał 2.0) Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)

Dodaj swoją opinię