Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung S3350 Ch@t 335

Test telefonu Samsung S3350 Ch@t 335

Arkadiusz Dziermański 31 Lipca 2011 16:50

1 0
Program do obsługi serwisów społecznościowych to ostatnio jedna z ważniejszych funkcji nowych telefonów komórkowych. Na fali popularności tego typu portali producenci tworzą dedykowane im modele. Nie inaczej zrobił też Samsung wypuszczając dwa telefony Ch@t z ułatwionym dostępem do serwisów społecznościowych. Model Ch@t 350 z ekranem dotykowym oraz wysuwaną klawiaturą QWERTY oraz jednobryłowy Ch@t 335 z obudową typu BlackBerry, którego przedstawię w poniższym teście. Zapraszam do lektury.



Zestaw

Telefon przyszedł do mnie zapakowany w spore pudełko - w porównaniu z modnymi ostatnio ekologicznymi pudełeczkami jest ono naprawdę duże. Samsung reklamuje Ch@ta hasłem "Twój sposób na nieograniczoną komunikację". W środku, obok instrukcji i karty gwarancyjnej znajdziemy jedynie najprostszy zestaw słuchawkowy z końcówką typu JACK 3,5 mm oraz ładowarkę z końcówką microUSB.

Wygląd zewnętrzny

Ch@t 355 jest telefonem o klasycznej, jednobryłowej budowie o obłych kształtach i wymiarach: 111,2 x 61,2 x 12 mm i masie 93 gramów. Przedni panel podzielony jest na dwie równe części. Górna, to wyświetlacz TFT o przekątnej 2,4 cala, nad którym znajduje się logo producenta oraz głośnik rozmów, pod nim mamy napis mówiący nam o obecności Wi-Fi. Dolna połowa, to pełna klawiatura QWERTY, przyciski "słuchawek", dwa klawisze funkcyjne oraz optyczny manipulator kierunkowy. Boczne krawędzie są zaokrąglone, lekko zwężające się na tylnej klapce. Na lewej krawędzi znajdziemy przyciski do regulacji głośności oraz otwór zaczepu na smycz. Na górnej krawędzi znalazło się gniazdo microUSB, zasłonięte suwaną zaślepką i gniazdo JACK 3,5 mm. U dołu znajdziemy szczelinę mikrofonu i otwór służący do podważenia tylnej klapki. Prawy bok telefonu nie zawiera żadnych elementów. Tył pokryty jest gęstymi rowkami i dzięki temu wygląd telefonu nabiera powagi i nie wygląda jak zabawka. W jej dolnej części widnieje logo Samsunga, a na górze znajduje się obiektyw aparatu oraz szczelina głośnika. Gniazdo karty pamięci microSDHC znajduje się pod pokrywą baterii i nie wymaga wyjęcia ogniwa do jej włożenia/wyjęcia. Telefon pewnie leży w dłoni, ma odpowiednie wymiary i jest dobrze wyważony. Wykonany jest w całości z twardego, połyskującego plastiku. Dopiero przy intensywnym molestowaniu tylnej klapce zdarza się wydać jakiś delikatny trzask. Jednak jej mocowanie nie wzbudziło mojego zaufania. Klapka schodzi bardzo łatwo i mam obawy, że po kilku miesiącach intensywnego użytkowania może zacząć wydawać niepokojące odgłosy. Warto zaopatrzyć się w folię na ekran, bo szybko złapie rysy od noszenia go w kieszeni.



Ekran, obsługa oraz menu

Samsung wyposażył Ch@ta w wyświetlacz TFT o przekątnej 2,4 cala, wyświetlający 256 tys. kolorów przy rozdzielczości 320 x 240 piskeli. Ekran jest dobrej jakości, z powodzeniem wystarczy podświetlenie na poziomie 3/5 ale... tylko pod warunkiem, że patrzymy prosto na ekran trzymając telefon przed sobą. O ile jeszcze wychylenie urządzenia w przód lub w tył powoduje tylko minimalne przyciemnienie ekranu, o tyle przechylenie go w lewo lub w prawo strasznie zniekształca kolory. Do tego dochodzi słaba widoczność na słońcu, kiedy to ekran staje się niemalże nieczytelny. Przy mniejszym natężeniu światła słonecznego jest lepiej i można spokojnie przeczytać SMS-a bez bawienia się w szukanie cienia.

samsung s3350 samsung s3350 samsung s3350 samsung s3350

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2011-07-31 17:35:45

    Witamy nowego testera ;)

  • 0

    3.  2011-07-31 17:45:00

    "niski zasób słownictwa słownika T9" temu telefonowi można to darować skoro ma qwerty :)

  • 0

    5.  2011-07-31 19:10:42

    ze niby ekran noki c3 jest lepszy... masakra proszę was ten ekran to dno taki sam jest we flipout masakra czarny przebłyskuje białym refleksy są masakryczne oczy bolą od tego ekranu.

  • 0

    6. ~zbyszek  2011-07-31 21:41:04  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Fajna recenzja, ale BlackBerry pisze się razem:-)

  • 1

    7. ~Longman  2011-08-01 09:39:08  host: bah109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sympatyczny kotek na ostatnim zdjęciu :-)

  • 0

    8. ~king_kong  2011-08-01 10:12:48  host: 150.254.181.180

    Mnie tam Opera chodzi bez większych problemów. Chociaż to prawda, że wywala się na cięższych stronach.

  • 0

    9.  2011-08-01 10:30:45

    Jedno pytanie do testującego: czy ten Samsung ma coś takiego jak backup kontaktów, najlepiej gdzieś na chmurę?

  • 0

    10.  2011-08-01 12:25:07

    @3 Niektórzy wolę mieć autokorektę włączoną, a wtedy telefon kompletnie zmienia wyrazy i są problemy. @8 Właśnie różnie ludzie piszą. Jednym działa, innym nie bardzo. Tutaj nie chciała. @9 Nie przypominam sobie czegoś takiego. Ale bardzo możliwe, że była opcja zrobienia kopii gdzieś do pliku. Spytaj na forum, ktoś z posiadaczy powinien pomóc. @7 Przekażę mu :P .

  • 0

    11. ~  2011-08-01 13:35:35  host: acsz225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy wbudowana przeglądarka to naprawdę minus? A lepiej by było jakby w ogóle nie było wbudowanej przeglądarki? Przecież to by był 7-milowy krok w tył...

  • 0

    12.  2011-08-01 14:46:01

    Nokia C3 także ma fabrycznie zainstalowaną operę i także posiada wifi.

  • 0

    13. ~pegazzz  2011-08-02 01:11:30  host: 87-207-85-149.dynamic.chello.pl

    Witam. Muszę się trochę z autorem.. nie zgodzić. W kilku kwestiach praktycznych. Jak dla mnie, oprogramowanie telefonu jest niedopracowane, nieprzemyślane i pełne niedoróbek. Firma samsung podpadła mi tym bardzo i na długie lata (cena.. ceną, a podejście do klienta i wciskanie mu "niedorobionego" telefonu oraz rzetelność w podejściu do własnego produktu, odstraszają mnie). W kolejności największe "bolączki". "Jednostronnie niewracalne menu" przy pisaniu dłuższych smsów "dobija", kursor z końca wiadomości przeskakuje na pole numeru i nie ma powrotu inaczej jak przez calą długość tekstu "zabawą" z trackpadem (kolejny zonk to owego nadmierna i źle wystopniowana czułość)a "nie daj Bóg" nie trafić i przeskoczyć za daleko.. cała nie-zabawa zaczyna się od nowa. Boczne klawisze + - które aż się proszą o bycie zoomem przy przeglądaniu zdjęć (i w tym czasie nic innego nie robią) trzeba "włączyć" paroma kliknięciami i manipulacjami trackapdem w opcjach menu zdjęcia.. totalny bezsens. Przeglądarka (i obcięta java) to prawdziwa porażka. Po to nabyłem aparat z wifi żeby jej używać do czegoś więcej niż wap/tekstowe niewielkie strony. Nie da się. Ani poprawić tego operą mini, bo limit pamięci dla aplikacji java jest śmieszny i powoduje tę samą "funkcjonalność" alternatywnych przeglądarek co wbudowanej. Ja rozumiem "tani" telefon, ale mój k700i sprzed 7 lat nie ma takich problemów! To jakiś "dowcip" chyba programistów samsunga. Tylko bardzo mało śmieszny. I jeszcze rozłożenie menu i aplikacji.. umieszczenie wifi, bluetootha (potwierdzam - koszmarna szybkość działania) oraz google (i opera "niezmiennie" w podmenu)w aplikacjach, zamiast w komunikacji (aż się prosi) gdzie znajduje się reszta "onlinowych" programów. Niby ratują skróty klawiaturowe, ale wybór i "docelowość" możliwych ustawień jest równie uboga jak wyobraźnia kogoś kto oprogramowanie na ten t

  • 0

    14. ~pegazzz  2011-08-02 01:41:45  host: 87-207-85-149.dynamic.chello.pl

    ... telefon wymyślał bądź pisał. Na stronie samsunga nie znalazłem niestety niczego w stylu: "Przepraszamy za ten wypadek i spieszymy powiadomić że już można pobrać z naszej strony właściwe i dopracowane oprogramowanie" a z braku jakże kosztownego i zbędnego (oczywiście nie ma opcji by zaktualizować soft bądź połączyć się z kiesem po wifi) kabla mini usb w zestawie nie upewnię się (a nie spodziewam i dlatego sobie nie kupię "specjalnie", przy okazji zatem) że może nie jestem "skazany" na traumę używania tej wersji nie-do-oprogamowania na najbliższe lata. I ten "dziwnie przydługi" czas ładowania baterii. Poza tym, telefona ma trochę "normalności" jak i zalet. Duży plus to klawiatura (ale prawy shift byłby ideałem), zdecydowała o wyborze chata a nie C3(niewyprofilowane "skutecznie" klawisze i ślizganie się palców po zbyt równej powierzchni całej klawiatury), wygląd (subiektywne), głośność rozmów i dzwonków (kolejna przewaga i to spora nad C3), długi czas pracy (choć okupiony brakiem 3G), "smsowe dialogi w podglądzie", szybkość i niewieszanie się telefonu. Tyle ode mnie. Przestrzegam potencjalnych kupców przed "wadami", ale nie każdemu one przeszkodzą. Nie mam innych wrażeń, bo poza smsami, dzwonieniem i próbami przeglądania internetu niewiele więcej potrzebuje od niego. Muzyka ok, aparat obleci, nie robi "koszmarnych zdjęć" tylko "takie sobie". Pozdrawiam posiadaczy i zainteresowanych :)

  • 0

    15.  2011-08-02 01:45:07

    @13 Niekoniecznie się nie zgodzić ;) . O "jednostronnie nieodwracalnym menu" w tekście jest. Trackpad, skoro jak napisałem, był ustawiony w skali 2/7, to chyba świadczy o tym, że jest czuły. W sms-ach fakt, jakoś dziwnie to przeskakiwało ale na tyle szybko się do tego przyzwyczaiłem, że nie uznałem tego za wadę, skoro tak szybko to ogarnąłem. Zoom bocznymi klawiszami to szczegół, a wątpię żeby ktoś na takim telefonie namiętnie kolekcjonował i oglądał zdjęcia. O przeglądarce było. Java w większości Samsungów tak zawsze działał. A BT w Aplikacjach w Samsungach jest też od zawsze (E250, D900 i nawet wcześniej), więc wszystko jest teoretycznie na swoim miejscu. Fakt, średnio logiczne ale i tak łatwiej się w tym połapać, jak w starych Motorolach, kiedy to się żartowało, że Kalkulator najszybciej idzie znaleźć w Książce Adresowej ;) .

  • 0

    16. ~pegazzz  2011-08-02 11:39:15  host: 87-207-85-149.dynamic.chello.pl

    @15 Źle to trochę ująłem. Przepraszam. Nie chodziło o nierzetelność testu bynajmniej. :) Niezgoda moja a raczej zastrzeżenia wzbudziła za mało (wg mnie) podkreślona powaga mankamentów (subiektywna oczywiście w odbiorze), a nie brak ich wyszczególnienia. Nie miałem wcześniej do czynienia z tą firmą, więc i "odwieczne" jej problemy zaskoczyły i zniesmaczyły mnie "pierwszy raz". I sądzę że na długo "ostatni". Nabyłem ten model z myślą o pisaniu smsów (popełniam bardzo długie) i zajrzeniu czasem na telepolis (też przewraca mi przeglądarkę a przecież nie jest aż tak nafaszerowany grafiką jak połowa innych stron w necie) czy inne "ulubione" portale. A zdjęcia.. jak już je mam na tym telefonie i niskorozdzielczym (jak na dzisiejsze czasy) ekranie to chciałbym obejrzeć choć w skali 1:1 (większość zdjęć "cykam" i mmsów otrzymuję w 800x600). Logika menu to już mało ważny szczegół, podszedł mi pod klawisze przy okazji pisania. Podpadła mi firma dość mocno, choć gorsze przypadki miałem (I nie jest to żadna tragedia, telefonu da się używać), szczególnie że jak się okazuje nie poprawiła podstawowych wad swoich produktów od dawna. Następny mój telefon logo samsunga mieć nie będzie :) Jeszcze raz przepraszam za niefortunny dobór słów, gratuluję całkiem udanego testu i pozdrawiam serdecznie :)

  • 0

    17. ~pepaxd  2011-08-14 13:15:24  host: cpc3-perr12-2-0-cust181.perr.cable.virginmedia.com

    hej , wie ktos moze jak podswietlic klawiature wtym telefonie ?

  • 0

    18. ~patyko  2012-04-14 13:31:16  host: 79.162.252.127

    fajny telefon.......................................sexy

  • 0

    19. ~ela ;d  2012-04-14 21:39:28  host: public120149.xdsl.centertel.pl

    jak tu jest z gg? trzeba za nie płacić czy jak chce sb zakupić ten tel obecnie mam x8 ? ten będzie lepszY?

  • 0

    20. ~kosia  2012-05-05 11:50:38  host: 46.246.234.166.dsl.dyn.forthnet.gr

    wiecie jak naprawic klawiature w tym telefonie samsung 335 chat ?

  • 0

    21. ~madzia1288  2012-06-28 15:07:27  host: user-31-174-188-100.play-internet.pl

    witam mam pytanie czy ktoś wie jak w telefonie samsung ch@t 335 przypisuje sie dzwięk do kontaktu czy musze go skopiować do pamięci telefonu czy jak ?

  • 0

    22. ~arczi  2012-08-25 21:57:31  host: dwaosiem-jedenzero1.echostar.pl

    zdecydowanie lepiej kupić używaną Nokię E71...

Dodaj swoją opinię