Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung N9005 Galaxy Note 3 LTE

Test telefonu Samsung N9005 Galaxy Note 3 LTE

Marcin Kruszyński (vonski) 14 Grudnia 2013 17:39

16 2
Przy okazji premiery Galaxy Note 3 Samsung pochwalił się wynikami sprzedaży tej serii urządzeń. Według danych koreańskiego producenta na świecie sprzedało się już ponad 40 milionów urządzeń serii "N" wyposażonych w charakterystyczny rysik. Zważywszy, że produkty z linii Note są najdroższymi smartfonami Samsunga, wiadomym było, że do premiery nowego phabletu Koreańczycy przywiązują dużą wagę. Zaprezentowane na specjalnej konferencji prasowej urządzenie jest pokazem możliwości i najnowszych rozwiązań koncernu z Taegu. Czy po dwóch latach produkcji nowy model może przynieść jeszcze jakiekolwiek nowatorskie rozwiązania? Czy poza powiększaniem ekranu, dokładaniem pamięci i megapikseli Samsung ma w zanadrzu jakiekolwiek nowości? Jeśli jesteście tego ciekawi, to zapraszam do lektury.



Zawartość pudełka

Przesłany na cele recenzji Note był egzemplarzem niesprzedażowym. Poza samym smartfonem otrzymałem tylko ładowarkę sieciową z kablem microUSB. Ponieważ Samsung zdecydował się na szybką ładowarkę o natężeniu 2 amperów, nieco inaczej wygląda również sama wtyczka, która zdecydowanie różni się od tradycyjnego microUSB. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Note'a ładować również klasycznym kablem microUSB, ale nie zadziała to w drugą stronę - kabelkiem dołączonym do N9005 nie naładujemy nic poza tym, konkretnym Samsungiem. Jeśli mam być szczery, to nie podoba mi się takie podejście. Dopiero co rynek osiągnął konsensus w kwestii ujednolicenia złącz ładowania, a już pojawiają się niekompatybilne rozwiązania. Sklepowe egzemplarze Note'a w standardowym wyposażeniu posiadają również zestaw słuchawkowy z trójprzyciskowym pilotem, ale mi nie było dane go sprawdzić.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Specyfikacja

Większość modeli z serii Galaxy Note w dniu premiery wyposażona jest w topowe podzespoły. Nie inaczej ma się rzecz z Note 3. Jednostką centralną najnowszego phabletu Samsunga jest układ Snapdragon 800 z czterema rdzeniami Krait 400 pracującymi z częstotliwością 2,3 GHz, zaś za obsługę grafiki odpowiada chip Adreno 330. N9005 wyposażony jest w 32 GB wewnętrznej pamięci (z możliwością rozszerzenia za pomocą slotu microSD) oraz aż 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Za obsługę łączności odpowiada układ Qualcomma pracujący w częstotliwościach 850, 900, 1900 i 2100 MHz z prędkością HSDPA+ 42 Mb/s oraz LTE (w trybie 800, 850, 900, 1800, 2100 i 2600 MHz) w trybie Cat4 (download 150 Mb/s, upload 50 Mb/s). Na pokładzie koreańskiego flagowca nie zabrakło naturalnie modułu Wi-Fi (a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi HotSpot), Bluetootha w wersji 4.0, odbiornika GPS z obsługą sieci GLONASS oraz modułu NFC. Port USB pracuje w standardzie microUSB v3 z dostępnym trybem MHL (2.0) oraz USB Host. Na pokładzie Samsunga znajdziemy również powracający do łask port IrDA, zabrakło za to niestety radia FM. Obsługę tego cuda techniki zapewnia ogromny ekran wykonany w technologii Super AMOLED o przekątnej 5,7 cala (niecałe 14,5cm) o rozdzielczości FullHD.

Łatwo zauważyć, że pod kątem specyfikacji trudno na dzień dzisiejszy znaleźć bardziej zaawansowane urządzenie. Poza brakiem wspomnianego radia FM, nowy Note ma praktycznie wszystko czego można wymagać od flagowego produktu Anno Domini 2013. Warto zwrócić uwagę na kolejny przeskok w rozmiarze pamięci: w końcu mamy tu wbudowane 32 GB pozwalające na nie zawracanie sobie głowy miejscem instalowania aplikacji i ogromną pamięć RAM dającą nam niemalże nieograniczone możliwości wykorzystania multitaskingu.
Zewnętrzne gabaryty N9005 to 151,2 x 79,2 x 8,3 mm, a masa wraz z ogromną baterią (3200 mAh) wynosi 168 gramów. Patrząc na rozmiar ekranu i wielkość zastosowanego akumulatora są to moim zdaniem całkiem niezłe wyniki.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 75
  • 1

    57.  2013-12-18 10:25:55

    sqt: to nie jest artykuł sponsorowany. Artykuły sponsorowane oznaczamy wyraźnie w odpowiedni sposób. Zamiast zadawać takie nieładne pytania z tezą, wykaż się odrobiną merytoryczności i napisz z czym się w tekście nie zgadzasz. Stać Cię na to czy wystarczy tylko na takie głupawe pytanie?

  • 0

    58.  2013-12-19 08:33:49

    Nie zgodzę się tylko z jednym zdaniem - "Większość modeli z serii Galaxy Note w dniu premiery wyposażona jest w topowe podzespoły." - wszystkie modele z serii S i Note w chwili premiery mają najwydajniejsze podzespoły dostępne dla Androida (iPhone do obecnej generacji zawsze miał szybsze GPU, teraz można powiedzieć, że jest remis).

  • 0

    59. ~Jowani  2013-12-19 20:17:46  host: 83.137.2.150

    Warto go kupić?

  • 0

    60.  2013-12-20 20:48:18

    @Jowani Jak najbardziej warto, mam go od ponad 2 miesięcy i jest to świetny sprzęt pod niemal każdym względem.

  • 0

    61. ~JJ  2013-12-21 00:19:42  host: 90-156-41-26.internetia.net.pl

    U mnie też problem z LTE na S3 śmigalo aż miło poza tym co jakiś czas gubi sygnał tak na 30 sekund WiFi też potrafi rwać ale to już rzadziej . Bateria daje rady ciężko zjechać w 24h

  • 0

    62. ~JJ  2013-12-21 12:12:14  host: 90-156-41-26.internetia.net.pl

    Ok udało mi się już ogarnąć temat LTE. Żeby działało prawidłowo trzeba zmienić ustawienia sieci komórkowych lub pobrać ustawienia od operatora byle prawidłowe bo są dwa rodzaje. Dla plusa te w których wpisuje się "internet" są złe natomiast te gdzie się wpisuje "plus" są ok. Sprawdzałem na dwóch kartach plus i red bull mobile (czyli play) na obu śmiga teraz prawidłowo. Telefon brandowany Play

  • 0

    63. ~marmon  2014-01-04 10:10:33  host: public-gprs426422.centertel.pl

    Ktoś napisał że "gdyby N3 działał na ósemce byłby najlepszym na rynku" -aż mnie ciarki przeszły, przy wszystkich mankamentach androida wolność jaką daje jest nie do przecenienia! Wystarczy poświęcić trochę czasu i konfigurujemy telefon w niepowtarzalny sposób! Denerwujące, tnące sie aplikacje usuwamy a na to miejsce możemy ściągnąć 10 innych. Ps. TYLKO NIE WINDOWS!!!

  • 0

    64. ~spawacz81  2014-01-05 17:07:55  host: ip-87-204-78-248.stg.pl

    Jak gabaryty można zaliczyć do minusów ?! Jak dla kogoś są za duże to wybierze np. s4. Po to są różne wielkości żeby każdy znalazł coś dla siebie. Ja bym gabaryty zaliczył do plusów bo Z Ultra ma minimalnie większy ekran a jest znacznie większy od note 3. Samsung w takiej obudowie upchnąłby 7 cali.

  • 0

    65. ~BzimBziamBziom  2014-01-06 20:21:11  host: n13-03-06.opera-mini.net

    Jestem zainteresowany kupnem tego smartfona ale mam pytanie: Czy da się go nosić w kieszeni? Jeśli nie to jak go transportować?

  • 0

    66.  2014-01-12 22:03:40

    @65: a czytałeś w ogóle recenzję? Rozdział "Ergonomia"?

  • 0

    67. ~fanka  2014-01-17 09:30:09  host: public-gprs517313.centertel.pl

    Dziękuję za profesjonalną recenzję. Dla mnie brak radia jest problemem chociaż dużo korzystam z internetu. Czasami jednak brakuje zasięgu lub w przypadku pobytu za granicą jest to zbyt duży koszt.

  • 0

    68. ~jaroslaww55  2014-01-21 15:13:46  host: 87-206-175-74.dynamic.chello.pl

    Moim zdaniem Note 3 ma dwie (duże) wady: - brak Radia FM - słaby głośnik .Rzeczą naturalną jest, że na pakowane jest pełno aplikacji, jednak większość można wyłączyć. Mam go od listopada i uważam, że jest bardzo dobry 9/10

  • 0

    69.  2014-01-25 08:18:36

    Nietypowe gniazdo USB naprawdę ? Przecież to złącze micro usb 3.0.... Powszechnie stosowane w dyskach usb

  • 0

    70. ~geruj  2014-02-05 02:42:49  host: n10-10-01.opera-mini.net

    Poważnie zastanawiam się nad jego kupnem. Noszę jednak dość dopasowane spodnie (zwykle slimy) , transport s3 w przedniej kieszeni nie był problemem nigdy.... Ale przy tych gabarytach trochę się obawiam.

  • 0

    71. ~Celsus  2014-02-06 16:08:41  host: public-gprs514544.centertel.pl

    Ad vonski: jak się sprawował tryb czytania(reading mode)?

  • 0

    72. ~PePE  2014-02-09 12:43:13  host: 89-72-249-187.dynamic.chello.pl

    Witam kupilem ten telefon miesiac temu i mam pytanie jak sprawdzic czy posiada LTE cz nie ? i jak go ewentualnie wlaczyc bo w sieciach niema

  • 0

    73. ~marcin  2014-03-30 11:58:07  host: user-188-33-40-78.play-internet.pl

    @PePE jeśli masz na pudełku takie oznaczenia SM-N900A, SM-N9005 to masz wersje LTE kolejna sprawa musisz być w zasiegu LTE i posiadać odpowiednia karte obsługujaca ta technologie

  • 0

    74. ~mariusz802  2015-10-29 21:14:23  host: public-gprs516942.centertel.pl

    Witam. Czy w note3 możliwa jest wideorozmowa tak jak w note2. Chodzi mi o rozmowę bez użycia pakietu danuch. Proszę o odpowiedz.

  • 0

    75.  2015-10-30 07:41:35

    74, mariusz802 - tak, producent zachował tę funkcję

  • 0

    76. ~matt  2015-11-14 19:14:17  host: 31-179-93-89.dynamic.chello.pl

    Problemy z zasięgiem niesamowite. I to nie tylko u mnie. Sądziełem ,że to wina sieci lub mojego egz ale nie. Note 3 ma poprostu problemy z zasiegiem. Nawet przy 2g/gsm łatwo traci zasięg. Przełączanie automatyczne miedzy np LTE a 3G lub 2G w zależności od tego co ma zasięg gdy LTE straci zwyczajnie nie działa. Miałem poprzednio lumie 625 na tym samym simie PLUS abonament. Nie było problemów w zasięgiem, note 3 pod tym wzgledem wypada bardzo słabo

Dodaj swoją opinię