Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung I9070 Galaxy S Advance

Test telefonu Samsung I9070 Galaxy S Advance

Arkadiusz Dziermański 19 Października 2012 08:38

6 1
Pisząc kilka tygodni temu test HTC Desire C wspominałem o modzie na odchudzanie lub poprawienie specyfikacji niektórych modeli, jaka panuje wśród producentów telefonów. Jako jeden z przykładów, obok HTC Desire, Nokii 5800 i C5-0X podałem Samsunga Galaxy S. Model dzięki swojej popularności doczekał się kilku rozwinięć. Były to modele - i9001 Galaxy S Plus (słabszy, ale wyżej taktowany procesor, słabszy układ graficzny oraz dźwiękowy), i9003 Galaxy SL (inny procesor, słabszy układ graficzny, ekran SC-LCD) oraz i9010 sygnowany nazwiskiem Giorgio Armani. Kiedy już na rynku pojawił się Galaxy S III, Samsung postanowił odświeżyć jego podstawową wersję i tak powstał model i9070, czyli Galaxy S Advance. Jest to swego rodzaju pomost pomiędzy pierwszą, a drugą wersją Galaxy S. Znalazł się w nim ten sam, co w pierwszej wersji modelu, ekran Super AMOLED i aparat o rozdzielczości 5 Mpix, ale tym razem wspomagany diodą doświetlającą. Zmianom uległo wnętrze. Zastosowano w nim dwurdzeniowy procesor, więcej pamięci RAM i wydajny układ graficzny znany z modelu Galaxy S II. Z jednej strony kosmetyka, z drugiej dość poważne zmiany. Czy zakup takiego "odgrzewanego kotleta" ma w ogóle sens? Tego dowiecie się po przeczytaniu testu.



Zestaw - drogo, ale skromnie

Telefon przybył do mnie w niewielkim, białym pudełku. Jego wymiary, z pominięciem głębokości, są niewiele większe od wymiarów samego telefonu. W środku, obok testowanego urządzenia, znalazła się ładowarka sieciowa, kabel microUSB, dokanałowe słuchawki z kompletem wymiennych gumek oraz zestaw instrukcji. Multimedialny smartfon w tej cenie powinien zdecydowanie posiadać w zestawie kartę pamięci.

Wygląd - mam taki sam telefon! A nie, mój jest większy...

I9070 jest smartfonem o wymiarach 123,2 x 63 x 9,7 mm i masie 120 gramów. Wielu zapewne powie, że to kawałek patelni, albo innej płytki łazienkowej. Jak zawsze jest to kwestia gustu. Telefon bez problemów mieści się w dłoni, bez problemu można go włożyć do płytkiej kieszeni spodni i obsługiwać go jedną ręką. Wizualnie Advance wygląda jak... każdy inny Samsung. Znajomy na jego widok stwierdził, że ma taki sam (Galaxy S II), ale zmienił zdanie po wzięciu go do ręki i podświetleniu ekranu - zauważył, że jest mniejszy. Sam wyświetlacz, to największy element telefonu, który zajmuje zdecydowaną większość przedniego panelu. Ekran pokryty jest szkłem. Czy wzmacnianym w jakiś sposób czy nie, informacji na ten temat nie udało mi się znaleźć. Nie mniej telefon złapał dwie pokaźne rysy podczas mojego, jak i poprzedniego użytkowania. Dodatkowo powierzchnia ekranu jest minimalnie niżej niż krawędzie boczne telefonu. W jakimś stopniu na pewno ochroni to taflę szkła przed rozbiciem w przypadku ewentualnego upadku. Pod ekranem znajdziemy sprzętowy przycisk Home, a po jego bokach dwa pojemnościowe przyciski Opcji i Wstecz. Nad ekranem centralnie mamy napis Samsung i wypukły głośnik rozmów (dzięki temu nie zbiera kurzu), a na lewo od głośnika znajdują się czujnik oświetlenia, zbliżania i przednia kamera. Na prawym boku telefonu mamy przycisk blokady ekranu/włączania, na lewym przyciski do regulacji głośności. Gniazda ładowania i Jack 3,5 mm umieszczono na dolnej krawędzi telefonu, a obok nich znalazł się otwór mikrofonu. Ciężko było mi się przyzwyczaić do takiego umieszczenia gniazda słuchawkowego. Górna krawędź telefonu jest gładka. Na tylnej klapce centralnie umieszczony został połyskujący napis Samsung, a u góry klapki obiektyw kamery, dioda doświetlająca i szczeliny głośnika zewnętrznego. Gniazdo kart pamięci znajduje się pod tylną klapką i nie wymaga demontażu baterii do jej wyjęcia.

samsung i9070 galaxy s advance samsung i9070 galaxy s advance samsung i9070 galaxy s advance samsung i9070 galaxy s advance

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    9. ~etam  2012-10-19 10:51:18  host: 176-97-81-1.tvkslupsk.pl

    koszt telefonu jest jak koszt taniego komputera :) to apropo fragmentu ze internet w telefonie działa jak na tanim kompie

  • 0

    10. ~zzz  2012-10-19 11:04:38  host: gw4.grupazpr.pl

    chiałem go kupić jednak telefon ma kilka (moim zdaniem) wad: ma grubą ramkę wokół ekranu przez co wyświetlacz wydaje się mniejszy... tu proponuję porównanie ace2 (3,8 cala) i właśnie Advance - ekrany wyglądają bardzo podobnie co działa na niekorzysć droższego ekranu. W końcu nie ważne cyferki a odczucia z użytkowania. W porównaniu z SII - telefono bardzo podobnych wymiarach jednak o znacznie mniejszym ekranie - odczucia subiektywne. Ktoś wyżej wspomniał o gorilla glass, jednak nikt (a nie samusng ani producent "szyby") tego nie potwierdza więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd!!! Choć nie mówię, że wyświetlacz jest słaby :)

  • 0

    11.  2012-10-19 11:52:29

    Fajny telefonik wcześniej go chciałem kupić ale kupiłem zamiast niego ace 2 z powodu ceny :) ,za jakiś jak wymienię go to pewnie na sII bo na advance nie warto bo właściwie największa zmiana to ekran 4.0 i super amoled,z takich powodów raczej nie warto na jego wymieniać.

  • 0

    12. ~mik  2012-10-19 12:26:58  host: 212.160.172.70

    GG nie ma. i nie jest taki drogi: w Orange na 24 ce w abo na firmę za 55 zł (600 min+1GB netu) jest za 1 zeta... Sam kupiłem...

  • 0

    14.  2012-10-19 14:46:22

    Advance'u? No błagam Was.. Poza tym jak kolega wyżej wspomniał, Advance ma Mali-400MP1 (jednordzeniowy) a Galaxy S II ma Mali-400MP4 (czterordzeniowy). Chyba róznica jest znaczna? To tak jakby powiedzieć, że Galaxy S i9000 ma ten sam procesor co Galaxy S III czyli Exynos :P

  • 0

    16. ~zuowick  2012-10-19 15:42:07  host: CMPC-089-239-067-042.CNet.Gawex.PL

    Szybkie pytanie: Xperia P czy Advance?

  • 0

    17.  2012-10-19 16:13:01

    Szybka odpowiedź: Advance. Ale załóż wątek na forum w dziale JTW razem z wymaganiami.

  • 0

    18. ~jack  2012-10-19 20:25:11  host: 89-68-245-14.dynamic.chello.pl

    Na stronie samsunga jest Super AMOLED - gorilla Glass

  • 0

    19.  2012-10-19 22:18:08

    #14 Wiedza Samsunga na temat procesora jest inna. Advance ma procesor dwurdzeniowy, co można sprawdzić na stronie producenta oraz na opakowaniu (strona Samsunga). To samo dotyczy GG i rodzaju wyświetlacza. #10 Co do Twojej wypowiedzi iż Samsung nie potwierdza GG w Advance, to cóż więcej powinien uczynić skoro zamieścił "Super AMOLED - gorilla Glass"? Specyfiką osób dyskutujących na Telepolis jest to, że często piszą o czymś, o czym nie mają pojęcia i znają jedynie z ludowych przekazów. #7 Można, bo jest sprawdzony, a poza tym ilu użytkowników zauważy różnicę? Advance jest na liście do upgrade, jeśli komuś bardzo przeszkadza 2,3.

  • 1

    20.  2012-10-19 22:37:56

    Chciałem niedawno kupić ten telefon. W każdym teście anglojęzycznym zwracano uwagę na mizerny aparat a Wy tutaj piszecie że jakość filmów/zdjęć jest przyzwoita. Przecież widać na dodanych tu zdjęciach że jest kaszana, zdjęcia są zamglone. Przyzwoicie to to może wyglądać chyba tylko na ekranie telefonu.

  • 0

    21. ~Alex  2012-10-19 23:05:26  host: static-204-69.is.net.pl

    Mam go ok 3 tyg. wcześniej użytkowałem Samsunga Wave1 który jakościowo może służyć za wzór wykonania dla Advance. Tylna klapka to porażka, mikroskopijne zatrzaski, brak jakiejkolwiek ochrony przed kroplą wody. Aparat to nieporozumienie, już w Wavie był lepszy. No i czyste oszustwo klientów: nie 8 ale 4 Gb dostępnej pamięci, z ramem podobnie, niby gorilla glass a jednak nie... Do testów dają wypasy a dla Polaczków badziewia. Podsumowując: średniej klasy smartfon, dzisiaj kupiłbym Soniaka Xperię.

  • 1

    22.  2012-10-19 23:42:06

    @19 Każdy zauważy różnicę w tym przypadku. Android 2.3.X jest dla jednordzeniowych procesorów i telefon się na nim dusi. Różnicę po aktualizacji, o ile nie jest skopana, będzie widać od razu. @20 Zdjęcia szału nie robią, ale też nie są złe. Jest masa telefonów robiących gorsze zdjęcia. Poza tym telefonów z bardzo dobrym aparatem jest ledwie kilka, z czego prawie połowa, to dla wielu, już zabytkowe konstrukcje.

  • 0

    23. ~  2012-10-21 10:13:54  host: z41-14.opera-mini.net

    telefo fajny wszysto tylko psuje android 2.3 i przez co trzeba bawić się w customy. Jak na telefon 900zł nówka na allegro to rewelacja.

  • 0

    24. ~zzz  2012-10-22 09:49:35  host: gw4.grupazpr.pl

    #10 przyznaje się do błędu choć na swoje usprawiedliwienie mam fakt, że opis został zaktualizowany :) szkoda jednak że tak późno... dość duża dyskusja była tu: http://forum.android.com.pl/f588/ jednak to nie zmienia faktu, że telefon ma grubą ramkę co znacznie pomniejsza wyświetlacz (odczucie subiektywne) przez co polecałbym kupić (np. kilku miesięcznego) sII

  • 0

    25. ~luki  2012-11-24 17:18:59  host: 93-181-134-65.internetia.net.pl

    ja nie polecam topowych Samsungów. Czego to reklama http://www.youtube.com/watch?v=o_e78nU_Bmk

  • 0

    26. ~wodik  2012-12-28 18:35:24  host: 82-160-79-180.aizon.pl

    Mam ten telefon 2tygodnie jak dla mnie jest super, bo co można lepszego kupić za 800zł?

  • 0

    27. ~f1staszek  2013-01-14 14:17:32  host: 62.244.136.211

    już jest android 4.1 :D:D DZIAŁA JAK MARZENIE TERAZ :D

  • 0

    28. ~porównywacz  2013-01-25 01:14:58  host: 89-69-86-68.dynamic.chello.pl

    ja kupiłem za 750zł i jestem bardzo zadowolony . Podejrzewam ,ze telefon niebawem za 700 a nawet 650 bedzie mozna kupic bo jest ich coraz wiecej przez to cena spada. Dla mnie w cenie 750zł nic lepszego się nie kupi. Nie zależało mi na aparacie w tym tez na hdmi bo sporadycznie z tego korzystam dlatego nie dopłacałem tych 50-100zł do xperii P.Jedyna większa różnica to RAM ale jak zobaczyłem ,że taką samą ilość ma HTC Sensation 768 i ze jest to zupełności wystarczające dokonałem wyboru.Za to wolałem mieć możliwość dokupienia karty zewnętrznej bo będę z tego korzystał bo tel ma slot.Bałem się także o to że jak z tel będe korzystał 2-3 lata intensywnie to baterie będzie trzeba wymienić a tam tego samemu nie można zrobić a sądze ,że serwis kasuje dobrze jak to wszędzie bywa.Bateria jest także standardowo troche lepsza w ADVANCE. podsumowując każdy niech wybiera pod swoim kontem. Ja telefon polecam.

  • 0

    29. ~kakao  2013-01-27 23:45:09  host: public25598.xdsl.centertel.pl

    telefon posiadam od kilku miesięcy i mogę stwierdzić, że jest godny uwagi . To właśnie z niego teraz piszę i pozdrawiam :)

  • 0

    30. ~Tomek  2013-03-23 19:06:44  host: acwo145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Posiadam ten telefon niecałe dwa tygodnie, ale już mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z jego zakupu. Wprawdzie póki co pewnie nie wykorzystuję nawet połowy jego możliwości ale jeszcze zobaczę, co potrafi;) Kupiłem nowiutkiego w Media Markt za 899zł i myślę, że jest to dobra cena. Wszystko chodzi płynnie, wyświetlacz ma fajne kolory, wygodnie się pisze smsy i przegląda internet. Bateria przy umiarkowanym użytkowaniu (około 1-2 godzin internetu, 100smsach, kilku połączeń po kilka minut każde, zrobieniu kilku zdjęć) trzymała od 36 do 54 godzin (w zależności kiedy go podłączałem, bo wiadomo że jak się go odłączy na noc to te następne 8-10godzin się nie używa). Polecam tym, którzy chcą mieć dobry telefon, ale nie chcą wydać za dużo.

Dodaj swoją opinię