Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung I9000 Galaxy S

Test telefonu Samsung I9000 Galaxy S

Lech Okoń (LuiN) 22 Marca 2011 23:10

0 0
Po nieudanym pierwszym podejściu, przyszła pora na finał recenzji Samsunga I9000 Galaxy S. W wakacje 2010 roku każda sztuka, jaka wpadła w nasze ręce (a było ich łącznie ponad 5) miała poważne problemy z zasięgiem. Zasięg 3G potrafił spaść z 4 "kresek" do zera po wzięciu telefonu do ręki. Teraz problemu już nie ma, przy czym do testów nie trafiła jakaś specjalna wersja telefonu z biura prasowego Samsunga, lecz urządzenie z wolnej sprzedaży, wyprodukowane w grudniu 2010 roku - tym razem już z Androidem 2.2 Froyo. Dla przypomnienia archiwalny już film:





Galaxy S to jeden z lepiej sprzedających się smartfonów - Samsungowi udało się wprowadzić na rynek w 2010 roku ponad 10 mln sztuk tych urządzeń, a popularność telefonu nie spada. I są ku temu powody. W chwili premiery Galaxy S był najwydajniejszym smartfonem na rynku i oferował wydawać by się mogło absolutnie wszystko, czego oczekiwać można od zaawansowanego telefonu multimedialnego (no może poza lampą błyskową). Choć na rynek weszło już kilka alternatywnych propozycji, wciąż nic nie może równać się soczystości kolorów ekranu Galaxy S, a po stronie zalet stoi też świetna cena telefonu, z którą ciężko dyskutować. Zapraszam do lektury recenzji Samsunga Galaxy S, którego jednoznacznie zdetronizuje już chyba dopiero Galaxy S II.

Obudowa

Pod względem obudowy Galaxy S jest jak przysłowiowy medal, który ma dwie strony. Z tej lepszej strony mamy szybkę ochronną ekranu wykonaną z wytrzymałego Gorilla Glass, obudowę o grubości zaledwie 9,9 mm i masę końcową wynoszącą jedynie 119 gramów. Gorsza strona medalu to błyszcząca pokrywa baterii z wyraźną tendencją do trzeszczenia, ramka wokół obudowy, która tylko udaje metalową (można ją z łatwością odchylić paznokciem) i spust aparatu fotograficznego - którego nie ma. Zabrakło też choćby najprostszej diody doświetlającej, używanej przez wiele osób jako latarka. Fakt braku osłony oka aparatu fotograficznego to taki powiedzmy "neutral", bo właściwie już nikt tych osłon nie stosuje w telefonach.



Przedni panel szczelnie wypełnia wspomniane wyżej szkło Gorilla, któremu niegroźne są zadrapania. Wycięta jest w nim szczelina głośnika oraz otwór na środkowy przycisk funkcyjny Home umieszczony poniżej ekranu. Po bokach tego przycisku znajdują się jeszcze dwa pola dotykowe - z lewej strony menu kontekstowego, a z prawej przycisk "wróć". Po bokach szczeliny głośnika znajdziemy z kolei oczko kamery do wideorozmowy, czujnik jasności otoczenia (którego zabrakło w Samsungu Wave) i czujnik zbliżania - grzecznie wyłączający wyświetlacz podczas rozmowy. Górny bok telefonu zawiera gniazdo słuchawek typu JACK 3,5 mm (pełniące też rolę wyjścia TV) oraz złącze microUSB, schowane za estetyczną przesuwaną zaślepką, które służy do ładowania telefonu i synchronizacji danych. Na prawym boku znajdziemy włącznik telefonu / blokady ekranu, na boku lewym przyciski regulacji głośności i otwór na smycz, a na boku dolnym - szczelinę mikrofonu. Dół telefonu jest bardziej wypukły niż reszta urządzeni i to właśnie w tym miejscu została umieszczona antena 3G i GSM. Tył obudowy to zdominowany jest przez plastikową pokrywę baterii, w której wydłubano otwór na oko aparatu fotograficznego 5 Mpix i podwójny wylot głośnika.

samsung i9000samsung i9000samsung i9000samsung i9000

samsung i9000samsung i9000samsung i9000samsung i9000

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24.  2011-03-23 15:33:51

    23, o Defy mówią, że to prawdziwy rekordzista w świecie Androida. Dziwi mnie Twój wynik na Desire HD - u mnie przekroczenie jednej doby właściwie się nie zdarza, choć wiadomo - dużo tu czynników trzeba wziąć pod uwagę.

  • 0

    25. ~szalony  2011-03-23 15:46:40  host: acnb110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuIn - powaznie Desire HD trzyma mi dluzej od Galaxy - w Galaxy nie moglem zdjagozowac co zjada mi baterie w stanie czuwania i wkoncu sie go pozbylem - potrafil 20% bateri "zjesc" w 10h - majac te same aplikacje i na Desire HD znika mi 5% a czasem mniej , w Galaxy ekran mnie denerwowal - dla mnie za bardzo widoczny byl "plaster miadu " . Co do Defy to fakt rewelacja - szczegolnie na brawa motorola zasluzyla dajac antene na gorze - defy to na dzis bezsprzecznie najlepiej trzymajacy smartphon zasieg gsm i 3G - uscisk smierci mu nic nie robi no chyba ze zlapiemy telefon do "gory nogami" :D

  • 0

    26. ~issa  2011-03-23 15:55:35  host: 178.180.248.61.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ja bym chętnie potestował Desire HD, choć jakoś nakładka Sense trochę mi się przejadła. Wszystko w porządku z Galaxy S, telefon bardzo wysokiej klasy, poza jednym ważnym czy, ba, nawet niezbędnym aspektem nowoczesnego telefonu - oprogramowania do współpracy z komputerem. Kies to absolutny dramat, nie mam siły się z nim już użerać. Przeczytałem właśnie na polskiej stronie o Androidzie, że jest nowy Kies który umożliwia aktualizację Galaxy S do wersji 2.2.1, uruchamiam Kiesa u siebie i ... nic. Ile można przeinstalowywać takie coś... Test bardzo ostrożny, wyważony.

  • 0

    27. ~poldi85  2011-03-23 16:11:56  host: aejq232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Luin - to kiedy (w końcu) test HTC Desire HD:)?

  • 0

    28. ~Octopus  2011-03-23 16:42:10  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Przy takim ekranie ile ma trzymać ?? miesiąc? pomyślcie zanim kupicie.. a raczej poczytacie o czym piszecie. Bateria trzyma 2-3 dni(tel pracuje a nie służy do oglądanie filmów, gier), wystarczy nauczyć się konfigurować telefon .. Co do modemu - działa i jako modem i jako ruter i to bardzo fajnie . Kupiłem battery pack -149 zł i tel. poważnie obciążony śmiga 5-6 dni. (włączając w to giełdę , pogodę )

  • 2

    29.  2011-03-23 17:03:04

    jezeli desire hd jest tak samo bateriozerny jak zwykly desire to juz wiem czemu ludzie wybieraja galaxy s albo defy... u mnie zwykly desire wytrzymuje dobe tylko wtedy, gdy praktycznie nic na nim nie robie...

  • 0

    30. ~gonzo  2011-03-23 18:36:02  host: 31.60.33.177

    wgrałem mu najnowszą operę mini 6-chodzi jak marzenie, wreszcie ma multitouch jak inne przeglądarki. Jako jedyna radzi też sobie z tą idiotyczną kompresją internetu Orange-na konkurencyjnych przeglądarkach zdjęcia są kiepskiej jakości (nawet Opera Mobile 11) ,a na mini b.dobrej jakości-pewno to zasługa tego że przechodzi to przez serwery opery, a nie bezpośrednio orange. Orange mógłby to G wreszcie zlikwidować albo dać ludziom wybór czy chcą tą kompresję czy nie

  • -1

    31.  2011-03-23 18:45:29

    Dobry test. Dosc mocno zastanawiam sie nad przesiadka z iP i chyba w tym przypadku Samsung bedzie optymalny.

  • 0

    32. ~sgs  2011-03-23 20:09:04  host: gsx178.internetdsl.tpnet.pl

    nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale czy da się podłączyć sgsa do neta z kompa poprostu przez kabel usb nie używając kiesa? I jak to zrobić bo się nie mogę doszukać...

  • 0

    33. ~Mike  2011-03-23 21:00:00  host: 87-205-134-28.adsl.inetia.pl

    Najlepsze jaja są z tym S-AMOLEDem. Mam N8 i SGS, gdy ustawię w N8 jasność na 95% to tern superduper-amoled wygląda jak zepsuty z niebieskawą poświatą. Mnie SGS podoba się ze względu na przeglądarkę i możliwości obsługi poczty - pracują błyskawicznie i do tego stabilnie. Jakość wykonania natomiast mnie odrzuca, jest to jeden z NAJTANDETNIEJSZYCH telefonów wyższej klasy, jakie miałem w dłoni. Ogólne wrażenie można streścić jako: tania, dalekowschodnia połyskliwa zabawka.

  • 0

    34.  2011-03-24 01:03:37

    @33 zobacz czy na czarnym podswietleniu biale elementy nie sa purpurowe ew. fioletowe (zegar przy zablokowanej klawiaturze itp). jezeli tak to masz wadliwa matryce i serwis nieodplatnie wymieni Tobie ja na nowa. co do przegladarki i poczty - wszystko to mozna miec na kazdym innym androidzie...

  • 2

    35.  2011-03-24 08:10:51

    Co Wy z tą obudową? Przecież tak samo może się nie podobać, jak i może być uwielbiana, np. przeze mnie - dzięki temu że jest z plastiku telefon jest lekki, a jej "plastyczność" kilka razy uratowała mojego Galaxy S, bo nadal jest w jednym kawałku, a obudowa nie ma nawet jednego zadrapania. Po kilku miesiącach, dla mnie ten telefon to ideał - z jednym małym minusem - mógłby być trochę mniejszy, ekran 3,7 w zupełności by wystarczył.

  • 0

    36. ~SirAdi  2011-03-24 10:25:24  host: 87-99-52-67.internetia.net.pl

    Naprawdę solidna renenzja, winszuję. Szczególnie podoba mi się, że autor podszedł do tematu całościowo, oprócz niewątpliwych zalet skupiając się też na słabych punktach i niedociągnięciach. O relatywnym obiektywiźmie testu (oprócz subiektywnych wstawek o których czytelnik jest informowany) świadczą porównania do telefonów konkurencji podobnej klasy. P.S. Podobno jako supstu migawki aparatu można ustawić przycisk włączania/wyłączania/blokady ekranu, co by niwelowało brak dedykowanego przycisku. Jednak nie wiem ile jest w tym prawdy.

  • 0

    37.  2011-03-24 10:29:04

    Naprawdę swietny test i jest w nim wszystko co być powinno bez zbędnego rozwodzenia. SGS byłby ideałem gdyby miał trochę mniejszy ekran (np. 3,7') ale pod ekranem kilka klawiszy sprzetowych (zielona i czerwona słuchawka to podstawa) oraz trackball. Na Allegro obecnie jest w bardzo dobrych cenach (1100-1200 nówki) i ciezko wybrać coś lepszego płacać nawet kilka stów więcej.

  • 0

    38. ~Crazy  2011-03-24 10:36:03  host: host-81-190-72-106.gdynia.mm.pl

    Jedyny minus to ta klapka..czarna jest strasznie lipna widac odciski i kazde zarysowanie..na allegro ostatnio kupilem oryginalna klapke w kolorze bialym i teraz wyglada to naprawde rewelacyjnie

  • 0

    39. ~SirAdi  2011-03-24 13:04:10  host: 87-99-52-67.internetia.net.pl

    Co wy się tak czepiacie tylnej klapki - owszem to słaby punkt tego telefonu ale nie najsłabszy i można go zniwelować, bo wystarczy dokupić solidne etui (ale etui a nie jakiś gruby i wieśniacki futerał czy kabubrę). Takie eleganckie, cienkie a zarazem wytrzymałe etui rozwiązuje kłopot świecącej się czy śliskiej tylnej klapki, daje też rant wystający nad ekran, umozliwiający kładzenie telefonu ekranem do dołu bez obaw o porysowanie wyświetlacza - krótko mówiąc, solidne etui dla SGS to podstawa (najlepsze dostępne na rodzimym serwisie aukcyjnym to PC Case, Grid Case Flexi czy Ruberized BackCover). Jedynymi prawdziwymi minusami SGS których nie da się niczym zastąpić to brak diody doświetleniowej, oraz matryca PenTile zmniejszająca rzeczywistą roździelczość. Brak diody to wręcz wada, a dziwi o tyle, że to krok w tył, bo poprzednie high-endowe smartfony producenta miały to udogodnienie. Na szczęście w SGS II poprawiono wszystkie te niedociągniecia.

  • 0

    40. ~prez. szczynukow  2011-03-25 00:40:25  host: 83.143.141.28

    @26 kupiłem SGS parę dni temu i dokładnie po zainstalowaniu Kiesa zrobił aktualizację do 2.2.1. może nie odinstalowujesz starej wersji Kiesa? mam telefon bez locka ale najwyraźniej Erowy (wita Era, blueconnect)

  • 1

    41. ~mike  2011-03-26 18:17:38  host: maverick.aircity.pl

    Ten telefon jest super, ale dyskwalifikuje go w moich oczach brak diody. Co za idiota zaprojektował smartphone'a bez diody, której koszt to pewnie 1-2$.

  • 0

    42. ~micho  2011-03-27 15:24:00  host: 213-17-193-179.ip.netia.com.pl

    Jestem użytkownikiem SGS i mam taki problem. Od dwóch dni nie mogę uruchomić WIFI (ale tylko te zabezpieczone hasłem)wyświetla komunikat trwa pobieranie IP i za chwilę rozłączono.Czym to może być spowodowane.

  • 0

    43. ~sebass  2011-12-30 16:55:13  host: 212.160.172.70

    Panowie szybka piłka SGS czy Xperia arc? Parametry przemawiaja za SGS mimo, że Xperia arc jest nowsza, za xperia przemawia znowu większy ekran 4,2 cala ale pewnie jakośiowo gorszy niż SGS.

Dodaj swoją opinię