Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung I5510 Galaxy 551

Test telefonu Samsung I5510 Galaxy 551

Damian Dziuk (DD7) 20 Sierpnia 2011 17:58

0 0
iPhone bez wątpienia zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. Nikt wcześniej nawet nie myślał o tym, by móc obsługiwać telefon bez jakiejkolwiek "wciskanej" klawiatury. Pomysł zdecydowanie się przyjął i wkrótce prawie wszystkich ogarnęła mania dotyku. Mimo to wielu użytkowników ciągle nie wyobraża sobie posiadania telefonu bez sprzętowej klawiatury. Mają oni coraz mniejszy wybór, głównie ze względu na to, że producenci skupiają się prawie tylko i wyłącznie na "czystych dotykowcach". I właśnie tutaj na horyzoncie pojawia się rozwiązanie, można by rzec, idealne, czyli dotyk i klawiatura w jednym urządzeniu.



Idea połączenia tych dwóch rzeczy nie jest Samsungowi obca (m.in. modele CorbyPro i Delphi), ale w tym wypadku mamy do czynienia z telefonem działającym pod skrzydłami systemu Android, przez wielu uważanego za najlepszy. Co z tego wszystkiego wyszło?

Obudowa

W małym pudełeczku, w którym sprzedawany jest Galaxy 551 (I5510), znajdziemy oprócz niego samego ładowarkę, kabel microUSB, zestaw słuchawkowy oraz kartę gwarancyjną wraz z instrukcją obsługi.

Samsung Galaxy 551 to telefon dotykowy z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Z racji jej zastosowania, grubość urządzenia wynosi 15,20 mm. Niektóre najnowsze modele potrafią być prawie 2 razy cieńsze, jednak taka grubość absolutnie nie przeszkadza w użytkowaniu nowej Galaktyki. Pozostałe wymiary: 111 mm długości i 55 mm szerokości są raczej standardowe. Galaxy 551 dobrze leży w dłoni, zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej z wysuwaną klawiaturą.

Przedni panel urządzenia zajmuje w większości pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 3,2 cala, chroniony taflą plastiku, na której lubią zbierać się ślady palców. Ekran obsługuje multidotyk do maksymalnie dwóch punktów styku jednocześnie. Jego czułość jest bardzo dobra, praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Nagana należy się jednak za samą jakość wyświetlacza zastosowanego w Galaxy 551. Przede wszystkim minusem jest niska rozdzielczość ekranu (240 x 400 pikseli), co bezpośrednio przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu. Czcionki i wyświetlane treści są nieco rozmyte, a piksele widać gołym okiem. Poza tym, niekoniecznie dobre jest odwzorowanie barw, widać to szczególnie przy kolorze białym, który Galaxy 551 wyświetla na żółto. Dużo starszy Samsung Galaxy Spica przewyższa młodszego brata w tej kwestii przynajmniej o kilka klas, a w momencie premiery oba telefony ulokowane były w tym samym segmencie rynku.

Nad ekranem swoje miejsce znalazł głośnik, a na dole widnieje logo producenta oraz trzy klawisze sprzętowe, czyli przyciski cofania, powrotu do pulpitu oraz opcji. Na prawym boku znaleźć można przycisk odpowiadający za blokadę klawiatury, a po lewej stronie swoje miejsce znalazły klawisze głośności i zaczep na smycz. Na dole znajduje się tylko wnęka mikrofonu, a u góry umieszczono gniazdo JACK 3,5 mm oraz przesuwaną w bok zaślepkę portu microUSB. Na tylnym panelu znajdziemy obiektyw aparatu fotograficznego, logo Samsunga i Google’a oraz głośnik multimedialny.

samsung i5510 galaxy 551 samsung i5510 galaxy 551 samsung i5510 galaxy 551 samsung i5510 galaxy 551

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    19.  2011-08-21 00:00:31

    Poza tym napisz maila do Samsunga to dostaniesz identyczna informacje. :)

  • 0

    20.  2011-08-21 00:08:43

    To jak wytłumaczysz, że ta sama strona ale w języku angielskim pokazuje Wi-Fi b/g/n?

  • 0

    21. ~  2011-08-21 02:45:21  host: z26-14.opera-mini.net

    Samsung ma pewnie spory zapas wyświetlaczy od Avili,ta sama rozdziałka..240x400,jeszcze do niejednego fonu go dadzą.A ten konkretny model to drugi LG GT540..z tym że LG ma ekran oporowy ale większą rozdzielczość..no i ma "tylko" andka 2.1...procesor zdaje się jest identyczny...

  • 0

    22.  2011-08-21 09:41:39

    13: gratuluję Ci takich stwierdzeń w momencie, kiedy nie miałeś naszego telefonu w ręce. Przypominam, że egzemplarz dostaliśmy z Samsunga i musiał on zostać uznany za reprezentatywny.

  • 0

    23.  2011-08-21 11:38:46

    @13 po co komu slownik przy klawiaturze qwerty? :D byla to pierwsza rzecz jaka wylaczylem w mojej 3 letniej juz e71 :D

  • -1

    24.  2011-08-21 13:26:17

    @ 20 - blad w druku? Na stronach operatorow i producentow sprzetu roi sie od bledow... Napisz do Samsunga i zapytaj o wi-fi. Jak mam racje (a mam) to stawiasz mi piwko. ;)

  • 0

    26.  2011-08-21 17:02:32

    Samsung nie stworzyl rozpoznawania mowy. Jest to zwykle wyszukiwanie głosowe google. Przegladarka jest częścią systemu Android. Trochę niedociągnięc. Oceniam artykul dobrze.

  • 0

    28. ~Piotrek  2011-08-22 09:25:33  host: apn-95-40-142-47.dynamic.gprs.plus.pl

    @witku a czy do testów używacie najnowszego oficjalnego ROMu w telefonach?? Bo czasami zmiana ROMu potrafi wyeliminowac problemy dotyczące płynności działania telefonu

  • 0

    29.  2011-08-22 09:52:08

    Piotrek: zawsze aktualizujemy soft na początku testów.

  • 0

    30. ~konsultantka  2011-08-22 15:06:01  host: 212.160.172.70

    mamy m.in. 551 do 'pobawienia sie' w pracy od ponad miesiaca, nie wiem jak 551 moze nie mulic, od samego poczatku jak u nas lezy zamula, rodziałka faktycznie taka sobie.. nie mam większych zastrzeżeń, aczkolwiek chcialam wymienic corby pro na ten, teraz wole sie wstrzymac i wiecej jednak zainwestowac ;)

  • 0

    31. ~se  2011-08-22 15:13:46  host: 88-199-232-162.tktelekom.pl

    ten sam model inna seria kolor simlok lub bez moze inaczej działac

  • 0

    32. ~kod007  2011-09-06 20:56:50  host: user-46-112-113-30.play-internet.pl

    jednym dużym minusem tego telefonu jest brak lampy błyskowej!! nie musi być ciemno i już jest problem aby zrobić dobrej jakości zdięcia (zbyt długi czas migawki i widać ruch na zdięciu) po za tym całkiem dobrze się sprawuje

  • 0

    33. ~Paawel  2011-09-16 13:43:55  host: dku165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Btw od tej calej rozmowy - uruchamiam wifi w telefonie, mam sygnal w domu wszystko podlaczone idealnie i teraz jak wejsc w internet zeby wejsc przez wifi i nie placic, bo jak wlaczam wifi i wchodze norm. do internetu w menu to widze ze zabiera mi kase z konta...

  • 0

    34. ~daniel  2011-09-18 21:51:59  host: dynamic-78-8-19-11.ssp.dialog.net.pl

    mam pytanie w ktorym miejscu sa gry bo niemoge znalesc?

  • 0

    36. ~anzelmo  2011-10-11 21:43:12  host: user-109-243-133-104.play-internet.pl

    jest już wersja androida 2.3.4 wypuszczona przez samsunga

  • 0

    38. ~sebastian  2012-03-24 18:51:45  host: abvn35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie polecam aktualizacji tego telefonu do 2.3 Gingerbread

  • 0

    39. ~  2012-04-10 00:06:25  host: user-31-175-198-6.play-internet.pl

    ile ten telefon ma w końcu Ramu?

  • 0

    40. ~ktoś  2012-05-06 00:44:45  host: o144.110.lokis.net.pl

    W sekcji Odtwarzacz MP3 & radio jest ewidentny błąd, jest tam napisane że Samsung to... północnokoreański producent. Że tak powiem lekka wtopa panie Damianie.

  • 0

    41. ~ppawell  2012-06-01 15:58:43  host: 095160043172.rzeszow.vectranet.pl

    panowie mam sprawe , podoba mi sie samsung 5510 i potrzebuje rady czy oplaca mi sie zamieniac samsunga gio za 5510 ?

  • 0

    42. ~proci  2013-08-28 13:07:23  host: 2.244.104.193-rev.hti.pl

    "iPhone bez wątpienia zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. Nikt wcześniej nawet nie myślał o tym, by móc obsługiwać telefon bez jakiejkolwiek "wciskanej" klawiatury." - to chyba żart, prawda? Przecież HTC jako MDA dużo wcześniej tworzyła smartfony z ekranem dotykowym i OS Windows Mobile. Apple jedynie spopularyzował to rozwiązanie, uczynił "modnym" ;-)

Dodaj swoją opinię