Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung Galaxy A6+

Test telefonu Samsung Galaxy A6+

orson_dzi (Arkadiusz Dziermański) 26 Czerwca 2018 11:57

3 0
samsung galaxy a6plus



Średnia półka rynku smartfonów jest w rym roku bardzo mocno obsadzona. W ostatnich dwóch latach królował w niej Samsung z serią A i mocniejszymi modelami serii J. Choć to seria P Lite Huaweia sprzedawała się najlepiej, to jednak smartfony Koreańczyków były lepszymi urządzeniami. W tym roku Huawei wysoko postawił poprzeczkę modelem P20 Lite, szybko dołączyła do niego Moto G6 oraz G6 Plus i Samsung stanął pod ścianą. Wtedy w moje ręce wpadł model Galaxy A6+ i... czy jest w stanie odeprzeć rosnącą w siłę konkurencję? Na papierze ma wszystkie potrzebne ku temu argumenty. Jak jest w praktyce? Sprawdźmy.

Zestaw i specyfikacja

samsung galaxy a6plus

Pudełko Galaxy A6+ jest bardzo niepozorne. Niewielkie, niewiele większe od samego smartfonu. W środku znajdziemy zasilacz sieciowy, kabel USB i bardzo prosty, jednoczęściowy zestaw słuchawkowy. Do tego oczywiście kluczyk do otwarcia gniazda kart i pakiet instrukcji.

samsung galaxy a6plus

Specyfikacja:
  • metalowa obudowa o wymiarach 160,2 x 75,7 x 7,9 mm o masie 191 gramów,
  • ekran Infinity Display Super AMOLED o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1080 x 2220 pikseli,
  • układ Qualcomm Snapdragon 450 z 8-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,8 GHz,
  • 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, gniazdo kart microSD do 256 GB,
  • główny, podwójny aparat o rozdzielczości 16 Mpix (f/1.7) i 5 Mpix (F/1.9), autofocus z detekcją fazy, filmy w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę; przedni aparat o rozdzielczości 24 Mpix (f/1.9),
  • dwa, osobne gniazda kart SIM niezależne od karty pamięci,
  • czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu obudowy, port microUSB, gniazdo Jack 3,5mm, łączność LTE kategorii 6, NFC, Wi-Fi (n),
  • akumulator o pojemności 3500 mAh.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2018-06-26 13:40:15

    @1 Która z tych wad powoduje, że smartfonu nie da się używać?

  • 0

    3.  2018-06-26 13:54:23

    Przestawiony film nie urywa "głowy". Szybciej jadące auta i brak płynności rzuca się w oczy. Ciekawe jak z natywnym WifiCalling i VoLTE. Tego nie sprawdzono, a jak wiemy operatorzy często nie chwalą się jego działaniem w telefonach open market (wyjątkowo Orange tak robi). Możecie sprawdzić jak działa WiFi calling w przypadku dual simów ?

  • 0

    4.  2018-06-26 14:12:35

    "Wtedy w moje ręce wpadł Galaxy A6+ i już po kilku dniach wiedziałem, że lider smartfonów ze średniej półki pozostaje bez zmian"

    Orson Pozwolę sie nie zgodzić... liderami w cenie średniopółkowej sa: 1)LG G^ 2) Samsung S7 3) Huawei p10 kazdy z tych telefonw bije tego Samsunga... nawet S6 jest ciekawsza(choć moze być problem z telefonem ze sklepu)
    Zupełnie nie widze dlaczego ktoś miałby kupować w/w telefon a nie choćby ktoryś z tych co wyżej napisalem
    @2 słabe wyniki w benchmarkach powoduja/powinny powodować ze ocena powinna być nizsza niż 9,5pkt bo konkurencja(patrz wyzej znowu) daje choćby Snapa 821

  • 0

    5.  2018-06-26 14:18:21

    @4 Z naszego Facebooka: "Jeśli nie chcesz kupować flagowca, bo są za drogie, ani ubiegłorocznego flagowca, bo chcesz coś nowego, to Galaxy A6+ Samsung Mobile jest strzałem w dziesiątkę. Cała nadzieja w Moto Z3 Play. Jeśli nie przebije smartfonu Koreańczyków, to A6+ będzie najlepszym modelem z mocnej średniej półki. I to kolejny rok z rzędu."
    Wszystkie wymienione przez Ciebie modele to flagowce sprzed roku lub dwóch. Tak, są lepsze. Tak, sam bym je wybrał. Ale w testach zawsze jest porównanie do bieżącej konkurencji, a nie tej sprzed lat.

  • 1

    6. ~Pietia  2018-06-26 21:40:07  host: 213.red-88-20-95.staticip.rima-tde.net

    @2 To wystarczy, że smartfon da się używać i już ma 9,5 punku? Taj jak pisano wyżej, są lepsze telefony w tej cenie, proszę nie siać propagandy.

  • 0

    7.  2018-06-27 00:07:49

    @6 nowe, dostępne w Polsce, które miały premierę w 2018 roku? Nie ma.

  • 0

    8. ~mmm9  2018-06-27 09:55:54  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    @3 WifiCalling i VoLTE dzialaja razem z handoverem w trakcie rozmowy.
    WifiCalling jest aktywny na karcie na której jest włączona domyślnie transmisja danych. (Ale przy włączonym trybie samolotowym też działa).

    Tylny aparat nie jest jakiś szałowy, ale za to przedni o którym nie wspomniano jest bardzo dobry.

  • 0

    9.  2018-06-27 18:51:33

    Operatorzy nie potwierdzają tego ze ten telefon działa z wificalling czy volte. Po to jest test żeby przetestować takie usługi. Nie zapominajmy do czego służy telefon.

  • 0

    10.  2018-06-27 21:04:59

    No dla mnie 191 gramów, to już zdecydowanie za dużo... Mogę się domyślać że nie ma też optycznej stabilizacji obrazu. Wybór jest oczywisty. Każdy ogarnięty człek kupi za te pieniądze S7 lub S7 edge.

  • 0

    11.  2018-06-27 21:15:18

    @10 Nie ma i faktycznie masa jest duża. Dlatego na pewno dużo większą popularność będzie miał A6, bez Plusa.

  • 0

    12. ~A kiedy VoWiFi i VoLTE w Orange  2018-06-28 07:13:01  host: apn-46-77-220-48.dynamic.gprs.plus.pl

    A kiedy VoWiFi i VoLTE w Orange dla p20 pro?

  • 0

    13. ~MArek  2018-06-28 09:56:07  host: 88-199-123-83.tktelekom.pl

    "układ Qualcomm Snapdragon 450 z 8-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,8 GHz"

    To prawie nic nie mowi. 8 rdzeni Cortexa A53 a 8 rdzeni Cortexa A73 to ogromna roznica. Artykul chyba jest po to bym nie musial googlowac.

  • 0

    14.  2018-06-28 14:38:17

    Port USB-C nie jest plusem, a MicroUSB nie jest minusem. Dla mnie może być odwrotnie, bo nie mam ochoty mając w domu multum kabli MicroUSB szukać akurat tego z USB-C. Dlatego też mój służbowy Samsung S8 czasem potrafi tydzień leżeć nienaładowany, a ja korzystam z prywatnego...

  • 0

    15.  2018-06-28 14:41:25

    Patrząc na zalety i wady, a przede wszystkim cenę nadal wolałbym tańszego i lepszego S7 czy G6...

  • 0

    16.  2018-06-28 15:41:41

    @14 Powoli to już robi się wada. W momencie testów miałem w sumie cztery urządzenia w użyciu, trzy z USB-C i jedno z micro. Chociaż fakt, że jak zapomnisz kabla, to USB-C jest strasznie ciężko pożyczyć.

  • 0

    17.  2018-06-28 17:43:28

    Zawsze lubiłem Samsungi, ale odkąd zaczęli prowadzić jakąś walkę o miejsce na rynku i tworzyć dziwne rzeczy, ceny dość wysokie, to przerzuciłem się na Huawei. Jeśli z Samsunga, to tylko używany flagowiec.

  • 0

    18.  2018-06-28 17:54:17

    @16: Ty mówisz o testach, ja o realnym stanie zatelefonienia rodziny czy firmy. Mało gdzie się pojawia jeszcze USB-C.

  • 0

    19.  2018-06-28 21:31:03

    @15 I przede wszystkim dużo lżejszego G6 czy S7.

  • 0

    20.  2018-06-29 02:01:00

    @5: Ale to nie są telefony, których już kupić nie można, S7/G6 nadal są dostępne w sprzedaży, nówki, z gwarancją, jedyna ich "wada" to że nie zaprezentowano ich w tym roku, ale właściwie... co z tego, skoro sam mówisz że są lepsze?

  • 0

    21. ~  2018-07-01 13:13:10  host: user-94-254-151-70.play-internet.pl

    od dawna kupuje starsze flagowce w cenach nowych " sredniakow" ktore tak naprawde czesto sredniakami nie sa bo dolna polka im depcze po pietach ;) za cene 30% mniejsza.

Dodaj swoją opinię