Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Samsung B3410 Delphi

Test telefonu Samsung B3410 Delphi

Mateusz Pakulski (Q!) 5 Marca 2010 01:03

0 0
Samsung nie daje za wygraną i zalewa rynek coraz to nowszymi telefonami przeznaczonymi dla niezbyt wymagającego użytkownika. Po ofensywie na rynku niewielkich urządzeń wyposażonych jedynie w ekran dotykowy, teraz przyszła kolej na takie same telefony, jednak dodatkowo wyposażone w klawiaturę QWERTY. Przedstawicielem tego typu urządzeń jest model B3410 Delphi. Na pierwszy rzut oka jest to ciekawe połączenia kompaktowego telefonu z pełnowymiarową klawiaturą. Jednak czy taki mix zda egzamin i okaże się ciekawą propozycją dla osób dużo korzystających z wiadomości? Czy jest to urządzenie, na które warto zwrócić uwagę? I, w końcu, czy jest coś, co może nas do niego zniechęcić? Zapraszam do przeczytania testu telefonu Samsung B3410 Delphi, w którym postaram się odpowiedzieć nie tylko na te pytania.



Zestaw

Komplet sprzedażowy Samsunga B3410 składa się, oprócz telefonu i ogniwa, jedynie z ładowarki oraz jednoczęściowego zestawu słuchawkowego. To niewiele, jednak biorąc pod uwagę grupę docelową urządzenia, na wiele więcej nie powinno się liczyć w tej kwestii.

Wygląd

Przedni panel posiada jedynie trzy przyciski - dwie "słuchawki" oraz klawisz "menu". Ponad nimi umieszczono ekran, a nad nim - głośnik. Są to jedyne elementy które znajdziemy na przodzie telefonu, tak więc jego wygląd jest akuratny - ani zbyt minimalistyczny, ani przeładowany zbyt dużą liczbą przycisków. To może się podobać.

Na górnym brzegu urządzenia, po jego prawej stronie, znalazło się wejście JACK 3,5 mm, dzięki któremu bez problemu podłączymy dowolny zestaw słuchawkowy. Na prawej krawędzi, na górze umieszczono gniazdo ładowarki/zestawu słuchawkowego/kabla do transmisji danych oraz spust migawki aparatu u jego dołu. Dolny brzeg pozostał wolny od jakichkolwiek elementów, natomiast na lewym umieszczono, patrząc od jego dołu, przycisk dyktafonu, klawisz blokady oraz dwa kierunki służące m.in. do zmiany głośności dźwięków. Nie zabrakło również "oczka" na smycz, które zostało umieszczone na lewym górnym rogu telefonu.



Tylny panel w całości zajęty został przez pokrywę baterii. Po jej lewej stronie, przy górze, odnajdziemy "oczko" aparatu fotograficznego, natomiast po prawej - głośnik, z którego dobiegają dźwięki zarówno systemowe, jak i muzyki. Pod pokrywą, oprócz baterii, znalazło się również gniazdo na karty pamięci microSD.

Po odsunięciu przedniego panelu telefonu (od lewej krawędzi ku górze), naszym oczom ukazuje się pełna klawiatura QWERTY.

Telefon wykonany został z różnego rodzaju plastików, a ich spasowanie jest na dobrym poziomie - z wyjątkiem niewielkich luzów w mechanizmie rozsuwania klawiatury, pozostałe elementy są dobrze do siebie dopasowane i podczas normalnego użytkowania telefonu nie dochodzą z obudowy żadne niepokojące odgłosy. Niewielkie zastrzeżenia można mieć do sztywności całego urządzenia, także przy jego mocniejszym ściśnięciu daje się słyszeć trzeszczenie i szeleszczenie całej obudowy. Jednak jak na urządzenie ze średnio-niższej półki, spasowanie testowanego telefonu należy ocenić przynajmniej dobrze.

samsung b3410 samsung b3410 samsung b3410 samsung b3410

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18.  2010-03-07 08:14:08

    @VINC widzisz ? Karta pamięci POD baterią telefonu, brak transmisji 3G. Ten telefon jest droższy od Nokii 6303 classic. Więc wady nie są wyregulowane tak jak w twoim teście...

  • 0

    19.  2010-03-07 08:26:01

    @Mordrag, wyluzuj. Vinc może zrobił błąd, ale dajcie mu spokój. Każdy jest przecież człowiekiem i się myli - więc dajcie mu "drugą szansę". Będzie to lepsze niż dalsza bezowocna kłótnia.

  • 0

    20. ~pytakno  2010-03-08 20:30:36  host: 93-181-134-134.as.kn.pl

    a da się na to wrzucić nawigację np. automapa?

  • 0

    21.  2010-03-09 12:25:18

    Nie da się. Delphi nie ma nawet odbiornika GPS.

  • 0

    22. ~mARo1995  2010-03-09 21:09:12  host: 77-253-153-131.adsl.inetia.pl

    a może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z Wi-Fi, bo ktoś wyrzej napisał że są modele z tą funkcją. . . czy to prawda?

  • -2

    23. ~DJ JAKUB  2010-03-10 21:26:21  host: 78.133.189.68

    Jak jest z tymi rozmowami z kims innym podobno niewyrazne słychac jak sie rozmawia przez fona to prawda i co to jest wi-fi na co to jak bateria ile dni tszyma. pozdro

  • 0

    24.  2010-03-15 21:46:42

    wszystko wyrażnie słychać :) jak chcesz wiedzieć co to jest Wifi to wpisz sobie w google..

  • 0

    25. ~patrykkrk  2010-03-18 14:12:42  host: 109.243.24.133

    Witam powiem tyle ze telefonik jest spoko jedynego czego brakuje to 2 glosnikow stereo ktore mozna znalesc w nokiach n series ale ogolnie telefonj super. Polecam poniewaz jest fajny:D i w przystepnej cenie:DD

  • 0

    26. ~Minnie  2010-04-03 20:46:29  host: host-89-231-118-98.warszawa.mm.pl

    Mam zamiar kupic ten telefon więc chciałabym sie dowiedziec paru rzeczy : 1.Czy aparat robi dobre zdięcia ? 2.Czy klawiatura QWERTY jest wygodna ? 3.Czy dotykowy ekran ma dużą czułośc na dotyk ? oraz 4.Chciałabym wiedziec czy jest wystarczająco głośny ? Prosze o odpowiedzi .

  • 0

    27.  2010-04-05 23:02:52

    @26 Zdjęcia robi słabe. Chociaż jak na swoje parametry, jest dosyć dobrze. Klawiatura jest średnio wygodna. Może po dłuższym czasie byłoby lepiej ale przez te kilka tygodni mnie nie przekonała. Są inne, o wiele lepsze. Ekran ma bardzo dobrą czułość, godną naśladowania. Telefon jest głośny. Głośnik od dźwięków, jak i dźwięk na słuchawkach są głośne. Głośność rozmów jest średnia, jak i ich jakość.

  • 0

    28. ~Minnie  2010-04-07 17:04:17  host: host-89-231-118-98.warszawa.mm.pl

    @27 Dzięki z odpowiedz...Kupiłam już ten telefon :DDD

  • 0

    29. ~  2010-04-30 16:26:59  host: 193-34-2-1.chelmnet.pl

    mam ten fonik od 4 dni i powiem, że oprócz wygodnej klawiatury qwerty nie ma nic ciekawego. bateria jest słaba, aparat tylko 2mpx, słaba wibracja, ale gra głośno. Orson "brak obsługi plików o nazwach dłuższych niż 52 znaki, brak obsługi obrazów większych niż rozdzielczość aparatu w telefonie, brak obsługi javy większej niż 500kb. No i po co komu skrót do dyktafonu na lewej krawędzi telefonu, to za nic nie mogę zrozumieć" ma racje..

  • 0

    30. ~co wy chcecie  2010-05-01 07:57:57  host: 82.160.197.209

    aparat 2 mpx gośnik po odsunieciu tylniej obudowy jest mamuci naprawde wzorowo przewodzi dotyk lepiej ni ż w corby albo aivlli lub lg kp 500 cookie niema plastikowego ekranu obudowa to zaden problem albo do kezeni albo do pokrowca avilal i lg kp500 mają plastikowe ekrany corby też sie tnie ten fonik to rewelacja

  • 0

    31. ~karolina  2010-08-04 19:53:20  host: host-89-229-161-156.augustow.mm.pl

    zdecydowanym minusem jest to, że telefon nie obsługuje zdjęć/obrazów o rozdzielczości większej niż rozdzielczość aparatu. nawet moja stara 3 lata temu kupiona nokia otwierała wszystkie obrazy! nie mogę tego zrozumieć! chyba, że macie na to sposób, to zdradźcie. i bateria nie jest wcale taka rewelacyjna, trzyma około 5-6 dni, a nie 9 jak sie zapewnia. ;o

  • 0

    32. ~  2010-11-27 17:18:13  host: 078088196241.oswiecim.vectranet.pl

    żal mi tego telefonu

  • 0

    33. ~  2010-11-27 17:18:57  host: 078088196241.oswiecim.vectranet.pl

    lepszy jest lg kp 500 lub 501

  • 0

    34. ~zUośniq  2010-12-21 01:09:32  host: host-5db0def4.sileman.net.pl

    A ja nie mam problemu z obrazami o rozmiarach większych niż rozdzielczość aparatu, ba - nawet je elegancko zoomuje. Faktem są natomiast różne drobne niedomagania i niedociągnięcia softu. Jednakże ogólnie - udany fon.

  • 0

    35. ~Mateusz :D  2011-01-17 20:44:22  host: apn-77-114-66-100.dynamic.gprs.plus.pl

    jeżeli chcecie aby ten telefon obsługiwał wam pliki java powyżej 500 KB wystarczy wpisać *#52828378# wybrać w tym menu co wyskoczy 06 (OTA test) i gdzie pisze maximum JAR size (KB) gdzie jest napisane 500 zmienić np. na 1500 i będzie działać :) (lecz po każdym wyłączeniu telefonu i włączeniu trzeba będzie to na nowo robić . ) . Pozdroo ...

  • 0

    36. ~ola ;)  2011-04-24 15:09:14  host: 80.54.37.229

    Chce kupić ten telefon i to zrobię, tak jak napisał "Mateusz:D" można tam zwiększyć rozdzielczość jeśli ktoś chce . Ja osobiście lubię pisać dużo i długie esemesy dla tego, bardzo wam go polecam już teraz. Jest on najtańszym telefonem z takimi funkcjami na rynku jak na razie. ;) Dobry jest też Samsung Wave, ale jeśli ktoś chce mieć tańszy telefon i tak samo dobry to powinien odpowiadać mu ten. Pozdrawiam ;)

  • 0

    37. ~kamen2001  2012-01-02 21:56:31  host: 078088214109.walbrzych.vectranet.pl

    mam pytanie : czy ma wifi?

Dodaj swoją opinię