Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Philips 655

Test telefonu Philips 655

Witold Tomaszewski 13 Lipca 2005 15:15

0 0
Philips do swojej ofert wprowadza coraz więcej telefonów typu clamshell. Po dość udanym modelu 650 pojawia się jego następca - 655, który powstał w odpowiedzi na uwagi klientów na temat braku aparatu fotograficznego. Nasza redakcja ma właśnie przyjemność go testować - zapraszam do przeczytana artykułu.philips 655 philips 655

W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
instrukcja obsługi.
Skromny zestaw, zupełnie podstawowe wyposażenie.

philips 655 philips 655

Pierwsze wrażenie - w oczy rzuca się bardzo duże lusterko do robienia autoportretów, które przy okazji jest elementem dekoracyjnym. Dla symetrii - pod nim znajduje się takiej samej wielkości i kształtu zewnętrzny wyświetlacz. Jest on monochromatyczny, o rozdzielczości 80 x 48 pikseli. Podświetlany na niebiesko ekranik dane wyświetla w negatywie - informacje o nadchodzącym połączeniu czy nieprzeczytanej wiadomości, godzinę, poziom sygnału sieci, itp.

Telefon przy wymiarach 85 x 45 x 24 milimetrów waży 90 gram. Wygodnie trzyma się go w ręce i bez problemu można go otworzyć za pomocą jednej dłoni. Do materiałów użytych do jego produkcji nie można mieć zastrzeżeń - wszystko jest dobrze i solidnie dopasowane, a użyte tworzywo jest wysokiej jakości. 655 dostępny jest w 3 kolorach określanych jako Black Sphere, Red Balloon i Silver Ball.

Wewnętrzny wyświetlacz ma rozdzielczość 128 x 160 pikseli i potrafi pokazać 65 tysięcy kolorów. Jego jakość jest bardzo dobra, a wyświetlane kolory żywe i o dobrym kontraście - chociaż kolory na wyświetlaczach Samsunga czy Motoroli są troszkę lepiej odwzorowane. Są też pewne kłopoty z widocznością przy mocnym, zewnętrznym oświetleniu - mimo użycia aktywnej matrycy.

philips 655 philips 655

Klawiatura jest wygodna, choć skok klawiszy mógłby być trochę większy - na szczęście moment działania jest dobrze wyczuwalny. Dostępne są 2 klawisze szybkiego dostępu do funkcji. Po lewej - do pisania wiadomości SMS i MMS, zaś po prawej do aplikacji BeDJ. Pozwala ona na proste i intuicyjne komponowanie dzwonków polifonicznych poprzez włączanie bądź wyłączanie poszczególnych ścieżek. Aplikacja jest dostępna w każdym Philipsie.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-82-29-141.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz aplikacji Yanosik?

Yanosik poinformuje o fotoradarach także w Europie

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet