Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Philips 655

Test telefonu Philips 655

Witold Tomaszewski 13 Lipca 2005 15:15

0 0
Philips do swojej ofert wprowadza coraz więcej telefonów typu clamshell. Po dość udanym modelu 650 pojawia się jego następca - 655, który powstał w odpowiedzi na uwagi klientów na temat braku aparatu fotograficznego. Nasza redakcja ma właśnie przyjemność go testować - zapraszam do przeczytana artykułu.philips 655 philips 655

W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
instrukcja obsługi.
Skromny zestaw, zupełnie podstawowe wyposażenie.

philips 655 philips 655

Pierwsze wrażenie - w oczy rzuca się bardzo duże lusterko do robienia autoportretów, które przy okazji jest elementem dekoracyjnym. Dla symetrii - pod nim znajduje się takiej samej wielkości i kształtu zewnętrzny wyświetlacz. Jest on monochromatyczny, o rozdzielczości 80 x 48 pikseli. Podświetlany na niebiesko ekranik dane wyświetla w negatywie - informacje o nadchodzącym połączeniu czy nieprzeczytanej wiadomości, godzinę, poziom sygnału sieci, itp.

Telefon przy wymiarach 85 x 45 x 24 milimetrów waży 90 gram. Wygodnie trzyma się go w ręce i bez problemu można go otworzyć za pomocą jednej dłoni. Do materiałów użytych do jego produkcji nie można mieć zastrzeżeń - wszystko jest dobrze i solidnie dopasowane, a użyte tworzywo jest wysokiej jakości. 655 dostępny jest w 3 kolorach określanych jako Black Sphere, Red Balloon i Silver Ball.

Wewnętrzny wyświetlacz ma rozdzielczość 128 x 160 pikseli i potrafi pokazać 65 tysięcy kolorów. Jego jakość jest bardzo dobra, a wyświetlane kolory żywe i o dobrym kontraście - chociaż kolory na wyświetlaczach Samsunga czy Motoroli są troszkę lepiej odwzorowane. Są też pewne kłopoty z widocznością przy mocnym, zewnętrznym oświetleniu - mimo użycia aktywnej matrycy.

philips 655 philips 655

Klawiatura jest wygodna, choć skok klawiszy mógłby być trochę większy - na szczęście moment działania jest dobrze wyczuwalny. Dostępne są 2 klawisze szybkiego dostępu do funkcji. Po lewej - do pisania wiadomości SMS i MMS, zaś po prawej do aplikacji BeDJ. Pozwala ona na proste i intuicyjne komponowanie dzwonków polifonicznych poprzez włączanie bądź wyłączanie poszczególnych ścieżek. Aplikacja jest dostępna w każdym Philipsie.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet