Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Nokia X1-01

Test telefonu Nokia X1-01

Arkadiusz Dziermański 2 Lutego 2012 13:50

0 0
Już w 2008 roku na jednego Polaka przypadało 1,09 karty SIM. W roku 2010 na 100 Polaków przypadało 120 aktywnych kart SIM. Dzisiaj wielu z nas potrzebuje więcej niż jednego aktywnego numeru. Jeden do rozmów, drugi do SMS-ów. Jeden do funkcji telefonicznych, drugi do Internetu. Jeden prywatny, drugi służbowy (a nie raz więcej). Jeden dla żony, drugi dla koc... Może skończy ma służbowym ;) . Producenci telefonów już dawno wyszli z inicjatywą telefonów posiadających gniazda na dwie karty SIM. Jedną z propozycji Nokii jest model X1-01. Prosty telefon, oferujący podstawowe funkcje, wzbogacone o diodową latarkę. Seria X i obecność dodatkowych przycisków muzycznych mogą sugerować muzyczne ambicje tego modelu. Jak Nokia X1-01 sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Czy warto zainteresować się Dual SIM-em fińskiej myśli technicznej, wyprodukowanym w Indiach? Wszystkiego dowiecie się z poniższego testu.



Zestaw

Telefon został zapakowany w niewielkie pudełko, które Nokia obecnie stosuje w chyba wszystkich modelach z niższej półki. Różnią się one tylko zdjęciami telefonu i nazwą modelu, które na nich znajdziemy. W środku skromny zestaw składający się z telefonu, zestawu słuchawkowego, ładowarki (bardzo krótkiej, ok. 110-120cm) z cienką końcówką Nokii, oraz standardowy zestaw makulatury. Ciężko spodziewać się czegoś więcej po urządzeniu z najniższej półki cenowej.

Wygląd zewnętrzny

X1-01, to telefon zamknięty w klasycznej obudowie. Jego wymiary, 112,2x47,3x16 mm delikatnie odbiegają od większości budżetowych konstrukcji, od których Nokia jest większa. Nie jest to w żadnym stopniu wada, bo dzięki temu urządzenie pewniej i wygodnie leży w dłoni. Masa telefonu wynosi 91 gramów. Dzięki temu nie ciąży w kieszeni, ale też nie zapomnimy, że w niej się znajduje.

Przedni panel podzielony jest na pół. Dolną część zajmuje płaska klawiatura numeryczna, dwa przyciski słuchawek, dwa przyciski funkcyjne i czterokierunkowy manipulator kierunkowy, którego nie służy jednocześnie jako klawisz wyboru. Pod klawiaturą umiejscowiony został mikrofon. Górna połowa, to wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala, chociaż spokojnie zmieściłby się większy. Nad nim znajduje się srebrny napis Nokia, obok niego X1, a powyżej głośnik rozmów. Na lewy bok trafiły trzy przyciski do sterowania funkcjami muzycznymi, a na prawy gniazdo kart microSDHC (do 32 GB) zasłonięte plastikową zaślepką. Na dolnej krawędzi niewielki otwór przez który możemy przełożyć zaczep smyczy i szczelinę służącą do podważenia tylnej klapki. Górną krawędź zajmują gniazda, ładowania i złącze JACK 3,5mm, pomiędzy którymi umieszczono diodową latarkę. Z tyłu rzucają się w oczy pokaźnych rozmiarów szczeliny głośnika zewnętrznego. Pod nimi kolejny napis Nokia, a na samym dole pełna nazwa modelu, Nokia X1-01. Pod tylną klapką kryje się bateria, dwa gniazda kart SIM oraz kurz, który lubi zbierać się na siatce chroniącej głośnik zewnętrzny. Z taką samą przypadłością spotkałem się ostatnio w modelu C2-02.

nokia x1 01 nokia x1 01 nokia x1 01 nokia x1 01

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 44
  • -2

    25. ~  2012-02-03 06:47:49  host: z18-15.opera-mini.net

    Ale brzydalski

  • -2

    26.  2012-02-03 08:55:17

    no i dalej trzeba placic za napis nokia telefon z 20 wieku żenada.pozdr

  • 0

    27.  2012-02-03 10:19:03

    No nareszcie ktoś przetestował mój telefon ;-) więc od początku : zalet nie wymieniam bo są znane, skupię się na wadach - brak MMSów ! Bluteotha , kabelka do kompa i rzeczywiście przewijania utworów w MP3 i ufajdana klawiatura od paluchów - mogło by być lepiej ale jest nieźle , używam od ponad 3 miesięcy :-)

  • -1

    28.  2012-02-03 11:02:58

    Bardzo dużo jest błędów w tekście. Nie myśleliście o jakimś korektorze, który by przed publikacją poprawiał takie błędy? Tak się składa, że pracuję w Wydawnictwie i mam koleżanki, które mogą takie rzeczy na bieżąco Wam robić, stawki też nie są wcale za to wysokie. Jakby co to dajcie znać na PW to dam Wam jakiś kontakt.

  • 3

    29. ~  2012-02-03 11:54:15  host: t18-11.opera-mini.net

    @28 a ładne te Twoje koleżanki?

  • 1

    30. ~Słoneczny  2012-02-03 14:29:21  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    Szkoda, że Nokia w tych prostszych modelach zaczyna rezygnować z mówiącego zegara. Mam niewidomą sąsiadkę i dla niej to bardzo ważne.

  • -2

    31. ~misieq  2012-02-03 15:44:40  host: 213.134.172.48

    brak obsługi mms ów to już przesada

  • 0

    32. ~...  2012-02-03 18:10:10  host: 176.1.218.111

    @30 W tym telefonie jest ten amajzing ficzer:)

  • 0

    33.  2012-02-03 20:45:58

    The shadow: będziemy się starali przykładać większą uwagę do tego.

  • 0

    34. ~idę zrobić kupę  2012-02-04 04:22:24  host: apn-46-76-15-111.dynamic.gprs.plus.pl

    Ten telefon jest beznadziejny. Spada z lekko nachylonej powierzchni z powodu tego zaaokrąglenia tylnej obudowy. W MediaMarkt na Bemowie było za 149 zł, ale na szczęście nie kupiłem bo za tydzień były Nokie 101 o 50 zł tańsze. 101ynka jest prostszym telefonem, ze zwykłą płaską obudową, baterią z serii BL - czyli trzymającą dwa tygodnie. Bez porównania lepszy model od tego który testujecie. To są proste telefony do 200 zł, nie oczekujcie wodotrysków, ale do telefonownia i SMSów to Nokia 101 jest modelem na 5-7 lat. Pozdrawiam :)

  • 0

    35.  2012-02-04 12:01:45

    @34 Test Nokii 101 pojawi się na portalu w niedalekiej przyszłości.

  • 0

    36. ~malciak  2012-02-04 18:14:27  host: pad038.multi-play.net.pl

    Posiadam go jako drugi telefon (służbowy). Prosta w obsłudze, bateria na jednej karcie minimum 14 dni. Dla MNIE REWELACJA.

  • 0

    37. ~ok  2012-02-07 18:45:22  host: 178.182.98.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    W moim egzemplarzu jakość rozmów jest znakomita, brak jakichkolwiek szumów i zakłóceń, dźwięk czysty, głośny i wyraźny. Co do klawiatury, to * ma słabo wyczuwalny skok. Telefon służy jako "domowy". Bateria rewelacyjna.

  • 0

    38.  2012-02-26 20:19:42

    30@ w tej x10-01 jest mówiacy zegar, nawet budzik mówiący godzinę :]

  • 0

    39. ~Słoneczny  2012-03-26 17:34:42  host: 87-207-198-64.dynamic.chello.pl

    @38. W takim razie jak się go uruchamia? Na filmikach widzę, że przycisk * jest teraz odpowiedzialny za wybór karty sim.

  • 0

    40.  2012-03-28 14:03:55

    @39 Spróbuj wcisnąć czerwoną słuchawkę. Tam powinna być ta opcja.

  • 0

    41. ~grubby190-1  2012-04-02 21:26:05  host: 77-45-24-7.sta.asta-net.com.pl

    witam mam takie pytanie mam taka nokie od tygodnia i nie moge roszyfrowac jak wejsc w grafike na karcie pamieci w dzwonki normalnie nozna posluchac .jesli ktos wiem napiszcie dzieki

  • 0

    42.  2012-04-08 18:04:39

    Dodatek do tamtego testu - coś mi się dzieje z torem transmisyjnym sygnału - często się wylogowywuje i jestem pozbawiony łączności ,a to w slocie 1 a to w 2ce :-( chyba zmienię :/

  • 0

    43. ~nokia oo  2012-07-17 19:08:12  host: public14988.cdma.centertel.pl

    jaka jest jakość dźwięku mp3 na słuchawkach i na wbudowanym głośniku??

  • 0

    44. ~damian rączka  2013-03-07 15:12:49  host: apn-77-113-78-159.dynamic.gprs.plus.pl

    Kupiłem nokie X1 ponad pół roku temu. Powodem zakupu był fakt że obsługiwał dwie karty jednocześnie. I to w zasadzie jedyna zaleta. Mój aparat często się wiesza lub uniemożliwia mi wykonanie połaczenia, - po wybraniu numeru słysze trzy krótkie dzwięki i telefon sam się rozłącza. Zdarza się to dosyć często (raz na dobę) i przez minutę dwie lub trzy powtarza się nonstop. Dziś już nie wytrzymałem i postanowiłem napisać tę właśnie opinię w nadziei że może chociaż jedna osoba po przeczytaniu tego komentarza zdecyduje się na inny model. Gdyby nie fakt że nie mam drugiego aparatu na dwie karty po prostu bym pie.... ł nim o ziemię aż by się rozleciał i zabrał z niego karty. Tak więc uważajcie na ten aparat i nie klupujcie go bo was okradnie z czasu kiedy on "myśli" a wy będziecie czekać nawet kilka minut.

Dodaj swoją opinię