Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Nokia N76

Test telefonu Nokia N76

Lech Okoń (LuiN) 24 Sierpnia 2007 22:10

1 0
N76 - fińska szkoła latania



Film reklamowy N76 poraża - to perfekcyjne studium reklamy. Tak jak do wszystkich tego typu "przebajerzonych" reklam, tak i do tej podszedłem z wielkim dystansem. Tym większym więc zaskoczeniem było wzięcie telefonu do ręki - to nie tylko marketing i efekty, ten telefon naprawdę elektryzuje swym wyglądem, a i nie zawodzi możliwościami.



Trzeba było lat by Nokie nauczyły się latać. Bardzo długo pojawiały się jeden za drugim nieudane produkty… Wpadki zdarzają się do dziś (Np. 6103), zdarzają się też i udane sztuki, do których śmiało zaliczę 6131. O ile jednobryłowe Nokie zawsze wyznaczały trendy wyglądu i ergonomii telefonów, o tyle w pudernicach inwencji u Nokii brak.

50 milionów

Przeszło rok temu Motorola ogłosiła, że sprzedała pięćdziesięciomilionową sztukę swojej legendarnej już Motoroli V3. Niezależnie od tragicznej jeszcze podczas premiery konfiguracji, nie da się ukryć, że V3 okazała się wielkim sukcesem rynkowym. Na fali tego sukcesu Motorola opiera w dalszym ciągu większość swoich nowych telefonów dodając do nazwy kolejne iksy tudzież inne literki. Do tego patentu właśnie przyssała się Nokia.

Jeśli ktoś nie zobaczy od razu logo Nokii, zawsze sądzi, że N76 to kolejna Motorola. Jeśli zaś już zobaczy to logo, to próbuje tenże telefon nie otwierać, lecz rozsuwać. Tak na przykład zachował się ochroniarz, gdy wychodziłem ze sklepu z nowo zakupionym aparatem i trzeba było sprawdzić IMEI i dowód zakupu.

I rzeczywiście - jak nie sądzić, że urządzenie o grubości 13,7mm, klapka i do tego o tak charakterystycznej klawiaturze, nie należy do rodziny RAZR? Oko w oko, ze słynną Motorolą, Nokia wypada bardzo przychylnie. N76 (106,5x52x13,7mm, 115g i 70cc objętości) jest nieco dłuższa, nieco cieńsza i nieco węższa względem V3 (98x53x13,9mm, 100g i 65cc objętości). To małe, co nieco podkreślone optycznie na korzyść N76 sprawia, że jak się lepiej przyjrzeć nie są to telefony wyprodukowane z jednego kopyta. Nokia zbliża się tak naprawdę do Motoroli najbardziej klawiaturą, oddala się jednak drastycznie, gdy chodzi o funkcjonalność.

Zestaw

Pudełko zawiera:
aparat,
baterię Nokia BL-4B o pojemności 700mAh,
ładowarkę Nokia AC-4,
zestaw słuchawkowy Nokia HS-43,
kabel USB Nokia DKE-2,
kartę pamięci microSD 256MB,
odręcznik użytkownika
oprogramowanie.
Dodatkowo operator dodał do mojego akurat zestawu kartę o pojemności 1GB. Telefon był poobklejany ze wszystkich stron foliami o funkcji ochronno - instruktażowej. To właśnie folie wskazały jak nie wyłamać gniazda karty pamięci, czy też jak dobrać się do baterii.

nokia n76 nokia n76 nokia n76

Bateria / karta SIM - pierwsze schody. Karta SIM w N76 jest montowana dość niekonwencjonalnie - najpierw należy umieścić ją w specjalnej szufladce. To jednak jeszcze nic takiego - prawdziwie zaskakuje to, że bateria leży jakby na odwrót, a styki aparatu i styki telefonu leżą na niej. Niekonwencjonalne podejście do zagadnienia nie ułatwi życia osobom często przekładającym karty SIM, choć samo w sobie nie jest to znowu jakoś przesadnie niewygodne i "dilerki" w salonie zmontowały cały aparat w tempie iście błyskawicznym. Z całą pewnością łatwiej jest otworzyć N76 niż którykolwiek z ostatnio wychodzących, zamkniętych na amen Sony Ericssonów.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 91
  • 0

    72.  2007-09-12 08:32:44

    @62, issa: również co o tym sądzisz - tiny.pl/1hnr

  • 0

    73. ~Gosia  2007-10-07 19:53:43  host: pc34-153.kopnet.pl

    Hej Mam prosbe do wszystkich zaawansowanych uzytkownikow Nokii n 76. Jak mozna zmienic wielksoc tapety zeby byla widoczna na CALYM wewnetrznym ekranie telefonu? Kombinuje i nie umien wykombinowac. Dzieki wielkie

  • 0

    74. ~emil  2007-10-09 22:46:38  host: 77-253-49-55.adsl.inetia.pl

    ~Gosia..; wez przezuc fotke na komputer, zwieksz przy pomocy microsoft picture maneger i znowu przezuc na N76..;) sam tak robie wiec wiem..;p

  • 0

    75. ~Gosia  2007-10-10 15:09:13  host: pc34-153.kopnet.pl

    Do Emil Dziękuje Ci bardzo... Swietna rada

  • 0

    76. ~Gosia  2007-10-10 16:07:29  host: pc34-153.kopnet.pl

    Emil Jest jakis sposob zebu usunac ikonki kontaktow, kalendarza itd z glownego wyswietlacza? Chodzi mi o to zeby byla sama tapeta, a dopiero po wejsciu do menu te ikony. Dzieki

  • 0

    77. ~nw  2007-10-13 13:13:18  host: tsh.gl.digi.pl

    jak myslicie jest lepsza od n73

  • 0

    78. ~Gosia  2007-10-13 17:29:02  host: pc34-153.kopnet.pl

    wreszcie opanowalam ten telefon:) Emil dzieki za rade, sprawdza sie. Co do drugiego pytania, to potraktuj jakby go nie bylo, juz znalazlam rozwiazanie. Mam ten telefon dopiero tydzien, wiec nie moge jeszcze za duzo powiedziec, ale jak narazie odbieram go bardzo pozytywnie. Nie zawiesza mi sie, mp3 i radio odtwarza dobrze, problemow z farba na obudowie tez jeszcze nie mam. Opinia pozytywna, jak najbardziej

  • 0

    79. ~trapes  2007-10-28 21:22:06  host: 88-199-117-154.lukman.pl

    a czy da sie zmienic kolor podświetlenia klawiszy???

  • 0

    80.  2007-12-25 20:15:52

    Gosiu a może podpowiesz mi w jaki sposób poradziłaś sobie z ustawieniem tapety na cały wyświetlacz no i jak poradziłaś sobie ze schowaniem tych ikonek . Pozdrawiam licząc na pomoc.

  • 0

    81. ~  2008-02-20 13:00:50  host: dih180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ten telefon podobno ma gpsa. czy to prawda? i jak sie spisuje? jak z ta nawigacja jest w tym modelu? trzeba za to jakos placic(za internet na przyklad czy jak to wyglada...) urzywacie tomtoma czy czegos innego??

  • 0

    82.  2008-02-22 14:37:11

    81: nie ma GPS-a

  • 0

    83. ~sandi  2008-03-17 17:07:13  host: 213-238-67-176.adsl.inetia.pl

    Telefon wizualnie piękny!!! Mam go 4 miesiące i już wiem że nie sprzedam go nawet za 50 zł. Już po tygodniu (zaznaczam, że bardzo dbałam o telefon i nosiłam go w etui) zaczęła odchodzić farba z telefonu. Boki telefonu, a później z przodu. Ten "chrom" jest na maxa badziewiem. Odradzam, odradzam i jeszcze raz odradzam kuono tego telefonu. Ja go kupiłam za około2 tysiące złotych, a teraz nie ma szans żebym mogła go sprzedać, bo jest tak zniszczony.

  • 0

    84. ~kkkkkkk  2008-04-14 17:32:23  host: public-gprs18298.centertel.pl

    masakra z ta obudowa naprawde,telefon jest piekny w srodku ale ten chrooooommmmm masakra.Ja mam czerwona i tez trzymalam w etui,aaaaa i ta klapeczka od karty pamieci tezzzz jest beznadziejna naprawde tez mam z nia problem.pozdrawiam p.s ciekawe jak czarna heehh ale jedno wiem napewno ze nie sprzedam tego telefonu bo spisuje sie okej.

  • 0

    85. ~janek  2008-10-06 11:20:03  host: ds-1i2-gw.umed.lodz.pl

    Mam pytanie zarówno do autora jak i do użytkowników: jak wygląda łapanie zasięgu oraz jaka jest jakość dzwięku podczas rozmowy?czy nikt nie narzeka "po drugiej" stronie słuchawki, że głos znika albo, że są echa itp? pozdrawiam!

  • 0

    86.  2008-10-06 14:02:53

    janek - co prawda już bardzo długo N76 nie posiadam, ale w notatkach do testu nie mam ani jednego przypadku gubienia zasięgu czy innych problemów podczas rozmowy. Jakość rozmów jak najbardziej na plus była w tym modelu.

  • 0

    87. ~janek  2008-10-07 01:16:49  host: ds-1i2-gw.umed.lodz.pl

    dzieki LuiN za info.to dla mnei najważniejsza funkcja w telefonie - jakość dzwięku. Pozdrawiam!

  • 0

    88. ~a  2009-01-24 15:51:06  host: host80-48-112-237.cable.wsm.wielun.pl

    z czarnej tez sreberko schodzi

  • 0

    89. ~lola607224766  2009-02-11 19:16:47  host: 82.160.23.67

    a ja bym chciala kupic takja czerwona ale nigdzie nie ma za rozsądne pieniadze !

  • 0

    90. ~sasa  2009-02-22 20:56:00  host: adgp75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pogięło ich z tym aparatem. Czemu nie ma z 5 mgpix? DO cholery. Przez to jej nie kupię.

  • 0

    91. ~metal  2010-07-21 12:53:05  host: emh94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja ludziska mam prawie ten telefon 3 lata, nie używałem żadnego etui, a sreberko zaczęło mi schodzić dopiero niedawno

Dodaj swoją opinię