Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Nokia Lumia 620

Test telefonu Nokia Lumia 620

Damian Dziuk (DD7) 28 Maja 2013 17:48

17 6
Nokia chyba w końcu zrozumiała, że kluczem do zdobycia popularności systemu Windows Phone 8 nie jest celowanie w najwyższy segment rynku, a promowanie dobrze wyglądających, funkcjonalnych i sprawnie działających smartfonów, które przy okazji nie zrujnują portfeli klientów. Taka właśnie jest nowa Nokia Lumia 620 - zgrabna, kolorowa, intrygująca. I chociaż nie obyło się bez wpadek - w tym jednej poważnej - już teraz mogę napisać, że to z pewnością telefon wart swojej ceny. Prawda, że jesteście ciekawi, co tym razem Nokia dla nas przygotowała?



Zestaw

Nokia kontynuuje swoją tradycję i od dobrych paru lat nic nowego w kwestii opakowań jej produktów się nie zmieniło. To wciąż to samo minimalistyczne niebieskie pudełko z wysuwaną z boku zawartością. Zawartością, której jednak nie ma zbyt dużo - znajdziemy tu zupełnie standardowe wyposażenie w postaci ładowarki, wtykanego do niej kabla USB oraz prostego zestawu słuchawkowego. Zabrakło chociażby jednej dodatkowej wymiennej obudowy w innym kolorze, a przecież to właśnie one i związana z nimi różnorodność stanowią główny przekaz reklam nowej Lumii. Dla chcących zmienić standardowy kolor obudowy pozostaje więc jej zakup osobno za około 70 zł w autoryzowanych sklepach Nokii.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Design i wykonanie

Lumia 620 jak na wielkość swojego ekranu jest zaskakująco zgrabna - jej wymiary to tylko 115,4 na 61,1 milimetra. Jedyne do czego można się przyczepić to grubość, która wynosi aż 11 milimetrów i nie stawia jej wśród najcieńszych rozwiązań dostępnych na rynku. Nokia mogłaby w prosty sposób odchudzić swojego grubaska poprzez zastosowanie niewymiennej i zwartej obudowy, co jednak przekreśliłoby jedną z większych zalet jej nowego smartfonu, jaką niewątpliwie jest możliwość zmiany koloru całej obudowy. Właśnie, obudowy - bo nie jest to tylko "tylny panel" jak w większości podobnych rozwiązań, a zakrywająca również boki pełnoprawna obudowa. Oprócz niewątpliwego poczucia solidności, ma to jeszcze jedną dużą zaletę - zmiana koloru obudowy całkowicie zmienia wygląd 620-tki. Zmiana ta nie pozostawia żadnych elementów w innym kolorze (co często zdarza się innym producentom i wygląda po prostu nieestetycznie). Tutaj wymienna obudowa w dowolnym kolorze wraz z "gołym" telefonem za każdym razem tworzy zgraną całość, co robi naprawdę duże wrażenie. Szczególnie w przypadku paneli w kolorze soczystej żółci, pomarańczy lub neonowej zieleni czy różu, które przyciągają wzrok innych jak magnes. Dla mniej odważnych Nokia przygotowała także bardziej standardowe kolory: biały, czarny, niebieski. Od tej ferii barw może zaboleć głowa, ale fakt faktem - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przed zakupem warto sprawdzić, jaką fakturę ma obudowa w danym kolorze: przykładowo wersje czarna i niebieska są matowe i lekko gumowane, podczas gdy żółta i zielona efektownie błyszczą się i są bardziej śliskie.

Cały przedni panel pokrywa plastikowa powierzchnia, która nijak ma się do stosowanego u konkurencji Gorilla Glass. Co prawda jest miła w dotyku i palec ślizga się po niej całkiem nieźle, ale małe ryski zbierają się na niej dość szybko. W dodatku tłucze się tak samo łatwo jak szkło... Nie pytajcie skąd o tym wiem ;-).

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 140
  • 0

    124. ~maxandy  2013-06-10 18:26:48  host: 87-207-80-96.dynamic.chello.pl

    Przeciez do cho....ry nigdzie nie napisalem, ze jestem przeciw plywajaym okienkom z reklamami ! Napisalem, ze wkurza fakt, ze PO ICH OGLADNIECIU NIE MOZNA ICH WYLACZYC ZEBY PRZECZYTAC TEKST(szczegolnie na ekranie telefonu). Czy ktos tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Mało mnie obchodzi, ze desperacko usilujecie nie mieć debetu na swoim koncie to wasza sprawa. Zebym od was kupil cokolwiek to nie zycze sobie, aby mnie wyzywano od zlodzieji, BO NIECHCE OGLADAC REKLAM, KTORE NIE MOZNA PO PRZECZYTANIU WYLACZYC! Dotarlo ? Czy jesli zostawisz na desce rozdzielczej swojego samochodu gazete, to bedziesz od zlodzieji wyzywal kogos kto przeczyta ta gazete? Jak nie chcesz,zeby jej nikt nie czytal twojej gazety za darmo to schowaj gazete do schowka. To ze placisz za parking i benzyne malo bedzie obchodzic czytajacego. Co do twojego pytania o minimalna liczbe odwiedzic to nie jestem jasnowidzem i nie wiem jakie macie koszty i przychody z reklam. Jesli nie potraficie zwiekszyc dochodow to zupka juz sie grzeje...Za farmo wam nie bede doradzal ..Jak stwierdziles uswiadomiles mnie ze nie ma darmowych obiadow.

  • 0

    125. ~maxandy  2013-06-10 18:34:05  host: 87-207-80-96.dynamic.chello.pl

    Bardzo dobre statystyki....Przypomina sie zart o prawidlowo wykonanej operacji tylko pacjent zmarl.. Czego wam oczywiscie nie zycze ...

  • 0

    126.  2013-06-10 19:06:43

    maxandy: czytanie ze zrozumieniem mówisz... A powiedz mi, co jest ciężkiego w zrozumieniu faktu, że dla komórek mamy dedykowany serwis m.telepolis.pl? Jeżeli chodzi o gazetę, to została ona już zakupiona, sprawa zupełnie nieporównywalna. Wchodząć na nasz serwis musisz liczyć się z zasadami, które tu panuja, oraz regulaminem, który musisz zaakceptować (link w stopce). Co do "doradzania za darmo" - oczekiwałem takiej odpowiedzi, jest ona dość częsta u osób, które chcą tu tylko pokrzyczeć. Nie umiesz, bo nie potrafisz - i to też nie ma być obraza, tylko stwierdzenie faktu. Zastanów się nad tym i dopuść do siebie, że możesz się mylić...

  • 0

    127. ~maxandy  2013-06-10 20:05:58  host: 87-207-80-96.dynamic.chello.pl

    Ten wasz regulamin jest tak powazny jak jego ostatnie postanowienie. Jedno jest pewne, adblock dziala na obu wersjach serwisu, skoro nie potraficie zrobic prawidlowo funkcjonujacych reklam...A czy cos potrafie to nie wiem, wiem, ze nie pamietam kiedy moja firma miala debet...

  • 0

    128.  2013-06-10 20:23:33

    maxandy: regulamin jest regulaminem. Akceptujesz go - zapraszamy. Nie akceptujesz - miej na tyle honoru, żeby nie korzystać z naszej pracy za darmo. Co do debetu - są różne firmy i różne branże. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie generalizuję i nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam. I nigdy nie korzystam z niczyjej pracy za darmo, każdą szanuję - tym też się, niestety, różnimy. Miłego dnia.

  • 0

    129. ~maxandy  2013-06-10 21:19:57  host: 87-207-80-96.dynamic.chello.pl

    A gdzie w regulaminie jest napisane, że nie mogę używać Adblocka bo w ten sposób kradnę "wasze" treści ? Jak nie chcesz, żeby nikt za darmo nie korzystał z twojej "Pracy" to zrób wyłącznie dostęp płatny. Miej na tyle...odwagi.

  • 0

    130.  2013-06-10 21:42:21

    maxandy: w regulaminie jest jasno napisane, że niedozwolona jest jakakolwiek ingerencja w przekaz, czyli m.in. wycinanie reklam. Ci, którzy oglądają reklamy, szanują naszą pracę i zapewniają nam przychody. Ty nas tych przychodów pozbawiasz, celowo - trudno więc nazwać sprawę inaczej niż po imieniu. Na dodatek brak Ci elementarnej klasy, że jeżeli coś Ci nie odpowiada, to szukasz produktu gdzie indziej. I Ty piszesz o naszej odwadze? :-D Albo masz mniej niż 10 lat i działasz na zasadzie "ale jestem cwany i im zrobię na złość". A rób sobie...

  • 0

    131. ~maxandy  2013-06-10 23:46:27  host: 87-207-80-96.dynamic.chello.pl

    ?Kto w c#uj@ tnie, podlega karze?. O ten punkt regulaminu ci chodzi ? Tym sposobem to możesz napisać w regulaminie, że kto uruchamia komputer i nie wchodzi na Telepolis podlega rzeczonej powyżej karze. Możesz sobie pisać w tym regulaminie co chcesz, mało mnie to interesuje. Nie modyfikuje twoich "Materiałów" i nie blokuję ich wyświetlania na twoim serwerze na swoim kompie moge robic co chcę pod warunkiem, że nie modyfikuje tresci na twoim serwerze. Ponadto wchodząc na twoją strone robię ci łaskę i oglądam reklamy statyczne za które dostajesz kasę, za odsłonę strony z reklamą. Ty zamieszczając te swoje "Materiały" zachęcasz mnie do ich oglądania, czyli inaczej oferujesz towar za który po jego oglądnięciu mogę zapłacić (oglądając reklamę) lub nie przenosząc się do konkurencji. Gdybyś miał sklep i kazał klientowi płacić za sam fakt wejścia i obejrzenia reklamy obcej firmy wiszącej nad twoją kasą fiskalną, to każdy klient by cie wyśmiał a ty byś zbankrutował po tygodniu. Gdybys tego klienta wyzywał od złodziei bo ci tej opłaty nie uiścił, to od nie jednego dostałbyś w twarz i po jednym dniu ze względów zdrowotnych byś zamknął podwoje. Dlatego napisałem wczesniej, że próbujecie podstawowe zasady handlu odwrócić do góry nogami. Gdybyś miał dobrze zrobione zrobione reklamy, które natrętnie nie zasłaniały by mi oglądanego tekstu po zapoznaniu sie z nimi, to bym je ogladnął ( zarobiłbyś dodatkowy grosz) a potem przeczytałbym twoje cenne "Materiały". Przez analogię do wyżej wspomnianego sklepu gdybyś gasił światło wchodzącemu klientowi to by tej reklamy wiszacej nad kasa nie oglądnął. Kapujesz ? Jak na razie twoje reklamy powodują u mnie wzrost ciśnienia, wybuchy złości, stratę mojego cennego czasu na tłumaczenie ci, że to nie moja wina, że masz źle zrobione reklamy. A teraz i tak będe ( rzadziej na pewno) twoim chlebodawcą bo zape

  • 0

    132. ~maxandy  2013-06-10 23:49:29  host: 87-207-80-96.dynamic.chello.pl

    cdn. : bo zapewnie ci ruch na stronie którym sie pochwalisz reklamodawcom i zarobisz półtora grosza za reklamę...Wybór należy do ciebie..

  • 0

    134.  2013-06-11 07:46:42

    maxandy: ani regulaminu nie zrozumiałeś (zabawne, że zrozumiałeś ostatni, bardzo prosty punkt z przekleństwem), ani biznesu internetowego nie rozumiesz. Na dodatek masz przekonanie o swojej nieomylności. Wszyscy inni rozumieją, tylko Ty nie... Sorry, ale rozmowa z Tobą jest bez sensu.

  • 0

    135. ~Astral  2013-06-11 11:34:42  host: V32-14.opera-mini.net

    Popieram to co napisał "maxandy". Ma Gość rację!

  • 0

    136.  2013-06-11 11:42:47

    Astral: bardzo dobrze umotywowana odpowiedź! ;-) PS. Komentarze w stylu "miasta kture popierajom niech siem fpisujom!" będą kasowane - jak dyskutować, to merytorycznie.

  • 0

    137.  2013-06-11 14:08:07

    Wchodząc na tą stronę, wybrany artykuł/news czytam a następnie przeglądam komentarze. W tym przypadku to co widzę (wpisy od 116) powoduje, że czytał ich nie będę, bo szkoda czasu: jakiś pajac nie potrafiący uszanować pracy innych przepycha się z adminem, który ciągnie tą durną wymianę zdań zamiast się przymknąć i skasować cały OT. Wchodząc na test telefonu Nokia Lumia 610 chciałbym poczytać o tym telefonie, a nie o polityce reklamowej.

  • 0

    138. ~  2013-06-11 15:40:34  host: 89-71-92-54.dynamic.chello.pl

    137. Pytanie czy warto czytać jak tu sami hejterzy i poziom dawno już spadł poniżej onetu. Sprawę rozwiązałaby konieczność logowania, ale wtedy nikt nie będzie tu zaglądał.

  • 0

    139. ~Jasiek  2013-06-11 17:01:15  host: static-46-238-241-139.awacom.net

    Pan Redachtor prubuje siłom i godnościom osobistom i gazrurkom dyscyplinować niepokornych czytelników tekstów naszpikowanych nieudolnymi reklamami. Jak się Redaktorzyna łobraził , aż Mu piana posła. Ludze nie denerwujta tego portalu Wujta ! ! !

  • 0

    140. ~Astral  2013-06-11 22:33:51  host: v49-08.opera-mini.net

    Do WitkaT (136.): Wcześniej nie dałem rady odpisać, zatem z opóźnieniem, ale jest odpowiedź: Dlaczego zakładasz, że to co piszesz zawsze jest merytoryczne i że niby masz rację?! Czyżbyś stosował zasadę: " 1) Moderator ma zawsze rację. Gdy zaś nie ma racji - patrz punkt pierwszy". PS jakby coś to zawsze może wykasować twoje wpisy. Swoim wyśmiewaniem mojej wypowiedzi sam wystawiłeś sobie świadectwo... Szkoda, że w aptekach nie ma też czegoś na "wzdęcia" ego :-) To logiczne i powszechnie znane, że nie każda wypowiedź na forum (tudzież systemie komentarzy) musi być jak rozprawka - ze wstępem, rozwinięciem, zakończeniem oraz dodatkowo z listą z wypunktowanymi argumentami i wnioskami. Wyrażenie swojego poparcia dla czyiś tez i argumentów jest właśnie taką wypowiedzią, która tego mieć nie musi i może być lakoniczna. Tym bardziej, że "maxandy" dość obszernie opisał o co mu chodzi. Poza tym w pierwszym zdaniu z pewnością nie chodziło ci o motywacje, które wpłynęły na decyzję o dodaniu tu komentarza, no bo co Ty możesz wiedzieć o moich motywacjach? Zdaje się brakło ci właściwego określenia przez co użyłeś nieadekwatnego słowa :-)

  • 0

    141. ~arekrot  2013-06-15 11:31:56  host: rtr.jpk.pl

    Dla mnie Windows Phone będzie wtedy alternatywą dla Androida, jeżeli pojawią się alternatywne przeglądarki internetowe: Opera. Firefox, Chrome, Dolphin. Póki co jesteśmy niestety skazani na jedynie słuszną przeglądarkę IE. Pozdrawiam

  • 0

    142. ~Felczyk  2013-06-19 09:39:43  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    na komputerswiat.pl pisali ze Google ma pretensje do MS ze umieszcza aplikacje YT i googl nie zarabia bo na WP nie ma reklam :)

  • 0

    143. ~M  2013-06-27 14:51:12  host: ryszard.cafe-net.pl

    @arekrot - korzystam z tej przeglądarki i nie widzę w niej nic złego. Najpierw wypróbuj a potem oceniaj.

  • 0

    144. ~dan52136  2013-11-29 11:43:13  host: afqr35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po miesiącu normalnego użytkowania przestał działać przycisk blokady i włączania telefonu. Potrafi się przyciąć podczas odbierania rozmowy. Ekran nie reaguje na dotyk. Wysłałem może 30sms-ów. Odradzam. Kiepska obudowa, tandetny plastik. Jak na telefon z wysokiej półki to tragedia. Powinien kosztować 200pln nie więcej. Nokia 500 sto razy wytrzymalsza. Od 10 lat używam noki - to najgorszy telefon(I NAJDROŻSZY) jaki do tej pory miałem.

Dodaj swoją opinię