Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Nokia C2-02

Test telefonu Nokia C2-02

Arkadiusz Dziermański 7 Stycznia 2012 19:00

1 0
Touch and Type, to linia telefonów Nokia zapoczątkowana w trzecim kwartale 2010 roku. Są to modele oferujące podstawowe funkcje łącząc jednocześnie sprzętową klawiaturę z dotykowym ekranem i interfejsem, ale też niską ceną. Pierwszymi telefonami z tej serii były modele C3-01 i X3-02. Przypadły one do gustu użytkownikom, co poskutkowało wypuszczeniem kolejnych, niemalże bliźniaczych względem siebie modeli: C2-02, C2-03 i C2-06. Na pierwszy rzut oka identyczne, różnią się możliwością obsługi dwóch kart SIM, której zabrakło w C2-02, która jest bohaterem dzisiejszego testu. Czy niewielki slider z dotykowym wyświetlaczem o słabych parametrach jest telefonem godnym uwagi? Jak sprawdza się połączenie klawiszy i dotyku? Wszystkiego dowiecie się z poniższego testu.



Zestaw

W skutek awarii pierwszego egzemplarza, trafiły do mnie w sumie dwa zestawy z telefonem C2-02. Obydwa telefony zapakowane zostały w niewielkie pudełko, tak małe, że nie udałoby się tam zmieścić któregoś z topowych smartfonów z ekranem większym niż 4 cale. W środku znajdowały się: ładowarka z najcieńszą końcówką Nokii (i stosunkowo krótkim kablem, długości ok. 120 cm), bardzo ładny biały zestaw słuchawkowy, instrukcja obsługi i karta pamięci o pojemności 2 GB. Obecność karty pamięci mile mnie zaskoczyła. Do pełni szczęścia brakuje kabla USB i ładowarki microUSB, ale Nokia uparcie dodaje do swoich tanich telefonów ładowarki ze swoją końcówką.

Wygląd zewnętrzny i wrażenia wizualne

C2-02 jest niewielkim telefonem o wymiarach: 103 x 51,4 x 17 mm i masie 115 gramów, zamkniętym w rozsuwanej obudowie. Urządzenie jest bardzo małe i spokojnie mieści się w dłoni oraz nie ciąży w kieszeni. Małe wymiary początkowo przeszkadzały w prowadzeniu rozmów, bo nie mogłem znaleźć odpowiedniego chwytu. Telefon był za krótki i nie mogłem go pewnie złapać, ale okazało się to kwestią przyzwyczajenia. Przód urządzenia, to od góry, szczelina głośnika rozmów, pod nim centralnie umieszczony napis Nokia, a obok niego C2 (modele C2-03 i C2-06 też mają napisane tylko C2). Większość powierzchni przedniego panelu zajmuje dotykowy wyświetlacz o przekątnej 2,6 cala, pod którym mamy klawisze "słuchawek". Na prawym boku znalazły się przyciski do regulacji głośności, pewnie działający suwak blokady ekranu i otwór zaczepu na smycz. Lewy bok jest gładki. Na dolnej krawędzi znajdziemy tylko szczelinę mikrofonu. Górną krawędź zdominowały gniazda, od lewej: ładowania, microUSB oraz Jack 3,5 mm. Z tyłu urządzenia znajduje się szczelina służąca do zdejmowania pokrywy baterii, a pod nią obiektyw aparatu fotograficznego. Obok niego umieszczono otwory głośnika zewnętrznego. Pod aparatem jeszcze jeden napis Nokia. Na dole nazwa modelu: Nokia C2-02. Jedyne miejsce, po którym możemy rozpoznać, z którym modelem C2 mamy do czynienia. Po zdjęciu tylnej klapki znajdziemy... kurz. Duże ilości kurzu dostają się pod nią przez otwory głośnika i otwór do zdejmowania klapki, więc trzeba co jakiś czas zajrzeć pod nią i wyczyścić telefon. Gniazdo karty pamięci (microSDHC do 32GB) i karty SIM znajdują się pod baterią. Karta SIM przytrzymywana jest metalową pokrywą, na której znajduje się napis SIM1. Świadczy to o tym, że wszystkie modele C2 robione są z tych samych części. Na początku przez to zgłupiałem i zacząłem szukać gniazda oznaczonego jako SIM2, ale kilkukrotnie obejrzenie telefonu oraz rzut oka w instrukcję utwierdził mnie w przekonaniu, że takiego gniazda tu nie ma. Po rozsunięciu telefonu mamy dostęp do czterorzędowej, tradycyjnej klawiatury numerycznej.

nokia c2 02 nokia c2 02 nokia c2 02 nokia c2 02

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    12.  2012-01-08 13:38:17

    Ten telefon jest dobry w wersji DualSim, czyli 2-03 i 06. Lubię połączenie Touch and Type, ale telefon wygląda niestety wizualnie bardzo słabo ;)

  • 0

    13.  2012-01-08 13:58:56

    @1 Obie jakie używałem były biało-złote. @5 Po C2-02 miałem X1-01, tam też była tylko cienka końcówka Nokii. Jakoś nie śpieszy im się ze zmianami. @7 Taka wada, że strasznie to obniża szybkość pisania. Trzeba przenosić się przez dobre pół telefonu do przycisku na ekranie. @10 Prywatnie ostatniego smartfona miałem dokładnie rok temu. Chyba, że liczyć po drodze kilka dni z i8510 i testowymi - S5330 i U8500. Wybierając prosty telefon wymagam od niego bardzo dobrego działania każdej, z ograniczonej ilości opcji, które oferuje. Tym bardziej, że mamy tu do czynienia z telefonem za 350zł, a nie telefonem z kosza w supermarkecie za 80zł.

  • 0

    14. ~KRISS  2012-01-08 15:57:58  host: z12-03.opera-mini.net

    Ale jaja, telefon sie popsuł w trakcie testu śmiech!widać jakosc noki po paru dniach można ja do smietnika wyżucić, dawniej nokia robiła ok telefony typu 6303classic teraz te np c2 01 x2 itp, to kawałek tandetnego plastiku,nokia to szajs i dno.

  • 0

    15.  2012-01-08 16:01:44

    @14 ocenianie całej marki po jednym egzemplarzu... Bardzo profesjonalne podejście, naprawdę. Chciałbym być tak obiektywnym...

  • 0

    16. ~  2012-01-08 18:28:27  host: 178-37-86-130.adsl.inetia.pl

    @13 ale to dziwne bo ten telefon ma gniazdo micro usb. nokia najpierw podpisuje zobowiązania a później go nie stosuje.

  • 0

    17.  2012-01-08 18:43:31

    Mile z tyłu za tanimi dotykowymi Samsungami... Tak projekt, jakość, jak i awaryjność.

  • 0

    18.  2012-01-08 20:58:41

    @14, 15 - taką jakość prezentują chyba wszystkie Nokie produkowane w Indiach i tego nie przeskoczysz. @13 Gniazdo ma, ale jak możesz przeczytać w teście "Proszę odłączyć kabel USB niewiadomego pochodzenia". Nie ważne jaka to była ładowarka i jakiej firmy, zawsze to samo.

  • 0

    19. ~r  2012-01-08 23:22:40  host: public-gprs64612.centertel.pl

    nokia tonie. Proste telefoniki do niedawna były jej mocną stroną. Ale widzę, że i to zaczynają partolić. Co im zostanie? Chyba faktycznie czas wracać do korzeni w postaci kaloszy.

  • 0

    20. ~aaa  2012-01-09 11:42:02  host: 195.205.221.231

    Ostatnio kupiłem żonie i od nowości nie działa głośnik. ŻALLLL, made in India - telefon do serwisu, stracony czas i nerwy, w moim mieście nie ma serwisu - trzeba specjalnie jechać do innego miasta co generuje dodatkowe koszty.

  • 0

    21. ~okrutnikk  2012-01-09 15:15:18  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    Jak telefon przyjechał do nas do punktu, dziwiliśmy się, ze na tym czymś jest logo Nokii...

  • 0

    22.  2012-01-09 16:49:33

    @21 fajny punkt macie jak nie znacie modeli które macie serwiować...

  • 0

    23.  2012-01-09 16:50:01

    serwisować*

  • 0

    24. ~pn  2012-01-09 17:44:52  host: apn-95-41-172-40.dynamic.gprs.plus.pl

    http://pl.wiktionary.org/wiki/wskutek w styd ;-D

  • 0

    25. ~okrutnikk  2012-01-09 20:25:20  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    Maniiiek Nie serwisujemy tylko sprzedajemy :) i było to już jakiś czas temu. Telefon owszem znaliśmy z suchej specyfikacji i zdjęć. Kiedy przyjechały pierwsze egzemplarze...no cóż, rozczarowanie :)

  • 0

    26. ~r  2012-01-09 22:54:19  host: public-gprs270980.centertel.pl

    #20: w takim wypadku lepiej oddać bubla do sklepu tj. reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową kupna-sprzedaży. Wtedy to sklep musi się bujać z klamotem. Nie dawajcie się robić w jajo.

  • 0

    27.  2012-01-13 09:41:04

    no wygląd nie powala.. :D

  • 0

    28. ~  2012-01-23 19:32:02  host: apn-77-114-59-0.dynamic.gprs.plus.pl

    @10 - jak chcesz dobrze poczytać o fonie to przejrzyj reklamy Nokii o C2-02, właśnie o to chodzi aby testowanie pokazywało słabe strony fona, bo dobre mamy w broszurach producenta

  • 0

    29. ~axik  2012-05-13 15:54:25  host: ecl2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miałam nadzieję, że przeczytam wszystkie informacje na temat tego telefonu, a tu jakaś żałosna lista życzeń i narzekania.

  • 0

    30. ~  2012-06-27 15:16:14  host: z46-10.opera-mini.net

    co za zlom nie warto kupowac!!!!

  • 0

    31. ~gieruu  2013-02-20 18:04:05  host: 95.178.6.87

    Istnieje możliwość zmieniania jasności wyświetlacza. Co nie zmienia faktu że telefon ma wiele wad.

Dodaj swoją opinię