Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Nokia 6810

Test telefonu Nokia 6810

Witold Tomaszewski 11 Marca 2005 13:27

0 0
nokia 6810 W natłoku oferowanych modeli, które są bardzo do siebie podobne funkcjonalnie, a różniących się jedynie obudową, Nokii udaje się zaprezentować czasem coś ciekawego. Takimi telefonami jest seria 6800, wyróżniająca się nietypową konstrukcją klawiatury, która do gustu przypaść powinna przede wszystkim tym, którzy wysyłają dużo wiadomości. Kolejny model oznaczony został symbolem 6810, a nasza redakcja miała właśnie przyjemność testować. Zapraszam do przeczytania artykułu.W pudełku znajduje się:
nokia 6810 telefon,
bateria,
ładowarka,
stereofoniczny zestaw słuchawkowy,
płyta CD z oprogramowaniem,
instrukcja obsługi.
Standardowy zestaw w wykonaniu Nokii.

nokia 6810 Pierwsze wrażenie - wygląd na pierwszy rzut oka nie zdradzający ciekawych możliwości telefonu. Stonowana kolorystyka, łagodne linie krawędzi, „spokojny” design. Telefon wydaje się po prostu troszkę grubszy niż zwykle – ma wymiary 119 x 55 x 23 milimetry i waży 122 gramy. Są to identyczne wymiary jak poprzednika, modelu 6800. Niby dużo, ale w pełni usprawiedliwienie biorąc pod uwagę jego nietypową konstrukcję. Brak jest wymiennej obudowy, ale trudno byłoby w tym wypadku zastosować panele.

nokia 6810 Wyświetlacz - 128 x 128 pikseli, potrafi pokazać 4096 kolorów i, niestety, pasywna matryca. Skutkuje do widocznym opóźnieniem przy odświeżaniu ekranu, jednak widoczność przy mocnym, zewnętrznym oświetleniu jest nad wyraz dobra. Fizycznie wydaje się być większy niż w innych modelach Nokii o takiej samej rozdzielczości. W stanie czuwania może być na nim wyświetlany dowolny plik graficzny, a po pewnym okresie bezczynności dobrze widoczny, cyfrowy zegar.

nokia 6810 Menu to typowe rozwiązanie Nokii z nowych modeli. Może wyświetlane w dwojaki sposób - albo jako grupa ikon w układzie 3 x 3, albo jako duże, typowe ikony Nokii z podpisem. Dalszy poziom to standardowa lista funkcji. Do każdej można uzyskać dostęp za pomocą skrótów klawiaturowych.

Nokia zawsze przodowała w estetyce wykonania menu, jednak ostatnimi czasy graficznie dała się wyprzedzić o całą długość konkurentom - szczególnie Samsungowi. Menu w 6810 niczym nie zachwyca i nie porywa - ot, kolorowe, statyczne ikonki wykonane bez specjalnej dbałości... Szkoda.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet