Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Nokia 6060

Test telefonu Nokia 6060

Łukasz Białek 13 Czerwca 2006 02:25

0 0
Z zainteresowaniem nasza redakcja przystąpiła do testu telefonu Nokia 6060. Owo zainteresowanie wynika z faktu, że model ten od pewnego czasu znajduje się na listach najlepiej sprzedających się telefonów (zarówno z aktywacją abonamentową jak również bez niej), o czym informowaliśmy w naszych codziennych wiadomościach. Spojrzenie na dane techniczne telefonu sprawia, że funkcje nie powalają na kolana, Nokia 6060 wydaje się mieć podstawową funkcjonalność. Jak widać po wynikach sprzedaży klienci cenią sobie ten model. Czemu tak jest? Zapraszam do lektury testu.



nokia 6060 nokia 6060 nokia 6060

W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
instrukcja obsługi.

Zestaw zupełnie podstawowy. W segmencie, do którego należy Nokia 6060, nie należy jednak oczekiwać zbyt wiele.

nokia 6060 nokia 6060 nokia 6060

Pierwsze wrażenie - Nokia po raz kolejny wprowadza na rynek telefon typu clamshell. By móc korzystać ze słuchawki, należy otworzyć obudowę – producent nie zdecydował się na drugi zewnętrzny wyświetlacz. Telefon wykonano z plastiku dobrej jakości, nic nie skrzypi, elementy są dobrze dopasowane. Otwierana obudowa sprawia wrażenie solidnej, choć w tym przypadku wiele zależy od sposobu obchodzenia się ze słuchawką. Testowany telefon miał obudowę w kolorze srebrno-czarnym.

Tym, co ma pomóc w obsłudze telefonu przy zamkniętej obudowie jest czerwona dioda w kształcie wąskiego paska, która została umieszczona na przedniej stronie. Dioda informuje o nieprzeczytanej wiadomości tekstowej, multimedialnej lub o nieodebranym połączeniu. Przy połączeniu przychodzącym dioda miga czerwonym, pulsującym światłem, może się to przydać w momencie, gdy użytkownik ma wyciszone dźwięki.

Wymiary telefonu to 85 x 44 x 24 milimetrów, a waga 92 gramy. Po otworzeniu obudowy telefon dobrze leży w dłoni.

nokia 6060 nokia 6060 nokia 6060

W telefonie, tak jak już wcześniej wspomniałem, jest tylko jeden wewnętrzny wyświetlacz wykonany w technologii TFT. Może pokazać 65 tys. kolorów. Jego rozdzielczość to 128 x 160 pikseli, a fizyczne wymiary 35 x 28 milimetrów. Ogólnie należy ocenić wyświetlacz na poziomie średnim. Nie można mieć wielkich zastrzeżeń do wyświetlanego obrazu. Kolory są odpowiednio nasycone i ostre, obrazowi brakuje jednak swoistej gładkości. Konkurencja radzi sobie w tym elemencie nieco lepiej, szczególnie producenci z Azji.

Wracając do kwestii zewnętrznego wyświetlacza należy wspomnieć, że półkę wyżej znajdują się takie modele jak 6101 oraz 6103, które posiadają dwa wyświetlacze.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2006-06-13 03:06:52  host: prosie25-1.aster.pl

    Era T-Mobile na wyświetlaczu ? :-O No chyba że na warszawskim Natolinie w tej Nokii była karta T-Mobile w roamingu Ery...

  • 0

    2. ~MiKO  2006-06-13 07:23:40  host: 82.139.59.155

    Ile ma kolorów? 256? 4096? Na więcej chyba nie ma co liczyć.// mobiKAR.net - mobile KARAOKE

  • 0

    3. ~babeo  2006-06-13 07:41:19  host: c134-243.icpnet.pl

    *MiKO - 65tys.

  • 0

    4.  2006-06-13 08:06:15

    Ale jakie pski stanu baterii i zasięgu :/ katastrofa:/ już nie lubie tego modelu - wolę 6101

  • 0

    5. ~T  2006-06-13 12:36:15  host: chello084010040210.chello.pl

    Czy ktoś wie jak "wyłączyć" pozostawanie tekstu z SMSa po jego edycji i wyslaniu? Gdy wysle SMS i wchodze do menu jeszcze raz po jakims czasie na ekranie widac stary tekst. Wymaga to kazdorazowo wejscia do menu opcji i kliknięcia na "Usuń tekst". Horror! Nie wiem po co Nokia tak to skonfigurowała, bo jak ktoś chce zachować wysłanego SMSa na później to może skorzystać ze specjalnego ustawienia - "zapisz po wysłaniu". Tak mają 6020, 6060 i 6103. Kilka innych pewnie też..

  • 0

    6. ~kris  2006-06-13 13:03:47  host: luxgw.thiel-logistik.com

    3MB pamięci i mp3? jaki to ma sens? :/

  • 0

    7. ~  2006-06-13 13:17:29  host: dtv137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ma fajną antenkę. Antenka w połączeniu z wibrą zyskuje nową funkcjonalność m.in. mieszadełka do kawy.

  • 0

    8. ~dejo  2006-06-13 13:27:44  host: w3cache.tkk.pl

    Era T-Mobile? To jakis zart? :D

  • 0

    9. ~Adam  2006-06-13 13:38:58  host: aqw50.internetdsl.tpnet.pl

    wygląd tej nokii to prehistoria :) antenki wracają do łask?

  • 0

    10. ~Dragon  2006-06-13 14:18:47  host: 194.126.164.5

    T: nie ma w ustawieniach mozliwosci zmiany zapamietywania tekstu" niestety tak musis zostac

  • 0

    11. ~ktoś  2006-06-13 16:04:05  host: uranos.bm.cm-uj.krakow.pl

    Dość prymitywny model. Jakość ikonek na ekranie mocno niedzisiejsza. Może 3 - 4 lata temu to było coś, ale teraz to już raczej porażka. 3 MB pamięci bez kart pamięci powoduje, że odtwarzacz MP3 to raczej zbędny dodatek jak wanna z hydromasażem w miejscowości bez kanalizacji i bieżącej wody. W sumie niezbyt interesujący model. A przy moim, przecież już nienowym, SE K700i wygląda jak ubogi krewny...

  • 0

    12. ~issa  2006-06-13 16:13:29  host: awv198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panie Łukaszu - o ile zakład , że w Plusie także można wysłać wiadomość multimedialną powyżej 100KB? :)

  • 0

    13. ~issa  2006-06-13 16:18:50  host: awv198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam Pan telefon w Orange , jeśli Pan będzie chciał , służę plikiem z rozszerzeniem .rm , nieco poniżej 300KB , z możlwiością wysyłki bezpośrednio na numer w Plusie Pana Witka , żeby nie miał Pan wątpliwości.

  • 0

    14.  2006-06-13 18:26:50

    Issa - odezwij się proszę do mnie na maila. Adres znajdziesz w zakładce "o nas". Obadamy temat ;-)

  • 0

    15.  2006-06-13 18:35:17

    T-Mobile jest obecne na wyświetlaczu gdyż w 6060 był sim z T-Mobile UK. A kto wie, może niedługo na dobre zagości taki napis na wyświetlaczach klientów PTC ;-)

  • 0

    16. ~lukasz_maly  2006-06-13 19:37:44  host: acqq6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Potrzebuje telefonu dla osoby "starszej" :P do taty i wiem jedno musi byc z klapką, tylko, że nie wiem, który telefon wybrać!! pomóżcie?? .... prosty w obsłudze i nie musi byc "wypasiony" taki typowy low-end, ale nie byle g***!! mysle nad tą nokią (6060) albo sam x200 !! a moze macie inne propozycje....

    (a co do telefonu, to nie jest taki zły! na rynku potrtzeba troche tanich , prostych w uzytkowaniu telefonów dla osób starszych!!)

  • 0

    17.  2006-06-13 20:27:58

    Chciałbym ogłosić, że Issa ma rację. MMSy do 300 KB chodzą aż miło. Zrobiliśmy wspólne testy, które wykazały, że jednak można spokojnie korzystać z plików multimedialnych powyżej 100 KB (do 300 KB). Wcześniej opierałem się na informacjach oraz testach, które przeprowadzałem jakiś czas temu. Jak widać nasi operatorzy idą do przodu ;-) chwała im za to. Dziękuję Issa za pomoc.

  • 0

    18. ~Aster  2006-06-18 00:47:32  host: 16-tar-6.acn.waw.pl

    Co za bzdurny tekst! 300 kb mmsy chodzą w każdej z sieci, i to od zarania dziejów!

  • 0

    19.  2006-06-20 22:36:30

    18.Aster. Druga czesc Twojego zdania, nie jest prawdziwa.

Dodaj swoją opinię