Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Nokia 2700 classic

Test telefonu Nokia 2700 classic

Damian Dziuk (DD7) 22 Marca 2010 01:24

0 0
Prawie każdy producent ma w swojej ofercie telefony budżetowe, skierowane do osób, które nie potrzebują zaawansowanych funkcji. W tym segmencie liczy się przede wszystkim solidność konstrukcji oraz wygoda użytkowania. Niska cena telefonu to z jednej strony oszczędności po stronie kupujących, ale z drugiej - konieczność stosowania tańszych materiałów przez producenta. Tani i dobry to epitety, które rzadko idą w parze. Przykładem tego może być Nokia 2700 classic - urządzenie pełne kontrastów. Dostajemy przyzwoitą jakość połączeń, ale i niewygodną klawiaturę, mamy dobry wyświetlacz, ale też bardzo słabe wykonanie całego telefonu. Czy Nokia 2700 classic ma szansę wyjść z testu obronną ręką? Na to i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.



Budowa

Nokia 2700 classic to telefon o klasycznym wyglądzie, zamknięty w tradycyjnej, jednobryłowej obudowie. Wymiary urządzenia to 109,20 x 46 x 14 mm przy wadze 85 gramów, co sprawia, że jest wyjątkowo poręczne. Elektronikę producent rozłożył w pionie, zachowując niewielką szerokość telefonu, przez co sprawia wrażenie bardzo smukłego.
Front telefonu zdobi lakierowana, łatwo rysująca się plastikowa ramka okalająca cały przód. Mamy też dodatkowy akcent w postaci srebrnego paska znajdującego się tuż nad klawiaturą alfanumeryczną. Dolny bok pozostawiono pusty, a na górze mamy za to tłok: gniazdo jack 3,5mm, wejście ładowarki oraz port microUSB służący do przewodowej komunikacji telefonu z komputerem. Na lewym boku znajduje się tylko zaczep smyczy, natomiast na prawym znajdziemy gniazdo kart pamięci microSD chronione zaślepką. Z tyłu widzimy obiektyw aparatu, logo producenta oraz głośnik mono. Znajdziemy tu również srebrną belkę, która w zamyśle projektantów urządzenia miała zapewne stanowić element ozdabiający całość.

Płaska klawiatura niezbyt często spotyka się z aprobatą użytkowników. Ta zastosowana w Nokii 2700 classic nie jest pod tym względem wyjątkiem. Płaskie, praktycznie niczym nieoddzielone od siebie klawisze nie sprzyjają szybkiemu pisaniu wiadomości tekstowych. Obok nich znajduje się mikrofon. Klawisze wykonano z jednej tafli połyskującego plastiku, która po wciśnięciu w okolicy rogów klawiatury "zapada się". Często zdarza się wcisnąć nie ten przycisk, który chcieliśmy. Zimą, z założonymi na dłonie rękawiczkami, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Podsumowując - pisanie wiadomości na Nokii 2700 classic nie należy do czynności wygodnych i przyjemnych.

Tuż obok dolnego rzędu przycisków znajduje się czujnik oświetlenia. Pod ekranem umieszczono klawisze wyboru, czerwoną i zieloną słuchawkę oraz manipulator kierunkowy. Podświetlenie wszystkich przycisków nie budzi zastrzeżeń - jest dość równomiernie rozłożone oraz nie razi w oczy nawet nocą.

Nad klawiaturą znajduje się wyświetlacz chroniony połyskującą (jakżeby inaczej) taflą plastiku wraz z logo producenta oraz głośnikiem do rozmów. Niestety, owa lśniąca powierzchnia wykazuje dużą podatność na zarysowania, które pojawiają się bez wyraźnych przyczyn. Sam ekran jest zadziwiająco dobrej jakości, kolory są żywe i dobrze odwzorowane. Wyświetlacz o przekątnej 2 cale wyświetla 256 tys. kolorów. Niewielkie rozmiary wyświetlacza można usprawiedliwić klasą (i ceną) urządzenia, choć i tak nie jest to satysfakcjonujący wynik. Matryca oferuje przeciętne kąty widzenia, co jednak nie wpływa zbyt drastycznie na komfort używania. Po zdjęciu pokrywy baterii naszym oczom ukazuje się bateria, a pod nią gniazdo karty SIM.

nokia 2700 classic nokia 2700 classic nokia 2700 classic nokia 2700 classic

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    5.  2010-03-22 09:13:32

    Nie zgodzę się z autorem testu, że Nokia 2700 ma niewygodną klawiaturę. Mnie osobiście na tej klawiaturze pisze się rewelacyjnie (być może dlatego, że mam drobne palce, a może dlatego,że piszę czubkiem paznokcia ;)), a piszę dosyć sporo sms-ów (ok. 600-1000 miesięcznie), więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Dobry słownik T9, nie ma opóźnień i uczy się nowych słów, tzn. najpierw wyświetla te słowa, których używam najczęściej (czego symbianowe Nokie nie potrafią, niestety).

  • 0

    6.  2010-03-22 09:26:07

    W dziale Kontakty pojawiła się nowa możliwość: można dodać wybrany dzwonek do poszczególnego kontaktu. Wcześniej w telefonach Nokia nie było to możliwe. Dzwonki można było przypisywać tylko do grupy. Gdy chciałam mieć ustawione charakterystyczne dzwonki dla bliskich mi osób, to musiałam utworzyć osobną grupę dla każdej osoby i przypisać dzwonek do grupy. W Nokii 2700 nareszcie ta niedogodność została poprawiona. Ogólnie jako low-end telefon jest rewelacyjny. Ma całą masę przydatnych funkcji i ogromne możliwości personalizacji. Internet na Operze Mini też sprawuje się nieźle (Edge). Polecam ten telefon osobom nie mającym wygórowanych wymagań. :)

  • 1

    7.  2010-03-22 09:38:29

    Dina: ja mialem 2700 przez pare dni. I dla mnie tez ta klawiatura jest kiepska. Wiadomo, ze te wrazenia zalezne sa od ilosci telefonow, na ktorych sie pracowalo. Inna sprawa, ze czlowiek chyba do wszystkiego jest wstanie sie przyzwyczaic.

  • -1

    8.  2010-03-22 10:01:10

    świetny design

  • 0

    9. ~  2010-03-22 10:23:35  host: t19-10.opera-mini.net

    Czyli poczta bez zalacznikow, usb bez ladowania, Youtube tylko ikonka, aparat bez makro i kalendarz bez powiadomien na pulpicie dobrze zrozumialem? Jaka jest orientacyjna cena? Bateria 1500mAh w 4letniej Nokii laduje mi sie 2h

  • 0

    10.  2010-03-22 12:53:01

    @Dina; symbianowe nokie ucza sie slow,przyklad E55. co do klawiatury...to autor napisal,ze spotyka sie ona z niezbyt czesta aprobata uzytkownikow-->a tzn.ze dla mniejszosci jest ona wygodna,akurat dla Ciebie jest ok.

  • 0

    11. ~  2010-03-22 13:03:01  host: ip-87-205-6-201.netia.com.pl

    "Może i warto, ale tylko pod warunkiem zaakceptowania poważnych telefonu, na które natknąłem się podczas testów."

  • 0

    12.  2010-03-22 13:38:44

    Dario, E55 nie miałam w łapkach, ale E51 mojego mana, a już tym bardziej moja N70, za nic nie chcą się uczyć! Nieuki jedne! ;)

  • 0

    14. ~  2010-03-22 18:22:14  host: ip-94-42-16-144.multimo.pl

    "Prawie każdy producent ma w swojej ofercie telefony budżetowe". Budżetowe, to znaczy jakie - dla pracowników budżetówki? Czy produkowane przez państwo (budżet państwa)?

  • 0

    16. ~berdys  2010-03-22 19:50:38  host: dzs98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w mm po 199 byly. Albo jeszcze sa. Na llegro drogo- prawie 300 stowy za low end to duzo. Nic w nim nie ma takiego, zeby nie dolozyc 200 stowek i kupic cos lepszego.

  • 0

    18. ~berdys  2010-03-22 19:53:10  host: dzs98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale bledow narobilem :) W kazdym razie- za 200 - warto. Za 300- nie warto :)

  • 0

    19.  2010-03-22 22:30:08

    Trzeba przyznać, że inwestycja w nowego testera to idealne posunięcie ;) . Wszystkie potrzebne szczegóły są odpowiednio wymienione. @3 Płaskie klawiatury mają LG, nie Samsungi. I te z LG są tragiczne ale trzeba im przyznać, że kilku tygodniach da się powoli wyjść z nimi na prostą.

  • 0

    20.  2010-03-23 09:23:27

    w mm troche ponad tydzien temu byly po 369zł, jesli juz cos

  • 0

    21.  2010-03-23 20:10:20

    Czujnik oświetlenia w takim telefonie?! Nie chce mi się wierzyć... To jest zwyczajny mikrofon.

  • 0

    22.  2010-03-23 21:29:40

    #21 jim88 - ups, mój błąd - poprawione, dzięki ;). swoją drogą dosyć dziwne miejsce na umieszczenie mikrofonu.

  • 0

    23. ~  2010-04-23 14:01:34  host: dpq230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak przypisać dzwonek do konkretnej osoby???

  • 0

    24. ~SHREKU  2010-09-28 00:55:43  host: 77-253-11-99.adsl.inetia.pl

    witam mam pytańko, jest tu wielu użytkowników tej nokii, co oznacza ikonka strzałki w takim jakby pół prostokącie(tj, mniej więcej tak [_] to wygląda a w srodku jest strzalka, do góry lub na duł , juz nie pamietam bo nie mam tel. przy sobie) na głównym pulpicie u góry po lewej stronie kolo ikony zasięgu bodajże

  • 0

    25. ~  2010-10-05 20:26:26  host: t09-15.opera-mini.net

    Kupiłam ja wczoraj. Na razie się bateria formatuje. Pożyjemy- znaczymy. Z wyglądu mi się podoba. Jak na razie się cieszę z zakupu.

  • 0

    26. ~  2010-11-14 22:48:09  host: 195.205.247.132

    czy nokia 2700 clasic musi pikać co godzinę

  • 0