Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu myPhone Next

Test telefonu myPhone Next

Arkadiusz Dziermański 13 Stycznia 2014 10:25

6 12
Pojęcie chińskiego telefonu funkcjonuje w naszym kraju od ładnych kilku lat. Jeszcze kawałek czasu temu kryły się pod nim wynalazki wyposażone w maksymalną możliwą liczbę gniazd na karty SIM, niezliczoną ilością głośników (z subwooferem!) i dodatkami typu telewizja analogowa, do odbioru której służyła wysuwana, teleskopowa antenka. Trochę później pojawiła się NokLa i inne klony typu SciPhone. Były to produkty, które mocno odstraszały od siebie rozważnych kupujących. Nigdy nie było wiadomo czy po wyjęciu z pudełka taki wynalazek w ogóle będzie działać.



Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się smartfony marek dalekowschodnich. Osoby mniej rozeznane w specyfikacjach technicznych przyciągają stosunkowo niską ceną i parametrami. W końcu cztery rdzenie, gigabajt pamięci RAM i wyświetlacz o przekątnej 4,5 - 5 cali za około 500 zł, to kusząca propozycja. Tłumaczenie, że cztery rdzenie z Overmaxa, to nie są cztery rdzenie z Nexusa 4, a rozdzielczość 480 x 800 pikseli na 5 calach, to nic dobrego, zwykle niewiele zdziała.

Tego typu urządzenia można bez problemów kupić w wielu supermarketach, bo nie każdy ma cierpliwość żeby czekać miesiąc na przesyłkę ze smartfonem producenta, którego nazwa cokolwiek nam mówi, jak np. Lenovo. W ten sposób często coraz więcej osób sięga po produkty GSmart, Kruger&Matz, Duo Galactic, Overmax, Imperium En3rgy, albo coś bliższego, jak Manta, Pentagram, albo myPhone. Szczegółowa specyfikacja w prawie każdym z nich wygląda mniej więcej tak samo. Dwu- lub czterordzeniowy procesor MediaTek, przeciętny (delikatnie mówiąc) układ graficzny, wspomniany wcześniej gigabajt pamięci RAM, wyświetlacz IPS 4 -5 cali w rozdzielczości 480x800 lub 560x960 pikseli, a do tego aparat 5 lub 8 Mpix z autofocusem.

Bohaterem dzisiejszego testu będzie jeden z takich wynalazków - myPhone Next. Przewagą tej marki jest to, że jest to marka polska. W przypadku ewentualnej usterki wiemy do kogo się zwrócić z reklamacją i nie musimy odsyłać sprzętu gdzieś w okolice Pekinu. Poza tym sam sprzęt niczym nie różni się od produktów wymienionych wyżej. Przed otrzymaniem Nexta mocno zastanawiałem się nam zakupem właśnie takiego "chińczyka". Potrzebowałem ekranu o przekątnej przynajmniej 4,5 cala, z w miarę przyzwoitą wydajnością i multimedialnością, bez dużego nakładu kosztów. Oprócz tego zwyczajnie znudziły mi się już Samsungi, Sony i cała reszta Androidów. Czyli wypisz wymaluj Next (a przynajmniej na papierze). Czy po całkiem sporym czasie spędzonym ze smartfonem niszowej marki zdecydowałbym się na jego zakup? Czy to doświadczenie przekonało mnie do zakupu, czy jednak zostanę przy czymś bardziej "markowym"? Zaraz się wszystkiego dowiecie.

Zestaw

Wraz z telefonem otrzymałem podstawowy zestaw składający się z kabla USB wraz z zasilaczem sieciowym i efektownie wyglądające, pomarańczowe słuchawki. Jednoczęściowe, zwykłe "pchełki". Całość w ładnie wyglądającym pudełku, zapakowana w eleganckie woreczki, znane z produktów HTC. Zestaw skromny, ale nie zapominajmy, że nie mamy do czynienia z flagowcem za 1500 zł.

Wygląd

myPhone Next jest dużym smartfonem. W tym samym czasie przyszło mi korzystać z Lumii 925 oraz Samsunga Galaxy S IV i przy wymiarach 136,5 x 67 x 9,8 mm Next jest od nich trochę węższy, grubszy, wyższy od Nokii i tej samej wysokości co Samsung. Dochodzi do tego niemała masa 140 gramów. Nie brakuje oczywiście na rynku cięższych urządzeń, ale w tym przypadku problemem jest rozłożenie masy. Góra telefonu jest wyraźnie cięższa, przez co przez pierwszych kilka dni miałem problem z przyzwyczajeniem się do nie najlepszego wyważenia obudowy.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 109
  • 0

    90. ~stics  2014-01-17 12:28:46  host: 158.66.1.38

    Tutaj: http://www.fmix.pl/album/111154/myphone-next/1, zamieściłem kilka zdjęć z Next'a, zwłaszcza zdjęcie w dzień zrobione przez żonę uważam za bardzo dobre ale zdjęcia w pomieszczeniu przy słabym oświetleniu i bez flasha też są niezłe. W porównaniu do zamieszczonych przy teście widać, że Telepolis trafił się wadliwy egzemplarz bo inaczej tego nie można wytłumaczyć.

  • 0

    91. ~  2014-01-17 12:36:37  host: n06-08-04.opera-mini.net

    Moim zdaniem tez. Ale nikt z redakcji telepolis nie ma ochoty skomentowac jakosci zdjec z postu 47. Ich sprawa.

  • 0

    92.  2014-01-17 13:24:21

    91, No zdjęcia jak zdjęcia. Szału nie ma, źle nie jest.

  • 0

    93. ~  2014-01-17 13:43:48  host: n06-02-04.opera-mini.net

    To juz zadawala mnie ta odpowiedz. Ale w kazdym razie na pewno sa lepsze od tych z testu. A wcale nie byly robione na jakos specjalna okazje tylko przypadkiem. Przy pochmurnej pogodzie. A te dwa ostatnie juz w polmroku. Bylo znacznie ciemniej niz jest na zdjeciu.

  • 0

    94. ~johnny  2014-01-17 13:51:39  host: cbj165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trochę dziwny ten test. Dla mnie jednym z podstawowych powodów zakupu był dobry aparat i się nie zawiodłem. Zresztą jego indyjska wersja to Lava Xolo Q800 i dlatego w sieci można znaleźć pełno zdjęć i filmów zrobionych przez ten telefon. A zdjęcia przestawione w recenzji są zwyczajnie albo źle wykonane bądź też trafiliście na wadliwy egzemplarz. Poza tym jest to występująca w wielu chińskich modelach platforma Mediatek MT6589 Quad-core 1.2 GHz (czasami 1.5 GHz) PowerVR SGX544, pamięć 1GB RAM DDR3, jest ona szybsza i wydajniejsza od wszystkich modeli Samsunga do 1000 zł w Antutu ver. 4 mam 13800 pkt, przykładowo Ace 2 ma około 7000 pkt. A kupiłem go między innymi dlatego, że wszystkie markowe koncerny wciskają ludziom szajs sprzed kilku lat za duże pieniądze. Taki Ace 2 powinien kosztować max 300zł, a Samsung Galaxy S III Mini max 550 zł. A Chińczycy robią (i nie chodzi mi o montaż dla markowych koncernów) coraz lepszy produkty, jeszcze kilka lat i będę w światowej czołówce, a wtedy zaczną sprzedawać swój sprzęt pod swoimi globalnymi markami, a nie pod marką dystrybutora jak to ma miejsce obecnie.

  • 0

    95. ~Piotras  2014-01-17 16:20:19  host: proxy0.netia.pl

    Mam ten telefon i jak na moje potrzeby jest jak znalazł :) Nie bardzo wiem o co chodzi z tym rozłączaniem kart na dual-sim, w większości opisach jest to dual-active i tak jest wg.mnie bo jak przeglądam WWW to normalnie można się dodzwonić a przy rozmowach też spadają maile. Może to kwestia netu? ja korzystam z AERO2. A co do przewijania.... czy to AŻ taka wada że przewijanie nie jest mega płynne??? Szczerze to nawet tego nie zauważyłem, może dlatego że przesiadałem się ze starego telefonu gdzie było jeszcze gorzej ;)

  • 0

    96.  2014-01-17 21:40:14

    I ja dodam swoje 3 grosze ;) Nie mogę się totalnie zgodzić z recenzją. Używam telefonu od poczatku listopada. Zdjęcia ok, muzyka ok, żadnych zacięć. Z wad, które zostały opisane mogę potwierdzić, że telefon jest za duzy w stosunku do wielkości wyświetlacza, a ekran wokół ramek jest mniej czuły. Osobiscie polecam ;)

  • 0

    97. ~  2014-01-17 23:18:27  host: 91.222.57.138

    "Wszystko jeść dość małe" - taki kwiatek to na końcu 5 strony chyba. Poza tym autor pisze o skromnych ustawieniach aparatu foto, a potem wymienia 14 scenerii, ISO, samowyzwalacz... Poza tymi momentami to test dla mnie super napisany - czyja racja ze zdjęciami nie wiem, telefonu nie widziałem.

  • 0

    98. ~  2014-01-18 10:10:55  host: host-81-190-224-177.wroclaw.mm.pl

    Chłopaki z tf1 wiedzą jak się zachować w sieci. Przy pierwszych myphonach też na ceneo i skąpcu było mnóstwo zachwalających opinii, teraz mamy wysyp pozytywnych komentarzy na telepolis - nawet ktoś postarał się aby założyć konto w czerwcu i jego pierwszy komentarz to oczywiście nt. myphone'a i telefon oczywiście idealny, wszystko dopracowane a jednyny minus to jego wielkość haha - dobra robota chłopaki! Pozdrawiam was po sąsiedzku bo na krakowską mam rzut beretem :)

  • 0

    99. ~malony  2014-01-18 12:21:24  host: edge.g1.citymedia.pl

    @98 latwo jest rzucać oskarżenia bez wskazywania kto...prawda??

  • 0

    100. ~  2014-01-18 14:19:29  host: n06-05-02.opera-mini.net

    98@ tutaj poszlo tylko o jakosc zdjec ktore ewidentnie sa skopane w tescie. Jako posiadacz tego telefonu poczulem sie jakby ktos ze mnie idiote probowal robic. Tutaj sie nie zaprzecza ze nie ma filmow fullhd, czy menu nie ma 100 procentowej plynnosci.

  • 0

    101. ~Heniek  2014-01-18 14:21:41  host: 87.204.253.98

    do postu 39. fotka wyśmienita, szkoda tylko, że wykastrowana z EXIF'a. nie da rady sprawdzić czy zamieszczone przez ciebie zdjęcie faktycznie pochodzi z MyPhone Next'a. wrzuć to zdjęcie jeszcze raz z EXIFem.

  • 0

    102. ~  2014-01-18 14:27:11  host: host-89-229-129-65.chelm.mm.pl

    pod postem 47 masz zdjecia z EXIFem

  • 0

    103. ~Heniek  2014-01-18 14:31:02  host: 87.204.253.98

    spoko. mnie chodzi o zdjęcie z postu 39.

  • 0

    104. ~Next User  2014-01-20 15:58:38  host: out.ppdc.pl

    Z teamu myPhone byłem tylko ja - Next User do czego się jak najbardziej przyznaję... I tylko ja. Co do fotek to na prawdę coś jest nie tak - osobiście robiłem album do facebooka i nie znam się na Corelu. Link z psem jest od innego użytkownika next opublikowany na FB. Co do artykułu trudno jest mi zrozumieć zarówno metodykę piszącego ( porównywanie tel za 600 - 700 PLN do tel za 1600 PLN i wzwyż - Xperia Z , Iphone itp zamiast do tego co realnie możemy mieć za tą cenę - np XPERIA J czy S3 Mini. ) jak i końcowy wniosek bo nie wiem w stosunku do czego był on wysnuty. :)

  • 0

    105. ~Next User  2014-01-20 16:26:24  host: out.ppdc.pl

    Ale oczywiście całą redakcję serdecznie pozdrawiamy i czekamy na dalsze testy myPhonów :) Krytyka też buduje :)

  • 0

    106. ~Heniek  2014-02-01 17:57:07  host: 77-253-77-176.adsl.inetia.pl

    co do metodyki, zastanawia mnie co kierowało firmą MyPhone przy okazji wypuszczenia lekko zmienionej wersj Next z końcówką S. specyfikacja tego telefonu biorąc pod uwagę baterię i aparat jest gorsza od swego poprzednika. ponadto ekran w technologii One Glass Solution pozbawiony jest prawdopodobnie powłoki ochronnej, którą poprzednik posiadał (Dragontrail). dlaczego zdecydowaliście się na zmianę wyświetlacza i aparatu? były z nimi faktycznie jakieś problemy?

  • 0

    107. ~benz  2014-02-08 19:33:59  host: n08-08-04.opera-mini.net

    telefon powinien byc porownany z innymi w tej polce cenowej. Ciekaw jestem jaki jest lepszy markowy w cenie do 800 zl? Wiekszosc kupujacych na areo2. Po to jest ten tel. Ja i 5 moich znajomych ma ten telefon. Wszyscy z areo2. I wszyscy sa zadowoleni za taka cene. Nie dajemy zarobic naciagaczom z sieci komorkowych i producentom z Korei. Dzieki reklamom maja ceny z kosmosu. Polscy operatorzy tez przeginaja i ja po uslyszeniu oferty zakupilem ten tel z areo2 i przeszedlem na karte. Dosyc naciagania.

  • 0

    108. ~  2014-02-08 19:49:38  host: ip-122-152-167-52.asianetcom.net

    Już wolałbym sobie kupić Motorolę Moto G na niemieckim Amazonie za 700 zł.

  • 0

    109. ~ciernik68  2014-04-12 13:02:52  host: ip-109-74-108-171.pppoe.lantech.com.pl

    Telefon jak telefon ale serwis słaby.
    Jak pisałem wcześniej telefon zepsuł się po tygodniu, wysłałem do serwisu gdzie wgranie od nowa softu trwało miesiąc.
    Z forum wynika, że wiele napraw trwa tyle czasu więc raczej to ostatni raz telefon od tego "producenta".

Dodaj swoją opinię